tuusia 03.04.05, 13:30 Dziewczyny jak w taką pogodę jak dzis ubrać 5 tygodniowe dziecko? Nie mam pojecie! Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
aldonkas Re: Pomóżcie 03.04.05, 14:37 Najważniejsze to nie przegrzewać maluszka. Ja proponuje Bawełniane body i śpiochy, na to cieplejszy (np.polarowy) pajacyk lub lekki kombinezon i cienka czapeczka. Zawsze w trakcie spaceru możesz sprawdzić czy dziecku nie jest za gorąco lub za zimno dotykając nóżek i rączek. W razie potrzeby możesz jeszcze przykryć cienkim kocykiem. Miłych spacerów. Odpowiedz Link Zgłoś
lolalilu Re: Pomóżcie 03.04.05, 16:10 żeby sprawdzić czy dziecku jest ciepło czy zimno dotyka się klatki piersiowej lub placków - między łopatkami... Po rączkach czy nóżkach się tego nie sprawdza. Odpowiedz Link Zgłoś
iwka901 Re: Pomóżcie 03.04.05, 15:59 Ja ubrałam tak: body , pajacyk, skarpetki, kombinezon, czapka -ale grubsza, przykryłam kocykiem- tez grubszym i zapięłam klapkę od nosidła. Nam jest gorąco , ale maluszek jak śpi, to nie jest mu tak ciepło jak nam. Odpowiedz Link Zgłoś
driadea Re: Pomóżcie 03.04.05, 16:21 Łomatko! Ja tak ubieralam Glorkę w listopadzie, przy deszczu i temp. 5 stopni... Generalna zasada ubierania dziecka, które jest w wózku (nie porusza się, więc jest mu nieco chłodniej niż mamie pchającej wózek) to jedna warstwa więcej niż mamy my (o ile, rzecz jasna, nam jest dobrze, a nie za zimno lub za gorąco). Taką dodatkową warstwą przeważnie jest kocyk. Ja bym ubrała body z dł. rękawem, polarkowego pajacyka (lub bluzę i spodenki), skarpetki, cienka czapka i lekki polarowy kocyk. No i żadnych śpiworków, przecież jest 18 stopni!. Pozdrawiam, Aga Odpowiedz Link Zgłoś
anias29 Re: Pomóżcie 03.04.05, 21:09 Driadeo, jakie 18 stopni? Skąd wiesz, gdzie mieszka osoba, która zadała to pytanie? U nas dziś było 14 stopni Założyłam synkowi body z krótkim rękawkiem, pajacyk bawełniany i drugi grubszy polarkowy, przykryłam cienkim kocykiem i plandeką. No, z plandeki mogłam zrezygnować... Odpowiedz Link Zgłoś
driadea Re: Pomóżcie 03.04.05, 21:53 No dobra, 18 stopni było w Katowicach, nie zmiania to jednak faktu, że tyle warstw to jednak nieco za dużo (jak na mnie, zaznaczam! Nie mam zamiaru nikogo pouczać! ) A Ty, Anias29, ubrałaś dziecko raczej w sam raz, jak na 14 stopni. No, gdyby nie ta plandeka... Pozdrawiam, Aga Odpowiedz Link Zgłoś
lolalilu Re: Pomóżcie 03.04.05, 16:15 Zasada ubierania niemowląt jest taka: o jedną warstwę więcej niż Ty. Więc jesli założysz bluzkę, sweter i kurtkę dziecku załóż do tego jeszcze jedną bluzeczkę czy sweterek - przykryj kocykiem. Najlepiej jest dzecko ubierac na ceblukę - zawsze można jedną warstwą zdjąć. Bierz po uwagę, że jeśli nie ma wiatru a dziecko leży w głębokim wózku z "plandeką" można je ubrac nieco lżej. Żeby sprawdzić czy dziecku jest wystarczająco ciepło trzeba dotykac jego klatki piersiowej lub plecków - kilka centymetrów poniżej linii ramion. Odpowiedz Link Zgłoś
jzabro Re: Pomóżcie 04.04.05, 21:16 Zgadzam się z iwką, że dużo zależy też od tego czy maluszek śpi, czy nie. Podczas snu organizm spowalnia metabolizm i dziecku może być chłodno. Odpowiedz Link Zgłoś