juz wiem, co męczy nasze maluszki, ze tak płaczą w nocy i nie chcą spać!!
żadne tam kolki!!!
odpowiedź daje nam ludowa mądrość:
nasze dzieci dręczy upiór- północnica zwana też nocnicą, płaczką, noculą lub
płaczką.
Co robi?
Zakrada się do łóżeczka i budzi dziecko, następnie nie pozwala mu usnąć,
szczypiąc, drapiąc i strasząc!!!
najgorsze jest to, ze jest niewidzialna!
nasze prababki miały na to sposoby- wypowiadanie magicznych formuł (?) i
niezbliżanie się z dzieckiem do okna w czasie zachodu słońca...

))
wyczytałam w necie