26.12.07, 15:13
Chciałabym dowiedzieć się odkąd wasze maluszki brały witaminy? Moje dziecko ma
2,5 tygodnia i już dostaje witaminę D3 i inne.Czy to nie za wcześnie? Gdzieś
słyszałam, że dziecko powinno mieć skończone 6 tygodni, a lekarz przepisał już.
Obserwuj wątek
    • chicoria Re: witaminy 26.12.07, 15:54
      Moja do ok 6 m-ca dostawala tylko D3, obecnie odstawilam D3 a daje jej pol
      saszetki vibovitu bobas na dzien. Zalecenie pediatry. Corcia skonczy 8 m-cy.
      • madz-ia30 Pytanie dfo chicori 26.12.07, 22:14
        zastanawia mnie dlaczego pediatra zalecił odstawienie witaminy D3?
        Przy ostatniej wizycie zapytałam z ciekawości do jakiego wieku się
        ją podaje i lekarz stwierdził,że do roku a potem dalej...Moja córka
        ma 6 mies. i nawet zwiększyli jej dawke tej witaminy. Czyli który
        lekarz ma tu rację????
        • slonko1335 Re: Pytanie dfo chicori 27.12.07, 08:55
          Madziu dawka witaminy jest dobierana dla każdego dziecka więc to że
          u jednego dziecka powinno się odstawić u drugiego zwiększyć nie jest
          jakoś szczególnie dziwne.
          Podawałam swojej córce odkąd miała 3 tygodnie i podaję nadal (ma
          prawie dwa lata) bo ma cały czas niezrośnięte ciemiączko.
        • elicha Re: Pytanie dfo chicori 27.12.07, 12:22
          nam pediatra zalecił odstawienie wit D3 żeby ciemiączko za szybko się nie
          zarastało; podajemy tez wit C i kwas foliowy
    • skarbelka Re: witaminy 26.12.07, 21:39
      Zaczęliśmy podawać D3 od 2 tygodnia, zgodnie z zaleceniami pediatry.
      Zażywa córcia do tej pory, ale tylko 2 razy w tyg.
    • niesia22 Re: witaminy 26.12.07, 22:59
      moja od 15 dnia życia ma zaleconą wit.d3 i wit.k......
      • ana5695 Re: witaminy 27.12.07, 00:01
        Ja bym sie bala odstawic witamine d .Jesli karmisz piersia to tylko
        wit.d ,chociaz i witam. c tez nie zaszkodzi.Pozdrawiam.
    • reewa Re: witaminy 27.12.07, 08:48
      Mój synek odkąd wyszedł ze szpitala,tj od 3 tygodnia życia, bierze wit D i wit
      K.Wit K bierzemy do skończenia 3miesiąca a D do "odwołania"(czasem nawet i
      dwulatki biorą)
      pozdrawiam
    • zuzia_ny Re: witaminy 27.12.07, 18:20
      dziecko rozwija sie prawidlowo.ma juz skonczone 13 miesiecy. nie
      podawalam witamin. jedynie zima i jesienia ale tylko w pochmurne,
      deszczowe dni dawalam witamine d.
      lekarze zalecali multiwitaminy typu polyvitamin z zelazem. dziecko
      tego za nic na swiecie nie chce przyjmowac. nie ma na to sily.
      przyznam tez, ze pediatra nawet nie zapytal sie jak karmie i juz
      zalecil witaminy. eeee. zrobilam na wlasne wyczucie. jedynie po
      szostym miesiacu pilnowalam sie by mala dostawala jedzonko z
      zelazem ( karmie piersia)
    • habina Re: witaminy 27.12.07, 20:14
      Dokladnie, moje dzieciaczki wit D3 braly po skonczeniu 6 tygodni +
      CebionMulti - Maks a Multitabs Zuza
    • dandys_78 Re: witaminy 17.02.17, 11:22
      może faktycznie masz niedobór vit d bo złe samopoczucie i problem z trawieniem to jedna z przyczyn, może obgadaj to ze swoim lekarzem, zmień dietę i spróbuj z suplementami? Gdy mi wykryto brak vit. d to zacząłem jeść więcej ryb i sięgnąłem po suplement vita d express, samopoczucie na pewno mi się poprawiło a reszta też chyba powoli wraca do normy.
      • kapsla Re: witaminy 17.02.17, 13:51
        Bardzo cenna rada po prawie 10 latach, a przy okazji (a może przede wszystkim!!) reklama suplementu diety... SŁABE TO....
    • ta_karola Re: witaminy 19.02.17, 21:50
      D3 od urodzenia.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka