stokrotka.a 05.07.08, 14:21 Chodzi mi czy po każdej zmianie pieluszki smarujecie kremem ochronnym przeciw odparzeniom i jakim? pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
anek1803 Re: Za każdym razem smarujecie kremem? 05.07.08, 14:28 ja smaruje za kazdym razem i uzywam sudokremu, jest swietny, czasem smaruje tez alantanem, ale rzedziej, pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
sered Re: Za każdym razem smarujecie kremem? 05.07.08, 14:40 moja córcia ma skończone 6 m-cy i smaruję nadal a jakim? co się nawinie Hipp, Bambino, Dzidziuś. oby dużo i tłusto Odpowiedz Link Zgłoś
mama-123 Re: Za każdym razem smarujecie kremem? 05.07.08, 18:35 Duzo i tlusto znaczy, ze skora nie moze oddychac. Nie dosc ze pielucha na pupie, to jeszcze gruba warstwa kremu. Nie ma takiej potrzeby. Odpowiedz Link Zgłoś
sered Re: Za każdym razem smarujecie kremem? 06.07.08, 10:37 dzięki temu NIGDY nie mieliśmy problemu ze skórą. jest zdrowiutka widocznie taka pielęgnacja służy Odpowiedz Link Zgłoś
budzik11 Re: Za każdym razem smarujecie kremem? 05.07.08, 14:42 Nie, tylko jak coś się zaczyna dziać. Odpowiedz Link Zgłoś
matylda07_2007 Re: Za każdym razem smarujecie kremem? 05.07.08, 15:09 Przy każdej zmianie pieluszki wycieram pupę chusteczkami i kremuję sudokremem. Nie będę ryzykować. Poza tym ja bym nie chciała chodzić w czymś zasiuranym, co bezpośrednio dotykałoby mojego ciała. Krem jednak trochę izoluje. W szpitalu po porodzie wysiedziałam się z dzieckiem tydzień. Położne, kiedy zabierały Młodą na naświetlania, nie smarowały, więc niemal odrazu po wyjściu musieliśmy odwiedzić pediatrę, bo zapalenie nie chciało przejść po żadnym kremie. Odpowiedz Link Zgłoś
mama9876 Re: Za każdym razem smarujecie kremem? 05.07.08, 16:21 Po kazdej zmianie pieluszki cieniutka warstwa sudokremu, na noc gruba warstwa sudokremu Odpowiedz Link Zgłoś
wawemi Nie, chyba że zaczyna się coś dziać. 06.07.08, 13:14 Nie, chyba że zaczyna się coś dziać. Odpowiedz Link Zgłoś
ania.gr Re: Nie, chyba że zaczyna się coś dziać. 12.07.08, 03:10 My też nie za każdym razem. Zwykle linomagiem i to tylko okolice odbytu. Córka ma 3 m-ce a sudocremu użyliśmy może 3 razy przy podrażnieniach (dostaliśmy Pampersy w prezencie). Linomag ładnie nawilża i działa ochronnie, a sudocrem typowo wsusza, ponoć ma działanie aseptyczne, więc ma sens raczej na problemy. Odpowiedz Link Zgłoś
alpepe prawie wcale 05.07.08, 18:10 starsza córka była smarowana przy każdej zmianie pieluchy, młodszą smarowałam, jak była noworodkiem, teraz może raz na miesiąc, jak widzę zaczerwienioną skórę. Odparzeń jeszcze nie miała ani razu. Odpowiedz Link Zgłoś
jahns Re: Za każdym razem smarujecie kremem? 05.07.08, 18:28 nigdy nie smarowalam niczym, tylo wycieram chusteczkami, albo wacikami i czysta woda. A juz sudocrem???? Przeciez, to bardzo wyszusza skore, i na pewno nie powinnien byc stosowany jak krem ochronny. Aha, moja corka ma 13 miesiecy i nigdy nie miala odparzonej pupy Odpowiedz Link Zgłoś
matylda07_2007 Re: Za każdym razem smarujecie kremem? 05.07.08, 18:32 Widocznie nasze córki mają inne pupy. Mojej odrazu się coś robi, jeżeli nie stosuję sudocremu. Po tym kremie skóra jak najbardziej ok. Tylko całować. Odpowiedz Link Zgłoś
kra123snal Re: Za każdym razem smarujecie kremem? 05.07.08, 22:09 Mi położna w szpitalu powiedziała, że jak nie ma odparzenia i będę smarować, to co użyję jak się odparzenie pojawi? Chyba tak jest u Twojej córki... Poza tym proponuję zmienic pieluchy, bo dobra pielucha powinna izolowac wilgoć od skóry Odpowiedz Link Zgłoś
mama-123 co do sudocream-u 05.07.08, 18:33 Pani dermatolog mi powiedziala, zeby go nigdy nie stosowac profilaktycznie. Nie wiem, dlaczego w Polsce ta masc jest tak uzywana. Ja sie uzywa tylko , gdy cos sie dzieje z pupa, a nie na wszelki wypadek. To tak jakby brac lekarstwa na wszelki wypadek. Ponadto, dziecku nie sa potrzebne prawie nigdy kremy na pupe. Jesli juz to bardzo cieniutka warstewke np wazeliny bez perfumow. Najlepsze jest pozwolenie maluszkowi polezec kilka/kilkanascie minut bez pieluchy bu wywietrzyl pupe. Naturalne jest najlepsze. Prosze pamietac, ze grubsza warstwa kremu nie znaczy ,ze wiecej kochacie dziecko. Sama uczylam sie wielu rzeczy i popelnialam bledy ( zwlaszcza przy pierwszym dziecku) ale z czasem czlowiek sie doszkolil i w tym. Odpowiedz Link Zgłoś
mama9876 Re: co do sudocream-u 05.07.08, 18:42 Duzo wietrzymy pupke,ale jak raz nie posmaruje od razu robi sie czerwona. Inne kremy sie nie sprawdzily. No i nie zauwazylam zeby wysuszal. where did you come from, baby dear? out of the everywhere into here Odpowiedz Link Zgłoś
alpepe Re: co do sudocream-u 05.07.08, 18:47 a może to kwestia pieluch? Ja w upały trzymam młodą wyłącznie w pampersach, jak nieco chłodniej, to ma na pupie najtańsze pieluszki hipermarketowe, bo gorzej wchłaniają niż pampersy. Odpowiedz Link Zgłoś
mama9876 Re: co do sudocream- 05.07.08, 19:07 Pieluszki chyba nie, bo co chwile kupuje inne. Ale tak sie zastanawiam... praktycznie od urodzonia maly jest smarowany sudokremem przy kazdej zmianie pieluszki i pupcia nigdy nie jest czerwona. Raz zostal z mezem, ktory go nie posmarowal i od razu pupa byla odparzona...czy to mozliwe, ze skora tak 'uzaleznila' sie od sudokremu, ze juz sama sobie nie radzi z podraznieniami. -- where did you come from, baby dear? out of the everywhere into here Odpowiedz Link Zgłoś
mama-123 Re: co do sudocream- 05.07.08, 19:23 Wrzucilam w wyszukiwarke i o dziwo, sudocream jes5t na jednej polskiej stronie reklamowany jako krem do ochronny, do pielegnacji pupy dziecka. Dla mnie jest to niezrozumiale i zapewn dlatego tak wiele kobiet w Polsce stosuje ow profilaktycznie, nawet moja siostra lekarka. To jest natomiast masc o dzialaniu antyseptycznym i nie powinno sie stosowac jej profilaktycznie. Byc moze prawda jest to, co piszesz. Nie wiem, na ile skora Twolego Malucha nie potrafi sama radzic sobie. Moze jest po prostu bardzo wrazliwa. chyba jednak sprobowalabym czegos innego. Moze akurat wystarczy, natomiast sudocream stosowalabym tylko gdy pojawi sie podraznienie. Odpowiedz Link Zgłoś
alpepe Re: co do sudocream- 05.07.08, 19:34 ano właśnie, jak skóra jest zbyt wydelikacona, to też niedobrze. Moja córka jest alergiczką, lekarka mnie wyśmiała, jak powiedziałam, że kąpię młodą w Bambi i kazała kąpać w oilatum itp. Nie posłuchałam jej, młoda ma piękną skórę. Odpowiedz Link Zgłoś
mama-123 Re: co do sudocream-u 05.07.08, 19:04 A moze sprobuj zwykla wazeline, ale cieniutka warstwe. Jest ona bardziej lagodna. Odpowiedz Link Zgłoś
leonie26 Raz na dobe 05.07.08, 19:47 Ja smarowalam coreczce tylko na noc, Hipp i tak robie do dzis mala ma 20miesiecy jeszcze nigdy nie miala odparzen! Odpowiedz Link Zgłoś
magdziula_r Re: Raz na dobe 05.07.08, 20:51 ja smaruję przy każdej zmianie pieluszki cienką warstwą linomagu, sudocrem tylko i wyłącznie przy czerwonej, odparzonej pupie zdarza mi się ostatnio nie smarować w nocy jak zmieniam pampersa, mały się wtedy nie wybudza, no chyba, że byłaby kupa... Odpowiedz Link Zgłoś
osa551 Re: Za każdym razem smarujecie kremem? 05.07.08, 20:44 tylko na noc, albo jak wychodzę, bo czasem albo nie słyszę, że zrobił kupę albo nie mam jak zmienić pieluchy na środku sklepu. Używam Klorane bebe, albo maści robionej w aptece. Odpowiedz Link Zgłoś
akpieta Re: Za każdym razem smarujecie kremem? 05.07.08, 21:55 zgodnie z zaleceniami szpitalnymi - smaruję przy każdej zmianie pieluszki linomagiem; przy pierwszym dziecku stosowałam sudocream i taki właśnie krem wzięłam teraz ze sobą do szpitala, ale mnie pouczyli, że to absolutnie nie jest krem ochronny, bo nie natłuszcza (jak powinien), ale wysusza (więc dobry tylko na odparzenia) i mogę go zastąpić linomagiem albo alantolinem; mała ma 5 miesięcy i jak do tej pory zero problemów z pupą - cały czas na linomagu (nawiasem mówiąc - o wiele lepiej się go zmywa niż sudocream); ale teraz zmiana diety, więc i zawartość pieluch się zmienia, więc zobaczymy Odpowiedz Link Zgłoś
reni111 Re: Za każdym razem smarujecie kremem? 05.07.08, 22:06 Ja za kazdym razem Alantan Plus a w szczególnych przypadkach sudocrem Odpowiedz Link Zgłoś
kra123snal Re: Za każdym razem smarujecie kremem? 05.07.08, 22:16 Bepanthen maść tylko na noc (tak z przyzwyczajenia już). Córka miała odparzenia po pieluszkach Huggies Classic, chusteczkach Cleanic (Dzidziuś chyba) i po kupach alergicznych. Ma skórę wrażliwą, więc jak domniemuję nie ma potrzeby smarować tyłek za każdym razem, gdy zmieniam pieluchę, skoro nic się nie dzieje. Na odparzenia stosowaliśmy Sudocrem i moim zdaniem jest beznadziejny, tylko pogorszył sprawę. Od tamtej pory tylko Bepanthen. Odpowiedz Link Zgłoś
mama9876 Re: Za każdym razem smarujecie kremem? 05.07.08, 22:34 mama-123 napisała: Nie wiem, na ile skora Twolego > Malucha nie potrafi sama radzic sobie. Moze jest po prostu bardzo > wrazliwa. chyba jednak sprobowalabym czegos innego. Moze akurat > wystarczy, natomiast sudocream stosowalabym tylko gdy pojawi sie > podraznienie. Sprobuje ograniczyc sudokrem, moze mu sie dupka troche zahartuje Odpowiedz Link Zgłoś
arribeth Re: Za każdym razem smarujecie kremem? 05.07.08, 22:26 Raz dziennie po kąpieli cienko linomagiem zielonym, częściej nie ma potrzeby. Odpowiedz Link Zgłoś
ja.kasia.zielonagora Re: Za każdym razem smarujecie kremem? 05.07.08, 22:47 ja używa zwykłą wodę a krem smaruję tylko gdy cos sie pojawi czyli u nas bardzo rzadko Odpowiedz Link Zgłoś
matylda07_2007 Re: Za każdym razem smarujecie kremem? 05.07.08, 22:59 Na początku nie używałam sudocremu, ale sytuacja mnie zmusiła. W sytuacjach awaryjnych maść na receptę. Pieluch używam dobrych, a krem w niczym nie przeszkadza (czy to sudocrem, czy inny). Jedni mówią, żeby profilaktycznie sudocrem, pozostali, że nie. Zatem dziękuję za rady, ale ja korzystam z własnego doświadczenia. Odpowiedz Link Zgłoś
monia356 Re: Za każdym razem smarujecie kremem? 05.07.08, 23:10 po tych wszystkich wypowiedziach aż poszłam zobaczyć co na sudocremie pisze i pisze tam że można go stosować do ochrony pupy niemowlaka. ja smaruje prawie przy każdej zmianie pieluszki, cieniutką warstwe, uzywam pieluszek tylko i wyłącznie pampersa, mały miał pare razy odpazoną pupe ale wtedy gdy zrobił kupke przez sen, ma 11mc i jak narazie stosuje i nie mam zamiaru przestac Odpowiedz Link Zgłoś
mama-123 Re: Za każdym razem smarujecie kremem? 06.07.08, 00:31 Wlasnie to jest dziwne, ze poleca sie go jako profilaktyke, bo poza Polska raczej nie, a przynajmniej nie w Wielkiej Brytanii. Pani dermatolog mi mowila, zeby uzywac go tylko kiedy pupa czerwona. Mysle, ze jesli mozna obejsc sie bez lekarstwa ( a ta masc lekarstwem jest) to raczej chyba tak lepiej. Nie ma potrzeby brac antybiotykow na wszelki wypadek. Tak samo jest z ta mascia czyli wtedy kiedy potrzeba= przy czerwonej pupie. Odpowiedz Link Zgłoś
figrut Re: Za każdym razem smarujecie kremem? 06.07.08, 04:26 Nie smarowałam przy każdej zmianie pieluszki. Zawsze starałam się o ile to tylko było możliwe zmyć pupę pod kranem, w wyjątkowych sytuacjach w ruch szły chusteczki nawilżane. Czasem zasypywałam pupę pyłkiem mąki ziemniaczanej i jak najczęściej pozwalałam dzieciom leżeć z gołym tyłkiem. Przy zaczerwienieniach {zdarzało się, kiedy do diety wprowadziłam coś innego niż mleko) sudocrem aż do załagodzenia podrażnienia. Odpowiedz Link Zgłoś
stokrotka.a Bardzo się zdziwiłam 06.07.08, 23:31 Zdania są podzielone.Część z Was smaruje a druga nie. Na pewno dało mi to do myślenia i chyba zrezygnuję z każdorazowego smarowania pupy a zacznę dłużej wietrzyć.Tylko czasem to bywa mało wygodne bo córka jest na etapie pełzania, i kończy się potem praniem czy to maty edukacyjnej lub dywanu,nie wspominając czasem o moich ubraniach lub tony pieluch tetrowych .Ale wychodzę z założenia ze póki jest ciepło to niech bryka z gołą pupą jak jest szczęśliwa ) Pozdrawiam! Odpowiedz Link Zgłoś
a.g.g.a Re: Bardzo się zdziwiłam 06.07.08, 23:53 Ja przy każdej zmianie pieluszki smaruję Linomagiem,w przypadku zaczerwienionej pupy pomaga Alantan Plus maść.Sudocrem u nas w ogóle sie nie sprawdził,w końcu wyrzuciłam bo stał i zajmował miejsce Odpowiedz Link Zgłoś
mama-123 Re: Bardzo się zdziwiłam 07.07.08, 10:40 Maluchy uwielbiaja gole pupy. U chlopcow jest nawet troche trudniej, bo ich "zasieg sikaniowy" jest olbrzymi nawet gdy tylko leza. Warto, zobaczysz, ze nie bedzie tak trudno. Odpowiedz Link Zgłoś
marta.uparta Re: Za każdym razem smarujecie kremem? 07.07.08, 00:07 smaruję tylko na noc, w ciągu dnia tylko jak widzę zaczerwienienie, ale to zdarza się bardzo rzadko (może raz na kilka tygodni). Używam Baphantenu, dużą tubę kupiłam przed porodem i właśnie wyciskam z niej resztki (a mała ma prawie 7 miesięcy). W ciągu dnia staram się często wietrzyć pupę, po kupie myję wodą. Jak do tej pory odparzenia zadnego nie było, najwyżej trafi się zaczerwienienie, ale ono znika po paru godzinach. Odpowiedz Link Zgłoś
jacia.2 Re: Za każdym razem smarujecie kremem? 07.07.08, 07:22 Smaruję tylko jak jest zaczerwieniona co u nas zdarza się bardzo rzadko. Zgadzam się z tym, że trzeba wietrzyć pupcię i to jest najlepsza profilaktyka. Odpowiedz Link Zgłoś
palina22 Re: Za każdym razem smarujecie kremem? 07.07.08, 11:10 a nie sypiecie pudrem? ja sype przy kazdej zmianie pieluchy a kremem smaruje jak pojawia sie zaczerwienienie i nie sudokremem tylko nivea na odparzenia i jest ok Odpowiedz Link Zgłoś
elske Re: Za każdym razem smarujecie kremem? 07.07.08, 11:54 Przy corce,jak cos sie zaczynalo robic na pupie sypalam maka ziemniaczana (sudokrem sie nie sprawdzal).Syn ma 9 tyg, niczym mu pupy nie smaruje. Odpowiedz Link Zgłoś
mikams75 Re: Za każdym razem smarujecie kremem? 07.07.08, 15:50 smaruje nie za kazdym razem, ale zawsze na noc, zawsze po wymyciu po kupie. Przy wymianie pieluchy nie zawsze w zaleznosci od stanu skory. Przez pierwsze 3 tygodnie nie smarowalam niczym, ale pozniej zaczela sie czerwienic. I teraz tez jak nie smaruje dluzej to sie zaczerwienia. Uzywam bepanhten. Odpowiedz Link Zgłoś
alliccee Re: Za każdym razem smarujecie kremem? 07.07.08, 17:32 to zalezy jaką dziecko ma skóre. ja musze mojej córeczce smarowac za kazdym razem inaczej od razu ma czerwoną pupe i na dodatek tylko bepanthen działa. z kolei moja szwagierka swojej 4 miesiecznej córce niczym nie smaruje a pupcia gładka i bez żadnych podrażnień.. kazde dziecko ma inne wymagania... Odpowiedz Link Zgłoś
mela-blonda Re: Za każdym razem smarujecie kremem? 07.07.08, 19:12 Nie. Myję wodą (i mydłem czasem) i tyle. Odpowiedz Link Zgłoś
katharinasz-s Re: Za każdym razem smarujecie kremem? 07.07.08, 19:49 Raczej za każdym razem... Od urodzenia stosujemy Penaten, ostatnio pojawił się też u nas w domu Sudocrem, bo nie mogłam nigdzie znaleźć Penatenu. Gdy coś się dzieje z pupą, a tak bywało, np. przy zmianie pieluszek, czy przy biegunce, zawsze pomagał Linomag. Odpowiedz Link Zgłoś
onthelake Re: Za każdym razem smarujecie kremem? 08.07.08, 07:09 Nigdy niczym nie smarowalam ani jednemu ani dugiemu maluchowi.Tylko woda i mydlo w plynie Aveeno.Nigdy nie mieli odparzen. Odpowiedz Link Zgłoś
lacatus Re: Za każdym razem smarujecie kremem? 08.07.08, 09:19 tylko linomag jest rewelacjny nic sie z pupą nie dzieje.. Odpowiedz Link Zgłoś
monikaa13 Nie 08.07.08, 09:20 Na początku, może prezez miesiąc, dwa smarowałam, potem już coraz rzadziej, teraz córka ma 20msc i już od dawna nie smaruję, chyba że ma czerwone, ale zdarza się to dość rzadko. Odpowiedz Link Zgłoś
mamaporazpierwszy Re: Za każdym razem smarujecie kremem? 11.07.08, 19:24 Ja smaruje rano i jak zrobi kupke. Odpowiedz Link Zgłoś
maleninki Re: Za każdym razem smarujecie kremem? 12.07.08, 12:17 ja za każdym razem smaruję, cienką warstwą maści Nivea z pantenolem, jeszcze nigdy nie było zaczerwienionej pupki. w szpitalu mówili, że sudocrem tak, ale tylko wtedy, gdy skóra jest odparzona. Odpowiedz Link Zgłoś
mama9876 Re: Za każdym razem smarujecie kremem? 12.07.08, 22:23 mama9876 napisała: > mama-123 napisała: > Nie wiem, na ile skora Twolego > > Malucha nie potrafi sama radzic sobie. Moze jest po prostu bardzo > > wrazliwa. chyba jednak sprobowalabym czegos innego. Moze akurat > > wystarczy, natomiast sudocream stosowalabym tylko gdy pojawi sie > > podraznienie. > > > Sprobuje ograniczyc sudokrem, moze mu sie dupka troche zahartuje > Zaczelam ograniczanie sudokremu i narazie stosuje raz dziennie, na noc. Pierwszego dnia pupa byla mocno czerwona,ale potem kazdego dnia lepiej. Dzisiaj przez caly dzien nie smarowalam i pupa wyglada ok. Chyba rzeczywiscie troche go uzaleznilam od sudokremu,ale odwyk idzie nam niezle Odpowiedz Link Zgłoś
stokrotka.a Re: Za każdym razem smarujecie kremem? 12.07.08, 22:44 Ja dzięki Wam,przejrzałam na oczy i nie używam za każdym razem kremu (linomag różowy,konsystencja bephantenu).Tylko jak coś się dzieje.Bo po co ciągle smarować,skóra ma większe trudności z oddychaniem i co potem będzie działać?!,jak skóra sie uzależni od tych kremów! Dzięki Dziewczyny! Odpowiedz Link Zgłoś
mama-123 Re: Za każdym razem smarujecie kremem? 13.07.08, 00:42 Super, ja tez wiele sie nauczylam przez to i inne forum. Odpowiedz Link Zgłoś
mroweczkaaha Re: Za każdym razem smarujecie kremem? 12.07.08, 23:41 Pupa musi być po przwinięciu czysta i sucha, aby spowrotem ją zawinąć w pieluszkę. Najlepsza woda, mydło niemowlęce i.... ręcznik. Oczywiście jak pupka jest zaczerwieniona, lekko podrażniona wtedy uzywałam sudocremu, ale zawsze cieńko smarowałam, aby skóra mogła oddychać. W gorszych sytuacjach, kiedy pupa miała plamkę krwisto- czerwoną używałam tormentiolu oraz niezawodnego roztworu fioletowo- różowego dostępnego w aptece w postaci tabletek. Nie pamiętam ich nazwy, ale bardzo polecam....zawsze w dramatycznych sytuacjach zawsze się sprawdzał. No i oczywiście wietrzenie pupy na porzadku dziennym - polecane przez lekarzy i pilęgniarki na oddziałach polożniczych. Odpowiedz Link Zgłoś
aga1822 Re: Za każdym razem smarujecie kremem? 13.07.08, 22:13 Ja smaruje tylko jak zobaczę jakieś zmiany skórne, aż znikną. Używam do tego kremu Dardia. Wiem że nie jest to nic specjalnego, ale jak dotąd spisywał się świetnie, więc nic nie będę zmieniać. Odpowiedz Link Zgłoś
iwonka79-1979 Re: Za każdym razem smarujecie kremem? 13.07.08, 22:28 wszyscy sudocrem a ja nivea na odpażenia dla niemowląt i zawsze trochę przy każdorazowej zmianie pamparsa i jest ok. tylko raz zmieniłam pieluchy na hagisy i potem uzyłam linomag . Odpowiedz Link Zgłoś