23.04.08, 22:24
Witam wszystkie Samodzielne Mamy, postanowiłam do Was dołączyć, od 2
tyg również jestem "samodzielna:...Moja sytuacja jest
następująca...nie jesteśmy małżeństwem, mamy 1,5 roczne dziecko, on
pracuje (zarabia ok 1700 miesięcznie), ja studiuję dziennie. Po 3
letnim związku rozstaliśmy się, po kłotniach, wyzwiskach i próibach
dogadania. Decyzja ta wyszła ode mnie. On wyprowadził sie do swojej
mamy, ja z dzieckiem mieszkamy u siebie (mam właśnościowe mieszkanie-
prezent od rodziców na dobry start). W mieszkaniu są meble,
które "niby" on kupił. Niby dlatego, że na jego konto wpłynęło 2
tysiące z opieki społecznej, kasa z chrzcin dziecka, moje stypendia
i pieniądze z uczelni za ur.dziecka, i wszelkie inne kwoty. Teraz
rości sobie prawo do tych rzeczy, zapominając w jaki sposób miał na
to wszystko. Poza tym finansowo pomagali nam rodzice, kupowali
wszystko dla dziecka. Byłam u adwokata, poradził mi dogadać się w
tych kwestiach podziału tego co mamy, i alimentów, podkreślając ze
sad interweniuje wtedy jak ludzie nie moga sie dogadac. Dogadalismy
sie co do 400 zl/mc i ze wszystko w mieszkaniu zostaje, a dziecko
widuje w weekendy. Jednak zycie pokazuje, ze jesli tylko cos mi sie
nie podoba, mowi, ze ma to gdzies, nie bedzie placil, rzeczy
zabiera, i dziecko tez chce widywac kiedy mu sie podoba. Co mam
robic, wystapic do sadu???mam go dosc, a dodatkowo ma jeszcze tupet
przychodzic, przepraszac i mowic ze nas kocha i chce byc z nami....
Zycie jest ciezkie. Pozdrawiam!
Obserwuj wątek
    • lookbill Re: Hej:) 23.04.08, 22:31
      Bezwzględnie podaj go o alimenty, wtedy nie będzie z jego strony
      płacenia na zasadzie "że to tamto". To tak na początek smile

      Natomiast jest ojcem dziecka, więc jeśli nie ma praw ograniczonych,
      ma takie same prawa do niego jak Ty, więc nie utrudniaj mu wizyt.
      • stemmini Re: Hej:) 24.04.08, 15:08
        coś mało ta kwota ''alimentów''...
        powinien płacić z 800zl
        radziłabym, żebyś go podała o alimenty-tak to przynajmniej sprawy sadowe o
        ustalenie będą za Toba, no i tylko będziesz podwyższała...

        Uporaj sie z tym jak najszybciej, bo 'na gębę' to nie ma co!

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka