anytbg 28.09.06, 16:55 wróciłam właśnie ze szczepienia z córeczką, na ostatnim tak bardzo płakałyśmy a dzisiaj widać było po dziecku, że mniej bolało, od razu się w moich ramionach uspokoiła, polecam Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
achaja17 Re: polecam emlę 28.09.06, 17:00 A w który miejscu posmarować mam malą, bo we wtorek pierwsze szczepienie. A zapomniałam spytać lekarza gdzie będzie kuta. Odpowiedz Link Zgłoś
anytbg Re: polecam emlę 28.09.06, 17:06 idź wcześniej do przychodni, pielęgniarka to zrobi, bo będzie wiedziała gdzie dzidziuś będzie szczepiony Odpowiedz Link Zgłoś
pati775 Re: polecam emlę 28.09.06, 17:09 ile czasu przed samym kluciem trzeba posmarowac ? Odpowiedz Link Zgłoś
anytbg Re: polecam emlę 28.09.06, 17:13 mi pani doktor powiedziała,że wystarczy 30 minut, ale Niunia miała godzinkę. Na ulotce napisane jest że dzieci w wieku 3-5 miesięcy mają mieć smarowane przed szczepieniem nie dłużźej niż 2-3 godziny Odpowiedz Link Zgłoś
pmierzow Re: polecam emlę 28.09.06, 19:23 A co to jest? Rozumiem, ze jakas masc znieczulajaca? A czy jest na recepte? Czy mozna ja stosowac u dziecka 1,5-miesiecznego? Odpowiedz Link Zgłoś
judyta10 Re: polecam emlę 28.09.06, 19:46 Ztego co wiem to stosuje sie od trzeciego miesiąca jest bez recepty. Odpowiedz Link Zgłoś
anytbg Re: polecam emlę 28.09.06, 20:28 bez recepty, opakowanie na 2 szczepienia kosztuje ok. 18zł. stosuje się od 3-go miesiąca Odpowiedz Link Zgłoś
benignusia Re: polecam emlę 29.09.06, 23:16 mam dokładnie takie same doświadczenia z tą maścią!!!jest to maść znieczulająca,mała tubka na raz lub dwa,kosztuje ok.18 zł,i jest rewelacyjna,można u maluchów stosować chyba od 3 tyg.moja córa na pierwszym szczepieniu sie zanosiła,kupiłam emlę i...tylko skrzywiła sie i troche pomruczała!!!naprawde sie zdziwiłam pozytywnie!!za 2 tyg.nastepne szczepienie,a przed nim odwiedzimy apteke Odpowiedz Link Zgłoś
agnieszka_1207 Re: polecam emlę 28.09.06, 20:40 Mojemu synkowi emle dali tylko przy pobieraniu krwi a jak spytałam dlaczego przy szczepieniu tego nie dają to mi lekarka powiedziała ze przy szczepieniu dzieci nie płaczą od ukłucia tylko potem szczypie jak szczepionka rozpiera zyłę i na to emla juz nie pomoze. Pielegniarka powiedziała to samo. To tylko tak na marginesie ale zycze jak najmniej płaczu bo mój mały drze sie w niebogłosy bo z niego juz taki panikarz jest i koniec! Pozdrawiamy serdecznie! Odpowiedz Link Zgłoś
caixa Re: polecam emlę 28.09.06, 20:49 ja polecam również emlę, jednak z tym też ostrożnie: pierwsze 3 szczepienia moja córcia przeszła bez płaczu dzięki temu wynalazkowi. nie czuła dosłownie NIC i to było cudowne. jednak przed ostatnim szczepieniu spuchła jej nóżka w miejscu posmarowania tego kremu aż zsiwiała. podobno to uczulenie i odtąd przestałam to stosowac. ostrzegam wiec mamy, że emla też wywołuje uczulenia pomimo wcześniejszych udanych prób stosowania kremu. jeśli zaś chodzi o miejsca do smarowania to na zewnętrznych stronach ud lub rączki. pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
madzilove Re: polecam emlę 28.09.06, 21:49 Owszem ja tez polecam Emle.Jednak jest to krem na recepte,pamietajcie,ze powinniscie dostac do niego plasterki.W miejscu posmarowania kolor skory zmienia sie na blady,gdyz oprocz substancji znieczulajacej ma w skladzie substancje dzialajaca obkurczjaco na naczynka krwionosne. Odpowiedz Link Zgłoś
anytbg Re: polecam emlę 28.09.06, 21:57 a to spuchnięcie i zsinienie nie było czasem od tego, że pielęgniarka źle się wkłuła? Odpowiedz Link Zgłoś
caixa Re: polecam emlę 29.09.06, 08:52 otóż opuchnięcie napewno nie było od wkłucia się pielęgniarki, gdyż pielęgniarka w to miejsce się nie wkuła bo powiedziała, że potem nie będzie wiadomo, czy to uczulenie na emlę czy reakcja na szczepionkę. stwierdziła, że zdarza się takie uczulenie i wtedy nie wolno stosować tego kremu. apropos: ten krem NIE JEST na receptę!!! pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
madzilove Re: polecam emlę 29.09.06, 18:45 Prosze nie wprowadzac ludzi w blad.Emla JEST na recepte,a jezeli kupilas bez to Ci sie udalo. Odpowiedz Link Zgłoś
madzilove Re: polecam emlę 29.09.06, 18:53 madzilove napisała: > Prosze nie wprowadzac ludzi w blad.Emla JEST na recepte,a jezeli kupilas bez to > > Ci sie udalo. A propos: Jestem mgr farmacji,zgodnie z uzupelnieniem z 31 lipca 2006 do wykazu lekow, Emla nadal jest na recepte. Odpowiedz Link Zgłoś
caixa Re: polecam emlę 29.09.06, 22:15 kupowałam emlę 3 razy bez recepty, pediatra sama mi ją polecała a recepty nie wypisywała, więc mamy sprzeczne info. poza tym moja znajoma kupiła w aptece internetopwej też bez recepty. nie wprowadzam ludzi w błąd, przedstawiam tylko FAKTY z mojego doświadczenia. nie mam zamiaru się wykłócac o to kto ma rację, w jednym z wcześniejszych postów też było napisane że jest bez recepty... jako mgr farmacji sama sobie wyjaśnij tą niescisłośc... Odpowiedz Link Zgłoś
benignusia Re: polecam emlę 29.09.06, 23:19 teżkupowałam bez recepty.i mimo wszystko polecam,bo uczulenia chyba nie są zbyt czeste... Odpowiedz Link Zgłoś
madzilove Re: polecam emlę 30.09.06, 17:10 Nie wiem co mam myslec.Sprawdzalam wczoraj i w/g przepisow nadal jest na recepte.)) Odpowiedz Link Zgłoś
tatko1 Re: polecam emlę 30.09.06, 17:52 Ja tylko powiem,że kupywałam w aptece ostatnio na receptę, nawet przed pokazaniem recepty zapytałam się w aptece czy jest na receptę i potwierdzono. Tak więc praktyka bywa po prostu różna. Odpowiedz Link Zgłoś