Dodaj do ulubionych

kąpiel noworodka

20.07.06, 15:52
w czym najlepiej kąpać takiego maluszka? wiadomo że w wanience ale chodzi mi o
środki myjące takie jak: mydełko, oliwka, czy jakieś specjalne płyny do kąpieli
Obserwuj wątek
    • keja34 Re: kąpiel noworodka 20.07.06, 16:00
      W szpitalach zazwyczaj kapia w Oliatum lub Balneum. To ma juz w sobie oliwke i
      nie trzeba bobasa potem smarowac. Ja kupilam Oliatum. Mam nadzieje,ze bedzie
      sie im podobac.
      • mamakrzysia4 Re: kąpiel noworodka 20.07.06, 16:07
        olilatum nie można stosować za długo bo kiedy pojawią się jakieś problemy
        skórne nic nie pomoże-olilatum jest dla suchej skóry zz problemami
        --
        Nasz Skarb Krzyś jest z nami od 4 marca 2006r.
        Krzyś ma już...
      • jonaska Re: kąpiel noworodka 20.07.06, 16:29
        polecam bardzo kosmetyki balneum ( ale to jeśli dzidzia ma sucha skórę). jeśli
        nie ma problemów, ja bardzo zadowolona byłam z kosmetykó nivea. teraz również
        od nich zaczne.
    • ajla1 Re: kąpiel noworodka 20.07.06, 17:00
      Na początku tylko samą wodą - żadnych kosmetyków do 1 miesiąca życia a oilatum
      tylko wówczas gdy dzidzia będzie miała suchą skórę tak nas uczyli na szkole
      rodz.-pozdarwiam!!!
    • visenna2 Re: kąpiel noworodka 20.07.06, 17:10
      Na początku noworodek ma suchą skórę, ja wtedy dodawałam do wody tochę oliwy ze
      słodkich migdałów albo z oliwek. Potem juz oliwienie nie jest konieczne. Myłam
      od początku mydłem Ekosens naturalnym.
      --
      Zuzia już od pół roku jest z namismile
      • iw77 Re: kąpiel noworodka 20.07.06, 17:12
        Ja kapie moja Zuzie w zwyklej wodzie bez zadnych dodatkow i uzywam mydelka
        Nivea. Dodatkowo kup sobie oliwke i stosuj po kapieli (raczej nie z firmy J&J) -
        moze byc Nivea, albo zwykle Bambino. Przy czym uzywaj w razie potrzeby. Jesli
        dziecko ma ladna skorke to lepiej jej nie natluszczac, bo po co. Skora sie
        przyzwyczai i zacznie sie luszczyc bez oliwki.
        --
        Zuzinka już znami
        • mietowy_kot Re: kąpiel noworodka 21.07.06, 10:57
          Również polecam Nivea, zarówno mydło do kapieli jak i oliwkę, można stosować od
          pierwszych dni. Teraz mam jeszcze krem Nivea, równiż super. Zuzanka ma 7
          miesięcy i nigdy nie było problemu ze skórą, ani uczulenia na te kosmetyki.
          Pozdrawiam!
          www.allegro.pl/my_page.php?uid=2411932
        • margonik Re: kąpiel noworodka 21.07.06, 12:31
          A nam na szkole rodzenia położna odradzała oliwkę. Stwierdziła, że jeśli już, to
          nie należy jej stosować na główkę (moze powodować lub wzmagać ciemieniuchę) i
          twarz. Powiedziała, że lepszy od oliwki jest krem (czym mnie mocno zdziwiła).
          Natomiast przy zastosowaniu emulsji do kąpieli leczniczej Oilatum lub Balneum
          niczym już nie trzeba smarować.

Widać ile szkół rodzenia tyle szkół "oliwkowania".

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka