Dodaj do ulubionych

Zupki sa bleeee

24.09.15, 21:02
byly dobre i nagle nie sa. Namawiac czy dac spokoj? Je owoce, oczywiscie kp, czasem deser ze sloika, chrupki, kuskus. Odmawia jedzenia zupek niezaleznie od skladnikow: z zoltkiem czy bez, z miesem, bez miesa, marchewka - ble, kalafior, ziemniak - wypycha lyzke jezorem. Goraczki brak, w jamie ustnej wszystko ok, dwa zeby sa, cos trzeciego sie kluje powoli. Co radzicie?
Obserwuj wątek
    • reirei Re: Zupki sa bleeee 24.09.15, 21:53
      Spróbuj dolać więcej wody i daj do picia z kubka. Mój synek ma właśnie taki etap, że co 2-3 dzień zupki są be i zamiast jeść to pluje, dla zabawy oczywiście, bo jak tą samą zupę dam mu w kubku to pije, więc nie chodzi o to, że mu nie smakuje tylko łyżeczka mu się znudziła.
      • niutaki Re: Zupki sa bleeee 24.09.15, 22:00
        Hmmm, jest to jakas mysl, ale z piciem z kubka moze byc problem, bo nie miksuje tych zupek na gladko, corka zaraz konczy 9 miesiecy i zjada grudki. Twoj synek radzi sobie z piciem/zjadaniem takich grudek?
        • babybump Re: Zupki sa bleeee 24.09.15, 22:33
          Ale dlaczego akurat ma jesc zupy? Daj jej drugie danie. Bialko, weglowodany, warzywa, moze jakies kasze. Nie rozumiem tego nacisku na 'zupki'.
          • niutaki Re: Zupki sa bleeee 25.09.15, 07:09
            z kasz to lubi tylko kuskus, jeszcze jaglana chce wyprobowac. No w zupce (czemu to sie tak nazywa nie wiem, bo nie ma konsystencji zupy) ma warzywa, mieso, ryz - roznie. Sa tam i weglowodany i bialko. Umie gryzc chrupke, ale nie poradzi sobie raczej ze sztuka miesa...
            • mag1982 Re: Zupki sa bleeee 25.09.15, 07:46
              Mięso drobno kroiłam.
              • niutaki Re: Zupki sa bleeee 25.09.15, 07:52
                tez krojesmile ale i tak nie chce, lyzeczke wypycha jezykiem.
                • betka1984 Re: Zupki sa bleeee 25.09.15, 08:06
                  Mój kawaler je tylko w kawałkach w zasadzie. Z mięsa robię mu pulpety i ładnie wcina. Może tak spróbuj?
          • reirei Re: Zupki sa bleeee 27.09.15, 10:47
            babybump napisała:

> Ale dlaczego akurat ma jesc zupy? Daj jej drugie danie. Nie rozumiem tego nacisku na 'zupki'.

A dlaczego ma nie jeść zupek? Ja z kolei nie rozumiem tej nagonki, że zupy to straszne zło. Jeżeli dziecko je inne rzeczy, kawałki, grudki, umie jeść rączkami a zmiksowane zupy mu smakują to dlaczego ma ich nie jeść? Ja sama lubię zupy kremy i dla mnie to jest po prostu jedna z opcji obiadowych i dlatego też daję dziecku zupki.

• mag1982 Re: Zupki sa bleeee 25.09.15, 00:23
          Moja w tym wieku tez odmówiła jadania niemowlęcych zupek(gotowanych przeze mnie). Zaczęłam jej dawać to co jedliśmy my i apetyt wrócił.
          • mag1982 Re: Zupki sa bleeee 25.09.15, 00:32
            Aha... Nigdy jej nie miksowałam na gładko. W wieku 9-10 m-cy z żuciem radziła sobie dobrze mimo, że nie miała ani jednego zęba. Kolejnym etapem było w wieku 11 m-cy odmówienie karmienia przeze mnie i od tamtej pory je sama.
        • reirei Re: Zupki sa bleeee 27.09.15, 10:42
          U nas zupy to są zazwyczaj same zmiksowane warzywa, nie na zupełnie gładko, z grudkami mały sobie radzi. Albo, jak radzą dziewczyny, zrezygnuj na parę dni z zup i zobacz czy to chwilowy bunt czy nie.
          • reirei Re: Zupki sa bleeee 27.09.15, 10:44
            Nie mam pojęcia dlaczego moja odpowiedź podpięła się tutaj uncertain To forumowe drzewko mnie zadziwia czasem uncertain
    • ela.dzi Re: Zupki sa bleeee 25.09.15, 07:55
      Zastanów się czy aby nie ma za dużo słodkiego w diecie. Mój w ogóle nie chciał jeść warzyw i mięsa przez długi czas, ale tak było od początku rozszerzania diety. A może to chwilowy bunt ? Co pije oprócz mleka ?
      • friarielli Re: Zupki sa bleeee 25.09.15, 08:18
        A kiedy zaczął jeść? Pytam, bo mojej córce ciężko idzie rozszerzanie diety, umie jeść łyżeczką, na początku wcinała po 70 ml kaszki (ok, połowa z tego lądowała na mnie i na niej), a odkąd zaczęłam dawać warzywa, białko, owoce to albo zaciska buzie, albo macha łyżką na prawo i lewo albo pluje wszystkim. I trochę się martwię bo jako wcześniak ma niedobory żelaza, liczyłam na uzupełnienie dietą, przyrosty też nienajlepsze... Liczę na BLW ale to za jakiś czas, jeszcze nie jest gotowa
        • ela.dzi Re: Zupki sa bleeee 25.09.15, 09:07
          Koło 8 miesiąca pamiętam, że jadał owoc i kaszkę na kolację, sporadycznie zjadał coś poza tym. Zaczął jeść inne posiłki po 11 miesiącu. Akurat wtedy byłam u teściów i mogłam się wymknąć w porze posiłku, jak syn mnie widział, to domagał się mleka. Po 6 miesiącu przyrosty były niewielkie, były też i spadki. Od 7 miesiąca weszło żelazo i tak było przez pół roku. Od momentu rozszerzania diety syn spadał na siatce i się utrzymuje koło 15 centyla wg siatek WHO, 3 centyl wg polskich siatek.

A dopiero w żłobku po 13 miesiącu syn zaczął chętnie jeść, w domu różnie bywa smile
          • friarielli Re: Zupki sa bleeee 25.09.15, 11:33
            To mnie nie pocieszyłaś. Moja np. przez cały lipiec nic nie urosła, a że z przystawianiem też było bardzo ciężko to po 6 miesiącu przeszłam na mm - po tej zmianie załapała się na 3 centyl - wcześniej była cały czas pod siatką i to licząc wiek korygowany.Nie chciałabym tego teraz stracić, musi gonić rówieśników. Ale na siłę nie nakarmię. Z kolei zabawki i wszystko inne do buzi pcha, dlatego liczę na BLW.
            • ela.dzi Re: Zupki sa bleeee 25.09.15, 13:33
              Widocznie dla Twojej córki jedzenie też nie jest sensem życia wink
        • babybump Re: Zupki sa bleeee 25.09.15, 16:56
          Friarielli, o ile dobrze pamietam Twoja corcia ma teraz 6 miesiecy? Moja w tym wieku z 50 centyla spadla na 25 mimo ze swietnie jadla. Ale duzo sie tez ruszala i wszystko spalala. Robilismy badania i wszystko wyszlo dobrze. Slyszalam o niejednym dziecku, ktore w tym wiekunprzystopowalo z przyrostami.
          • friarielli Re: Zupki sa bleeee 25.09.15, 17:17
            tak, mają już nawet bliżej do siedmiu urodzeniowych. Fakt, że się rusza dużo ale też je dużo mniej niż brat, a karmię z butelki nosząc i kołysząc! inaczej nie jest się w stanie wyciszyć na tyle zeby się skupić na ssaniu, dlatego kp to był horror od jakiegoś czasu - albo ją przystawiałam na wszystkie sposoby a ona coraz bardziej histeryzowała albo odpuszczałam i karmiłam kiedy chciała a wtedy nic nie przyrosła. Ona od 26 tyg ciąży jest poza siatką, więc 3 centyl do dla nas sukces smile A ostatnio tak bardzo je chwaliłam wszystkim jeśli chodzi o rytm dnia, że przechwaliłam i po 3 dniach skumulowanych wizyt lekarskich wszystko się posypało! jak przez kilka dni nie uda mi się uregulować to będę się odzywać po życzliwą radę w wątku "do babybump"!!!
            • babybump Re: Zupki sa bleeee 25.09.15, 20:59
              Ja w takim wypadku troche skracalam czasy czuwania, any dziecko troche odespalo. Ale rownie dobrze moze to byc czas wywalenia jednej drzemki. Wcrazie czego pisz. Powodzenia!
      • niutaki Re: Zupki sa bleeee 25.09.15, 08:40
        pije wode, czasem herbatke albo kompot.
        • ela.dzi Re: Zupki sa bleeee 25.09.15, 09:08
          Dobrze by było, żeby inne napoje niż woda były w naprawdę minimalnych ilościach. Wbrew pozorom taki napój potrafi nasycić dziecko.
    • kiddy Re: Zupki sa bleeee 27.09.15, 16:01
      Mój syn mniej więcej w tym samym wieku odmówił jedzenia zupek i papek (bardziej i mniej rozdrobionych) i dokładnie w Boże Ciało zwinął babci obiad z talerza. Zjadł normalne drugie danie i zupy odeszły do lamusa. Niestety do tej pory ich nie je (ma 2 lata), nad czym akurat ubolewam. Ja tam się ucieszyłam, dziecko zaczęło jeść to, co my, a do tego całkowicie dobrowolnie i bez "uczenia" jedzenia w kawałkach.
      • niutaki Re: Zupki sa bleeee 27.09.15, 16:16
        Drugie danie w sensie, ze mieso/ryba + ziemniak/makaron/kasza? Corka ma dwa zeby i po prostu nie ma szansy, zeby pogryzla miesosmile
        • kiddy Re: Zupki sa bleeee 27.09.15, 16:18
          Mój syn nie miał ani jednego zęba do ukończenia 10 miesiąca życia wink. Spokojna twoja rozczochrana, poradzi sobie. Możesz dać kotleta mielonego, pulpeta, kotleta rybnego, pieczoną rybę, drobny makaron, wszystkie kasze, ziemniaki. Zje, zje.
          • eowen Re: Zupki sa bleeee 27.09.15, 17:46
            Potwierdzam, zęby pomagają, ale dziąsła wystarczą, by coś przeżuć.
        • babybump Re: Zupki sa bleeee 27.09.15, 21:26
          A dorosli bez zebow jedza? Jedza. Twoja corka z dwoma zebami na pewni da sobie rade.
          • niutaki Re: Zupki sa bleeee 27.09.15, 21:31
            ano jedza, maja jednak nieco wiecej doswiadczenia tak mysle. Bede probowac, dziekuje za wszystkie radysmile

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka