ewelina238 16.09.06, 02:39 jestem już zmeczona jest 02,37 a ja wstawałm do niego juz z 6 razy, nie chce pic ani jeść, od niedawna tak wygladają nasze noce, w dzień też nie śpi, dziewczyny pomóżcie!!!!!!! Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
ewelina238 Re: zasnął o 22.00 i budzi sie co godzinę!!!!! 16.09.06, 06:13 ewelina238 napisała: > jestem już zmeczona jest 02,37 a ja wstawałm do niego juz z 6 razy, nie chce > pic ani jeść, od niedawna tak wygladają nasze noce, w dzień też nie śpi, > dziewczyny pomóżcie!!!!!!! obudził sie o 6.oo padam.... Odpowiedz Link Zgłoś
luna333 Re: zasnął o 22.00 i budzi sie co godzinę!!!!! 16.09.06, 06:34 ząbki nie wychodzą? może spróbuj dać wieczorkiem herbatkę uspokajającą dla niemowląt albo jakąś z melisy, może czopek vibrucol choć to homeopatyczny i nie wszystkim pomaga, jeśli to ząbki i budzi się bo go boli to spróbuj dać albo czopek z paracetamolem albo syropek panadol baby czy tego typu przeciwbólowy. Odpowiedz Link Zgłoś
luna333 Re: zasnął o 22.00 i budzi sie co godzinę!!!!! 16.09.06, 07:33 a może dziecko miało nadmiar wrażeń? wizyta wcentrum handlowym, przyjazd niespodziewanych dawno nie widzianych gości? może się czegoś wystraszyło? może przeżywa szczepienie? wizytę u lekarza itp? Odpowiedz Link Zgłoś
dyzurna Re: zasnął o 22.00 i budzi sie co godzinę!!!!! 16.09.06, 08:21 od 3 dni mam podobny problem. moja pol roczna coreczka chodzila spac o 21 , pobudka na jedzonko o 1 , 4 i od 8 nowy dzionek. cos jej sie przestawilo spac owszem o 21 , pierwszy posilek o 1 ale od niedawna dla niej od 4 jest juz nowy dzionek. padam ze zmeczenia na dodatek mam zapalenie ucha Odpowiedz Link Zgłoś
mamaimati Re: zasnął o 22.00 i budzi sie co godzinę!!!!! 16.09.06, 16:43 U mojego prawie 6 miesięcznego Juniora podobnie, a tu noce coraz dłuższe... Pewnie mu zęby idą, a tak w ogole, to chyba musimy zacisnąć zęby i przeczekać. Pozdrawiamy wszystkie mamy "Nocnych Marków"! Odpowiedz Link Zgłoś
mata811 Re: zasnął o 22.00 i budzi sie co godzinę!!!!! 16.09.06, 22:18 9 m-cy i to samo. Łącze się w bólu. To trwa już jakieś 2 miesiące. Czy minie??? Myślę, ze to przez zęby. Odpowiedz Link Zgłoś
justa9966 Re: zasnął o 22.00 i budzi sie co godzinę!!!!! 27.09.06, 19:20 Wspolczuje,ale mam dokladnie tak samo,nie mialam przespanej nocy od osmiu miesiecy i niewiem ile jeszcze? Niestety Te male skarbki,daja nam mocno popalic,pozdrawiam cieplutko,Trzymaj sie!!!Mama malej czpiotki Odpowiedz Link Zgłoś
gerandia Re: zasnął o 22.00 i budzi sie co godzinę!!!!! 19.09.06, 13:17 U mnie zawsze jak jest taka jazda to rano znajdujemy zabek moze i tak jest w twoim przypadku Odpowiedz Link Zgłoś
delfina7 Re: zasnął o 22.00 i budzi sie co godzinę!!!!! 16.09.06, 22:57 Właśnie mężowi mówiłam , że te zęby to powinny wyjsc w dwa miech i spokuj. Niby śpi , ale stęka kr,eci się , można zwariować . Pierwsze wyszły beż bólu w czasie urlopu , a teraz jak przychdzi wieczór to aż mi ciary przechodzą . Nie pomagają czopki i herbatki ani żele do 24 jest ok , a potem jazda taka , że nawet nie wiem ile razy się budzę. Zeby cokolwiek pospac kładę się znim do łóżka i tak się męczę razem .Lączę się z wami. Odpowiedz Link Zgłoś
ewelina238 Re: zasnął o 22.00 i budzi sie co godzinę!!!!! 17.09.06, 10:22 u nas tak samo ale trwa to już z 4 miesiace, pierwszy ząb wyszedł 8 lipca, drugi 2 tygodnie póżniej, czasami przestaje wierzyć że to przez zęby Odpowiedz Link Zgłoś
mamabarta2 Re: zasnął o 22.00 i budzi sie co godzinę!!! 17.09.06, 18:11 Unas to samo, trwa od lipca! Kiedyś pomagało wspolne spanie. eraz juz nic!!!!! dzisiaj pospal spokojnie dwie godziny.Potem ustalalismy godziny dyzurów z męzem. Jest okropnie. akiedys przesypial caje noce. Odpowiedz Link Zgłoś
iska76 Re: zasnął o 22.00 i budzi sie co godzinę!!!!! 17.09.06, 19:31 Nic ci nie poradzę, choć może będzie ci raźniej wiedzieć że nie jesteś sama, u nas to samo trwa to drugi tydzień, pobudka co godzinę. Padam, jestem chodzącą bombą zegarową. A w poniedziałek znowu do pracy. Trudno cieszyć się naszym kochanym maleństwem kiedy cały dzień boli mnie głowa z niewyspania. Dzidzia marudna cały dzień, a ja tak szybko tracę cierpliwość, potem mam wyrzuty sumienia. Marzę o jednej przespanej nocce, choć przestałam już wierzyć że taka nadejdzie. Jest mi smutno że niektóre mamusie tak bezproblemowo mogą chować swoje maleństwa. A u nas problemy z nocami praktycznie od urodzenia , najpierw kolki, potem brzuszek a teraz to już nie wiem , ale na ząbki mi to nie wygląda. Odpowiedz Link Zgłoś
neptunka Re: zasnął o 22.00 i budzi sie co godzinę!!!!! 18.09.06, 09:10 hmmm... to tak jak u mnie. synek spał już ładnie, ale od jakiegoś m-ca budzi się i co godzinę, rzuca po łóżeczku, stęka, popłakuje... Po pierwszej takiej fazie wyszły mu zęby, więc podejrzewam, że teraz idą następne. Ani melisa, ani Viburcol nie pomagają, podaję panadol, ale żeby miał oszałamianjace efekty, to powiedzieć nie mogę. Też ledwo żyję, prawie cała noc przy łóżeczku Odpowiedz Link Zgłoś
jowpaw Re: zasnął o 22.00 i budzi sie co godzinę!!!!! 18.09.06, 09:59 Poczytaj Uśnij wreszcie, może dowiesz się czegoś co ci pomoże. Pamiętaj, że dziecko odczuwa nasz stre i może dlatego daje ci popalić ja miałam podobny problem więc przed snem uspakajam małego wyciszam i usypia a w nocy zrezygnowałam z odkładania go po jedzeniu (co 2 godziny) do łużeczka i śpi spokojnie. Ja wstaję wypoczęta i on z uśmiechem a wcześniej tylko ryczał i ryczał . Odpowiedz Link Zgłoś
asiak78 Re: zasnął o 22.00 i budzi sie co godzinę!!!!! 18.09.06, 10:18 Witam! U mojego 8 miesięczniaka to samo. też już czasem tracę cierpliwość. jakoś pomagały czpoki viburcol ale mam wrażenie, że coraz mniej... Byłam już u lekarza. Ząbków nie widać, ale takie dzieci maja jeszcze nie wykształcony układ nerwowy i w nocy po prostu odreagowują dzień. Zaleciła mi lekarka spróbować homeopatii: PASSIFLORA albo L72 3x3 krople. Jeszcze nie udało mi się kupić więc nie wiem jakie efekty. Ale mają zacząć działać dopiero po kilku dniach stosowania. Jak nie pomogą to na noc syrop Hydro cośtam (...) nie wiem hydroxyzyna? Nie pamiętam... Życzę wszystkim, aby naszym dzieciaczkom szybko przeszło. Pozdrawiam Asia Odpowiedz Link Zgłoś
sylwias14 Re: zasnął o 22.00 i budzi sie co godzinę!!!!! 26.05.07, 17:32 rany boske nie dawaj mu hydroxyzyny!!! kiedys niespokojne noce przejda!!!przeczekaj!!!mam duzo wspólnego z medycyną, duuuuzoooo, hydroxyzyny sama bym nie wziela jakbym byla zdenerwowana. to sa normalne prochy uspokajajace. dlaczego nie pozwalamy naszym dzieciom samym dojsc do pewnych faz? po co faszerowac prochami??? co to za lekarz!!! Odpowiedz Link Zgłoś
ewelina238 Re: zasnął o 22.00 i budzi sie co godzinę!!!!! 27.05.07, 09:50 a do kogo to było? Odpowiedz Link Zgłoś
mata811 Re: zasnął o 22.00 i budzi sie co godzinę!!!!! 18.09.06, 10:34 Mam tę książkę. Tam niestety nie ma recepty na nasze problemy Odpowiedz Link Zgłoś
agapinek Re: zasnął o 22.00 i budzi sie co godzinę!!!!! 18.09.06, 21:26 Moja corcia ma 8,5 miesiaca i tez od jakis 3 tyg. budzi sie niewyobrazalna ilosc razy w nocy i to jeszcze z placzem. Moje hipotezy to: 1. wzdecia po zupkach - zwlaszcza z miesem indyka lub zoltkiem, po wegetarianskich jest troszeczke lepiej. Zauwazylam ze po przebudzeniu dosc mocno"pruka". 2. bola ja miesnie, bo caly dzien zapamietale raczkuje i podciaga sie do stania, a przy zasypianiu staje, siada, turla sie, kiwa, etc. 3. nie moze przerobic nadmiaru wrazen z calego dnia - na spacerze glowa jej lata na wszystkie strony, wstaje w wozku, podnieca sie na widok dzieci i zwierzat... 4. Zeby, chyba gorne dziasla ja swedza. Ogolnie metoda Tracy na spanie w lozeczku i to bez karmienia zupelnie w tych realiach sie nie sprawdza. A my z mezem jestesmy u kresu wytrzymalosci. I nie wiem co mam robic: twardo zostawiac w lozeczku czy brac do naszego lozka i uspokajac cycem? Ale tak jakos pod skora czuje, ze nie jest to zwykle wymuszanie bliskosci czy "rozpieszczenie", wiec dzis w nocy pewnie po 5 pobudce znowu dzidka wyladuje miedzy nami z cycem w buzi. Odpowiedz Link Zgłoś
oskarek05 Re: zasnął o 22.00 i budzi sie co godzinę!!!!! 19.09.06, 04:29 Nie no ,czasami w takich chwilach to mam już go serdecznie dość, gdyby był starszy normalnie dostałby w dupę. Niedość,że bierzemy go do łóżka jak się obudzi w nocy to takie cyrki robi.Już od godziny nie chce spać, tylko miota się,łazi po mnie.Wsadziłam go do łóżeczka i odpaliłam komp. No i oczywiście nie śpi, tylko stoi. Odkąd się urodził przespałam bez przerwy 5 godzin ze 2x,tak zazwyczaj po 2-3 godz. się budzi. Poprostu tragedia. A miało być tak pięknie............ Siedzę na forach i szukam sposobu na nieśpiące dzieciaki. Wszystko bym dała,żeby spał normalnie w nocy. Poprostu ręce opadają,i nie chce się niczego. Odpowiedz Link Zgłoś
siula5 Re: zasnął o 22.00 i budzi sie co godzinę!!!!! 19.09.06, 07:32 U mnie to samo, mała ma 8 miesiecy i budzi się i od razu chce raczkować, dokładnie co godzine Odpowiedz Link Zgłoś
ewelina238 cud!!!!!!!!!!przespał całą noc!!!!! 19.09.06, 08:42 dziewczyny, pati przespał cała noc!!!!jestem wyspana!!!!nie musieliśmy dzielić łóżka z naszym małym szkrabem!!!!!wieczorem dałam mu pół łyżeczki melisalu Odpowiedz Link Zgłoś
patrysia55 Re: cud!!!!!!!!!!przespał całą noc!!!!! 19.09.06, 08:56 o kurde!!!!!!!!ale zazdroszczę))a ten melisal to jest dla niemowląt?nie słyszałam nigdy o nim. Odpowiedz Link Zgłoś
mlodamamunia Re: cud!!!!!!!!!!przespał całą noc!!!!! 19.09.06, 09:27 Czytam teraz o tym melisalu i on jest dla dzieci od 1 roku życia. Ile miesiecy ma wasz bąbel? Nie bałaś się podawać tych ziół? Odpowiedz Link Zgłoś
ewelina238 Re: cud!!!!!!!!!!przespał całą noc!!!!! 19.09.06, 11:56 jest generalnie od 1 r.ż ale niemowletom też można podać zachowujac ostrozność, zadzwoniłam do pediatry i zapytałam czy moge spróbować wyraził zgode, a efekt naprawdę spektakularny, myslałam że będę musiała czekać kilka dni na jakis efekt a tu taka miła niespodzianka Odpowiedz Link Zgłoś
j_jedlinska Re: zasnął o 22.00 i budzi sie co godzinę!!!!! 01.10.06, 21:55 Na początku - jak to noworodek - moja córeczka - była karmiona piersią na żądanie. I było to normalne. Jak córeczka miała 3 miesiące przespała 3 noce bez budzenia. Super - byliśmy z mężem w siódmym niebie. Zwłaszcza, że zmęczenie już dawało sie mocno we znaki. Wtedy przyjechali do nas goście na 2 miesiące . Żeby mała nie budziła gości - zabierałam ją do siebie, karmiłam piersią.Goście pojechali, zaczął się problem.Dziecko skończyło 8 miesięcy, a ja się męczę i ledwie żyję ze zmęczenia.Wieczorem mała dostaje sporą kaloryczną kolację, którą (koniecznie)doprawia mleczkiem z piersi. Idzie spac na ok. 3 godz., a potem jest płacz co 1,5 godz.(i oczywiście karmienie - bo mama=cyc) Końcowa pobudka o 6 rano. Lekarka kazała więcej karmic w dzień i przepisała luminalum, ale to niewiele działa - zwiększa przerwy o godzinę, czyli mała budzi się co 2,5 godz. Jak nie reaguję (tak próbowaliśmy odzwyczaic ja od tak częstego jadania w nocy) to wyje w łóżeczku az mi serce pęka. Spanie w jednym łóżku nie rozwiązuje problemu, bo mała i tak często budzi się, pije mleczko, a ja mam potem problem z nawałem mlekaw piersiach. Błagam- może macie podobne doświadczenia i udało się Wam jakoś z tego wyjśc.Nie chcę jeszcze przestac karmienia piersią, ale chcialabym przespac wiecej niż 2,5 godz. nocą jednym ciagiem. Odpowiedz Link Zgłoś
nina20063 Re: zasnął o 22.00 i budzi sie co godzinę!!!!! 19.09.06, 12:32 Moja mała - ma 6,5 miesiąca od ok.2 miesięcy budzi się max.co2 godz.( do 2,5mies. budziłą sie z rykiem co 1,5 godz. potem 1-2 razy); najpierw myślałąm że to przez te megalipcoweupały potem nie wiem co było powodem a teraz wychodzi jedyneczka to może przez nią?dawałam jej na noc kaszkę i spała ciągiem pierwsze 3-4 godz teraz kaszki , jak wyzdrowieje( gorączkuje a kaszka wg.lekarki wtedy zbyt ciężka) to wróci do kaszki. u nas jest o tyle dobrzez że jak trochę mnie poje to od razu zasypia. Na pocieszenie dodam , że maluchy koleżanek tez mniej wiecej w tym wieku tak sie budziły ale to minęło jak miały ok8-9 miesięcy czyli jest na co czekać . ja na szczęście jakoś się przestawiłam bo nie czuję sie az tak zmęćzona a kiedys myślałam że potrzebuję 8 godzin ciągłego snu- gdzie te czasy? Odpowiedz Link Zgłoś
neptunka Melisal 20.09.06, 08:22 Spróbowałam melisal, który lekarka zaleciła synkowi jak był o wiele młodszy, bo był bardzo, bardzo niespokojnym dzieckiem, ale wtedy mu go nie podawałam. Teraz ma 7 m-cy i noce od jakiegoś niecałego m-ca były koszmarem, pobudka co godzina, jęki, żale, płacze, rzucanie się po łóżeczku itd. Najpierw wyszły mu dolne jedynki, teraz idą górne wg tego, co się orientuję. Wczoraj przed wieczornym karmieniem dałam małemu pół łyżeczki melisalu i... spał pięknie, tylko jedna pobudna o 1 na karmienie, a potem bez przerwy do 6 rano (niestety budzi się rano już o 6). Melisal to melisa w syropie. Innym wariantem jest podanie naparu z meliski, ale moje dziecko poza piersia w zasadzie niczego nie chce pić, więc ta ewentualność u nas odpada. Odpowiedz Link Zgłoś
karlis76 u nas to samo 20.09.06, 08:32 nasza córcia ma 19 tyg i od jakiegos tygodnia tak samo pobudki co 2 h - bierze ostro piąstki do buzi - pediatra zalecił nam melisal 2* po 2 ml a ja go sobie odpuściłam i teraz wiem, ze źle zrobiłam - bo przyznam ze mała pluła nim ale przynajmnije spokojnie spała- ale byłam głupia - dzisiaj na pewno jej podam melisal -uwaga: MELISAL strasznie brudzi ubranka maluszka pozdrawiam Karolina i mała Maja img170.imageshack.us/my.php?image=s5000274ql9.jpg Odpowiedz Link Zgłoś
ewelina238 Re: u nas to samo 21.09.06, 15:20 dziewczyny poprawa była jednonocna, teraz znowu to samo juz nie wiem o co chodzi Odpowiedz Link Zgłoś
neptunka Re: u nas to samo 22.09.06, 10:24 U mnie też... jedna przespana noc, kolejne wstaję 3 razy, raz usypiam, dwa razy karmię. Może cała butelka melisalu by pomogła . Może to z nadmiaru wrażeń? Może moej dziecko w nocy trawi to, co przydarzyło mu się w dzień? Może swędzą dziąsła? Może odreagowuje moje pójście do pracy?? Mam nadzieję, że nadejdzie taki dzień, kiedy wszyscy sie wyśpimy. Odpowiedz Link Zgłoś
ewelina238 Re: u nas to samo 24.09.06, 09:24 dziś było już trochę lepiej 4 pobudki Odpowiedz Link Zgłoś
i.pustulka Re: u nas to samo 27.09.06, 12:20 moja iga ma rok, a noce przespane w całości można policzyć na palcach jednej ręki. co noc to samo: jęki, kwilenie, noszenie, spanie w poprzek łóżeczka, albo do gory nogami. ja juz ledwo żyję, bo co to za spanie z przerwą co pół godziny. a do pracy wstaję o 5. robiliśmy wszystkie badania i wyszły ok. teraz robimy drugą turę badań, bo coś trzeba z tym zrobić, a ja już nie wytrzymuję. Wczoraj pierwszy raz podalam idze melisal. spała słodko do 3 w nocy, a potem jazda jak zwykle. POMOCY!!! Odpowiedz Link Zgłoś
neptunka Re: zasnął o 22.00 i budzi sie co godzinę!!!!! 25.09.06, 08:14 Ja już powoli nie daję rady... 4 pobudki. Zasnął o 20:15, obudził się przed 23, przed 24, po 2 i o 4:30, a o 6:30 już na całego rozpoczął dzień. Ile tak można wytrzymać??? Odpowiedz Link Zgłoś
oskarek05 a mój spi od paru dni 25.09.06, 09:12 Mój już od paru nocy się nie budzi, tylko śpi do rana a miałam tak samo. Nie wiem od czego to zależy? Odkładam go do łózeczka jak uśnie mi na rękach i śpi ładnie do rana, dzisiaj do 8.00. Super bo już było nam ciasno w 3. I to bez stosowania żadnej metody Hogg. Tfu, tfu...nie zapeszam!! Odpowiedz Link Zgłoś
karlis76 u nas nadal pobódki co 2 h 25.09.06, 09:26 j.w. oszalec idzie pobudka co 2 h, Maja zasnie o20-tej a pobudka o 22,24,2,4,6, (wstaje an dobre) oszlaeć idzie poradzcie mamy któe zwalczyły to i spia wygodnie w swoich łózkachcałą noc- padam Odpowiedz Link Zgłoś
reniasss Re: u nas nadal pobódki co 2 h 25.09.06, 09:59 U mnie to samo-ma 6 miesięcy i berdzo często się budzi-co 1,5do 2 godz.Zastanawiam się czy w ogóle z tego wyrośnie i czy uda mi się kiedykolwiek przespać całą noc???? Odpowiedz Link Zgłoś
ewelina238 Re: u nas nadal pobódki co 2 h 25.09.06, 14:43 od wczoraj ucze go samodzielnego zasypiania i dzis w nocy przebudził się tylko 3 razy Odpowiedz Link Zgłoś
kacperito Re: zasnął o 22.00 i budzi sie co godzinę!!!!! 25.09.06, 19:47 Cześć, Widzę, że nie jestem sama. Mój Kacper ma prawie 11,5 miesiąca i od 5 nocy w zasadzie nie śpi.Kręci się, wyrzuca smoka, chce pić itd. Od zawsze spał w swoim łóżku albo z nami, teraz już nawet wspólne spanie nie pomaga i jesteśmy wykonczeni. Czopki i herbatka z melisą nie pomagają. Za to od 7:00 rano jest jak aniołek. Uśmiechnięty cały dzień, śpi przed południem i po obiedzie, a ja chodzę niewyspana jak zombi. Może znajdzie się jednak ktoś, kto da nam cudowny sposób na uśpienie nocnych marków !!!! Odpowiedz Link Zgłoś
kacperito Re: zasnął o 22.00 i budzi sie co godzinę!!!!! 25.09.06, 19:49 Aha, dla wiadomość dla mam karmiących. Ja karmiłam Kacpra do 6 miesiąca i tez co chwila się budził, tak jak Wasze szkraby. Od kiedy przeszłam na butlę, było bosko i w nocy tylko jedno karmienie. Odpowiedz Link Zgłoś
ewelina238 Re: zasnął o 22.00 i budzi sie co godzinę!!!!! 26.09.06, 21:53 relacja z wprowaadzenia samodzielnego zasypiania- 1 dzień usnął po 50 min, 2 dzień- po 35, 3 po 10, śpi lepiej w nocy- w 1 noc obudził się 3 razy, 2 - 2 razy Odpowiedz Link Zgłoś
anna_bi Re: zasnął o 22.00 i budzi sie co godzinę!!!!! 27.09.06, 20:51 Witam wszystkie „nieśpiące mamy”. Znam to z autopsji. Mój ma 9 miesięcy i jeszcze nigdy całej nocy nie przespał, ale do 5 mies nie było źle- budził się 2- 3-4 razy na karmienie potem zasypiał. Gdy skończył 5 mies – dramat!!!! Budzi się co pół godz, kręci, wierci w końcu zaczyna kwękać i drzeć. Pomaga szum suszarki-( już jedną spaliłam, a druga też zaczyna odmawiać posłuszeństwa, najgorsze, że ja też przy tym szumie zasypiam) Mój pierwszy syn darł się w nocy do skończenia 3 lat- więc pewnie jeszcze sporo takich nocy mnie czeka. Ale wiem na pewno kiedy nasze dzieci zaczną w końcu dobrze spać- gdy pójdą do szkoły- bo wtedy pojawi się inny problem- nie będą mogły wstać rano. Syn ma 7,5 roku i nie chce rano wstawać, a wieczorem jest problem ze spaniem- muszę siedzieć w jego pokoju aż zaśnie- dzięki temu mogę siedzieć na forum bo komp jest w jego pokoju. Młodszy w tym czasie jeszcze śpi- ale za ok. godzinę zacznie się jazda!!! Trzymajcie się i musimy to jakoś przeżyć. Odpowiedz Link Zgłoś
ma_ti Re: zasnął o 22.00 i budzi sie co godzinę!!!!! 01.10.06, 19:37 słyszałam o sposobie na suszarki aby sie nie przepalały: podobno rodzice nagrywają dźwiek włączonej suszarki na magnetofon czy cos tam i odtwarzaja dziecku... Powodzenia, mój szkrab ma 2 m-ce ale już sie boje... Odpowiedz Link Zgłoś
tysiamama21 moja też wredzizna.. 28.09.06, 08:54 moja córeczka zasypia niby sama (ze smokiem) a i tak się budzi w nocy co 2h. Nie zawsze chce jesc. po butli lub kaszce tez sie budzi co 2h. ma 6 miesiecy. a juz spala tak fajnie-raz musialam wstawac do niej na karmienie. ma juz jeden zabek a zle spi od ponad miesiaca-zabkow kolejnych nie widac. Nie wiem wiec czy to one. I jeszcze jak sie budze rano-wsciekla i zmeczona to ona sie wtedy smieje. malpiszon. ale kochany a w ogole to dostaje juz przez to ciezkiej ku..cy-przpraszam za wyrazenie( Ale myślałam, że to moje dziecko jest trakie wredne i uzalalam sie nad soba. Teraz jak wiem ze nie ja jedna mam ten problem to mi jakby lzej. Trzymajcie się biedne mamy niespiacych maluchow Odpowiedz Link Zgłoś
neptunka Re: moja też wredzizna.. 28.09.06, 09:05 a moje dziecko z niewiadomych powodów zaczęło spać lepiej, już chyba 3 noc. wstaję do niego 2 razy, pierwszy raz po jakichś 5-6 godzinach jego snu. oby nie zapeszyć! Odpowiedz Link Zgłoś
ewelina238 Re: moja też wredzizna.. 28.09.06, 17:50 wydaje mi sie że u nas problem dotyczy samodzielnego zasypiania i smoka, może do tego jeszcze ząbki, ale widze juz efekty wprowadzenia samodzielnego zasypiania Odpowiedz Link Zgłoś
ewelina238 Re: moja też wredzizna.. 01.10.06, 10:00 już zasypia sam w łóżeczeku a dzis obudził sie tylko raz, a jak tam wasza "walka"? Odpowiedz Link Zgłoś
mata811 Re: moja też wredzizna.. 01.10.06, 10:31 Ewelina a co zrobiłaś, ze śpi ładnie??? Mój co prawda sam zasypia od dawna,ale ze smokiem i tez budzi się często w nocy-wtedy daje albo dyda, albo piciu i śpi dalej. Oduczyłas smoka?? Kurcze boje się tego, ale jeśli by miało pomóc.... Wstaje w nocy średnio po 8 razy!! Odpowiedz Link Zgłoś
ewelina238 Re: moja też wredzizna.. 01.10.06, 16:25 nie nie od smoka jeszcze nie odzwyczaiłam- troche sie boję, ale uważam że by pomogło, moze za jakis czas, ja wprowadziłam w poniedziałek metodę uśnij wreszcie troche zmodyfikowaną ale działa, dzidzia zasypia sama budzi sie najwyżej 3 razy a nie kilkanaście, polecam Odpowiedz Link Zgłoś
waflinka Re: moja też wredzizna.. 01.10.06, 19:56 Oduczcie smoka, wtedy kłopoty ze snem się skończą napewno. Ja tak zrobiłam, ze smokiem też się non stop budziła jak tylko poczuła że go nie ma w buzi. Pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
ewelina238 Re: moja też wredzizna.. 01.10.06, 21:41 kochana napisz jak to zrobiłaś, ile dzidzia miała mies. i wogóle wszystko krok po kroku, ja sie przymierzam ale się boję powiem szczerze, z gory dziękuję za wskazowki Odpowiedz Link Zgłoś
j_jedlinska Re: moja też wredzizna.. 01.10.06, 22:01 nie jest to regułą Moja córcia nie ssie smoka a budzi sie w nocy co 2 godz. Padam na pysio Odpowiedz Link Zgłoś
mata811 Re: moja też wredzizna.. 02.10.06, 10:07 No moje dziecko samo zasypia i o tyle dobrze, ze w nocy nawet jak się rozbudzi to zaśnie bez mojej pomocy. Niestety ciągnie dyda i budzi sie często. Choć są czasami noce, podczas których obudzi się tylko 3 razy(tak jak dziś). Może trzeba przeczekać ten dziwny okres. Na razie chyba nie będe oduczać smoka, bo bardzo nam ułatwia życie Odpowiedz Link Zgłoś
marcelkowamama dołączam do was:( 02.10.06, 10:26 moj synek ma 4,5 mies juz dawno nauczyłam go zasypiac samemu w lożeczku ale ze smoczkiem, od jakichs trzech tygodni budzi sie w nocy i placze, steka kreci sie... Stawiam albo na zabki albo na ciezkie nocne trawienie, bo czesto sobie pryka no a rano jak go wyciagam z lozeczka to kupa gotowa. pierwsza pobudka okolo polnocy a potem co dwie godziny. podaje mu herbatke a potem smoka i tak do rana... co dwie godziny to optymistyczna wersja bo czasem co poł godziny... dzisiaj ide gadac z pediatrą napisze wam co i jak Odpowiedz Link Zgłoś
ewelina238 Re: dołączam do was:( 02.10.06, 12:50 ok jestem ciekawa co powie lekarz Odpowiedz Link Zgłoś
j_jedlinska Re: dołączam do was:( 02.10.06, 19:40 Podaje czopek na spanko - lekarka przepisała. Ostatniej nocy mała budziła się trzy razy - z czego dwa razy karmiłam. Ale pobudka przed 6 ranoLedwie na oczy patrzę Odpowiedz Link Zgłoś
j_jedlinska Re: moja też wredzizna.. 02.10.06, 19:37 Trochę zazdroszcze - moja nigdy nie lubiła smoka Odpowiedz Link Zgłoś
marcelkowamama po wizycie u pediatry 02.10.06, 19:53 opowiedzialam o swoich przypuszczeniach lekarce no i zmienila nam mleko na inne, zobacze co dzisiaj bedzie w nocy i przez kilka nastepnych i sie wypowiem Odpowiedz Link Zgłoś
ewelina238 Re: po wizycie u pediatry 02.10.06, 22:02 mały dziś usnął sam w łóżeczku bez nawet jednego płaczu ale zobaczymy jak nocka, od kiedy uczymy go samodzielnego zasypiania budzi się max 3 razy dla mnie to sukces Odpowiedz Link Zgłoś
marcelkowamama Re: po wizycie u pediatry 03.10.06, 07:35 wczoraj na wieczor podalam mu to nowe mleko humana z mct, strasznie geste jakby juz z kaszka, nie bylam przygtowana na cos takiego i pił ze zwyklego smoczka co zajelo mu jakies 40min, normalnie zjada w 10 min,moze to go tak zmeczyo ze spal cala noc, raz sie tylko przebudzil, i spi do tej pory gdzie normalnie od godziny juz by wojował. Zdziwila mnie tylko zmiana mleka z Nutrmigenu na te humane bo tamto bylo bezlaktozowe a to laktoze ma a sadzilam ze problemy trawienne mojego syna wynikaja z nietolerancji laktozy, ale zobaczymy co tego wyniknie Odpowiedz Link Zgłoś
ewelina238 Re: po wizycie u pediatry 03.10.06, 21:53 nam chyba wyjda kolejne zęby, zobaczymy..... Odpowiedz Link Zgłoś
j_jedlinska Re: po wizycie u pediatry 04.10.06, 21:37 I stało się - dwa nowe ząbki Idą jak burza górne jedynki. Dziewczyny - dentystka powiedziała mi, że 8 miesięczne dziecko nie powinno jeść w nocy, bo próchnica gotowa. Karmię piersią jakieś 3 razy w nocy i nie wygląda na to, abym z piersi zrezygnowała jeszcze jakiś czas. KArmienie piersia jest zdrowe i bardzo dobre dla naszych dzieci, ale nie nocą. To samo z butelką - próchnica butelkowa... Odpowiedz Link Zgłoś
ewelina238 Re: po wizycie u pediatry 04.10.06, 22:04 i nas tylko marudzenie a zębów nie widać, a ztym jedzeniem w nocy tez bym chciała żeby nie jadł ale co mam zrobic????...... Odpowiedz Link Zgłoś
j_jedlinska Re: po wizycie u pediatry 06.10.06, 09:43 u nas b. długo marudziła, aż wyszły 2 zęby na raz. poczekaj - pewnie niedługo wyjdą Odpowiedz Link Zgłoś
www751 Re: zasnął o 22.00 i budzi sie co godzinę!!!!! 06.10.06, 11:11 Łącze sie w bolu Podaje Małej na noc kaszke moze sprobuje dac samo mleko moze ta kacha za ciezka , wymyslam juz wszystko byle pospac choc 3 godz pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
j_jedlinska Re: zasnął o 22.00 i budzi sie co godzinę!!!!! 06.10.06, 18:20 ile miesięcy ma Twoja dzidzia? Odpowiedz Link Zgłoś
www751 Re: zasnął o 22.00 i budzi sie co godzinę!!!!! 07.10.06, 11:39 Ma 4,5 m Odstwiłam kaszke jak pisałam i dzisiejszej nocy było troche lepiej , poszła spac ok 21 obudziła sie o 24 ,potem zasneła do 3 no i 6. Trzy razy nie tak zle hihihi lepsze to niz co godzina Moze to wina tej kaszki ) Odpowiedz Link Zgłoś
ewelina238 Re: zasnął o 22.00 i budzi sie co godzinę!!!!! 06.10.06, 18:21 dziś noc była lepsza zasnął przed 22 przebudził sie na krotka koło 11(smoczek)a obudził się o 6.00 na mleczko i dalej spał Odpowiedz Link Zgłoś
j_jedlinska Re: zasnął o 22.00 i budzi sie co godzinę!!!!! 07.10.06, 12:35 Ja kładę małą ok.20. Śpi do 22-23-uspakajam, potem pobudka o 2 i pobudka o 7 rano. Dla mnie - po wstawaniu co godzinę - to sukcesPrzespałam 5 godzin jednym ciągiem Odpowiedz Link Zgłoś
kawakokosowa rozwiązanie!!!!!!! 07.10.06, 14:32 Cześć dziewczyny, zauważyłam, że w wielu postach pojawia się mimochodem zdanie, że kiedy dzieci śpią z nami, problem jest dużo mniejszy. Byli goście i żeby ich nie budzić ktoś wziął maleństwo do łóżka, ale goście wyjechali i znowu się zaczęło itp.. Dlaczego więc nie przyjąć, że dzieci czują się i chowają lepiej śpiąc z nami w niemowlęctwie? Dlaczego nie pozwolić im na to? Wiem, że u nas tradycja jest inna, ale mieszczą się w niej również nasze nieprzespane noce, a przecież tego nie chcemy. Nasza córka odpoczątku śpi z nami i, dziewczyny, z ręką na sercu, przespałam wszystkie noce! (nie licząc kilku pierwszych nocy po urodzeniu, kiedy wszystko było dla mnie zbyt nowe, by spać spokojnie) Po co zastępować ziołami uspokajającymi naturalną potrzebę naszych dzieci? Serdeczności dla wszystkich mam i maluchów. Odpowiedz Link Zgłoś
ewelina238 Re: rozwiązanie!!!!!!! 07.10.06, 15:48 mój mały tez do pewnego momentu spał z nami w łozku ale po pewnym czasie był za ruchliwy zeby nam i jemu było wygodnie i spanie z nami nie osiagało juz zadnych zadowalajacych rezultatów, pojawia sie takze pytanie jak długo spać z dzieckiem czy za 2 lata tez bedziemy ku temu tak chetni?..... Odpowiedz Link Zgłoś
kawakokosowa Re: rozwiązanie!!!!!!! 07.10.06, 17:44 Jeżeli jest mu niewygodnie, można zaproponować mu jego łóżko. Jeżeli dziecko zawsze było z nami i nasyciło się bliskością, samo będzie wypuszczać się w świat i zacznie potrzebować swojej przestrzeni. To tak samo naturalna i silna potrzeba, jak potrzeba ciągłej bliskości w niemowlęctwie. Odpowiedz Link Zgłoś
j_jedlinska Re: rozwiązanie!!!!!!! 08.10.06, 15:05 ewelina a u Twoje synka wyszły już ząbki? Odpowiedz Link Zgłoś
j_jedlinska Re: rozwiązanie!!!!!!! 08.10.06, 15:03 Ja spałam z córcią- skończyło się tym ,że byłam bardzo niewyspana, dziecko non stop sięgało w nocy po pierś, dostałam zatorów w piersiach a mała przestawiła się na nocne jedzenie.Musiała interweniować lekarka. Bliskość tak ale pamiętajmy, że niewyspana , padająca na pysio mama nie jest mamą szczęśliwą mamą. Dzieci potrzebują szczęśliwych rodziców. Odpowiedz Link Zgłoś
ewelina238 Re: rozwiązanie!!!!!!! 08.10.06, 18:48 zgadzam sie z tobą , u synka ząbków brak wyszły 2 dwa miesiace temu i do tej pory nic Odpowiedz Link Zgłoś
j_jedlinska Re: rozwiązanie!!!!!!! 09.10.06, 22:04 to pewnie niedługo będą następne Odpowiedz Link Zgłoś
j_jedlinska Re: rozwiązanie!!!!!!! 09.10.06, 22:08 Patryczek jest słodki - właśnie oglądałam zdjęcia) Odpowiedz Link Zgłoś
ewelina238 Re: rozwiązanie!!!!!!! 09.10.06, 22:32 dziękujemy dzis nocka tez była straszna od 3.00 1.5 godzinny płacz, marudzenie potem zasnął i spał prawie do 10, a ja musiałam wstac 0 5.00 bo jechałam na uczelnię więc od 3.00 nie śpię ale jakoś dziś tego nie odczuwam, dodatkowo załamały mnie moje koleżanki- ich 4-mies. maluchy przesypiają całe nocki, oj oj...... Odpowiedz Link Zgłoś
j_jedlinska Re: rozwiązanie!!!!!!! 10.10.06, 20:32 Ja tak samo sie czuję, gdy słyszę, jak znajomych dzieci pięknie sypiają... Moja małą strasznie dała w nocy czadu. To była chyba najgorsza z dotychczasowych nocek. A na dodatek jechaliśmy w b. ważną podróż i trzeba było być wypoczętym Jakoś daliśmy radę, choć zaraz idę spać - taka jestem padnięta. Już myślałam, że szybciej dziś zasnę od mojej dzidzi Małej wychodzą ząbki - i to masowo. Strasznie płacze, nie daje sobie nic podać- zaciska szczękę - (ani żel, ani panadol). Muszę podawać podstępem, ale szybko sie uczy Jakoś to przeżyjemy, prawda ewelina?Damy radę. Trzymajcie się dziewczyny - kolejna nocka przed nami. Odpowiedz Link Zgłoś
oda100 Re: rozwiązanie!!!!!!! 10.10.06, 22:03 otoz to, ja nawet nie chodze do kolezanek ktorych dzieci przesypiaja cale noce, bo mam potem spora handre dolaczam sie do klubu pobudek co godzine. Od kilku dni mamy mix totalny: zaburzenia snu i zabkowanie + pare nowosci - katar i goraczka poszczepienna. Swietna mieszanka na depresje matki. Oby tylko ze zmeczenia nie zwariowac. Odpowiedz Link Zgłoś
j_jedlinska Re: rozwiązanie!!!!!!! 11.10.06, 11:19 trzymaj się, musimy przetrwać.Poszczepienne komplikacje powinny szybko przejść, na katar polecam - maść majerankową oraz aerozol Euphorbium- u nas szybko wyleczyło maluszka Odpowiedz Link Zgłoś
misia.g Re: zasnął o 22.00 i budzi sie co godzinę!!!!! 11.10.06, 12:40 Pozdrawiam wszystkie matki, które nie śpią w nocy. Mój mały nigdy nie spał spokojnie, ale teraz to już przechodzi sam siebie. Najpierw pobudki co 1-2 godz. a im bliżej rana tym częściej.Myślę, że to przez ząbki, ale z niego taka twarda sztuka, że nic na niego nie działa.Wcześniej wystarczał smoczek, teraz nie pomaga ani smoczek, ani głaskanie, przytulanie, kołysanie. Budzi się z płaczem i zasypia dopiero gdy się tym płaczem zmęczy.Obydwoje z mężem jesteśmy zmęczeni, nerwowi i zaczynamy się kłócić. Trwa to już tyle czasu , że nie pamiętam kiedy się zaczęło. Mam już dość , od urodzenia do 5 mięsięcy kolka teraz te nocne pobódki, chciałabym w końcu, żeby spał ładnie choć parę godzin.W dzień jest całkiem znośnie, a maluszek przytula się do mnie i uśmiecha. I jak go nie kochać. Odpowiedz Link Zgłoś
j_jedlinska Re: zasnął o 22.00 i budzi sie co godzinę!!!!! 11.10.06, 21:51 Rozumiem Cię. U mnie też - najpierw kilka miesięcy kolek, a potem ząbkowanie. Faktycznie - nasilenie pobudek, płaczu następuje nad ranem. Teraz córcia budzi sie o 6 i jest wyspana i radosna. To niesprawiedliwe - ja o 6 rano jestem wyczerpana, chcę spać, jest ciemno i zimno za oknem.Ja chcę spać!!!! A ona tak pięknie się uśmiecha i wiem wtedy, dlaczego to wszystko znoszę... Pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
ewelina238 Re: zasnął o 22.00 i budzi sie co godzinę!!!!! 14.10.06, 08:22 mam ochote po dzisiejszej nocy wyrzucic smoczka na amen- ile było przebudzeń z jego powodu niezliczę, jestem wściekła na siebie , że biedne dziecko jest uzależnione od tego głupiego smoka Odpowiedz Link Zgłoś
j_jedlinska Re: zasnął o 22.00 i budzi sie co godzinę!!!!! 14.10.06, 10:56 moja córcia nie dość, że budzi się bardzo często w nocy, to jeszcze budzi się coraz wcześniej - dziś 5:30. Nie miałam siły do niej wstać.... Ewelina - może faktycznie czas odstawić smoka. Nie mam doświadczenia, bo moja nigdy smoka nie miała, ale może ktoś coś doradzi... Ale wygląda ewidentnie u Ciebie na ząbki. Odpowiedz Link Zgłoś
j_jedlinska Re: zasnął o 22.00 i budzi sie co godzinę!!!!! 20.10.06, 08:48 Córcia z dnia na dzień budzi sie coraz wcześniej - teraz juz o 5:0 rano!!!Ciemno, zimno, a łóżko takie cieplutkie....Nie wiem , po kim dziecko odziedziczyło ta niechęć do spania?! W dzień - w domu - przesypia max. 15-20 minut, ale na spacerze nawet 1,5 godz. Ale w nocy nie będę przecież biegac z nią po dworzu Odpowiedz Link Zgłoś
b.brzozowska1 Re: zasnął o 22.00 i budzi sie co godzinę!!!!! 20.10.06, 13:15 to i ja się dołączę-jas ma 4,5 miesiąca i od dłużeszegu już czasu w nocy mamy pobódki co godzine; dziś dosłanie z zegarkiem w reku lekarka mówi, ze ząbki ida-ja tam nic takiego nie widze.. tylko u nas problem jest szerszy-mały do tego jeszcze bardzo mało je.. Odpowiedz Link Zgłoś
j_jedlinska Re: zasnął o 22.00 i budzi sie co godzinę!!!!! 20.10.06, 21:30 Moja mała pierwsze ząbki dostała własnie ok.5 miesiąca. Ale faktycznie - niepełny brzuszek to może być problem. Jeśli karmisz piersią to staraj się, żeby dzidzia nie zasypiała przy jedzeniu. Mleczko w miare jedzenia robi sie bardziej kaloryczne . Położna mówiła mi - najpierw leci zupka, a potem drugie danie MOja dostaje kaloryczną, dużą kolację, która koniecznie musi poprawić mleczkiem z piersi. Bywa ,że pociągnie 3 razy i zasypia , ale cycus byc musi! Ja już myślę, że trzeba poprostu przez to przejść. Też juz mi sił brakuje. Mała skończy w poniedziałek 9 miesiąc a nadal często do niej wstaje.Ostatnia pobudka o 5 rano-zgroza. Jak nie kolki, to ząbki, i tak w kółko. Odpowiedz Link Zgłoś
j_jedlinska Re: zasnął o 22.00 i budzi sie co godzinę!!!!! 20.10.06, 21:32 Ewelina co u Ciebie? Odpowiedz Link Zgłoś
ewelina238 Re: zasnął o 22.00 i budzi sie co godzinę!!!!! 21.10.06, 08:39 cześć, mały raz spi lepiej raz gorzej i nic nie poradzę, zębów nie ma , dziś spała u babci, ale i tak nie spałam ale to juz prze M pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
konik57 Re: zasnął o 22.00 i budzi sie co godzinę!!!!! 21.10.06, 09:30 ja przez 3 miesiace nie wiedziałam co to nieprzespana noc mały budzilsie tylko do jedzenia góra 2 razy a potem dał popalic budził sie co 40 minut miałam dosc krecil sie płakał a przyczyna była moja dieta która rozszerzałam bo karmie piersia. Teraz znów jestem na skapej diecie a mały znów spi jak aniołek moze z Toba tez tak jest co? Odpowiedz Link Zgłoś
cynamonowe_mysli Re: zasnął o 22.00 i budzi sie co godzinę!!!!! 21.10.06, 09:02 Boze...czytam i az sie boje, moj cale noce przesypia od kiedy skonczyl 1 miesiac. klade go o 23 i wstaje na karmienie dopiero o 7,8 rano. karmie piersia. teraz zaczynaja sie zeby. na szczescie w nocy spi ale za dnia...piszczy, wyje, placze , rzezi ...nie daj Boze jak mu smoczek wypadnie. a ma dopiero 4 miesiace...daje mu panadol minimlana dawke i to pomaga, przestaje bolec na kilka godzin. i tak mam dobrze, oby zawsze tak ladnie spal w nocy Odpowiedz Link Zgłoś
j_jedlinska Re: zasnął o 22.00 i budzi sie co godzinę!!!!! 21.10.06, 12:18 aż Ci zazdroszczę Odpowiedz Link Zgłoś
ewelina238 Re: zasnął o 22.00 i budzi sie co godzinę!!!!! 22.10.06, 10:58 u nas to na pewno nie kwesitia diety bo maly ma prawie 11 mies. Odpowiedz Link Zgłoś
j_jedlinska Re: zasnął o 22.00 i budzi sie co godzinę!!!!! 24.10.06, 08:26 rety, dziewczyny uważajcie Jesli karmicie piersia, to nie róbcie przerw dłuższych niz 4 godziny. Ja niestety robiłam i właśnie po raz pierwszy od 1,5 roku dostałam okres To niesprawiedliwe - nie dość, że wstaję w nocy do małej i jestem niewyspana, to jeszcze boli, bo okres Odpowiedz Link Zgłoś
ewelina238 Re: zasnął o 22.00 i budzi sie co godzinę!!!!! 27.10.06, 09:43 u nas coraz gorzej, jednak mój M teraz wstaje więc nie jestem tak zmęczona, już noe wiem jak małemu pomóc bo on po takiej nocce też jest zmęczony chyba pójdę dzisdo lekarza Odpowiedz Link Zgłoś
dyzurna Re: zasnął o 22.00 i budzi sie co godzinę!!!!! 27.10.06, 21:25 dzieczyny lacze sie waszym bolem nieprzespanych nocy. moja 7 miesieczn corka chodzi spac o 20 , pierwsza pobudka o 1 potem o 5 i o 8 ale jest jedno ale od paru dni caly czas postekuje i mamy wiecej tych pobudek - nie wiem co robic...: ((( Odpowiedz Link Zgłoś
eve73 Re: zasnął o 22.00 i budzi sie co godzinę!!!!! 27.10.06, 21:58 nie chcę was straszyc, ale u mojego starszego syna bywały pobudki nawet co 15 min... miał wtedy rok i oczywiście szły kolejne zęby. przetrwac to mozna jedynie spiac z dzieckiem. ja z nim spałam prawie 1.5 roku. Potem zasypiał juz u siebie ale łóżeczko było rozkładane, więc mogłam się z nim położyc, dac cyca i odejśc jak zasnął. Potem zawsze ok. 2 w nocy przychodził do nas i juz tak zostawał do rana. Noce zaczął przesypiac jak odstawiłam go od piersi - miał 1r8mieś. A córcia jest na butli i przeważnie przesypia noce, czsem sie rozbudzi (oczywiście ząbki) i czesem wystarczy smoczek, a czasem muszę ją wziąc do siebie. Odpowiedz Link Zgłoś
dominika0808 Re: zasnął o 22.00 i budzi sie co godzinę!!!!! 28.10.06, 06:27 eve73 mam pytanie , poniewaz sytuacja jaka opisujesz jest u mnie niemalze identyczna...chodzi mi o spanie i karmienie piersia...napisz mi prosze jak udalo CI sie odstawic w tym wieku synka od piersi??jak dlugo to trwalo?? i jaka metode stosowalas...pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
ewelina238 Re: zasnął o 22.00 i budzi sie co godzinę!!!!! 28.10.06, 11:00 u nas problem nie dotyczy juz wogóle budzenia się w nocy- bo jakby to było 3 razy to ok, ale to >niz 10 i to jest juz problem bo ani on nie spi ani ja, jest na butli wiec to nie kwestia głodu Odpowiedz Link Zgłoś
j_jedlinska Re: zasnął o 22.00 i budzi sie co godzinę!!!!! 06.11.06, 16:24 ja już zaczynam podejrzewac terroryzmDzieci chcą mieć nas na wyłączność. Przyzwyczaiły się do naszej obecności i chca nadal mieć nas wciąż obok. Ja to rozumiem, ale serce mi pęka , jak mała płaczei nawet po ścianie, ale ide do niej....i kończy się na jednym łóżku... Odpowiedz Link Zgłoś
angelika75 Re: zasnął o 22.00 i budzi sie co godzinę!!!!! 07.11.06, 10:25 mam bardzo podobny problem tylko moja corka barzo malo spi zasypia 0 16.30 tak do 18 o 20 kapiel jedzonko i dopiero po usypianiu natarczywym z mojej strony zasypia ok 24 czasem 1 jestem wykonczona ona wiecznie by skakala na raczkach Odpowiedz Link Zgłoś
sandrinah777 Re: zasnął o 22.00 i budzi sie co godzinę!!!!! 19.12.06, 14:30 Hej dziewczyny.Ja od jakiegos czasu mam ten sam problem.Moja corcia jak miala 1,5 m-ca przesypiala cale noce.Ok.5-tego m-ca zaczela budzic sie 1-2 razy w nocy,a teraz ma 8 mies i mam pobodki co godzine lub dwie.Juz nie wiem co robic,padam ze zmeczenia.Lekarz mowi,ze to moga byc zabki,ale miesiac tamu wyszly jej dwa i nadal to samo,a nie widze zeby wychodzily nastepne.Do tego uspokaja ja jedynie cyc.Z butelki wypije tylko soczek,a chyba soku w nocy nie moge podac.Herbatek nie cierpi.Najchetniej bym odstawila mala od piersi,moze to by pomoglo,ale ona nawet nie chce slyszec.Pomozcie blagam! Odpowiedz Link Zgłoś
aleksandra19811 Re: zasnął o 22.00 i budzi sie co godzinę!!!!! 27.01.07, 18:23 U mnie to samo. Córa za kilka dni kończy 4 m-ce. Jest marudna niesamowicie. Ząbków nie widać, tylko czuje takie twarde wzgórki, ale to chyba jeszcze jeszcze. Budzi się co chwila. Daje smoka - płacz, a czasami łyka i zasypia. Jak nie smok to woda, czasami też nie daje się oszukać. Jak daje mleczko ( karmie butlą) to pare łyków i zasypia. Nie daje się dobudzić, a za chwile znowu to samo. Jestem u kresu sił. Czasami mam tak dość, że odczuwam żal,żźe mam dziecko. No ale o tylko myśli chwilowe, aczkolwiek przerażające. Odpowiedz Link Zgłoś
ewelina238 Re: zasnął o 22.00 i budzi sie co godzinę!!!!! 26.05.07, 17:21 dziwczyny! jestem ciekawa jak tam wasze nocki?pati ma juz 17 miechow noce sa różne przewaznie dobre, ale zdarzaja sie wyjatki łagodnie mówiąc Odpowiedz Link Zgłoś
eve73 Re: zasnął o 22.00 i budzi sie co godzinę!!!!! 28.10.06, 13:29 Ja zastosowałam metodę, która jest niestety dośc krytykowana, ale mi się wydała najlepsza. Przede wszystkim zależało mi na tym żeby synek sam odmówił piersi. Mój mąż zrobił obrzydliwą miksturę z sosu sojowego i mąki, posmarowałam tym pierś i wieczorem powiedziałam synkowi, że cycuś jest chory. Zasnął bez problemu (a nigdy wcześniej bez cyca nie zasnął), w nocy obudził się więc znowu posmarowałam - popłakał najwyżej 5 min i to był koniec - więcej cyca już nie chciał ! Parę miesięcy później tą samą metodę zastosowała moja mama (mam brata w wieku synka) i też szybciutko poszło. Wcześniej próbowałam soli, ale ją zlizał i zaczął jeś cyca Ta mikstura miała ohydny kolor i zapach i dobrze trzymała się piersi Wcześniej próbowałam odstawic go bez takich atrakcji, ale straaaasznie płakał. Odpowiedz Link Zgłoś
ewelina238 Re: zasnął o 22.00 i budzi sie co godzinę!!!!! 29.10.06, 07:53 po dzisiejszej nocy ku....wysiadam mam doła Odpowiedz Link Zgłoś
naati Re: zasnął o 22.00 i budzi sie co godzinę!!!!! 29.10.06, 09:39 czesc...ja tez mam doła...takie nocki mam od 2 tyg...dziś chyba 8 razy, z czego po ostatnim nie moglam zasnac...mam dośc i w ogóle brak mi sił...nie jesteś sama... Odpowiedz Link Zgłoś
j_jedlinska Re: zasnął o 22.00 i budzi sie co godzinę!!!!! 31.10.06, 19:05 Ja też juz odpadam. Długo starałam sie, aby dziecko spało w łóżeczku, a ja z mężem u siebie.Ale zdezerterowałam - po prostu - nie mam juz siły biegać kilkanaście razy w nocy do pokoiku córeczki.Dziecko niewyspane, ja niewyspana, mąż niewyspany Karmię piersią, więc dawałam cyca i na siedząco w ramionach trzymając córkę - zasypiałam. Jeśli połozyłam sie z nią - było oczywiste, że zasnę i już do rana będziemy spać razem. Teraz mała zasypia w swoim łóżeczku, w nocy ją uspakajam zwykłym ci ci ci ci, bujaniem na rękach, albo piersią,a w środku nocy - poprostu kładę się z nią na łóżku, odsłaniam pierś i kiedy chce pije. Staram sie , by piła z obu piersi, by znowu nie bylo zatorów. Nie miałam juz siły walczyć z jej całonocnym , osobnym spaniem Odpowiedz Link Zgłoś
judyta10 Re: zasnął o 22.00 i budzi sie co godzinę!!!!! 01.11.06, 11:39 No to ja dołącze moja mała skończyłą 4miesięce a od tygodnia noce to koszmar pobutki co 1-1,5 godzjak tu się wyspac tym bardziej ,że ja mam problem z zaśnięciem czasami poprostu nie spię całą noc no może te pierwsze godz z wieczora nie wiem co jej jest ale wiem jedno mam dosyć!!!!!!!!! Odpowiedz Link Zgłoś
asiek252 do eweliny238 06.11.06, 20:24 Trafiłam właśnie na Twój post i przyszło mi do głowy cos takiego.A moze byś zrobiła badania w kierunku owsików albo lamblii, czy innego dziadostwa.Mój synek latem miałlamblie i tez nie dawał nam zyć , a raczej spać w nocy.Też nie wiedziałam o co chodzi i sama zrobiłam mu wszystkie mozliwe badania, bo skierowania sie doprosić nie mogłam.Wyszły lamblie, 10 dni leczenia i po kłopocie, nie móiąc juz o śnie.spróbuj, pozdrawiam i życzę Ci dużo sił i wytrwałości, to minie, musi minąć.Asia Odpowiedz Link Zgłoś
app7 Re: do eweliny238 06.11.06, 23:36 Można też zrobić posiew moczu,pomomo,że dziecko nie gorączkuje. Żadko się to zdaża, aby było ono bezobjawowe(np.gorączka), ale na przykładzie mojego synka wiem, że się zdaża! Moja pediatra była w szku kiedy okazało się, że dziecko bez żadnych objawów typowych dla zum miało bakterie w moczu. Poza tym wszystkim mamom ,mającym problemom z przesypianiem nocy przez ich pociech polecam "NOC BEZ PŁACZU-Jak pomóc małemu dziecku przespać noc." Elizabeth Pantley)!To zupełanie nowe podejście do problemu dziecięcego snu! Gorąco polecam, bo książka stoi w opozycji do metod typu "Uśnij wreszcie" lub zaklinaczki i moim zdaniem jest najlepsza! Wyjaśnia też dlaczego w/w metoda działa tylkoo na krótką metę!Po lekturach typu "język niemowląt","uśnij wreszcie","każde dziecko może nauczyć się spać" JESTEM POD NIESAMOWITYM WRAŻENIEM TEGO CO PISZE AUTORKA! wYDANA JEST PRZEZ wYDAWNICTWO uNIWERSYTETU jAGIELOŃSKIEGO (www.wuj.pl).Ja kupiłam w internecie na www.wysyłkowa.pl za 32.60zł i uważam że to najleoiej wydane przeze mnie pieniadze na ksiązkę tego typu!GORĄCO POLECAM-NARESZCIE PROPOZYCJE ŁAGODNE DLA DZIECI! Pozdrawiam wszystkie mamy! Odpowiedz Link Zgłoś
iwo78 Re: zasnął o 22.00 i budzi sie co godzinę!!!!! 06.11.06, 23:45 A może jest mu za ciepło, albo za zimno... Sprawdź, może to to? Pozdrawiamy Odpowiedz Link Zgłoś
inka713 Re: zasnął o 22.00 i budzi sie co godzinę!!!!! 10.11.06, 15:46 łączę się ze wszystkimi mamami ktore nie śpią Moja mała istotka ma 5.5 miesięcy i nie śpi prawie wcale W nocy wstaje do niej nawet co 40 minut ok 10 razy W dzień ucina sobie dwie krótkie drzemki które trwają ok godziny Już nie wiem co robic Ma już dwa żabki dolne wyszły wcześnie bo jak miała 4 miesiące Może teraz idze góra Najpierw kolka teraz zęby? Nic nie pomaga viburkol nie działa Daje jej eferalgan ale też nie zawsze skutkujue Ewelina świetnie cię rozumiem i jestem z tobą Odpowiedz Link Zgłoś