Dodaj do ulubionych

WNM- proszę o komentarz

16.08.13, 20:29
Panie Pawle. W 2 miesiącu życia Synka, podczas wizyty u pediatry wyszło, że mały jest zbyt spięty, dostałam skierowanie do ośrodka rehabilitacyjnego gdzie pani orzekła, że synek ma wnm. W ciągu 2 minut pokazano mi gdzie naciskać synka i odesłano do domu z nakazem kontroli za 1,5 miesiąca. Ponieważ mały okrutnie płakał w trakcie tego "naciskania" (a miałabym to robić 3 razy dziennie) postanowiliśmy poszukać pomocy gdzie indziej - prywatnie.
Pani rehabilitantka do której się udaliśmy orzekła, że synek nie ma WNM a jedynie zbyt silnie reaguje emocjonalnie - co przejawia się min zaciśniętymi piąstkami (ale tylko niekiedy przeważnie ma rozluźnione dłonie - zaciska jak mu się coś nie widzi smile, zostaje sam, jest niepewny lub czegoś nie lubi np. przebierać się itp) .
Pani powiedziała, ze Vojta tylko by pogorszyła jego stan, dała ćwiczenia, kazała zrobić morfologię itp.
W międzyczasie postanowiliśmy zapisać się na rehabilitację codzienną do innego ośrodka (trochę nas martwią te piąstki), przy zakwalifikowaniu Pani doktor orzekła, ze Synek ma bardzo duże WNM (dodam że tylko go dotknęła przez sekundę).
Sama nie wiem co mam myśleć o tych wszystkich dość sprzecznych diagnozach. Na dzień dzisiejszy nie ćwiczymy ( a raczej ćwiczymy delikatnie, bardziej w formie zabawy, w domu) ponieważ u synka wykryliśmy anemię, dostaje żelazo, w międzyczasie zapisaliśmy się też na wizytę do neurologa ( ale długo trzeba czekać). Może od niego usłyszymy ostateczną diagnozę.
Dodam, że zgodnie z tym co wyczytałam w Pana książce "Co nieco o rozwoju.." synek rozwija się raczej prawidłowo. Ma 3,5 miesiąca - wyciąga rączki do zabawek, głaszcze je (wręcz obmacujesmile), bawi się rączkami łącząc je po środku (co mnie cieszy ponieważ ma też asymetrię), pięknie też leży na brzuszku (przekłada już sobie rączki oraz prostuje czasami dłonie) a jednak często przyłapuje go z zaciśniętymi piąstkami sad.
Czy może Pan na odległość podpowiedzieć skąd takie sprzeczne diagnozy i co mu może dolegać?
Dziękuję za odp.
Obserwuj wątek

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka