zuzana27 04.07.07, 11:31 jeżeli będzie płakał z powodu bólu brzuszka, itp. to czym najlepiej przepajac, gdzie kupowac i jakich firm? doradźcie! Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
monikaa13 Re: jakie herbatki dla noworodka? 04.07.07, 11:33 zalezy od rodzaju karmiania jak piersia nic nie podajesz do 6msc, ty za to mozesz pic koper wloski, obojetnie jakiej firmy, ale pamietaj duzo dzieci po tym duzo gorzej sie czuje jak butelka to dziecku mozesz podawac herbatki z kopru wloskiego, obojetnie jakiej firmy, ale pamietaj... patrz wyzej a co do brzuszka, kazdy maluch musi to przejsc, i pewnie te herbatki na nic sie zdadza Odpowiedz Link Zgłoś
mha1 Re: jakie herbatki dla noworodka? 04.07.07, 11:39 jeśli dziecko ma poczuć ten koperek, to herbatkę trzeba pić litrami. ale później trochę goni a dziecko i tak niewiele z tego poczuje. ja jestem za tym, żeby albo podawać bezpośrednio dziecku, albo wcale i samej się nie męczyć. Odpowiedz Link Zgłoś
mha1 Re: jakie herbatki dla noworodka? 04.07.07, 11:35 najlepszy jest koper włoski (np. herbatki HIPP) i zdaje się, że chyba nic więcej. na ból brzuszka pomaga też masaż. ja córeczce (2 miesiące) robiłam do niedawna masaż brzuszka przy każdej zmianie pieluszki i jakoś nie miałyśmy z brzuszkiem problemów. Odpowiedz Link Zgłoś
mha1 Re: do mha1 04.07.07, 12:54 znalazłam fajny opis na jednym z portali o dzieciuszkach. tu chyba nie można podawać obcych linków, więc prześlę Ci na adres gazetowy maila z linkiem. Odpowiedz Link Zgłoś
monikaaleksandra po co herbatki? 04.07.07, 13:05 jak bedziesz karmic piersia, a tak nalezy do 6 miesiaca, to zadnych płynów poza mlekiem mamy sie nie podaje, nawet w upaly . jesli bedzie miał kolki, to dawaj mu espumisan w kropelkach, naprawde dziala, a nie oglupiaj dziecko herbatkami, ktore w smaku sa po prostu wstretne a dzialanie maja zadne. przepraszam za pismo ale trzymam dziecko Odpowiedz Link Zgłoś
donna28 Re: po co herbatki? 04.07.07, 14:00 Ja karmię piersią, mała miała kolki, złamałam się i kupiłam herbatkę HIPP koperkową, ale nie chciała jej pić z butelki. Mądra córcia, bo też uważam, że źle bym zrobiła podając jej to, tam była prawie sama glukoza i trochę koperku. Wiem, że w szpitalu dzieciom podawali glukozę jak chcieli je na chama uspokoić, a ja mimo wszystko swojej małej do uspokajaczy nie chcę przyzwyczaić. Na szczęście lek na kolkę odkryłyśmy taki, który nam odpowiada, a opakowanie herbatki ledwo co otwarte stoi i się kurzy donna28 Odpowiedz Link Zgłoś
mha1 Re: po co herbatki? 04.07.07, 14:33 każde lekarstwo, nawet takie, które się daje noworodkowi, to wciąż lekarstwo. zawiera składniki, które nie są obojętne dla organizmu. czy nie lepiej spróbować najpierw domowych sposobów, a do lekarstw uciec się w ostateczności? przecież taki dzidziuś herbatki wypije najwyżej 20-40 ml w ciągu dnia, a jeśli nie zadziała to po prostu się ją odstawia i próbuje czegoś innego. prawda jest taka, że ile matek, tyle opinii i sposobów na kolkę Odpowiedz Link Zgłoś
zona_mi Re: do mha1 04.07.07, 14:21 tu chyba nie można > podawać obcych linków, O ile dotyczą odpowiedzi na pytanie autora wątku i nie są nachalną reklamą, to można Odpowiedz Link Zgłoś
mha1 Re: do mha1 04.07.07, 14:26 więc podam tutaj www.babyonline.pl/niemowle_pielegnacja_niemowlaka_masaz_dziecka_artykul,2298.html Odpowiedz Link Zgłoś
emi_19801 Re: jakie herbatki dla noworodka? 04.07.07, 14:12 ja mojemu małemu (2 miesiące) na ból brzuszka podaję właśnie glukozę lub tą herbatkę hippa u nas to działa a karmię piersią :))mały się napije potem uspokaja i zasypia> Odpowiedz Link Zgłoś
ellana1 Re: jakie herbatki dla noworodka? 04.07.07, 14:26 Mój syn herbatkę pił 3 razy w życiu . Pije tylko wodę i soki niesłodzone . Taka herbatka na ból brzuszka nie pomaga a po co dwać dziecku coś tak słodkiego . Glukoza to tez jakieś nieporozumienie . To tylko słodzona woda . Po co dziecko przyzwyczajac do słodkiego Odpowiedz Link Zgłoś
mha1 Re: jakie herbatki dla noworodka? 04.07.07, 14:35 o rany... a jeśli herbatka pomaga? to przywidzenie? glukoza w wodzie po to, żeby dziecko chciało pić tą wodę (informacja od pediatry). mleko z piersi też jest słodkie. to chyba nie przypadek Odpowiedz Link Zgłoś