Dodaj do ulubionych

Zatwardzenia non stop

21.02.19, 15:48
Dzień dobry, piszę aby poradzić się. Moje dziecko ma 7 miesięcy, pije mleko modyfikowane NAN, już 3 miesiąc rozszerzamy dietę. Mleko sztuczne pije od około 4 miesięcy, zrobił mi się ropień w piersi i musiałam przestać karmić piersią..
Kiedy mała piła moje mleko, nie miała problemów z wypróżnianiem, kiedy przeszła na modyfikowane również było wszystko ok, żadnych zaparć, bólów brzucha. Kiedy zaczęłyśmy rozszerzać dietę zaczęły się problemy, mała praktycznie non stop ma zaparcia. Unikam produktów zapierających typu marchew, kasze ryżowe, banany. Podaję jej np buraki, kalafior, ziemniak, dynia, cukinia. Mimo to ma zatwardzenia. pije wodę. aby jej pomóc podaję śliwki suszone ze słoiczka, albo gruszki, albo sok gruszkowy, to pomaga i przez kilka dni jest spokój z zatwardzeniem. a potem znowu....
Rozmawiałam z lekarzem, a nawet drugim lekarzem, pierwszy powiedział żeby śliwki podawać, drugi powiedział że tak to jest przy rozszerzaniu diety, że zanim się to unormuje to dużo czasu minie..
A mi szkoda niuni. Co prawda nie widać żeby bolał ją brzuch, ale nieraz płacze podczas oddawania stolca bo wychodzi twardy.. sad
Zastanawiam się nad zmianą mleka na jakieś inne, ale w sumie mi się wydaje że to nie przez mleko wcale. nie wiem już sama..
Proszę o porady, dziękuję.
Obserwuj wątek
    • grandissima Re: Zatwardzenia non stop 21.02.19, 19:23
      Witam, co prawda moja córcia nie je mleka modyfikowanego, ale też przy rozszerzaniu diety również mieliśmy problemy z zaparciami. Szczególnie przy chorobie, jak dziecko mało jadła i pła. Kilka razy już myśleliśmy, że trzeba będzie z nią gdzieś jechać bo widać było, że robi, a później zaciska pośladki żeby kupka wróciła. Pamiętam jak się męczyła i teraz staram się jak mogę nie dopuścić więcej do takiej sytuacji. Moja normalnie robi kupkę codziennie, dlatego jak któregoś dnia nie ma, to następnego zaczynam działać. Przede wszystkim pilnuję żeby mała piła dużo wody. Na śniadanie zazwyczaj je owsiankę z owocami więc przy problemach dorzucam jej kiwi, bardzo pomaga. Dodatkowo na podwieczorek serwuję jej jogurt naturalny z gruszką po którym zazwyczaj już kupka się pojawia. Życzę powodzenia i pozdrawiam.
    • pacynka_84 Re: Zatwardzenia non stop 21.02.19, 19:32
      Mój syn niedawno skończył 8 miesięcy i też nie ominęły nas kłopoty z zatwardzeniem przy rozszerzaniu diety. Mimo tego, iż jest na piersi. Żeby ulżyć troszkę dziecku podawałam śliwki, kisiel z siemienia lnianego ze śliwkami, gruszkami i do tego raz dziennie probiotyki. Trzeba podawać kilka dni z rzędu aby stolec się rozluźnił. Spróbuj też może urozmaicic dietę o otręby, kasze. U nas to pomogło, lecz nadal mamy lepsze i gorsze dni z kupą albo bez smile
    • sfornarina Re: Zatwardzenia non stop 22.02.19, 16:35
      > Co prawda nie widać żeby bolał ją brzuch, ale nieraz płacze podczas oddawania stolca bo wychodzi twardy...

Daj spokój big_grin

Moje młode ryczy też, jak robi kupę. Robi praktycznie zawsze miękką i zawsze ryczy. Starszak nie ryczał, a młode ryczy.
      Tak ma i już smile
      Nie szukaj problemów tam gdzie ich nie ma!
        • sfornarina Re: Zatwardzenia non stop 23.02.19, 11:06
          Śmieję się, bo wyolbrzymiasz. Pewne dlatego, że to pierwsze dziecko i się wszystkim niepotrzebnie przejmujesz smile

Wątpię, że Twoje dziecko ma zatwardzenie. Kupa jest zawsze inna u niemowlęcia karmionego wyłącznie mlekiem, a u niemowlęcia, które ma rozszerzaną dietę. Dwoje lekarzy nie wypatrzyło u Twojego dziecka problemu, więc sobie - ani forum - go nie wmawiaj smile

Dzieci małe często tak mają, że ryczą, jak robią kupę. Nie dlatego, że je boli, tylko dlatego, że nie rozumieją, co się dzieje.

Zaparcia i zatwardzenia to kilka dni bez kupy, twardy brzuszek i bóle brzucha, nie tylko podczas robienia kupy, ale w ciągu dnia. W ogóle przestań sobie tym głowę zawracać, zapomnij, bo problemu nie ma. Dzieci małe często płaczą z głupich powodów i to żadnej skazy na ich psychice nie zostawia. Gorzej, po kilku minutqch zapominają o problemie! Stąd małe dzieci tak łatwo jest zająć czymś innym, żeby zapomniały o płaczu i jego przyczynie.
          Czy Ty pamiętasz, że jako niespełna roczne niemowlę miałaś zatwardzenie? big_grin

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka