Dodaj do ulubionych

Niania - problem!!!!

10.05.10, 23:29
Pomijając jak trudno znaleźć odpowiednią osobę do opieki nad dzieckiem zastanawiam się, czy w mojej sytuacji mam w ogóle szansę kogoś zatrudnić? Zastanawiam się,czy to wypada zaproponować 400-500zł na miesiąc. Wiem,że to mało ale po prostu nie stać mnie na więcej. W moim mieście nie ma szans dostać się do żłobka, nie mam komu z rodziny powierzyć opieki nas dzieckiem,więc co mam zrobić? Mała będzie miała 9 miesięcy jak mam zacząć pracę. Zdaję sobie sprawę,że osobie ,która jest z zawodu nianią nie ma nawet co takiej kwoty proponować myślałam raczej o jakieś pani, która w taki sposób dorabia sobie do emerytury. Czy podsuniecie jakieś rozwiązanie tego problemu?dzięki za wpisy
Obserwuj wątek
    • huba77 Re: Niania - problem!!!! 11.05.10, 00:12
      Nie chcę Cię dołować, ale jeśli wracasz na pełny etat, czyli niania
      będzie Ci potrzebna przez, powiedzmy, 9 godzin dziennie, 5 dni w
      tygodniu - będzie Ci ciężko kogoś znaleźć. Moja teściowa i moja
      babcia (emerytki) dorabiają zajmując się dziećmi i obie zarabiają 5
      zł. za godzinę, co przy 9 godzinach dziennie daje 900 zł./miesiąc...
      Gdy wrócisz do pracy, dziecko będzie miało 9 miesięcy - będzie na
      etapie nauki stawania, chodzenia. Opieka nad dzieckiem w tym wieku
      jest dość ciężka, zapewne szczególnie dla pań w wieku emerytalnym.
      Za niską stawkę pewnie mało która emerytka będzie chciała zajmować
      się dzieckiem w tak "problematycznym" wieku. Wyjściem z sytuacji być
      może byłoby znalezienie jakiejś mamy dziecka w podobnym wieku,
      przebywającej na urlopie wychowawczym, której przydałoby się parę
      groszy dorobić. Życzę Ci powodzenia!!!
    • mw144 Re: Niania - problem!!!! 11.05.10, 06:40
      Za taką kasę łatwo nie będzie, nawet ze znalezieniem emerytki. Jeśli się nie
      uda, proponuję poszukać mamy, która jest na wychowawczym i zajmie się również
      Twoim dzieckiem.
    • thunder_storm Re: Niania - problem!!!! 11.05.10, 08:37
      myślę, że mama która jest na wychowawczym jest najlepszym rozwiązaniem, ja np
      mając 9 miesięcznego szkraba chętnie bym opiekowała się dzieckiem w podobnym
      wieku, głównie ze względu że mały nie ma jeszcze rodzeństwa, a już widzę jak
      jedziemy do znajomych z małymi dziećmi i jak synek szybko się wszystkiego uczy
      itp, a nie myślałaś o prywatnym żłobku? tzn nie wiem gdzie mieszkasz i jakie są
      ceny w Twoim mieście.
    • semi-dolce Re: Niania - problem!!!! 11.05.10, 09:29
      Dorabianie dorabianiem, dorabiać to można 2-3 godziny dziennie, ale 9 godzin
      przez 5 dni w tygodniu to praca na pełny etat. W dodatku bardzo odpowiedzialna
      praca. Czy ty poszłabyś na pełny etat za 500 złotych miesięcznie?
    • julimama79 Re: Niania - problem!!!! 11.05.10, 10:30
      Moim zdaniem nie wypada, uważam,że niani nalezy się minimum 5 zł na
      godzinę. Praca opiekunki jest bardzo ciężka i odpowiedzialna, nikt
      nie zgodzi się na Twoje warunki, bez przesady.

      https://lilypie.com/pic/090517/cfDh.jpghttps://b1.lilypie.com/O6cZp2/.png
    • kamelia04.08.2007 Re: Niania - problem!!!! 11.05.10, 10:36
      na pół etatu to moze kogos znajdziesz za taka kwote, ale na cały to duzo trudniej.

      Moze w twojej pracy da sie co najmniej częsc obowiazków wykonywac w domu, moze masz mozliwosć pracy w niepełnym wymiarze godzin?
      A jak karmisz piersia, to ci przysługuje przerwa w czasie pracy, która byc mogła odebrac na poczatku, albo na koncu dnia.
    • aadzia21 Re: Niania - problem!!!! 11.05.10, 11:35
      Nie wiem, skąd pochodzisz, ale w moim mieście psa z kulawą nogą byś nie
      znalazła za te pieniądze. U nas średnio 8-9 zł/godz., taniej nie
      znajdziesz.
      Swoją drogą, rynek pracy dla niań wygląda tak, że mamuśki by chciały
      wykwalifikowaną, najlepiej z przygotowaniem pedagogicznym, która zna
      piosenki/wierszyki, zabawy edukacyjne, jest kreatywna, z sercem na dłoni,
      nakarmi bez marudzenia itp, itd, a zapłacić najlepiej 5zł. Brr!
      • littleblue Re: Niania - problem!!!! 11.05.10, 12:31
        Ja mam nianie emerytke i placimy jej 12 zl za godzine, ale to
        wawa.... Wiec w zaleznosci od liczby przepracowanych godzin, ale jej
        miesieczne wynagrodzenie waha sie miedzy 1800 a 2200 zl, wiec mysle,
        ze za 500 zl, tak czy inaczej bedzie ciezko / niemozliwie. Kolezanka
        w Minsku Maz. za 8 h dziennie placi 1200 zl.
        • sarusm Re: Niania - problem!!!! 11.05.10, 12:59
          Cieszy mnie, ze zarobki pozwalają wam zatrudnić kogoś z 1000
          zł.oczywiście też uważam ,że tyle się należy. Czyli mam przyjąć ,że nie
          ma rozwiązania jak się jest samemu i zarabia 2000 tys/mies.Po prostu
          nie ma wyjścia z sytuacji!!!!!!
          • thunder_storm Re: Niania - problem!!!! 11.05.10, 13:16
            sarusm napisała:

            Czyli mam przyjąć ,że nie
            > ma rozwiązania jak się jest samemu i zarabia 2000 tys/mies.Po prostu
            > nie ma wyjścia z sytuacji!!!!!!

            może zamieść ogłoszenie na niania.pl opisz dokładnie kogo poszukujesz zaproponuj
            może że to ty będziesz dowozić dziecko do kogoś do domu, jakie godziny Cię
            interesują, może znajdzie się jakaś mama na wychowawczym która mogłaby Ci pomóc
            za takie pieniazki
            • mumi7 Re: Niania - problem!!!! 11.05.10, 14:45
              Tak. Na nienia.pl sa takie własnie nianio-mamy
          • blue_romka Re: Niania - problem!!!! 11.05.10, 14:33
            No niestety, chyba nie ma wyjścia z sytuacji. Możesz próbować z tymi
            matkami na wychowawczym, choć osobiście się z taką sytuacją nie spotkałam.
            Ja bym się też bała tego, że nawet jak ktoś się znajdzie za te pieniądze,
            to tylko dlatego, że będzie bardzo zdesperowany. I po pierwsze, może
            szybko odejść, jak tylko znajdzie coś lepszego, a po drugie, gorsze, że za
            te pieniądze nie będzie się za bardzo przykładać do pracy.
            A do żłobków rzeczywiście próbowałaś, czy tylko słyszałaś, że jest ciężko?
            Dzieci samotnych matek są przyjmowane w pierwszej kolejności.
          • gosiasprezynka Re: Niania - problem!!!! 11.05.10, 14:45
            jak się jest samotną matką, to ma się pierwszeństwo w żłobku państwowym.
    • cachemire Re: Niania - problem!!!! 11.05.10, 13:03
      Francuskie rodziny bardzo czesto decyduja sie na dzielenie niani z
      inna rodzina. Polega to na tym, ze dwie rodziny majace dzieci w
      zblizonym wieku i mieszkajace blisko siebie zatrudniaja nianie.
      Dzieci pilnowane sa np 2 tygodnie w domu jednej i 2 tygodnie w domu
      drugiej rodziny. Kazda z rodzin podpisuje oddzielna umowe z niania,
      gdzie zawarte sa wszystki waruki, na jakich praca bedzie odbywac
      sie. Niania w konsekwencji zarabia troche wiecej za godzine a kazda
      z rodzin placi mniej za godzine w porownaniu z tym, co by zaplacila
      odzielnie. Trzeba tylko z gory mniej wiecej dogadac sie np co do
      wakacji. Moze poszukalabys w okolicy kogos, kto zechcialby byc
      zainteresowany
    • huba77 Re: Niania - problem!!!! 11.05.10, 14:10
      Kurczę, nie dołujcie tej dziewczyny! Wyraźnie napisała na początku,
      że zdaje sobie sprawę, że może mało zaoferować, ale nie stać jej na
      więcej. Nie potrzeba jej moralizowania. Powiem szczerze - ja, będąc
      na wychowawczym, gdybym mieszkała na parterze lub w domku (żeby nie
      było problemów z taszczeniem wózka), za 500 zł. zajęłabym się
      dzieckiem w wieku podobnym do wieku mojej córy. Dzieci część czasu
      spędzałyby bawiąc się razem, co dla jedynaczki byłoby korzystne, a
      mnie stawiałoby czasami jedynie w roli obserwatora, a nie uczestnika
      zabaw, czytaj: nieco czasu na złapanie oddechu, czy np. spokojne
      obranie ziemniaków. Nie wyobrażam sobie tylko, żeby w ramach tych
      500 zł. zapewniać jeszcze pilnownemu dziecku wyżywienie...
    • mumi7 Re: Niania - problem!!!! 11.05.10, 14:43
      Jesli nie jest to Warszawa, a zaplanujecie czas tak, żeby były to 6-
      7 godzin dziennie, to czemu nie. Jesli godzin więcej typu 9-10 albo
      wieksze miasto, a juz Warszawa w szczegolności, to moim zdaniem może
      nie być szans. No chyba że będziecie kombinowac, że np. proponujecie
      calodniowe wyżywienie...
    • karolina17w Re: Niania - problem!!!! 11.05.10, 22:10
      Zalezy w jakim miescie mieszkasz...
      Ja mieszkam w miescie ok. 12 tys. mieszkancow, szukalam dlugo kogos do opieki
      nad moim 10-cio miesiecznym synkiem i znalalzam pania z polecenia. Bedzie
      pracowac 5 dni w tyg, 4h dziennie za 300zl. Ja ta kwota satysfakcjonuje.
    • olifra1 Re: Niania - problem!!!! 11.05.10, 22:17
      chyba Cię nie pocieszę. moja teściowa dorabia sobie właśnie w taki sposób do
      emerytury. odbiera z przedszkola 5-latkę i do przyjścia rodziców zajmuje się nią
      ok. 2-3 h dziennie. dostaje 700zł/m-c. jak mała jest chora to dodatkowo płacą
      jej za godziny.
    • sssto_krotka_1983 Re: Niania - problem!!!! 12.05.10, 22:07
      nawet gdybym była Panią Franią z rogu nie opiekowałabym się cudzym bobasem za
      500 zł miesięcznie...wybacz ale opieka nad 9 m-cznym dzieckiem to ciężka praca
      warta więcej niż 500zł
    • namrata86 Re: Niania - problem!!!! 13.05.10, 09:59
      Moja przyjaciółka opiekuję się 14 miesięczną dziewczynką w Łodzi, pracuje
      dziennie po 10 godzin i dostaje za godzinę 12 zł.

      Kiedyś opiekowałam się dziećmi w Londynie. Stawki to inna bajka, ale miałam
      dwoje dzieci z różnych sąsiednich rodzin. Rodziny dzieliły się kwotą którą
      musieli mi zapłacić za opiekę.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka