Dodaj do ulubionych

Czy musi być czapeczka?

29.05.05, 12:39
No właśnie. Czy 9-miesieczne dziecko musi mieć na głowie czapeczkę lub inne
nakrycie? Moja Weronika ma duzo włosków i strasznie jej się poci główka jak
zakładam jej coś na głowę. Rozumiem, że jak siedzi na słońcu to powinna coś
mieć na głowie ale czy jak jest osłonięta od słońca to też coś musi mieć?
Zakładacie swoim dzieciom cos w takie upały na główkę?
Obserwuj wątek
    • maminka5 Re: Czy musi być czapeczka? 29.05.05, 12:43
      jak jest w cieniu zakładam tylko opaskę, na uszka, bo juz nam je "zawiało" a w
      słoncu kapelusik b. cieniutki, ale małej i tak sie poci główka. widze ze wiele
      mam ma te dylematy ..ja sama nieraz niewiem.
      • duramgama Re: Czy musi być czapeczka? 29.05.05, 12:56
        Ja swojej półrocznej córeczce nie zakładam czapki w cieniu. Tylko wtedy gdy
        wychodzimy na słońce (na krótko!!). Zazwyczaj osłaniamy się parasolką. Jest taki
        upał, że nie chciałabym jej skazywać na męczarnię.
    • kingaolsz Re: Czy musi być czapeczka? 29.05.05, 13:11
      Nie trzeba zakladac zadnych czapeczek , opasek itp
      Jedyne co to starac sie nie wystawiac dziecka bezposrednio na ostre slonce i
      tyle. Nic uszek nie zawieje, zapalenia ucha nie dzieja sie od wiatru i tym
      bardziej latem.

      Mojemu nic nie zakladam i nic nie zakladalam , sama nie wyobrazam sobie nosic
      czapki czy opaski w tak upal. Nigdy nie mielismy problemow z uszami, a zyjemy w
      bardzo wietrznym miejscu. Zycze milych spacrkow.

      Pozdr
      Kinga
      • mmala6 Re: Czy musi być czapeczka? 29.05.05, 13:15
        Zadnej czapki! chyba ze dziecko biega i sila rzeczy jest na sloncu, wtedy cos
        cienkiego z daszkiem, albo kapelusik.Choc jak ma duzo wlosow, to nie wiem...ja
        bym sobie nie zalozyla chyba, ze mialabym spacerowac plaza w samo poludnie.Ale
        jak wychodzisz na spacer poznym popoludniem to slonce nie jest juz takie ostre i
        dalabym sobie spokoj z czapka, sama piszesz ze dziecko sie poci jak ma cos na
        glowie,wiec PO CO?
    • pulpcik Re: Czy musi być czapeczka? 29.05.05, 13:25
      oczywiscie, ze nie.
      mój 3 miesieczny łysolek czapki w taki gorac nie nosi - chyba by sie wsciekł, gdybym próbowała mu ja załozyc, zreszta nie miewam takich pomysłów, bo nie widze powodu zeby dreczyc własne dziecko.
      od słonca jest parasol, nie czapa.
      • oleswava Re: Czy musi być czapeczka? 29.05.05, 19:57
        NO proszę, a ja męczę mała chusteczką, bo ciągle boję się o uszy. Dzieki za
        rady!
    • nataliamackowiak Re: Czy musi być czapeczka? 29.05.05, 19:58
      Czapka to temat sporny na tym forum, tak jak wiele innych tematówsmile
      rób jak uważasz.
      Ja jestem "za" czapusią.
      Natalia
    • kasia.zajaczkowska Re: Czy musi być czapeczka? 31.05.05, 22:05
      Witaj! Zawsze podobał mi sie widok maluszków z gołą główką, szzególnie kiedy
      jest ciepło. Dziś mam 5 miesięczną Oleńkę i nie zakładam jej czapki, chyba , że
      jest silny wiatr.Starszej córce( dzis pięciolatce) też nie zakładałam.Nic sie
      nie działo. Moja zasada jest taka: zakładam dziecku to co sobie, szczególnie w
      takie upały., jakie były niedawno.
      Pozdrawiam.Mama Agi i Oli.
      • myelegans Re: Czy musi być czapeczka? 01.06.05, 05:02
        Ja rowniez jestem nieczapkowa. Maly od kwietnia chodzi zupelnie bez czapki,
        ktora jest zakladana tylko jak jest na sloncu. "Nawiewanie"do uszu to bzdura i
        niczym nie potwierdzone mity. Mieszkamy nad wietrznym oceanem i moj
        9-miesieczniak, nigdy nie byl nawet przeziebiony. Zreszta zima w plusowej temp.
        mial na glowie tylko kapuze od kurtki.
    • webby Re: Czy musi być czapeczka? 01.06.05, 14:38
      Moja Mała ma prawie 6 tygodni,a położna zapytana czy muszę jej zakładać
      czapeczkę w taki upał stwierdziła,że jeśli mam podniesioną budę i w wózku nie
      wieje to mam jej nie katowaćsmile))
    • kkch Tak. 01.06.05, 15:39
      Ten temat był już poruszany na forum, po przeczytaniu kilku postów
      stwierdziłam, że może rzeczywiście nie zakładać dziecku czapki, bo tego nie
      lubi i poci mu się główka. Zwłaszcza, że sama też czapek nie lubię. Ale
      skonsultowałam to z naszą pediatrą. Powiedziała, że i owszem zawianie zapalenia
      ucha nie może spowodować, bo jest to wirusowe, ale przyjmuje się, że niemowlaki
      powinny mieć zasłonięte uszka, bo mają bardzo wrażliwe gardło i ta czapeczka ma
      chronić przed problemami z bólem gardła. Dlatego czapkę zakładam, ale ubieram
      bardzo lekko. A główka mu się poci i bez czapki, jak jest w domu gorąco. Te
      upały jakoś trzeba przetrwać. Sama zdecyduj czy czapka jest Twojemu dziecku
      potrzebna, będziesz wiedziała najlepiej. Pozdrawiamy.
      Kasia i Mikołaj /07-09-2004/
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka