megan000
28.11.07, 14:30
Czy doświadczone mamy i tatusiowie mogą udzielić mi informacji na
temat podawania antybiotyku 10-cio miesięcznemu dziecku? Dzisiaj w
nocy mój synek dostał gorączki, miał 38,4 stopnie. Ponieważ mojego
pediatry nie dało się zaprosić, przyjechała pediatra z pogotowia.
Osłuchała małego i stwierdziła, że czysto, że nie ma zniam płucnych
i oskrzelowych, natomiast jest infekcja w gardle. Synek ma katar jak
nie wiem co, ale kaszel tylko lekki, raz na jakiś czas. Poza tym
gorączka po podaniu czopka spadła. Lekarka kazała dać antybiotyk
Ceclor i osłonowo Lakcid. Do tego syrop Stodal i vit C w kroplach.
Moje pytanie brzmi:Czy jest sens tak małego człowieka szprycowac
antybiotykami? Ja osobiście ich nie stosuję, jestem ich
przeciwniczką, chyba że już nie ma wyjścia.
Prosze o Waszą opinię?Dać synkowi Ceclor czy się jeszcze wstrzymać,
mam go odebrać w aptece za 4 godziny i nie wiem czy braż czy nie.