panitka1 Re: Drogie mamy! Pomóżcie pociechom! Ważne. 01.03.05, 23:02 Zawsze jak oglądam ten program potrzebna mi jest zgrzewka chusteczek bo tak mi szkoda tych maleństw dlatego też ja również jutro raniutko jak tylko wstanę popakuję wszystko po mojej córuni mam też jeszcze mleczko, kupię pampersy i parę kosmetyków i wysyłam paczkę. Pozdrawiam. Odpowiedz Link Zgłoś
mamagucia Re: Drogie mamy! Pomóżcie pociechom! Ważne. 03.03.05, 18:10 Jutro wysyłam maluszkom duuużo mleczka NAN 1, duuużo chusteczek do pupy i pieluszek w tym najmniejszym rozmiarze. Pozdrawiam serdecznie wszystkich wspierających ośrodek, Aga Odpowiedz Link Zgłoś
olaalo Re: Drogie mamy! Pomóżcie pociechom! Ważne. 03.03.05, 20:12 ja też postaram się pomóc, swoją drogą nasze maluch mają szczęście! i my też! ola Odpowiedz Link Zgłoś
paulajal Re: Drogie mamy! Pomóżcie pociechom! Ważne. 03.03.05, 21:49 Strasznie z Was kochane mamy, ze okazujecie wsparcie takze innym dzieciaczkom niz Wasze własne. wielkie dzięki!!! Zapasy mleczka NAN 1 i pieluszek jednorazowych ciagle sa tam bliskie wyczerpaniu, wiec na prawdę jest za co dziękować Odpowiedz Link Zgłoś
jamaska Re: Drogie mamy! Pomóżcie pociechom! Ważne. 05.03.05, 16:12 całe szczęscie, ze jest to "w góre" wczesniej nie widziałamtego postu, i co? ide grzebac do szaf, szafek i szafeczek by uzbierać kufereczek (te rymowanki to taka przypadłość mamy 5cio miesięcznej Ślicznoty) Serialu nie ogladam bo nie wytrzymuje psychicznie ale konkretna pomoc jak najbardziej, coprawda ubranka mam pozyczone, ale zawsze cos sie znajdzie z innych rzeczy ) I inne mamy do szaf marsz! Ucalowania dla wszystkich maluszków i wszystkich opiekunów Odpowiedz Link Zgłoś
tomsmom Re: Drogie mamy! Pomóżcie pociechom! Ważne. 05.03.05, 18:17 No to w gore!! ja tez przylaczam sie do pomocy! W poniedzialek wysylam paczuszke. Odpowiedz Link Zgłoś
basias82 Ale klops!!! 07.03.05, 10:09 O rany ja wszystkie ciuszki oddałam koleżance, która i tak bez naszej pomocy by sobie poradziła. Cholera, czemu nie zajrzałam tu wcześniej......... Odpowiedz Link Zgłoś
kalicha Re: Drogie mamy! Pomóżcie pociechom! Ważne. 07.03.05, 21:34 Cześć dziewczyny, Ja juz wysłałam całe wielkie pudło ubranek i kosmetyków ale jeszcze wysle paczke z pampersami i mleczkiem. Czy Wy wysyłając paczki adresowałyści je na jakies konkretne nazwisko czy tylko na adres Ośrodka? Ewa kalicha@gazeta.pl Odpowiedz Link Zgłoś
mamagucia Re: Drogie mamy! Pomóżcie pociechom! Ważne. 08.03.05, 00:48 Ja wysyłałam na adres ośrodka, na Michałowskiego. Wszystkie paczki doszły. Pozdrawiam, Aga Odpowiedz Link Zgłoś
inia25 Re: Drogie mamy! Pomóżcie pociechom! Ważne. 08.03.05, 11:35 postaram sie pomóc Odpowiedz Link Zgłoś
nana30 Re: Drogie mamy! Pomóżcie pociechom! Ważne. 07.03.05, 21:47 Ok, ja przelałam troche pieniążków, wysyłanie paczki jest dla mnie dość kłopotliwe. W ogóle dobry wątek. Szczerze mówiąc, czytając Wasze posty wzruszyłam się że tyle dobrych ludzi na świecie. Nie wiem, czy ktoś poruszył juz pomysł, żeby jesli zostaje komuś do dopłaty podatek za 2004 wpłacić na tą organizację ten 1% kwoty którą jest wolno. Pozdrawiam wszystkie mamy i oczywiście założycielkę wątku. nana Odpowiedz Link Zgłoś
mamagucia Re: Drogie mamy! Pomóżcie pociechom! Ważne. 08.03.05, 00:46 Już był pomysł troszkę wyżej i odpowiedź też: niestety dopiero w przyszłym roku będzie można tak zrobić (czyli pewnie na razie ośrodek nie ma statusu OPP). Pozdrowionka, Aga Odpowiedz Link Zgłoś
paulajal Re: Drogie mamy! Pomóżcie pociechom! Ważne. 10.03.05, 10:21 up! Ja wczoraj paczuszkę posałam, więc i Was ponaglam, same wiecie, jak przy niemowlakach wzystko szybko się kończy. Odpowiedz Link Zgłoś
ma_magda Re: Drogie mamy! Pomóżcie pociechom! Ważne. 10.03.05, 10:28 Ojeje, fantastyczny odzew, gdybym nie byla teraz w pracy , juz robilabym paczke!!! Uwielbiam serial i dzieciaki!! jutro wysle troszke ciuszkow i kosmetyki . Pozdrawiam serdecznie magda -mama Oliwii Odpowiedz Link Zgłoś
jbolin Re: Do Paulajal 14.03.05, 23:16 Czy może być Bebilon 1 i NAN 1 H.A. (hypoalergiczne)???czy jak wyśle to czy będą wykorzystane??? nie wczytywałam się dokładnie w treść innych postów i nie wiedziałam że potrzebne jest tylko NAN1. Poza tym mam balsam dla dzieci z atopowym zapaleniem skóry - czy się przyda??? Odpowiedz Link Zgłoś
paulajal Re: Do Paulajal 15.03.05, 12:22 Bebilonu 1 raczej nie wysyłaj, bo nie używaja i nie chca juz mieszac dzieciom w brzuszkach ze zmianami mleka, bo potem trudno im dojść które ewentualnie na co jest uczulone, uzywaja ogólnie tylko NAN, ale NAN HA tez, bo to przecież to samo mleko tylko lepiej oczyszczone, więc na pewno im się przyda, zwłaszcza dla jakiegoś dziecka z ryzykiem alergii, a takich nie brakuje zapewne pzry takiej ilości dzieci. Wielkie dzieki za pomoc Pozdr paula Odpowiedz Link Zgłoś
paulajal Re: Do Paulajal 15.03.05, 12:23 a balsam dla dzieci z atopowym zapaleniem skóry to juz na pewno sie przyda, teraz połowa dzieci ma alergię, więc jeśli mozesz, to prześlij. Raz jeszcze dziękujemy. Odpowiedz Link Zgłoś
niusia1803 Re: Do Paulajal 16.03.05, 11:04 Dzisiaj idę kupić paczki z chusteczkami oraz poszukam ubranka i wyślę. Dobrze, że jest taki post! Ja nie moge ogladać tej telenoweli o dzieciaczkach bo wtedy tylko płaczę. Ale bardzo chętnie będę na bieżąco pomagać. Odpowiedz Link Zgłoś
paulajal Re: Do Paulajal 16.03.05, 21:47 Super niusia, dzięki! Wszystko się bardzo przyda. Odpowiedz Link Zgłoś
mamaolka3 Re: Do Paulajal 10.06.05, 21:22 Jutro idę na zakupy i wysyłam paczkę, a dziś rozsyłam Twój post znajomym. Odpowiedz Link Zgłoś
dobu Re: Drogie mamy! Pomóżcie pociechom! Ważne. 17.03.05, 12:23 Wczoraj zapakowaliśmy karton ubranek, dorzuciliśmy chusteczki, oliwke, mydełka, kremik i dzisiaj idziemy pakę wysłać. Dominika i 11 miesięczny Bartosz Odpowiedz Link Zgłoś
paulajal Re: Drogie mamy! Pomóżcie pociechom! Ważne. 17.03.05, 22:17 Pięknie dziękujemy w imienu dzieciaczków "dobu", pozdrowienia dla Bartka Odpowiedz Link Zgłoś
paulajal Re: Drogie mamy! Pomóżcie pociechom! Ważne. 21.03.05, 09:43 up! Wielkanoc się zbliża, może coś się u Was w domach znajdzie do wysłania dzieciaczkom? Choćby jakaś kaszka czy mleczko NAN? Odpowiedz Link Zgłoś
anka1 Re: Drogie mamy! Pomóżcie pociechom! Ważne. 22.03.05, 09:46 podnosze watek ! Odpowiedz Link Zgłoś
maniusza Re: Drogie mamy! Pomóżcie pociechom! Ważne. 10.04.05, 15:36 up! moja paczka (niedużo tego ale zawsze...) przygotowana, jutro wyślę Odpowiedz Link Zgłoś
mmala6 Re: Drogie mamy! Pomóżcie pociechom! Ważne. 10.04.05, 21:31 dobrze ze podskoczylo bo wlasnie ostatnio szukalam tego postu, tez mam pare ciuszkow, ale moze jeszcze chwile poczekam. Maly rosnie jak na drozach wiec bedzie troszke wiecej za jednym zamachemWybaczcie ale nie mam teraz czasu czytac wszystkich odp., czy proszek do prania to jakis konkretny, my pierzemy w Dzidziusiu i czy taki moglabym podac?? Odpowiedz Link Zgłoś
kilineczka Re: Drogie mamy! Pomóżcie pociechom! Ważne. 10.04.05, 21:54 Jak dobrze, że zauważyłam ten wątek. Jutro pójdę z moim Żuczkiem i kupię mleczka, pieluszki, soczki, deserki, zupki... niech małym szkrabom na zdrówko wyjdzie. A dla uśmiechu tych szkrabów zabaweczki.Choć tak możemy im pomóc. Jak tylko oglądam serial to płaczę, trzymając w uścisku mojego synka. Smutno mi, że są takie matki, które zostawiają takie maleństwa. Przecież, my jesteśmy Aniołami Stróżami dla nich. Kto te maleństwa bardziej ukocha jak nie my, mamy. Łzy mi się same cisną jak to piszę((((((( Jutro postaram się już wysłać paczkę. kasia i Wiktuś P>S> Mam pytanie: a książeczki (takie tekturowe) też potrzebne? Odpowiedz Link Zgłoś
renka29 Re: Drogie mamy! Pomóżcie pociechom! Ważne. 12.04.05, 16:28 i my dorzucamy coś od siebie: nowe smoczki,oliwki, szampony, kremy, zasypki, trochę ubranek i zabawek - jutro wysyłamy! pozdrawiamy Odpowiedz Link Zgłoś
nataliamackowiak Re: Drogie mamy! Pomóżcie pociechom! Ważne. 12.04.05, 17:21 Az mi się przykro zrobiło jak pomyslałam o tych dzieciach... Odrazu otwarłam szafę i wyszperałam kilka rzeczy. Jutro wyslę. Natalia z Oliwka Odpowiedz Link Zgłoś
kilineczka Re: Drogie mamy! Pomóżcie pociechom! Ważne. 13.04.05, 18:05 Dziewczyny mam pytanko odnosnie wysyłki paczki. Otóż jak wysyłałyście to puszczałyście tzw. zwykłą paczkę czy jakiś priorytet, albo jako wartościową? Jutro ide wysłać i chciałam się poradzić. pozdrawiam kasia i Wiktuś Odpowiedz Link Zgłoś
anka1 Re: Drogie mamy! Pomóżcie pociechom! Ważne. 15.04.05, 17:09 radze wyslac jako priorytet z potwierdzeniem odbioru. bedziesz miala pewnosc ze dotarla gdzie trzeba. Odpowiedz Link Zgłoś
witka55 Re: Drogie mamy! Pomóżcie pociechom! Ważne. 15.04.05, 17:29 Czy na TEN ośrodek można oddać 1% z podatku, przy rozliczeniu rocznym??? Witka Odpowiedz Link Zgłoś
kilineczka Re: Drogie mamy! Pomóżcie pociechom! Ważne. 15.04.05, 22:23 Pozwolę sobie zacytować wypowiedż miedzymorze, która wczesniej wyjaśnia w tym samym watku, bardziej szczegółowo ów pytanie: "Dokładniej to: 1 % podatku można przekazać OPP czyli organizacjom pożytku publicznego (to jest taki specjalny status, który dana fundacja musi uzyskać, listę OPP można znaleźć np. tu: bazy.ngo.pl/). To można zrobić rozliczając rok 2004. Natomiast 'zwykłym' fundacjom również można przekazywać darowizny i potem je odliczać, z tym że odlicza się je od dochodu (do wysokości 6%) i muszą być to darowizny dokonane przelewem bankowym. To można będzie zrobić w rozliczeniu za 2005. Oczywiście odliczenie darowizn nie wyklucza możliwosci przekazania 1% podatku. www.jedenprocent.pl/ pozdrawiam kasia i Wiktuś Odpowiedz Link Zgłoś
mamakasienki1 Re: Drogie mamy! Pomóżcie pociechom! Ważne. 18.04.05, 10:07 Witam Super, że ktoś się zainteresował losem biednych porzuconych dzieci. Ja jeszcze dzisiaj spakuję trochę rzeczy i prześlę do ośrodka. Może nie będzie tego dużo, ale prześlę tyle ile będę mogła. I mam nadzieję, że ten wątek nie zniknie z forum, bo ja już od jakiegoś czasu korzystam z forum, a dopiero go znalazłam. Bardzo się cieszę, że jest tyle osób, które chcą bezinteresownie pomagać. Teraz wiem jakie szczęśliwe są nasze maluszki, które mają dom, kochających rodziców. Pozdrawiam wszystkie kochane mamy. Mama Kasieńki. Odpowiedz Link Zgłoś
jesien72 Re: Drogie mamy! Pomóżcie pociechom! Ważne. 18.04.05, 16:34 Wyslalam pieniadze - moja Niunka 2msc nie pozwala na wycieczki na poczte . Dopiero teraz jak sama mam dziecko domyslam sie jak bardzo te dzieciaczki cierpia. Pozdrawiam wszystkie Mamy. Odpowiedz Link Zgłoś
kilineczka Re: Drogie mamy! Pomóżcie pociechom! Ważne. 18.04.05, 16:51 Paczka juz poszła (w sobotę). Włożyłam pieluchy, husteczki do pupci, kosmetyki,butelki, smoczki, śliniaki, ciuszki, zabawki i amciu amciu -jedzonko Tylko szalenie się martwię czy dojdzie na pewno, bo zapomniałam powiedziec mojemu Tacie, żeby wysłał priorytetm i za potwierdzeniem odbioru. Mam nadzieję, że poczta jest uczciwa. kasia Odpowiedz Link Zgłoś
aania_198 Re: Drogie mamy! Pomóżcie pociechom! Ważne. 18.04.05, 23:50 podbijam Pozdrawiam Ania Odpowiedz Link Zgłoś
katarzyna_b1 Re: Drogie mamy! Pomóżcie pociechom! Ważne. 19.04.05, 09:39 Paczka będzie dziś wysłana. Pieluszki, chusteczki, mleczko, kosmetyki i troszkę ubranek po moim synku. Dorzucimy też jakąś grzechotkę. Pozdrawiamy, Katarzyna z 3-miesięcznym Alusiem Odpowiedz Link Zgłoś
katarzyna_b1 Re: Drogie mamy! Pomóżcie pociechom! Ważne. 21.04.05, 17:39 Jest szansa, że do pomocy dołączą się również mamy "nie online", czytające miesięcznik Dziecko. Informacja o tej akcji ukaże się w numerze lipcowym lub sierpniowym. Pozdrawiam, Odpowiedz Link Zgłoś
jbolin Re: Drogie mamy! Pomóżcie pociechom! Ważne. 22.04.05, 23:12 podbijam pozdrawiam mamy i ich pociechy Odpowiedz Link Zgłoś
kulka50 Re: Drogie mamy! Pomóżcie pociechom! Ważne. 23.04.05, 17:04 wiadomość z ostatniej chwili: mamy nie kupujcie dla ośrodka pieluch TIP dzidziusie nie bardzo je tolerują przed chwilą wróciłam z ośrodka i przekazuję tę informację dalej z tańszych pieluch można kupować np bella happie Odpowiedz Link Zgłoś
bursz Re: Drogie mamy! Pomóżcie pociechom! Ważne. 25.04.05, 20:21 Hej, dzięki, wysłałam 50zł, ryczę jak .... czytam,widze coś takiego, pozdrawiam Was i oby bylo jak najmniej ZŁEGO,jola i cudowna 10-miesieczna jula Odpowiedz Link Zgłoś
jbolin Jakie pieluchy?? 08.05.05, 23:06 Mam pytanie. Czy można wysłać pieluchy jednorazowe Bambino lub Huggies? czy używane są tylko jakieś konkretne i żadne inne??? I jakie rozmiary? czy tylko te najmniejsze czy większe też będą dobre? Odpowiedz Link Zgłoś
happy.mama.kasi Do paulajal 12.05.05, 09:11 Witam! Juz dawno nosze sie z zamiarem wyslania paczki, ale non stop Kasia z czegos wyrasta i czekam, az sie zrobi na prawde DUZA paczka. Czy to koniecznie musi byc droga pocztowa? Moj maz jest w Czestochowie co jakis czas i latwiej i pewniej byloby, gdyby mogl to podrzucic osobiscie. Czekam na odzew.Pozdrawiamy Pania i wszystkie Szkraby- Asia z mala Kasia Odpowiedz Link Zgłoś
happy.mama.kasi Re: Do paulajal 12.05.05, 09:32 Mam jeszcze pytanko odnosnie pieluszek- czy moga byc roznych firm? Sami uzywamy roznych (dostalismy tez od znajomych, ktorych dziecko wyroslo z rozmiarow). Czy przydadza sie takie rzeczy jak kolderki, kocyki? Mam ich sporo.Aha! Jeszcze a propos ksiazeczek dla dzieci- tez moga byc? Pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
karola-1 Re: Drogie mamy! Pomóżcie pociechom! Ważne. 13.05.05, 09:45 juz szykujemy razem z Mateuniem paczuszkę. Ubranka 56-62 niestety już są wywiezione postaram się pojechać do rodziców i poszperać, natomiast ubranka od 62-74 mam jeszcze w domciu ponieważ Mateunio dopiero co z nich wyrasta (ma dopiero 6,5 m-ca) dorzucimy jakąś oliwkę hipelalergiczną nivea (może być?) no i pieluchy można też dorzucić a no i jakąś zabaweczkę pozdrawiam Karolina Paczke wyśle po niedzieli Odpowiedz Link Zgłoś
lilithh Re: Drogie mamy! Pomóżcie pociechom! Ważne. 09.06.05, 03:29 podrzucam do góry. Ale przy okazji muszę dorzucić swoje 3 grosze bo mnie łapki swędzą. A mianowicie: DLACZEGO AKURAT KONIECZNIE LI TYLKO NAN1???? Kryptoreklama jakaś czy cos? Przecież te dzieciaczki nie są chyba jednakowe jak jakieś klony? I wszystkim tak świetnie służy akurat NAN1??? Pytam, bo mój osobisty dzieciak znienawidził serdecznie NAN1 od pierwszego łyczka i brzuszek go bolał straszliwie - a Bebiko Omneo było OK... Odpowiedz Link Zgłoś
katarzyna_b1 Re: Drogie mamy! Pomóżcie pociechom! Ważne. 09.06.05, 12:16 Moim zdaniem chodzi o wygodę. Wygodniej dla wszystkich dzieciaczków przygotowywać to samo mleczko. Odpowiedz Link Zgłoś
lilithh Re: Drogie mamy! Pomóżcie pociechom! Ważne. 09.06.05, 20:11 Rozumiem mam tylko nadzieję że jak jakiemuś dzieciaczkowi ten NAN1 jednak szkodzi (jak napisałam wcześniej Mój jest żywym przykładem że tak bywa) to ktoś to zauwaza i dla tego jednego dzieciaczka przygotowuje inne mleko? Odpowiedz Link Zgłoś
katarzyna_b1 Re: Drogie mamy! Pomóżcie pociechom! Ważne. 10.06.05, 16:49 miejmy nadzieję, że tak właśnie jest Odpowiedz Link Zgłoś
jbolin Re: Drogie mamy! Pomóżcie pociechom! Ważne. 10.06.05, 20:44 mam już trochę nowych rzeczy dla maluszków z Częstochowy, ale nadal nie wiem czy inne pieluchy niż pampersy też tam są w uzyciu tak czy owak niedługo wysyłam kolejną paczkę Odpowiedz Link Zgłoś