izex 08.08.06, 22:13 w ktorym miesiacu jest bezpiecznie wsadzic dziecko do chodzika. i jaki chodzik jest najlepszy.jakie macie doswiadczenia Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
s79 Re: od kiedy chodzik! 08.08.06, 22:14 Chodziki przestają być polecane. Ponoć nawet moga zrobić więcej szkody niż pożytku. Rozwaz sama. Odpowiedz Link Zgłoś
afryka11 Re: od kiedy chodzik! 10.08.06, 21:48 ja chodzik w domu mam. ale...nie używamy bo dzieci go nie lubią. moje dzieci. synek (teraz stary chłop, 2 lata) denerwował się, żę za wolno chodzi. Córcia ( 7 mies) woli się trzymać moich palców i biegać po mieszkaniu. Czasem wkładam ją tam gdy chcę skorzystać z toalety. Jeżeli chodzi o zdrowe niezdrowe. Myślałam, i doszłam do wniosku, że w nosidełku dziecko ma jeszcze gorzej, bo całkiem wisi, a nikt nie zabrania. Dlaczego więc chodzik miałby być mniej zdrowy. No chyba, że wkładamy tam dzieciaczka, który wcale nie próbuje chodzić. MOje "skosztowały" chodzika, gdy potrafiły chodzić trzymane za rączki ( nie pod paszki). Dziecko musi się utrzymywać na własnych nóżkach. Puenta: chodzik jest nieuczuciowy. Jak mama trzyma bobaska i uczy go chodzić to jest miłość i wspólna praca. Chodzik to pozbycie się dzieciaczka. Choć i tego czasem potrzebujemy. Pozdrawiam serdecznie, ania Odpowiedz Link Zgłoś
martyskaa Re: od kiedy chodzik! 11.08.06, 22:05 a moja córka chopdzik traktuje jak krzesełko. Wcale w nim nie chodzi, siedzi sobie i się bawi. Dla mnie jest to wygodne gdy np. muszę powiesić pranie. Pozdrawiam. Marta Odpowiedz Link Zgłoś
ami34 Re: od kiedy chodzik! 08.08.06, 22:17 Nigdy. Nawet nie mysl o tym swinstwie. Chyba ze jestes z tych wygodnickich mam, ktore chca miec na jakis czas spokoj z dzieckiem. Chodziki, to najgorsza rzeczpo sloncem. Moja najukochansza Sandrusia forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=621&w=35569446 Sandrusia ma tiny.pl/mh6v Odpowiedz Link Zgłoś
kira_koslin Re: od kiedy chodzik! 18.09.06, 19:52 kurde ja nawet nie kilka tylko więcej ech.............. Odpowiedz Link Zgłoś
animetka Re: od kiedy chodzik! 12.08.06, 21:10 hej.Mój mały zaczął dreptać w chodziku w wieku 6,5 miesiąca.Lubi,bo może sam dojść tu i tam.Zauważyłam,że na tym forum to bardzo drażliwy temat,bo tu same matki polki,nie używają,odradzają itd.A mój starszy syn(teraz ma 7 lat) chodził w chodziku już od 6 miesiąca życia i już w 9 miesiącu poszedł sam na nogi.Jest zrów jak ryba.Ma zdrowe nogi,kręgosłup itd. Odpowiedz Link Zgłoś
mathiola Re: od kiedy chodzik! 12.08.06, 21:30 to fajnie ze mialas farta. To zupelnie jak kobieta ktora mowi, ze w ciazy mozna palic bo ona palila i jej dziecko urodzilo sie zdrowe. Nie jestem fanatyczka, sama mialam chodzik, bo dostalam, ale 1. wsadzalam synka sporadycznie i juz wtedy prawie umial chodzic, 2. wiem jakie sa opinie lekarzy na ten temat, troche obawialam sie czy to nie wplynie negatywnie na nozki synka, a juz na pewno nigdy nie powiedzialabym zadnej mamie: hej, stara, wkladaj swoje polroczne dziecko do chodzika, bo ja wsadzalam i mojemu nic nie jest! Robilam to niejako na wlasna odpowiedzialnosc, bo wiedzac ze jest szkodliwy, jednoczesnie nie moglam oprzec sie uzywania go, widzac jaka frajde sprawia mojemu dziecku. Moje dziecko jest dzisiaj pod opieka ortopedy, ale nie wiem czy to przez chodzik - sklaniam sie ku tezie, ze jednak odziedziczyl koslawosc stop po swoim tacie Ale jednak pewnosci nie mam. Odpowiedz Link Zgłoś
animetka Re: od kiedy chodzik! 13.08.06, 10:51 ja nie napisałam:hej,stara wkładaj swoje półroczne dziecko do chodzika! Napisałam o swoich doświadczeniach z chodzikiem.Nikomu nic nie narzucam.Czytaj uważnie posty. Odpowiedz Link Zgłoś
izex Re: animetka 13.08.06, 12:35 nie chodzilo mi o ciebie .chyba nie czytalas wszystkich odpowiedzi. Odpowiedz Link Zgłoś
animetka Re: animetka 14.08.06, 10:17 mi też nie chodziło o Ciebie.Mój drugi post był do mathioli Odpowiedz Link Zgłoś
kira_koslin Re: od kiedy chodzik! 18.09.06, 19:54 To zupelnie jak kobieta ktora mowi, ze w ciazy mozna palic bo ona palila i jej dziecko urodzilo sie zdrowe. Aha!! grunt to trafne porównanie...gratuluję!!!! Odpowiedz Link Zgłoś
anaesthes NIGDY! 08.08.06, 22:19 Koleżanka- fizjoterapeutka powiedziała mi, jak chodzik nazywany jest w fachowej literaturze: PROTEZA I wszystko na ten temat. Odpowiedz Link Zgłoś
ami34 Re: od kiedy chodzik! 08.08.06, 22:19 Zobacz tu forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=572&w=45058573&a=45058573 Odpowiedz Link Zgłoś
marta28.j Re: od kiedy chodzik! 09.08.06, 14:09 Mi się wydaje ,że na dwie godziny to można pozwolić, trzeba tylko zachować umiar, jak to we wszystkim - od 8 m. Odpowiedz Link Zgłoś
kasiac23 Re: od kiedy chodzik! 09.08.06, 15:43 powiem tak nie jestem z tych wygodnickich mam ale chodzika uzywalam i jestem z niego bardzo zadowolona dziecko przebywalo w nim ok 2 h dziennie i uwielbiala t czula sie niezalezna(niestety ominela etap raczkowania) jak widziala go z daleka krzyczala i usmiechala sie do niego a zakupilam go gdzies kolo 9 miesiaca teraz juz ze 2 miesiace pozegnalismy sie z nim bo mala zaczela chodzic (ma teraz rok i 2tyg Odpowiedz Link Zgłoś
anulla1 Re: od kiedy chodzik! 11.08.06, 22:52 > (niestety ominela etap raczkowania) No włśnie omineła etap raczkowania, a raczkowanie ma szalneie istotny wpływ na rozwój dzieci, przy ruchach naprzemiennych tworzą sie połacznia neuronowe pmiedzy półkulami mózgowymi. Co usprawnia pracę mózgu. Na Bazie ćwiczen naporzeminnych powstała cała terapia-Kinezjologia edukacjuna- dla dzieci zaburzonych, z problemami,ćwiczenia te mają na celu zwiekszenie liczby połeczeń miedzy półkulami. Ty korzystając z chodzikia zaburzyłąś naturalny rozwój córki! Odpowiedz Link Zgłoś
id.kulka Re: od kiedy chodzik! 12.08.06, 21:44 anulla1 napisała: > > (niestety ominela etap raczkowania) > > No włśnie omineła etap raczkowania, a raczkowanie ma szalneie istotny wpływ na > rozwój dzieci, przy ruchach naprzemiennych tworzą sie połacznia neuronowe > pmiedzy półkulami mózgowymi. Co usprawnia pracę mózgu. Na Bazie ćwiczen > naporzeminnych powstała cała terapia-Kinezjologia edukacjuna- dla dzieci > zaburzonych, z problemami,ćwiczenia te mają na celu zwiekszenie liczby połeczeń > > miedzy półkulami. > Ty korzystając z chodzikia zaburzyłąś naturalny rozwój córki! Nie dramatyzujmy Mój osobisty brat nic o tym chyba nie wiedział, bo olał raczkowanie i szybko zaczął chodzić. A z chodzika nie miał okazji korzystać. Chodzik mam, bo Mateusz dostał w prezencie. Zdarzało mi się wkładać go do niego, gdy byłam z nim sama w domu, a musiałam iść do toalety, odkurzyć i umyć podłogi lub zrobić coś równie "wygodnickiego", co wymagało chwilowego unieruchomienia malucha Odpowiedz Link Zgłoś
anulla1 Re: od kiedy chodzik! 14.08.06, 17:20 Nie dramatyzuje, takie są fakty i badania nukowe je potwierdzają, są dzieci które nie raczkują i to nie jest anomalia rozwijowa, ale poco celowo pozbawać dziecko naturalnego etapu rozwoju- skoro wiadomo jak pozytywny wpływ na kaszałowanie sie funkcji poznawczych. Odpowiedz Link Zgłoś
anulla1 Re: od kiedy chodzik! 14.08.06, 17:25 Acha dla uprzejmych koleżanek informujacych mnie ze dziecko moze ominąć etap raczkowania, wiem o tym doskonale. Moja córka jest takim przypadkiem. Miała na to najwiekszą ochotę, ale ze wzgledu na wcześniej wykryte na problemy nurologinczne - asymetria, neurolog zalecił neurolog zalecił możliwie opóźnienie pionizacji, w zwiazku z tym dostała przy okazji innych ćwiczeń, ćwiczenia stymulujące do raczkowania, teraz raczkuje! Nie sugeruje niniejszym że dzieci nie raczkujace powinny przechodzic rehabilitację, ale potwierdza sie to że raczkowanie ma korzystny wpływ dla rozwoju! Odpowiedz Link Zgłoś
kasiac23 Re: od kiedy chodzik! 25.08.06, 20:36 nie bylo mnie kilka dni dlatego pisze dopiero teraz nie zaburzalam nic mojej corce on nienawidzila lezebnia na brzuch !!! gdy ja kladlam dostawala histerii ciekawe co ty bys zrobila gdybys widziala jak twoje dziecko dusi sie od placzu przy lezeniu na brzuch wiedzialam ze i tak nic z tego nie wyjdzie co mialam zrobic moze i wybralam lepsze zlo albo gorsze ale moja corcia skonczyla roczek i teraz chodzi pieknie a co najwazniejsz jest zdrowa i szczesliwa a to chyba jest rzecz najwazniejsza Odpowiedz Link Zgłoś
kakot Re: od kiedy chodzik! 26.08.06, 09:34 słoneczko, sa dzieci, ktore po prostu NIE raczkuja - pelzaja, potem staja i stoja tak dlugo, az zaczna chodzic. Sama taka bylam, a o chodzikach nikt wtedy nie slyszal... Odpowiedz Link Zgłoś
kasiac23 Re: od kiedy chodzik! 09.08.06, 15:46 forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=572&w=45058573&a=45071364 Odpowiedz Link Zgłoś
aria11 dot: chodzika 12.08.06, 06:08 ja zaczęłam używać jak mala skonczyła 9 miesiac zycia, tez nie naleze to tzw. matek polek, bywaja chwile ze chcialabym zrobic cos innego niz tylko wpatrywac sie w dziecko, np. ugotowac obiad, nastawic pranie. Zamiast nosic dzieciaka przyklejonego do mnie, wsadzam go do chodzika, jesli dziecku sprawia to frajde dlaczego mam tego nie robic, a z tego co zauwazylam, dzieki chodzikowi moje dziecko sie bardziej rozruszało. Są dzieci, ktore nie potrafia, nie chca chodzic w chodziku, wiec jaka pewnosc czy matki ktore krzyczą NIE chodzikom, nie nalezą do tego grona, których dzieci nie lubia tego typu zabawy)) A gazety kolorowe tez pisza rozne rzeczy, a co lekarz to inna opinia, wiec trzeba słuchac wszystkich i wyciągać SWOJE wnioski, i w miare mozliwosci próbować wszyskiego! a dziecko samo wybierze to co mu sie podoba. To samo dotyczy zywienia. Chodzik nie jest zły, uważam ze jest dobry dla dzieci troche starszych, ktore jeszcze calkiem same chodzic nie potrafia, ale opanowały pewne etapy rozwoju, tzn. potrafia juz np.same siadac. Odpowiedz Link Zgłoś
aria11 raczkowanie 12.08.06, 06:12 dla informacji , etap raczkowania dziecko moze minąć, i to wcale nie zalezy od tego czy dzieciak chodził w chodziku. Ja jako dziecko chodziąłm w chodziku, nie raczkowałam, moja corka chodzi w chodziku i raczkowac tez potrafi. Wiec nie zgadzam sie aby chodzik był przyczyną ze dziecko nie raczkuje. Odpowiedz Link Zgłoś
katrint Re: raczkowanie 12.08.06, 11:06 dokładnie tak, dziecko może nie znac chodzika i etap raczkowania ominąć inna rzecz że chodzika w życiu swojemu dziecku nie zafunduję Odpowiedz Link Zgłoś
izex Re: od kiedy chodzik 13.08.06, 08:59 zadalam pytanie od kiedy uzywac a nie czy to dobre czy nie!!! fajnie ze jest kilka normalnych mam ktore nie robia problemu z czegos co nie jest problemem.moj syn ma 10 lat uwielbial chodzik uzedowal w nim i byl zadowolony bo mogl sie wszedzie dostac i raczkowac tez umial. jest zdrowy i ma wszystko proste. dlaczego odbierac dzieciom cos co jest przyjemne a niekoniecznie szkodzi.pozdrawiam wszystkie normalne mamy a pozostalym zycze wyluzujcie!!!a ponoc tylko mleko matki jest najlepsze zadnego dziecka nie karmilam wychowaly sie na mleku modyfikowanem i sa zdrowe nie choruja i nie maja alergi Odpowiedz Link Zgłoś
mama1dawidka aria 11 12.08.06, 12:45 masz w 100% racje!!!!! mój mały ma 9 mieś i tez niekiedy wkładam go do chodzika Odpowiedz Link Zgłoś
kitka20061 Re: od kiedy chodzik! 25.08.06, 20:44 Nigdy, a poza tym po co? Czy jak uczyłas się pływać to wkładali Cię do łódki??? Odpowiedz Link Zgłoś
an_qa Re: od kiedy chodzik! 25.08.06, 20:48 ehhh chcialabym zobaczyc jak te mamy nie wkladaja dzieci do chodzika. Moja corka ma prawie 6 mies i mam zamiar uzywac tego sprzetu. Nie dlatego ze jestem "wygodnicka" ale dlatego by moz zrobic cos w domu bez dziecka uwieszonego na szyi. Juz teraz trudno mi ogarnac dom, bo mala tylko by chciala siedziec lub stac, a sama jeszcze tego nie potrafi. Jesli zrobienie obiadu i posprztanie mieszkanie nazywacie wygodnictwem to na prawde nie wiem co napiszac... Odpowiedz Link Zgłoś
peresia Re: od kiedy chodzik! 25.08.06, 21:08 W takim razie zapraszam do siebie. Moja córka ma prawie 20 miesięcy i nigdy nie była włożona do chodzika, ale za to od 6 do 11 miesiąca (gdy musiałam coś pilnego zrobić) przebywała w kojcu. Uważam, że wszystko jest kwestią dobrej organizacji - mieszkanie mam czyste, obiad codziennie ugotowany - mam rozbrykaną córeczkę, mamę chorą na stwardnienie rozsiane i męża na sobotę i niedzielę. I nie chodzi tu wcale o wygodnictwo mamy, tylko o zdrowie dziecka. Odpowiedz Link Zgłoś
inia33 Re: od kiedy chodzik! 25.08.06, 23:32 popieram, chodzikom - NIE!!! starsza córka (6 lat) na oczy tego sprzętu nie widziała, młodszej też nie zafunduję, uważam, że jest to szkodliwe dla dziecka, koniec, kropka. a wygodnicka jestem, i owszem, lecz radzę sobie inaczej Odpowiedz Link Zgłoś
mama_kotula Re: od kiedy chodzik! 25.08.06, 23:46 an_qa napisała: > ehhh chcialabym zobaczyc jak te mamy nie wkladaja dzieci do chodzika. > Moja corka ma prawie 6 mies i mam zamiar uzywac tego sprzetu. Nie dlatego ze > jestem "wygodnicka" ale dlatego by moz zrobic cos w domu bez dziecka uwieszonego na szyi. Juz teraz trudno mi ogarnac dom, bo mala tylko by chciala siedziec lub stac, a sama jeszcze tego nie potrafi. Moja córka przebywała w chodziku łącznie tydzień, kiedy byłyśmy w szpitalu, ja nie miałam odwagi puścić jej raczkującej na podłogę - a ona miała silną potrzebę przemieszczania się po korytarzu. Poza tym jednym epizodem nie używała chodzika wcale. Jakoś dom mi brudem nie zarósł, i nie musiałam robić tysiąca rzeczy z dzieckiem uwieszonym na szyi - ale to może taki typ dziecka mam, że wolała leżeć i pełzać na podłodze, niż być na rękach. Rozumiem, że Twoje dziecko jest inne - ale nie zakładaj, że osoby deklarujące niekorzystanie z chodzika kłamią ("chciałabym zobaczyć, jak te mamy nie wkładają dzieci do chodzika". Odpowiedz Link Zgłoś
janka19 Re: od kiedy chodzik! 26.08.06, 00:15 Chodzików nie mieliśmy. Dom brudem nie zarósł, wyjśc do toalety też potrafiłam, ugotowac obiad i posprzątać, także. Mam bliźniaki, mąz wraca wiecozrami wiec całe dnie siedze sama z maluchami i popieram znanie części przedmówczyń-wszystko to kwesia dobrej organizacji. Do głwowy by mi nie przyszło świadomie szkodzić dziecku, bo "dziecku koleżanki nic nie było ". Dziwne podejście... Jeszcze zaznaczę że małe raczkowałay bardzo długo (prawie pół roku) i naprawdę miałam nie raz ochotę kupić ww. sprzęt żeby je z lekka unieruchomić.Ale mimo to, udało sie prztrwać ten okres bez chodzików i innych "dogodnień" Czego i Wam zyczę. Odpowiedz Link Zgłoś
ariana1 Re: od kiedy chodzik! 26.08.06, 09:13 Nie krytykując żadnych wypowiedzi, dodam swoją. Mam dwoje dzieci, nigdy nie miałam chodzika i nie zamierzam kupować. Ponieważ ufam opiniom ortopedów. Odpowiedz Link Zgłoś
mimi15.10.05 Re: od kiedy chodzik! 26.08.06, 09:40 Ja syna włożyłam do chodzika jak miał ok 7 m-cy. Mały sam już stał , próbował chodzić i dobrze siedział. był na tyle wysoki że jak wstawał w chodziku to stawał na całe stopy a nie jak większość dzieciaków dotykał palcami podłogi. jeżeli staje na całych stópkach to jest tak samo jakby stał przy tapczanie lub segmencie. chodził tak gdzieś po pół godzinie najwyżej godzinę. i nie codziennie bo nie zawsze chciał wolał sam przy tapczani stać. w 9 m-cu zaczął próbować chodzenie tak po trochu jak skończył 10 miesicy już chodził. teraz ma 10m-cy i 11 dni a zaczyna biegać. jest zdrowy jak ryba, rozwija się bardzo dobrze. Ktoś wyżej napisał że dolegliwosci z biodrami i kręgosłupem mogą "wyjść" nawet za 30-40 lat. A jak dzieciaki już trochę starsze siedzą po kilka godzin przed telewizorem lub komputerem to są zdrowsze???? słyszałam o wielu przypadkach gdzie matki nie wsadzały dzieci do chodzików a póżniej i tak miały te dzieci problemy zdrowotne bo siedziały prawie cały czas i miały słabe kręgosłupy. a te dzieciaki które chodziły w chodzikach były o wiele zdrowsze bo miały silniejsze kręgosłupy. nie zawsze problemy z kręgosłupem są przez chodzik Odpowiedz Link Zgłoś
twarz2 Re: od kiedy chodzik! 26.08.06, 10:47 mimi15.10.05 napisała: > nie zawsze problemy z kręgosłupem są przez chodzik Nie zawsze - masz rację. Ale jak wynika z twojej wypowiedzi, zdarzaja się, że to wynika własnie z tego. I po co ryzokowac zdrowie dziecka? Ja miałam chodzik, ale tylko dlatego, że pomimo moich sprzeciwów teściowa uznała, że to świetny prezent. Nigdy z tego prezentu nie skorzystałam. Dziecko chodzi - o dziwo, jak on to zrobił bez chodzika? i wszyscy żyjemy (nie zgniliśmy w brudzie, ani nie pomarliśmy z głodu). Zamiast toczyć sie w chodziku musiał znaleść sobie inny sposób przemieszczania - nauczył się raczkować. Odpowiedz Link Zgłoś
agniecha9991 Re: od kiedy chodzik! 18.09.06, 20:04 ja nie polecam wogóle chodzika, wg mnie to niepotrzebny i szkodliwy wynalazek, dzecko z raczkowania samo stwierdzi kiedy chce stanąć na nogi i isc) Odpowiedz Link Zgłoś
kitka20061 Re: od kiedy chodzik! 18.09.06, 23:44 Popieram w 100%. Dodam tylko że prowadzanie za rączki jest równie niebezpieczne. Odpowiedz Link Zgłoś