Dodaj do ulubionych

od kiedy parówka dla niemowlaka

06.06.06, 11:39
Mój synek ma osiem miesięcy i podałam mu już paróweczkę drobiową, bardzo mu
smakowała, ale niejestem dokońca przekonana czy dobrze robię. Od którego
miesiąca preferuje sie podawanie paróweczek.
Obserwuj wątek
    • 5_monika Re: od kiedy parówka dla niemowlaka 06.06.06, 11:48
      gdybyś wiedziała jak robią parówki nigdy byś nie jadła, tym bardziej nie podała
      dziecku.
      • kwb4 Re: od kiedy parówka dla niemowlaka 06.06.06, 12:05
        Nie no pewnie gdybyś wiedziała jak robi się pozostałe wędliny np. szynkę z
        indyka to też byś nie jadła? Bez przesady, ja dałam jak mała skończyła 12
        miesięcy, ale dałam jej morlinki dla dzieci z atestem IMiD.
      • sofitel1 Re: od kiedy parówka dla niemowlaka 06.06.06, 12:06
        ja tez słyszałam opinie lekarzy, że parówek raczej nie powinno się podawać
        małym dzieciom.
    • mara_jade73 Re: od kiedy parówka dla niemowlaka 06.06.06, 12:07
      Michał jje parówki odkąd skończył roczek. Bardzo je lubi.
    • driadea Re: od kiedy parówka dla niemowlaka 06.06.06, 12:08
      forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=572&w=42745554&a=42773972
    • steffan Re: od kiedy parówka dla niemowlaka 06.06.06, 16:05
      parówki nie są najzdrowsze, ale mają jakąs magiczna właściwość, dzięki której
      dzieci je uwielbiająsmile))) ja dawałam od 10 mies. ale nie za często.
    • budzik11 Re: od kiedy parówka dla niemowlaka 06.06.06, 16:24
      Najlepiej wcale, nawet te z atestem IMID są niezdrowe (za tłuste) i nie nadają
      się dla dzieci.
    • aniqa1 Re: od kiedy parówka dla niemowlaka 06.06.06, 16:59
      ja cie doskonale rozumiem moj maly(5 m-cy) wstaje o 2.00i tez jak sie do niego
      budze to jestem bardzo zdenerwowana i zdarza mi sie go przezwac albo nawet
      skrzyczec zwlaszcza ze pierwsze 3 m-ce nie spal wcale ze wzgledu na calodobowe
      wzdecia.jestem totalnie zmeczona i mam wyrzuty ze jestem zla matka
    • slodziutka23101 Re: od kiedy parówka dla niemowlaka 06.06.06, 17:04
      moj synek ma 10 miesiecy i ja jeszcze nie podaje wlasnie sama nie wiem od kiedy
      sie podaje tylko wiem ze parowki cielece
    • jakw Re: od kiedy parówka dla niemowlaka 06.06.06, 19:13
      Tak naprawdę parówki wogóle nie są obowiązkowe, w szczególności nie są
      obowiązkowe dla niemowlaków
    • aga55jaga atesty to sciema 06.06.06, 19:27
      atesty IMiD - to sciema. Ostatnio nawet czytałam cos na ten temat - bodajże
      we "Wprost", gdzie napisano otwarcie, że owy atest dawno został sprzedany.
      Czego nie robi się dla kasy. Parówki nie są dobrym składnikiem diety
      niemowlęcia są za tłuste, i mają niewiele wartosci ożywczych, obciążają
      żołądek. Dla niewtajemniczonych - parówki (w tym morlinki też) robi się z
      wymion, ryjów, uszu, i innych skrawków zwierzęcia. Smacznego
      • pa.trycja Re: atesty to sciema 06.06.06, 20:23

        A dziękuję.Nie jestem wielbicielką,ale czasami jem,podobnie jak
        moje dziecko.Mozesz wtajemniczyc mnie czym różni się krowie wymię
        czy uszy w parówce od tychże w innych rodzajach wędlin?
        Skoro z kilograma mięsa powstaje 2,5 kilograma szynki czy innej wędliny,
        to co można w niej znaleźć?Nie wmawiajmy sobie,że tylko w parówkach
        jest syf,bo jest wszędzie.
        Fakt,że niemowlęciu na pewno bym nie podała,bo i po co?
        Urozmaicić dietę można na milion innych sposobów.
        • gosia_815 Re: atesty to sciema 06.06.06, 20:58
          dajcie spokój,szanuje zdanie każdego ale...moim zdaniem nie ma rzeczy zdrowych
          i nie zdrowych bo np prówka wcale nie jest gorsza od pięknie wyglądajacego
          jabłuszka w warzywniaku,które namiętnie było pryskane smile moja córka prawie
          codziennie wcina parówke,rozwija sie prawidłowo,ma teraz 17 mies,a podałam po
          raz pierwszy ok 12 miesiąca pozdrawiam
          • phantomka Re: atesty to sciema 06.06.06, 21:09
            Ja pamietam, ze 2 lata temu w warszawskich przedszkolach zakazano podawania
            parowek, bylo to bodajze po tym, jak w paowkach znalezienio m.in. mielony
            papiersmile..wiec o czyms to musi swiadczyc.
          • jakw Re: atesty to sciema 07.06.06, 18:29
            Ale w normalnej szynce widać, że trochę szynki w tym jest, a w parówce to nawet
            nie widać co zmielone
        • aga55jaga pa.trycja 06.06.06, 23:47
          a widzisz ja nie tylko nie kupuję parówek ale i wędlin (wyjątek kiełbasa
          żywiecka wieprzowa gdzie jest sporo kawałków mięsta). Robię własne wędliny z
          szynki i polędwicy, własne pieczenie z mielonej łopatki, jak i mielonki
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka