Dodaj do ulubionych

ilosci mleka

07.07.11, 14:22
dziewczyny, czy liczylyscie ile mleka odcianietego pija Wasze dzieci? czy to powinno byc zblizone do ilosci mm? wydaje mi sie, ze powinno byc wiecej, ale nie wiem. Moja corka wypija 500-600 ml mleka dziennie i nie wiem, czy to nie za malo...
Obserwuj wątek
    • ziem-bka Re: ilosci mleka 08.07.11, 17:20
      A dlaczego więcej?
      mm wbrew opiniom nie jest bardziej treściwe tylko trudniejsze do trawienia dla malucha i dlatego daje poczucie sytości na dłużej niż mleko mamy, które trawi się błyskawiczniesmile
      A czy Twoja córa je wystarczająco to primo zależy ile ma miesięcy a secundo jak przybiera na wadze.
      • kabi30 Re: ilosci mleka 08.07.11, 17:35
        ma 6 i pol m-ca, ale slabo przybiera na wadze (400 g w 6 tyg). nie lubi zupek, mleko tez niechetnie (tylko na spiocha). nie wiem czy ladowac w nia mleko czy przekonywac do zupek..
        • ziem-bka Re: ilosci mleka 08.07.11, 17:51
          Moja mała też jest niejadkiem, czasem mi się wydaje, że mogłaby żyć powietrzemsmile...od kilku miesięcy podaje jej mleko łyżeczką, bo inaczej nie zje... A próbowałaś robić kaszkę/ kleik na swoim mleku (może z jakimś owocem)? Ja mojej córze daje też sinlac...zastępuje mleczny posiłek i przy okazji pomaga "podtuczyć" bo jest dość kaloryczny a przy okazji wielu dzieciakom smakuje.
          W pierwszym roku posiłki mleczne powinny być podstawą jadłospisu malucha, więc może spróbuj z tymi kaszkami
    • jagusiia Re: ilosci mleka 09.07.11, 06:19
      moje dziecko pije od 850 do 890 ml na dzień, ma skończone 3 msce, ale takie ilosci pije juz od ok 7 tyg., majac 6 tyg wypijało dziennie 700-750 ml mojego mleka, ale to chyba zalezy bardziej od wagi dziecka (moje wazy ok 6200-6300/ chłopiec).
      • kabi30 Re: ilosci mleka 09.07.11, 11:46
        probowalam robic kaszke na moim mleku, ale niestety nie gestnieje i robi sie z tego normalne plynne mleko, a z butki takiego mala nie chce. poki co karmie ja najbardziej na spiocha. zal tylko, bo mam 3 zamrazarki pelne mleka, no i zal czasu spedzonego na sciaganiu jak bedzie trzeba wylewac, bo za stare...
        • ziem-bka Re: ilosci mleka 10.07.11, 10:22
          No niestety mleko kobiece ma takie własciwości, że trudno je zagęścić. Musisz dać sporo kaszy/kleiku...a i tak po jakims czasie zrzednie. Ja daje nawet taką półpłynną kaszkę łyzeczką. A jak produkujesz za dużo mleka i żal Ci je wylewać to po prostu ogranicz ściąganiesmile
            • ziem-bka Re: ilosci mleka 10.07.11, 14:46
              A tak a propos ilości to moja 10 miesieczna córka pije ok 400 ml (w tym 150 w kaszce) Oprócz tego z "mlecznych" a raczej pseudomlecznych posiłków własnie sinlac, no i czasem w nocy ssie piers (ale to raczej symboliczniewink
              • jagusiia Re: ilosci mleka 10.07.11, 23:50
                o jak tu się rozkręciła dyskusja, pocieszyłyście mnie ze takie większe dzieci potrzebują juz tylko 400 ml na dzień. Mozecie napisać od kiedy tylko taka ilosc ok 400- 500 ?
                Zagęscic mozna z powodzeniem Nutritionem, kupuje się to w aptece, ja musiałam małemu zagęszczac od urodzenia swoje mleko, bo miał trudnosci z połykaniem, wiec wiem ze to akurat (mączka świętojanskiego chleba) z powodzeniem zagęszcza nasze mleko, tylko trzeba dać niewiele (ok miarki) bo inaczej nie przejdzie przez smoczek, robi się napawdę gęste i nie zednie po chwili, Nutrition z Nutricii, jest bezsmakowy.
                • ziem-bka Re: ilosci mleka 11.07.11, 10:44
                  Jeśli Twoje dziecko je dużo mleka o tylko się cieszsmile
                  To bez wątpienia powinna być podstawa w 1 r. ż.
                  Moje dziecko w zasadzie od urodzenia było niejadkiem, m. in. dlatego odciągam, bo przy piersi od razu zasypiała. Zawsze były problemy z karmieniem-butelka feee, więc podaje jej mleko łyżeczką ale też jest masakra i trawa to dłuuugo. Sinlac i kaszkę dostaje odkąd skończyła 6 mies za poradą pediatry (co by ją nieco "podtuczyć"). Jeśli nie macie problemów z karmieniem i wagą to podawaj jak najwięcej swojego mlekawink))

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka