Dodaj do ulubionych

Cycoholik - pomocy!!!

27.07.09, 12:32
Witam wszystkich mam problem z karmieniem piersia. Na poczatku nie mialam
pokarmu i cieszylam sie ze corka wisi na cysiu i cokolwiek je. Dzis moja corka
ma 8 tyg. i nie robi nic poza wiszeniem na cysiu. Kazda moja ucieczka z jej
ust konczy sie placzem (staje sie czerwona, zanosi sie, prezy cialo) nic nie
moze jej uspokoic. Nie wiem co robic, nie jestem w stanie normalnie
funkcjonowac, nie mam czasu zjesc, posprzatac absolutnie nic nie robie tylko
leze i ja karmie. Dodam ze moje brodawki sa strasznie obolale, zaczerwienione.
Czy jest jakas metoda na uspokojenie jej i na znalezienie jej czegos
zastepczego.Prosze o pomoc
Obserwuj wątek
    • mruwa9 Re: Cycoholik - pomocy!!! 27.07.09, 12:40
      Zaakceptowac. Uwierzyc, ze minie samo, i to calkiem niedlugo, juz za
      miesiac pewnie bedziesz pisala pelne niepokoju posty w stylu:
      Ratunku! Ssie tylko kilka minut! Czy to mozliwe, zeby sie najadala w
      tak krotkim czasie??!!" Nie walcz, pozwol dziecku na nieograniczone
      ssanie piersi. Sprzatanie moze poczekac czy mozna je przeprowadzic
      cudzymi rekami (np. partnera). Delektuj sie tym uspårawiedliwionym
      lenistwem, gdy nie musisz robic nic, tylko karmic, poloz sie w lozku
      z dzieckiem przy piersi i ksiazka, czy rozsiadz sie wygodnie przed
      telewizorem i karm, umilajac sobie czas lektura, drzemka czy
      ogladaniem niezbyt ambitnych filmow. Jesli uwierzysz, ze zachowanie
      dziecka miesci sie w absolutnej normie i ze niedlugo te maratony sie
      skoncza, to bedzie Ci latwiej przetrwac ten krociutki, w gruncie
      rzeczy, czas.
      • aaala1 Re: Cycoholik - pomocy!!! 27.07.09, 12:58
        Witam w klubie. Myślałam, że jestem sama na tym świeie:) U nas 7
        tygodniowe dziecię i mam to samo. Pierwszy miesiąc jadła i
        odkładałam na 2- 3 godziny do spania. Teraz nie ma szans, zeby wyjąć
        pierś z buzi.Ja niestety nie moge się połozyć na cały dzień w łóżku,
        bo mam starsza 4-letnią córkę,której trzeba dać jeść i czasem
        poświęcić chwilkę więc trochę opadaja mi ręce. Kiedy to minie???????
        • manialub Re: Cycoholik - pomocy!!! 27.07.09, 13:10
          A mój ma już 11 tyg i dalej cyca, chwała Bogu potrafi sie już dłużej pobawić,
          ale jak przychodzi czas na sen to do chusty, cyc w buźke i tak sobie cyca z 2
          godziny, jestem mamą 2 latka więc jest bardzo ciężo, ale jakoś tak przywykłam.
          Tylko nie wiem jak mam wyjść do dentysty, a wizyta dość pilna.
    • monika_staszewska Re: Cycoholik - pomocy!!! 27.07.09, 14:46
      To ja tylko dodam, że chusta jest naprawdę najlepszym
      sprzymierzeńcem mamy maleńkiego niemowlaczka, który najchętniej
      urzęduje przy piersi.
      I ze zaczerwienione brodawki mogą mieć związek z nienajwygodniejszą
      pozycją, w której Pani karmi - proszę zobaczyć czy nie pochyla się
      Pani nad Córcią w czasie karmienia, no i czy Młoda Dama leży na
      wysokości piersi, przodem ciała przytulona do Pani, czy czubek noska
      tuż przed przystawieniem ma dokładnie na wprost brodawki i czy
      przystawienie polega na przysunięciu Małej do piersi czy może
      niestety próbuje Pani wsunąć jej pierś do buzi. Te wszystkie
      drobiazgi są ważne przy obolałych brodawkach. W ramach doraźnej
      pomocy brodawkom, poza zwyczajowym smarowaniem mlekiem i wietrzeniem
      zaproponuję mycie (w czasie codziennej toalety (i może jeszcze raz
      czy dwa razy dodatkowo) naparem z nagietka lekarskiego.
      pozdrawiam :)
      monika staszewska

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka