Dodaj do ulubionych

czy Sab Simplex może zaszkodzic???????????

08.06.07, 14:39
dałam mojemu trzy miesięcznemu synkowi Sab Simplex i dostał jeszcze większej
histerii i spłacze tak ,że nie można go uspokoic.miał kolki,ale aż tak nigdy
nie płakał!!!!Boże nie wiem co robic.mogło zaszkodzic?
Obserwuj wątek
    • jasmin30 Re: czy Sab Simplex może zaszkodzic??????????? 08.06.07, 14:54
      Po pierwsze to Ty się uspokój, mały wyczuwa Twoje zdenerwowanie i płacze.
      Po drugie sab nie wchłania się do organizmu, działa tylko w jelitach rozbijając pęcherzyki gazowe i jeśli Twoje dziecko nie jest uczulone na simeticon (a to naprawdę rzadkosc) to żadnych efektów ubocznych mieć nie może.
      Po trzecie trzeba odczekać 2-3 dni aby kolki ustąpiły.
      Po czwarte staraj się podawać 15 kropli przed każdym karmieniem, na łyzeczce z odrobiną mleka. Sab ma całkiem przyjemny smak i jeśli dziecko nie jest zmuszane na siłe otwieraniem buzi to połyka bez problemów i nie płacze.
      • ona10001 Re: czy Sab Simplex może zaszkodzic??????????? 08.06.07, 22:19
        podałam małemu ten sab simplex już chyba 6 raz/pierwszy dzień/ i za każdym razem
        około 1-1,5godz po jedzeniu mały wpada poprostu w histerie.Mąż na mnie
        krzyczy,że ten lek mu szkodzi,bo do wczoraj podawałam mu infakol i espumisan i
        nie było tak żle,ale super tez nie.zamówiłam sab simplex i mysle-teraz to juz mu
        ta kolka przejdzie,a tu......niespodzianka.mąż zabronił podawc małemu już tych
        kropelek-ma racje???bo ja juz zgłupiałam!
            • aghatta1 Re: czy Sab Simplex może zaszkodzic??????????? 09.06.07, 11:14
              nic nie mam do P. Dagmary oczywiście, ale ja raz zamówiłam z innej jakiejś
              strony, po tym jak miałam kupione przez znajomoą w Niemczech i okazałao się, że
              krople były tańsze bo czeskie, ale jednocześnie duzo rzadsze i mam wrażenie, że
              gorzej działały. Oczywiście są to moje spostrzeżenia. Ale kropli z Niemieć od
              koleżanki cięzko było nakapać, takie gęste, a te leciały jak woda.. Dziwne..
            • malgosiek2 Tak to jest kupując LEKI przez internet 09.06.07, 17:21
              NIGDY bym dziecku nie kupiła żadnego leku od anonimowego internauty z aukcji,bo
              właśnie nie wiadomo kto,gdzie i jak zakupił lek ,jak był przechowywany i jak
              dostarczony.
              Nawet jeśli ten lek to "głupie"krople Lefax czy Sab.
              Przecież to są leki,a nie jakieś paramedykamenty.
              Pzdr.Gosia
        • jasmin30 Re: czy Sab Simplex może zaszkodzic??????????? 09.06.07, 19:00
          "Sab Simplex" zawiera w jednym mililitrze 69,19 mg Simeticonu. Simetocon jest substancją , która powoduje obniżanie napięcia powierzchniowego gazów jelitowych i zapobiega zbijaniu się małych pęcherzyków w duże pęcherze powodujące dolegliwości kolkowe. Wobec powyższego jest bezpieczny i może byc stosowany tak długo jak to jest potrzebne*

*źródło:www.forumpediatryczne.pl//
            • ona10001 Re: ona-kupowałam od tej samej osoby i było ok:) 11.06.07, 08:24
              odstawiłam tan lek i jak ręka odjął!!!już nie ma takich wrzasków! kolki są nadal
              i wróciłam do espumisanu i infakolu /troszke pomaga/.mój mały chyba musi byc
              uczulony na coś co znajduje sie w tym leku,bo wieczorem odstawiłam,a rano
              obudził się z jakimiś czerwonymi krostkami na rączce i ma dziwnie sucha skórę na
              całym brzuszku,aż szorstką jakby maleńkie krosteczki.tylko jakoś mi głupio,przed
              mamą,bo wyszło jakbym niepotrzebnie"kombinowała" i zaszkodziłam!
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka