Witam wszystkie doświadczone mamy, chciałabym wprowadzić rytm dnia u mojego 8tygodniowego synka ale jakoś nie umiem się do tego zabrać. Wynika to z tego że mały ma dość kłopotliwe wzdęcia w nocy i wstaje o różnych porach a 4 rano to jest po prostu koszmar. Czasami wstaje o 8 czasami o 9 a dziś o 10! karmię go co 2,5, 3h ale w nocy czasami prześpi aż 5h ale nie jest to regułą. Przeczytałam książkę "Język niemowląt" i wiem że powinno być spanie, karmienie, zabawa, spanie. I to w cyklu ok 3h i tu moje pytanie, mały wstał o 10, nakarmiłam go, zmieniłam pieluszkę, pobawiliśmy się i zajeło nam to 1h i teraz śpi, czasami śpi 1h czasami,2h a czasem 20min, więc jak obudzi się po 1h i nie chce już spać to co wtedy, nie jest to pora na karmienie a jeśli zaczniemy się bawić to rytm się zaburzy. Może jest to głupie pytanie ale nie znalazłam nigdzie na nie odpowiedzi. i jeszcze jedno z tymi stałymi porami kąpieli i spacerów, czy pilnowałyście określonej godziny czy raczej system że po drugin karmieniu spacer a po czwartym np kąpiel? Wiem że synuś jest jeszcze malutki ale myślę że będzie się czuł bezpiecznie jak będzie już znał rytm dnia i dla mnie też będzie to wygodne bo już wariuje w tym chaosie. Od dziś zaczęłam zapisywać co co robimy i o których godz więc może on ma już swój rytm tylko ja go nie widzę

, Serdecznie dziękuje za każdą poradę