Dodaj do ulubionych

północnica męczy niemowlęta!!!

20.10.05, 13:29
juz wiem, co męczy nasze maluszki, ze tak płaczą w nocy i nie chcą spać!!
żadne tam kolki!!!
odpowiedź daje nam ludowa mądrość:
nasze dzieci dręczy upiór- północnica zwana też nocnicą, płaczką, noculą lub
płaczką.
Co robi?
Zakrada się do łóżeczka i budzi dziecko, następnie nie pozwala mu usnąć,
szczypiąc, drapiąc i strasząc!!!
najgorsze jest to, ze jest niewidzialna!
nasze prababki miały na to sposoby- wypowiadanie magicznych formuł (?) i
niezbliżanie się z dzieckiem do okna w czasie zachodu słońca...
wink))

wyczytałam w neciebig_grin

Obserwuj wątek
    • 19maj Re: północnica męczy niemowlęta!!! 20.10.05, 13:39
      to Nas też dręczy bo ostatnio mała budzi sie często w nocy smile))
    • mama_kotula Re: północnica męczy niemowlęta!!! 20.10.05, 13:46
      Ło matko! Jak przeczytałam tytuł wątku myślałam, że chodzi o jakąś nową
      jednostkę chorobową! smile)))))))))))))))
      A jakie to magiczne formuły? Bo u nas pomaga tylko mamrotane pod nosem przez
      nieprzytomną matkę "k... mać, śpijże wreszcie, paskudo"!
    • agawa75 Re: północnica męczy niemowlęta!!! 20.10.05, 13:48
      uff... do nas na szczescie nie przychodzi. wink)))
      • b.mamma Re: północnica męczy niemowlęta!!! 20.10.05, 15:07
        na północnicę jest sposób: trzeba iść z dzieckiem do lasu o zachodzie słońca
        smile))))))))
    • kobajano Re: północnica męczy niemowlęta!!! 20.10.05, 15:11
      proponuję przeciąganie przez spódnicę - wątek rozwinięty w edziecko wink
      • anka1 Re: północnica męczy niemowlęta!!! 20.10.05, 15:32
        moj synus ma polnocnice w ... spi cala noc, nawet jesli przedtem popoludnie i
        wieczor spedzalismy gapiac sie na rozne rzeczy przez okno.
        jego budzi glodnica smile ale na nia jest sposob : butla kaszy i wiedzma idzie
        precz smile
      • mashi do kobajano 21.10.05, 09:13
        JAK TO???
    • anilewel Re: północnica męczy niemowlęta!!! 20.10.05, 15:32
      U nas nie męczy tylko gada z córcią wink Moja Basia ma 3,5 m-ca i gada przez sen
      (oczywiście po swojemu) co noc...
      Moze trzeba pomyśleć o egzorcyście cha, cha.
      Pozdrawiamy,
      Ewelina, Basik no i ktoś jeszcze?
      • moniaweg U nas straszy nadrannica lub ponocnica :D 20.10.05, 15:54
        Ok 4tej i ok 6tej.
        • ania77 Re: U nas straszy nadrannica lub ponocnica :D 20.10.05, 16:12
          A u nas wszystkie trzy wiedźmy i północnica i nadrannica i nocnica...A kysz
          mary nieczystesmile)))))))))
          • ewcialinka Re: U nas straszy nadrannica lub ponocnica :D 20.10.05, 16:46
            jejku wiecie co dziewczyny mój synek od kilku dni budzi się z płaczem i to
            ogromnym a wczoraj jak płakał to sie patrzył na drzwi i co sie odwrócił i tam
            spojrzał to ryk ..gdzie moge znaleźć ten artykuł
            • mashi do ewcialinki 21.10.05, 09:12
              wpisz w wyszukiwarkę "północnica"
              wiesz co, moje dziecko tez kiedyś patrzyło w takie miejsca gdzie nikogo nie
              było, a ona patrzyła jakby ktos byłbig_grin, nie wiem, czy zauważyłas- podobnie robią
              psy.
              dzieci i psy widzą więcej, bo mają czystsze serca.
              ale ja tam się cieszę , ze nie widzę tych wszystkich upiorów (Wiły , Mory,
              żytnie babysmile)))...chciaż niektóre mają postać pięknych młodzieńców!
              • ewcialinka Re: do ewcialinki 21.10.05, 09:32
                wczoraj przelałam wosk and głową synka.może ktos nie uwierzy ale spał !! i nie
                budził sie i przede wszystkim nie bał sie !! cos w tym musi byc. a jak
                obejrzałam ten wosk to jakas twarz okropna wyszła
                • nataliamackowiak podziwiam Was 21.10.05, 09:59
                  podziwiam Was, że wierzycie w takie rzeczy...ja tam nie wierzę, jak dziecko się
                  budzi to po prostu albo głodne, albo ząbkuje, albo cos podobnego.
                  Nataliasmile
                  • anka1 Re: Mashi ma racje 21.10.05, 10:50
                    cos w tym moze byc. slyszalam kiedys taka historie : malzenstwu urodzila sie
                    coreczka a mieli juz 4 letniego synka i kiedys podejrzeli co maly robi u
                    siostrzyczki w pokoju, bo czesto tam bywal. a on podchodzil do lozeczka
                    malutkiej i mowil : powiedz mi jak wyglada Bog, bo ja juz zapominam ...
                    • mashi do anka1 22.10.05, 08:19
                      straszne!!! ja bym się bała takich dzieci.
                      ja wiele razy słyszałam, ze dzieci mają takie nadprzyrodzone zdolności. I
                      podobno dziewczynki tracą tę moc w chwili gdy dostaja okresu! o chłopcach nic
                      mi nie wiadomo- no ale to my w końcu jesteśmy bardziej natchnione!

                      natalio- my żartujemy.
                      Hm...przynajmniej częściowo...
                      • anka1 Re: Mashi 22.10.05, 13:32
                        ale dlaczego bys sie bala ? takie kruszynki nikomu nie szkodza. a czasem jak
                        slysze o katowanych dzieciach to sobie mysle ze taka moc by sie im przydala.
                        nikt nie podnioslby na nie reki ...
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka