jesmina 06.06.06, 11:39 Mój synek ma osiem miesięcy i podałam mu już paróweczkę drobiową, bardzo mu smakowała, ale niejestem dokońca przekonana czy dobrze robię. Od którego miesiąca preferuje sie podawanie paróweczek. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
5_monika Re: od kiedy parówka dla niemowlaka 06.06.06, 11:48 gdybyś wiedziała jak robią parówki nigdy byś nie jadła, tym bardziej nie podała dziecku. Odpowiedz Link Zgłoś
kwb4 Re: od kiedy parówka dla niemowlaka 06.06.06, 12:05 Nie no pewnie gdybyś wiedziała jak robi się pozostałe wędliny np. szynkę z indyka to też byś nie jadła? Bez przesady, ja dałam jak mała skończyła 12 miesięcy, ale dałam jej morlinki dla dzieci z atestem IMiD. Odpowiedz Link Zgłoś
sofitel1 Re: od kiedy parówka dla niemowlaka 06.06.06, 12:06 ja tez słyszałam opinie lekarzy, że parówek raczej nie powinno się podawać małym dzieciom. Odpowiedz Link Zgłoś
mara_jade73 Re: od kiedy parówka dla niemowlaka 06.06.06, 12:07 Michał jje parówki odkąd skończył roczek. Bardzo je lubi. Odpowiedz Link Zgłoś
driadea Re: od kiedy parówka dla niemowlaka 06.06.06, 12:08 forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=572&w=42745554&a=42773972 Odpowiedz Link Zgłoś
steffan Re: od kiedy parówka dla niemowlaka 06.06.06, 16:05 parówki nie są najzdrowsze, ale mają jakąs magiczna właściwość, dzięki której dzieci je uwielbiają))) ja dawałam od 10 mies. ale nie za często. Odpowiedz Link Zgłoś
budzik11 Re: od kiedy parówka dla niemowlaka 06.06.06, 16:24 Najlepiej wcale, nawet te z atestem IMID są niezdrowe (za tłuste) i nie nadają się dla dzieci. Odpowiedz Link Zgłoś
aniqa1 Re: od kiedy parówka dla niemowlaka 06.06.06, 16:59 ja cie doskonale rozumiem moj maly(5 m-cy) wstaje o 2.00i tez jak sie do niego budze to jestem bardzo zdenerwowana i zdarza mi sie go przezwac albo nawet skrzyczec zwlaszcza ze pierwsze 3 m-ce nie spal wcale ze wzgledu na calodobowe wzdecia.jestem totalnie zmeczona i mam wyrzuty ze jestem zla matka Odpowiedz Link Zgłoś
slodziutka23101 Re: od kiedy parówka dla niemowlaka 06.06.06, 17:04 moj synek ma 10 miesiecy i ja jeszcze nie podaje wlasnie sama nie wiem od kiedy sie podaje tylko wiem ze parowki cielece Odpowiedz Link Zgłoś
jakw Re: od kiedy parówka dla niemowlaka 06.06.06, 19:13 Tak naprawdę parówki wogóle nie są obowiązkowe, w szczególności nie są obowiązkowe dla niemowlaków Odpowiedz Link Zgłoś
aga55jaga atesty to sciema 06.06.06, 19:27 atesty IMiD - to sciema. Ostatnio nawet czytałam cos na ten temat - bodajże we "Wprost", gdzie napisano otwarcie, że owy atest dawno został sprzedany. Czego nie robi się dla kasy. Parówki nie są dobrym składnikiem diety niemowlęcia są za tłuste, i mają niewiele wartosci ożywczych, obciążają żołądek. Dla niewtajemniczonych - parówki (w tym morlinki też) robi się z wymion, ryjów, uszu, i innych skrawków zwierzęcia. Smacznego Odpowiedz Link Zgłoś
pa.trycja Re: atesty to sciema 06.06.06, 20:23 A dziękuję.Nie jestem wielbicielką,ale czasami jem,podobnie jak moje dziecko.Mozesz wtajemniczyc mnie czym różni się krowie wymię czy uszy w parówce od tychże w innych rodzajach wędlin? Skoro z kilograma mięsa powstaje 2,5 kilograma szynki czy innej wędliny, to co można w niej znaleźć?Nie wmawiajmy sobie,że tylko w parówkach jest syf,bo jest wszędzie. Fakt,że niemowlęciu na pewno bym nie podała,bo i po co? Urozmaicić dietę można na milion innych sposobów. Odpowiedz Link Zgłoś
gosia_815 Re: atesty to sciema 06.06.06, 20:58 dajcie spokój,szanuje zdanie każdego ale...moim zdaniem nie ma rzeczy zdrowych i nie zdrowych bo np prówka wcale nie jest gorsza od pięknie wyglądajacego jabłuszka w warzywniaku,które namiętnie było pryskane moja córka prawie codziennie wcina parówke,rozwija sie prawidłowo,ma teraz 17 mies,a podałam po raz pierwszy ok 12 miesiąca pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
phantomka Re: atesty to sciema 06.06.06, 21:09 Ja pamietam, ze 2 lata temu w warszawskich przedszkolach zakazano podawania parowek, bylo to bodajze po tym, jak w paowkach znalezienio m.in. mielony papier..wiec o czyms to musi swiadczyc. Odpowiedz Link Zgłoś
jakw Re: atesty to sciema 07.06.06, 18:29 Ale w normalnej szynce widać, że trochę szynki w tym jest, a w parówce to nawet nie widać co zmielone Odpowiedz Link Zgłoś
aga55jaga pa.trycja 06.06.06, 23:47 a widzisz ja nie tylko nie kupuję parówek ale i wędlin (wyjątek kiełbasa żywiecka wieprzowa gdzie jest sporo kawałków mięsta). Robię własne wędliny z szynki i polędwicy, własne pieczenie z mielonej łopatki, jak i mielonki Odpowiedz Link Zgłoś