Dodaj do ulubionych

Waga 5-cio msc dziecka

24.01.08, 22:34
Witam
Mojego synka karmię piersią. Urodził się z wagą 3830, najniższą wagę
miał 3600.Gdu miał 3 miesiące ważył 5300(to chyba właściwa waga),
ale przez następne 1,5 msc przybrał tylko 0,5 kg na wadze.
Dziecko 4,5 msc a waga 5800 czy to nie za mało( od urodzenia tylko
2200).Pani pediatra noie miała zastrzeżeń co do wagi dziecka. Proszę
o odpowiedź szczególnie panią doktor.Pozdrawiam wszystkie mamy
Obserwuj wątek
    • madz-ia80 Re: Waga 5-cio msc dziecka 25.01.08, 09:43
      Moja córeczka urodziła się 30.08.2007 ważyła 2980, 15 listopada
      ważyła 5550 czyli wszystko super, ale 15 stycznia okazało się że
      waży 5900.Lekarza zalecił dokarmianie butelką. I tu zaczęła się
      gechenna bo ona nie chciała pić z butelki ani z łyżeczki, każde
      mleko beeee. Zaczęłam wprowadzać stałe pokarmy, które pokochała,
      polubiła także babilon z jednej tylko butelki. W jak ją wczoraj
      ważyłam okazało się że przybrała 300gram więc wszystko oki.
      Powodzenia! Aha, z dokarmianie jestem troszkę zadowolona (choć na
      początku byłam załamana, że nie będę dawała cały czas piersi, że
      stracę pokarm i takie tam głupie myśli). W nocy mogę sobie pospać,
      bo mąż daje butlę ok północy, a póżniej mała budzi się koło 4-5 i
      wtedy już pierś i leży koło mnie w łóżeczki - MIODZIO!
      • pocalina Re: Waga 5-cio msc dziecka 25.01.08, 13:31
        Hm. Moj synek urodzil sie z waga 3460 g. Jak skonczyl 5 m-cy to
        wazyl rowno 8 kg. Za duzo, ale lekarka tez nie powiedziala, ze zle.
        Synek karmiony jest wylacznie piersia.
      • frytka38 Re: Waga 5-cio msc dziecka 27.01.08, 19:42
        zazdroszcze przespanych nocy!!moj kacper budzi sie cztery razy w
        nocy a ma 5,5 mies.mam straszny problem z podawniem mu innego
        jedzenia bo przyzwyczailam sie ze je tylko piers.teraz dostaje
        sloiczek raz dziennie.boje sie mu dawac wiecej i podawac mleko
        modyfikowane zebym nie stracila pokarmu.kacper wazy teraz 7500 a
        jego waga urodzeniowa to 3430- czy to dobrze??
    • krobesa Re: Waga 5-cio msc dziecka 25.01.08, 16:50
      Waga urodzeniowa mojej córki to 2870. A 21 stycznia jak byłyśmy u lekarza ważyła
      7700.Karmię ją piersią.
    • 4ever4 Re: Waga 5-cio msc dziecka 25.01.08, 23:15
      Moja corka urodzila sie z waga 3600. Spadla do 3360.
      gdy skończyla 3 miesiace wazyla 6 kg.

      Kazde dziecko przybywa na wadze inaczej. Jeśli lekarz nie mial zastrzeżeń... cóż my możemy.... Karm malucha czesto i staraj zeby sie najadal ( wypil mleko z calej jednej piersi minimum)
    • anetak575 Re: Waga 5-cio msc dziecka 26.01.08, 11:14
      MOJA CÓRECZKA PO URODZENIU WAŻYŁA 3290. TERAZ MA 4.5 MIEŚ I WAŻY
      6600. OD TYGODNIA DOKARMIAM JĄ BEBILONEM PEPTI, BO BYŁA CAŁY CZAS
      GŁODNA, A MÓJ POKARM JUŻ NIE WYSTARCZAŁ.JEST TERAZ ZADOWOLONA.
    • andziaburza Re: Waga 5-cio msc dziecka 27.01.08, 18:10
      Hej,miałam podobny problem-10.I córcia ważyła 5820 a 27.11 5270.Do tej pory
      przybierała ok.kilograma co 6 tygodni(od szczepienia do szczepienia),więc obecna
      waga też mnie zaniepokoiła.Lekarka stwierdziła że zaczekamy do następnej wizyty
      u niej a w międzyczasie mam przejść na karmienie mieszane i podawać deserki i
      zupki.Dzidzia jest cała zadowolona,ja bardziej wypoczęta i chętna do
      zabawy(karmię piersią w nocy i rano),więc czekamy na następne ważenie.Pozdrawiam.
    • saskiaplus1 Re: Waga 5-cio msc dziecka 27.01.08, 18:48
      U zdrowego dziecka KAŻDA waga jest prawidłowa. Dlatego normy (podane w siatkach
      centylowych) są tak szerokie, a i wykroczenie poza siatkę nie jest jeszcze
      patologią.
      • villa-diodati Re: Waga 5-cio msc dziecka 28.01.08, 00:02
        Nasza mała urodziła sie ważąc 3660g. Kiedy miała 4,5 miesiąca ważyła
        7920g.. Teraz ma 5 i tydzien i czekamy na ważenie... Pewnie będzie
        9kgbig_grin
    • mami251 Re: Waga 5-cio msc dziecka 28.01.08, 10:10
      wszystko ok moja mała ważyła 3070 przy urodzeniu teraz ma 5 mcy i waży 5 kg i
      lekarka powiedziała ze jest drobnej budowy ale przybiera prawidłowo 400 gram na
      miesiąc . Wierz mi lepiej miecmniejsze dziecko niz potem odchudzac takiego kloca
      jak niektóre po 8 kilo to juz przesada widziałam takie dziecko i wygląda to
      okropnie
      • renata.klimaszewska Re: Waga 5-cio msc dziecka 28.01.08, 11:23
        Moja mała urodziłą się 27.09.07 z wagą 3070, spadła do 2700,
        przybywała prawidłowo na wadze a na ostatnim szczepieniu 08.01
        okazało się, że waga jest zbyt mała, ważyła 5100. Pani doktor mnie
        zmartwiła, robiłyśmy badania; usg brzuszka-wynik ok, mocz-wynik ok,
        morfologi -wszystko ok tylko poziom żelaza niski, podajemy jej teraz
        żelazo. Mam nadzieję, że moja córeczka jest zdrowa, karmię ją tylko
        piersią. Obawiam się ponownego ważenia, mała spadła do 10 centyla
      • shannie do mami251 28.01.08, 19:36
        Moja malutka ma 5 mc i waży 7900, jeżeli wg ciebie takie dzieci to
        klocki to nie wiem co Ty widziałaś!!! Moja mała wygląda normalnie i
        nie mam zamiaru jej nigdy odchudzać!!!
        • annaa77 Re: do mami251 28.01.08, 21:24
          waga urodzeniowa mojej corki 4,560, teraz ma 5 miesiecy i tydzien i
          wazy ok 8.500.
          ja nie widze nic zlego i okropnego w jej wygladzie, za to "widze" w
          tobie!LECZ SIE, MASZ JESZCZE CZAS!!!
      • villa-diodati mami251 pewnie jedna z tych wiecznie na diecie 28.01.08, 21:32
        mami251 napisała:

        > wszystko ok moja mała ważyła 3070 przy urodzeniu teraz ma 5 mcy i
        waży 5 kg i
        > lekarka powiedziała ze jest drobnej budowy ale przybiera
        prawidłowo 400 gram na
        > miesiąc . Wierz mi lepiej miecmniejsze dziecko niz potem odchudzac
        takiego kloc
        > a
        > jak niektóre po 8 kilo to juz przesada widziałam takie dziecko i
        wygląda to
        > okropnie


        Moja malutka ma 5 miesięcy i jak juz pisałam wyżej waży 8kg... Jest
        ślicznym bobasem który zupełnie nie ma niczego wspólnego z
        otyłością.. Pozatym jak wszystkim wiadomo do 1 roku życia dziecka
        nie wyróżnia się czegoś takiego jak nadwaga.
        Ty widzę zaczniesz edukację swojego dziecka od rozszerzenia wiedzy w
        kwestii pojęć: dieta, odchudzanie, anoreksja, bulimia... Już to
        widzębig_grin A teraz mamusia robi twix-a ucz się szkrabie hahahbig_grin
        • shannie Re: mami251 pewnie jedna z tych wiecznie na dieci 28.01.08, 21:44
          smile)))))))))))))
      • zoi mami251 28.01.08, 22:09
        Nie chce cie martwic ale twoje dziecko przybiera za wolno. W tym tempie (a
        pamietajmy z wiekiem maluchy przybieraja wolniej) jak ukonczy rok bedzie wazyc 7
        kg! - tyle ile sredni polroczniak!!! - Co do 8 kg klocow (bardzo to obrazliwe
        okreslenie) - kiedy dziecko zaczyna siadac, raczkowac i w koncu chodzic/biegac
        to z po faldkach nie zostaje ani sladu. Acha mysle ze jak ludzie patrza na twoje
        zaglodzone dziecko to tez mysla ze "wygląda to okropnie"
        • anetkakra Re: mami251 29.01.08, 08:59
          Nie ma chudych ani grubych jeśli mieszcza sie w siatce centylowej i
          w tym samym pasie centylowym co wzrost. Moze byc 5kg i 8kg w 5tym
          miesiacu. Mój synek ma 4,5 miesiaca wazy 8kg i ma wzrostu 70cm,
          lekarz uważa ze spokojnie moze ważyc wiecej bo centyl wzrostu jest
          prawie na 95 a wagi na 75 a to dość duza dysproporcja. Kazde dziecko
          jest inne, ale niestety mozna mówic o otyłości jesli np. waga jest
          na 90 a wzrost na 10 centylu, i na odwrót o zbyt wolno
          przybierajacym dziecku na wadze w odwrotnym przypadku.
          Nalezy równiez miec na uwadze ze otyłość w pierwszym roku życia
          dziecka jest bardzo niebezpieczna i udowodniono iz przekłada sie na
          otyłość lub problemy z utrzymaniem prawidlowej wagi w zyciu
          dorosłym.
          • shannie Re: mami251 29.01.08, 11:31
            Nie dotyczy to dzieci na piersi smile Mój 8 kilowy "kloc" jest tylko na
            cycku i dla mnie jest najcudowniejszym klockiem klocuszkiem
            klocuszeczkiem mini mini na świecie, nie ma to nic wspólnego z
            otyłością, mój klocuszek, mniam smile
            • patrycja25.live Re: mami251 29.01.08, 16:24
              Skoro karmisz tylko piersia moze lepiej go dokarmiaj mlekiem modyfikowanym, moze ma za malo jedzonka. Ja mialam podobny problem, moja dzidzia wprawdzie prawidlowo przybierala na wadze, ale musialam odstawic piers bo on sie nie najadal ciagle plakal(to samo miala moja znajoma), nie umial sie wogole najesc i po miesiacu cudnego karmienia dostawal juz butle i bylo ok. Niektore kobiety maja malo odzywczy pokarm, a niektore maja pokarm super i dzieki temu rosna przesliczne "klocuszki" smile A poza tym kazde dziecko jest inne i ma inna przemiane materii. Moj "klocuniek" jak mial 5 m-cy wazyl 7,2kg, (masa urodzeniowa 3530 a spadl do 3280g) jak mial 6 m-cy 8,1kg, teraz ma 9 m-cy i wazy gdzies kolo 9,7kg (o ile nie wiecej bo jest strasznie ciezki smile
          • zaklina123 Re: mami251 31.01.08, 21:24
            Mój 4 miesięczny synek waży teraz 8,300 i nie wygląda grubo ponieważ jest bardzo
            długi 73 cm. Zastanawiam się jednak czy nie jest za duży biorąc pod uwagę
            centyle o których pisałyście, zdecydowanie wychodzi poza górna normę. Czy taka
            waga i wzrost są czymś niepokojącym.
            • em_em71 Re: mami251 31.01.08, 22:37
              Mój miesiąc starszy, od dziś 5-miesięczniak, waga 8500, wzrost ok 73-
              74 cm. Wagowo 90 centyl, wzrostem wyskakuje z siatki.
    • aga1506 Re: Waga 5-cio msc dziecka 31.01.08, 23:27
      Karolina urodziła sie 330gr 57cm długa a dziś ważyła 7600 i 73cm długa....za 4 dni 5 miesiąc minie.
      • aga1506 Re: miało być 3300gr :)) 31.01.08, 23:31

Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka