Dodaj do ulubionych

dieta bezmleczna

23.03.09, 13:18
czy na diecie bezmlecznej zabronione sa wszelkie sladowe ilosci mleka?
zupa na kostce wolowej np?
--
www.vamasworld.com
www.hellorecipe.info
Obserwuj wątek
    • mloda121 Re: dieta bezmleczna 24.03.09, 06:02
      wszelkie śladowe ilości są zabronione, a co do kostki wołowej ... zdrowiej dla
      dziecka byłoby ugotowac zupę na wywarze z warzyw i dodac do niej ugotowane
      oddzielnie chude mięsko, aniżeli uzywac takich dodatków z glutaminianem sodu
      typu kostka, kucharek, itp.
      • ahkoscian Re: dieta bezmleczna 24.03.09, 09:14
        podłączę się pod temat...
        a co z wapniem dla mamy? niby w mleku mało go, ale w przetworach mlecznych więcej?
        czy chude mięso 3xdziennie indyk wystarczy?
        czy należy brać jakieś dodatkowe dawki? znajoma polecił mi Calperos 1000...
        można przy karmieniu piersią??
        • mloda121 Re: dieta bezmleczna 24.03.09, 16:48
          Duzo wapnia zwierają (oprócz miesa): soja, szpinak, sardynki w puszce, rośliny
          strączkowe, migdały. Sama też karmiąc jestem na diecie bezmlecznej, ale nie wiem
          czy powinnam przyjmowac suplementy wapnia. Może wypowie się jakas doswiadczona
          Mama albo Pani Monika?
        • olik1980 Re: dieta bezmleczna 24.03.09, 17:28
          Amarantus jedz. Np. w postacie własnoręcznie wypiekanego chleba (UWAGA! Mleko
          jest też w chlebie!) albo jako dodatek do potraw. Łyżka amarantusa to tyle
          wapnia co szklanka mleka.
          --
          Olik
    • olik1980 Re: dieta bezmleczna 24.03.09, 17:29
      Moje dziecko przez 3 miesiące miało ciągłe wysypki i zielone kupy bo nie
      zauważyłam że codziennie łykam laktozę ukrytą w pigułkach antykoncepcyjnych. No
      ileż może być laktozy w takiej małej pigułce? A zaszkodziło....
      --
      Olik
      • ahkoscian Re: dieta bezmleczna 25.03.09, 10:13
        u mnie w piekarni (Lubaszka) jest chleb z amarantusem... tylko zawsze bałam się
        go brać, bo panie mówiły, że to zioło poprawiające trawienie. Mój Maluch
        uczulony (łojotokowe zapalenie skóry i dermatolog powiedziała, ze daleko od ziół
        mam się trzymać).
        :):):)
        poczytałam o amarantusie/szarłacie i wynika, że mu bliżej do zboża i
        rzeczywiście wartościowy....
        dzięki za uświadomienie :):):)
    • anialodz27 Re: dieta bezmleczna 30.03.09, 13:32
      a np platki kukurydziane i inne produkty ktore nie zawieraja mleka ale maja
      notke na opakowaniu ze moga zawierac sladowe ilosci, jak mi ktos wytlumaczyl,
      gdyz sa produkowane w sasiedztwie produktow zawierajacych mleko.
      --
      HelloRecipe Free RecipeCommunity
      VamasWorld InternetClassifieds
      • Gość: Kasisi Re: dieta bezmleczna IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 07.03.20, 19:10
        No właśnie czy te śladowe ilości są tak znaczące? Jestem na diecie od 2 tygodni, wydaje się że synek mniej kaszle, ostatnio zjadłam ciasto z kakao bez mleka i masła i tam były śladowe ilości w tym kakao. Czy to mogło mieć duży wpływ na synka? Uprzejmie proszę o pomoc kogoś doświadczonego :-)
        • mika_p Re: dieta bezmleczna 08.03.20, 01:52
          Nie da się powiedzieć jednoznacznie.
          Są alergie tak nasilone, że śladowe ilosci czegoś rozcieńczone we krwi matki (i mleku, przyjmujemy, że stęzenie we krwi odpowiada stężeniu w mleku) spowodują reakcję, o róznym stopniu.
          Są tak łagodne, że jednorazowa ekspozycja na niewielką, bezpośrednią ilość spowoduje znikome objawy.

To zalezy nawet od pory roku i pogody.
          Jak alergeny krzyżowe fruwają w powietrzu, to byle drobiazg w diecie powoduje silną reakcję, jak pogoda sprzyja, to alergenu pokarmowego musi być więcej.

--
          3 frytki? Moje dostają max 1/3 frytki naraz, a i tak staje im w gardle. Muszę w jarmuz owinąć.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka