Dodaj do ulubionych

Za każdym razem smarujecie kremem?

05.07.08, 14:21
Chodzi mi czy po każdej zmianie pieluszki smarujecie kremem ochronnym przeciw
odparzeniom i jakim?
pozdrawiam
Obserwuj wątek
    • anek1803 Re: Za każdym razem smarujecie kremem? 05.07.08, 14:28
      ja smaruje za kazdym razem i uzywam sudokremu, jest swietny, czasem smaruje tez
      alantanem, ale rzedziej, pozdrawiam
      • sered Re: Za każdym razem smarujecie kremem? 05.07.08, 14:40
        moja córcia ma skończone 6 m-cy i smaruję nadal wink a jakim? co się nawinie big_grin Hipp, Bambino, Dzidziuś. oby dużo i tłusto tongue_out
        • mama-123 Re: Za każdym razem smarujecie kremem? 05.07.08, 18:35
          Duzo i tlusto znaczy, ze skora nie moze oddychac. Nie dosc ze
          pielucha na pupie, to jeszcze gruba warstwa kremu. Nie ma takiej
          potrzeby.
          • sered Re: Za każdym razem smarujecie kremem? 06.07.08, 10:37
            dzięki temu NIGDY nie mieliśmy problemu ze skórą. jest zdrowiutka wink widocznie taka pielęgnacja służy smile
    • budzik11 Re: Za każdym razem smarujecie kremem? 05.07.08, 14:42
      Nie, tylko jak coś się zaczyna dziać.
      • matylda07_2007 Re: Za każdym razem smarujecie kremem? 05.07.08, 15:09
        Przy każdej zmianie pieluszki wycieram pupę chusteczkami i kremuję sudokremem. Nie będę ryzykować. Poza tym ja bym nie chciała chodzić w czymś zasiuranym, co bezpośrednio dotykałoby mojego ciała. Krem jednak trochę izoluje.
        W szpitalu po porodzie wysiedziałam się z dzieckiem tydzień. Położne, kiedy zabierały Młodą na naświetlania, nie smarowały, więc niemal odrazu po wyjściu musieliśmy odwiedzić pediatrę, bo zapalenie nie chciało przejść po żadnym kremie.
        • mama9876 Re: Za każdym razem smarujecie kremem? 05.07.08, 16:21
          Po kazdej zmianie pieluszki cieniutka warstwa sudokremu, na noc gruba warstwa
          sudokremu smile
      • wawemi Nie, chyba że zaczyna się coś dziać. 06.07.08, 13:14
        Nie, chyba że zaczyna się coś dziać.
        • ania.gr Re: Nie, chyba że zaczyna się coś dziać. 12.07.08, 03:10
          My też nie za każdym razem. Zwykle linomagiem i to tylko okolice
          odbytu. Córka ma 3 m-ce a sudocremu użyliśmy może 3 razy przy
          podrażnieniach (dostaliśmy Pampersy w prezencie).

          Linomag ładnie nawilża i działa ochronnie, a sudocrem typowo wsusza,
          ponoć ma działanie aseptyczne, więc ma sens raczej na problemy.
    • alpepe prawie wcale 05.07.08, 18:10
      starsza córka była smarowana przy każdej zmianie pieluchy, młodszą smarowałam,
      jak była noworodkiem, teraz może raz na miesiąc, jak widzę zaczerwienioną skórę.
      Odparzeń jeszcze nie miała ani razu.
    • jahns Re: Za każdym razem smarujecie kremem? 05.07.08, 18:28
      nigdy nie smarowalam niczym, tylo wycieram chusteczkami, albo
      wacikami i czysta woda. A juz sudocrem???? Przeciez, to bardzo
      wyszusza skore, i na pewno nie powinnien byc stosowany jak krem
      ochronny. Aha, moja corka ma 13 miesiecy i nigdy nie miala
      odparzonej pupy
      • matylda07_2007 Re: Za każdym razem smarujecie kremem? 05.07.08, 18:32
        Widocznie nasze córki mają inne pupy. Mojej odrazu się coś robi, jeżeli nie stosuję sudocremu. Po tym kremie skóra jak najbardziej ok. Tylko całować.
        • kra123snal Re: Za każdym razem smarujecie kremem? 05.07.08, 22:09
          Mi położna w szpitalu powiedziała, że jak nie ma odparzenia i będę
          smarować, to co użyję jak się odparzenie pojawi? Chyba tak jest u
          Twojej córki... Poza tym proponuję zmienic pieluchy, bo dobra
          pielucha powinna izolowac wilgoć od skóry
    • mama-123 co do sudocream-u 05.07.08, 18:33
      Pani dermatolog mi powiedziala, zeby go nigdy nie stosowac
      profilaktycznie. Nie wiem, dlaczego w Polsce ta masc jest tak
      uzywana. Ja sie uzywa tylko , gdy cos sie dzieje z pupa, a nie na
      wszelki wypadek. To tak jakby brac lekarstwa na wszelki wypadek.
      Ponadto, dziecku nie sa potrzebne prawie nigdy kremy na pupe. Jesli
      juz to bardzo cieniutka warstewke np wazeliny bez perfumow.
      Najlepsze jest pozwolenie maluszkowi polezec kilka/kilkanascie minut
      bez pieluchy bu wywietrzyl pupe.
      Naturalne jest najlepsze. Prosze pamietac, ze grubsza warstwa kremu
      nie znaczy ,ze wiecej kochacie dziecko.
      Sama uczylam sie wielu rzeczy i popelnialam bledy ( zwlaszcza przy
      pierwszym dziecku) ale z czasem czlowiek sie doszkolil i w tym.
      • mama9876 Re: co do sudocream-u 05.07.08, 18:42
        Duzo wietrzymy pupke,ale jak raz nie posmaruje od razu robi sie czerwona. Inne
        kremy sie nie sprawdzily. No i nie zauwazylam zeby wysuszal.
        where did you come from, baby dear?
        out of the everywhere into here
        • alpepe Re: co do sudocream-u 05.07.08, 18:47
          a może to kwestia pieluch? Ja w upały trzymam młodą wyłącznie w pampersach, jak
          nieco chłodniej, to ma na pupie najtańsze pieluszki hipermarketowe, bo gorzej
          wchłaniają niż pampersy.
          • mama9876 Re: co do sudocream- 05.07.08, 19:07
            Pieluszki chyba nie, bo co chwile kupuje inne. Ale tak sie zastanawiam...
            praktycznie od urodzonia maly jest smarowany sudokremem przy kazdej zmianie
            pieluszki i pupcia nigdy nie jest czerwona. Raz zostal z mezem, ktory go nie
            posmarowal i od razu pupa byla odparzona...czy to mozliwe, ze skora tak
            'uzaleznila' sie od sudokremu, ze juz sama sobie nie radzi z podraznieniami.
            --
            where did you come from, baby dear?
            out of the everywhere into here
            • mama-123 Re: co do sudocream- 05.07.08, 19:23
              Wrzucilam w wyszukiwarke i o dziwo, sudocream jes5t na jednej
              polskiej stronie reklamowany jako krem do ochronny, do pielegnacji
              pupy dziecka. Dla mnie jest to niezrozumiale i zapewn dlatego tak
              wiele kobiet w Polsce stosuje ow profilaktycznie, nawet moja siostra
              lekarka. To jest natomiast masc o dzialaniu antyseptycznym i nie
              powinno sie stosowac jej profilaktycznie.
              Byc moze prawda jest to, co piszesz. Nie wiem, na ile skora Twolego
              Malucha nie potrafi sama radzic sobie. Moze jest po prostu bardzo
              wrazliwa. chyba jednak sprobowalabym czegos innego. Moze akurat
              wystarczy, natomiast sudocream stosowalabym tylko gdy pojawi sie
              podraznienie.
            • alpepe Re: co do sudocream- 05.07.08, 19:34
              ano właśnie, jak skóra jest zbyt wydelikacona, to też niedobrze. Moja córka jest
              alergiczką, lekarka mnie wyśmiała, jak powiedziałam, że kąpię młodą w Bambi i
              kazała kąpać w oilatum itp. Nie posłuchałam jej, młoda ma piękną skórę.
        • mama-123 Re: co do sudocream-u 05.07.08, 19:04
          A moze sprobuj zwykla wazeline, ale cieniutka warstwe. Jest ona
          bardziej lagodna.
          • leonie26 Raz na dobe 05.07.08, 19:47
            Ja smarowalam coreczce tylko na noc, Hipp i tak robie do dzis mala
            ma 20miesiecy jeszcze nigdy nie miala odparzen!
            • magdziula_r Re: Raz na dobe 05.07.08, 20:51
              ja smaruję przy każdej zmianie pieluszki cienką warstwą linomagu, sudocrem tylko
              i wyłącznie przy czerwonej, odparzonej pupie
              zdarza mi się ostatnio nie smarować w nocy jak zmieniam pampersa, mały się wtedy
              nie wybudza, no chyba, że byłaby kupa...
    • osa551 Re: Za każdym razem smarujecie kremem? 05.07.08, 20:44
      tylko na noc, albo jak wychodzę, bo czasem albo nie słyszę, że zrobił kupę albo
      nie mam jak zmienić pieluchy na środku sklepu. Używam Klorane bebe, albo maści
      robionej w aptece.
    • akpieta Re: Za każdym razem smarujecie kremem? 05.07.08, 21:55
      zgodnie z zaleceniami szpitalnymi - smaruję przy każdej zmianie
      pieluszki linomagiem; przy pierwszym dziecku stosowałam sudocream i
      taki właśnie krem wzięłam teraz ze sobą do szpitala, ale mnie
      pouczyli, że to absolutnie nie jest krem ochronny, bo nie natłuszcza
      (jak powinien), ale wysusza (więc dobry tylko na odparzenia) i mogę
      go zastąpić linomagiem albo alantolinem;
      mała ma 5 miesięcy i jak do tej pory zero problemów z pupą - cały
      czas na linomagu (nawiasem mówiąc - o wiele lepiej się go zmywa niż
      sudocream); ale teraz zmiana diety, więc i zawartość pieluch się
      zmienia, więc zobaczymy
      • reni111 Re: Za każdym razem smarujecie kremem? 05.07.08, 22:06
        Ja za kazdym razem Alantan Plus a w szczególnych przypadkach sudocrem
    • kra123snal Re: Za każdym razem smarujecie kremem? 05.07.08, 22:16
      Bepanthen maść tylko na noc (tak z przyzwyczajenia już). Córka miała
      odparzenia po pieluszkach Huggies Classic, chusteczkach Cleanic
      (Dzidziuś chyba) i po kupach alergicznych. Ma skórę wrażliwą, więc
      jak domniemuję nie ma potrzeby smarować tyłek za każdym razem, gdy
      zmieniam pieluchę, skoro nic się nie dzieje.
      Na odparzenia stosowaliśmy Sudocrem i moim zdaniem jest
      beznadziejny, tylko pogorszył sprawę. Od tamtej pory tylko Bepanthen.
      • mama9876 Re: Za każdym razem smarujecie kremem? 05.07.08, 22:34
        mama-123 napisała:
        Nie wiem, na ile skora Twolego
        > Malucha nie potrafi sama radzic sobie. Moze jest po prostu bardzo
        > wrazliwa. chyba jednak sprobowalabym czegos innego. Moze akurat
        > wystarczy, natomiast sudocream stosowalabym tylko gdy pojawi sie
        > podraznienie.


        Sprobuje ograniczyc sudokrem, moze mu sie dupka troche zahartuje smile
    • arribeth Re: Za każdym razem smarujecie kremem? 05.07.08, 22:26
      Raz dziennie po kąpieli cienko linomagiem zielonym, częściej nie ma potrzeby.
    • ja.kasia.zielonagora Re: Za każdym razem smarujecie kremem? 05.07.08, 22:47
      ja używa zwykłą wodę a krem smaruję tylko gdy cos sie pojawi czyli u
      nas bardzo rzadko
      • matylda07_2007 Re: Za każdym razem smarujecie kremem? 05.07.08, 22:59
        Na początku nie używałam sudocremu, ale sytuacja mnie zmusiła. W sytuacjach awaryjnych maść na receptę.
        Pieluch używam dobrych, a krem w niczym nie przeszkadza (czy to sudocrem, czy inny).
        Jedni mówią, żeby profilaktycznie sudocrem, pozostali, że nie. Zatem dziękuję za rady, ale ja korzystam z własnego doświadczenia.
        • monia356 Re: Za każdym razem smarujecie kremem? 05.07.08, 23:10
          po tych wszystkich wypowiedziach aż poszłam zobaczyć co na
          sudocremie pisze i pisze tam że można go stosować do ochrony pupy
          niemowlaka.
          ja smaruje prawie przy każdej zmianie pieluszki, cieniutką warstwe,
          uzywam pieluszek tylko i wyłącznie pampersa, mały miał pare razy
          odpazoną pupe ale wtedy gdy zrobił kupke przez sen, ma 11mc i jak
          narazie stosuje i nie mam zamiaru przestac
          • mama-123 Re: Za każdym razem smarujecie kremem? 06.07.08, 00:31
            Wlasnie to jest dziwne, ze poleca sie go jako profilaktyke, bo poza
            Polska raczej nie, a przynajmniej nie w Wielkiej Brytanii. Pani
            dermatolog mi mowila, zeby uzywac go tylko kiedy pupa czerwona.
            Mysle, ze jesli mozna obejsc sie bez lekarstwa ( a ta masc
            lekarstwem jest) to raczej chyba tak lepiej.
            Nie ma potrzeby brac antybiotykow na wszelki wypadek. Tak samo jest
            z ta mascia czyli wtedy kiedy potrzeba= przy czerwonej pupie.
    • figrut Re: Za każdym razem smarujecie kremem? 06.07.08, 04:26
      Nie smarowałam przy każdej zmianie pieluszki. Zawsze starałam się o ile to tylko
      było możliwe zmyć pupę pod kranem, w wyjątkowych sytuacjach w ruch szły
      chusteczki nawilżane. Czasem zasypywałam pupę pyłkiem mąki ziemniaczanej i jak
      najczęściej pozwalałam dzieciom leżeć z gołym tyłkiem. Przy zaczerwienieniach
      {zdarzało się, kiedy do diety wprowadziłam coś innego niż mleko) sudocrem aż do
      załagodzenia podrażnienia.
    • ala.81 Re: Za każdym razem smarujecie kremem? 06.07.08, 07:09
      nie
      • stokrotka.a Bardzo się zdziwiłam 06.07.08, 23:31
        Zdania są podzielone.Część z Was smaruje a druga nie. Na pewno dało mi to do
        myślenia i chyba zrezygnuję z każdorazowego smarowania pupy a zacznę dłużej
        wietrzyć.Tylko czasem to bywa mało wygodne bo córka jest na etapie pełzania, i
        kończy się potem praniem czy to maty edukacyjnej lub dywanu,nie wspominając
        czasem o moich ubraniach lub tony pieluch tetrowych wink.Ale wychodzę z założenia
        ze póki jest ciepło to niech bryka z gołą pupą jak jest szczęśliwa smile)
        Pozdrawiam!
        • a.g.g.a Re: Bardzo się zdziwiłam 06.07.08, 23:53
          Ja przy każdej zmianie pieluszki smaruję Linomagiem,w przypadku
          zaczerwienionej pupy pomaga Alantan Plus maść.Sudocrem u nas w ogóle
          sie nie sprawdził,w końcu wyrzuciłam bo stał i zajmował miejsce
        • mama-123 Re: Bardzo się zdziwiłam 07.07.08, 10:40
          Maluchy uwielbiaja gole pupy. U chlopcow jest nawet troche trudniej,
          bo ich "zasieg sikaniowy" jest olbrzymi nawet gdy tylko leza. Warto,
          zobaczysz, ze nie bedzie tak trudno.
    • marta.uparta Re: Za każdym razem smarujecie kremem? 07.07.08, 00:07
      smaruję tylko na noc, w ciągu dnia tylko jak widzę zaczerwienienie,
      ale to zdarza się bardzo rzadko (może raz na kilka tygodni). Używam
      Baphantenu, dużą tubę kupiłam przed porodem i właśnie wyciskam z
      niej resztki (a mała ma prawie 7 miesięcy).
      W ciągu dnia staram się często wietrzyć pupę, po kupie myję wodą.
      Jak do tej pory odparzenia zadnego nie było, najwyżej trafi się
      zaczerwienienie, ale ono znika po paru godzinach.
    • jacia.2 Re: Za każdym razem smarujecie kremem? 07.07.08, 07:22
      Smaruję tylko jak jest zaczerwieniona co u nas zdarza się bardzo
      rzadko. Zgadzam się z tym, że trzeba wietrzyć pupcię i to jest
      najlepsza profilaktyka.
      • palina22 Re: Za każdym razem smarujecie kremem? 07.07.08, 11:10
        a nie sypiecie pudrem? ja sype przy kazdej zmianie pieluchy a kremem
        smaruje jak pojawia sie zaczerwienienie i nie sudokremem tylko nivea
        na odparzenia i jest ok
        • elske Re: Za każdym razem smarujecie kremem? 07.07.08, 11:54
          Przy corce,jak cos sie zaczynalo robic na pupie sypalam maka ziemniaczana
          (sudokrem sie nie sprawdzal).Syn ma 9 tyg, niczym mu pupy nie smaruje.
    • mikams75 Re: Za każdym razem smarujecie kremem? 07.07.08, 15:50
      smaruje nie za kazdym razem, ale zawsze na noc, zawsze po wymyciu po kupie. Przy
      wymianie pieluchy nie zawsze w zaleznosci od stanu skory.
      Przez pierwsze 3 tygodnie nie smarowalam niczym, ale pozniej zaczela sie
      czerwienic. I teraz tez jak nie smaruje dluzej to sie zaczerwienia.
      Uzywam bepanhten.
    • alliccee Re: Za każdym razem smarujecie kremem? 07.07.08, 17:32
      to zalezy jaką dziecko ma skóre. ja musze mojej córeczce smarowac za
      kazdym razem inaczej od razu ma czerwoną pupe i na dodatek tylko
      bepanthen działa. z kolei moja szwagierka swojej 4 miesiecznej córce
      niczym nie smaruje a pupcia gładka i bez żadnych podrażnień.. kazde
      dziecko ma inne wymagania...
    • mela-blonda Re: Za każdym razem smarujecie kremem? 07.07.08, 19:12
      Nie. Myję wodą (i mydłem czasem) i tyle.
    • katharinasz-s Re: Za każdym razem smarujecie kremem? 07.07.08, 19:49
      Raczej za każdym razem... Od urodzenia stosujemy Penaten, ostatnio pojawił się
      też u nas w domu Sudocrem, bo nie mogłam nigdzie znaleźć Penatenu. Gdy coś się
      dzieje z pupą, a tak bywało, np. przy zmianie pieluszek, czy przy biegunce,
      zawsze pomagał Linomag.
      • onthelake Re: Za każdym razem smarujecie kremem? 08.07.08, 07:09
        Nigdy niczym nie smarowalam ani jednemu ani dugiemu maluchowi.Tylko
        woda i mydlo w plynie Aveeno.Nigdy nie mieli odparzen.
        • lacatus Re: Za każdym razem smarujecie kremem? 08.07.08, 09:19
          tylko linomag jest rewelacjny nic sie z pupą nie dzieje..
    • monikaa13 Nie 08.07.08, 09:20
      Na początku, może prezez miesiąc, dwa smarowałam, potem już coraz
      rzadziej, teraz córka ma 20msc i już od dawna nie smaruję, chyba że
      ma czerwone, ale zdarza się to dość rzadko.
    • mamaporazpierwszy Re: Za każdym razem smarujecie kremem? 11.07.08, 19:24
      Ja smaruje rano i jak zrobi kupke.
    • maleninki Re: Za każdym razem smarujecie kremem? 12.07.08, 12:17
      ja za każdym razem smaruję, cienką warstwą maści Nivea z pantenolem, jeszcze
      nigdy nie było zaczerwienionej pupki. w szpitalu mówili, że sudocrem tak, ale
      tylko wtedy, gdy skóra jest odparzona.
      • mama9876 Re: Za każdym razem smarujecie kremem? 12.07.08, 22:23
        mama9876 napisała:

        > mama-123 napisała:
        > Nie wiem, na ile skora Twolego
        > > Malucha nie potrafi sama radzic sobie. Moze jest po prostu bardzo
        > > wrazliwa. chyba jednak sprobowalabym czegos innego. Moze akurat
        > > wystarczy, natomiast sudocream stosowalabym tylko gdy pojawi sie
        > > podraznienie.
        >
        >
        > Sprobuje ograniczyc sudokrem, moze mu sie dupka troche zahartuje smile
        >

        Zaczelam ograniczanie sudokremu i narazie stosuje raz dziennie, na noc.
        Pierwszego dnia pupa byla mocno czerwona,ale potem kazdego dnia lepiej. Dzisiaj
        przez caly dzien nie smarowalam i pupa wyglada ok. Chyba rzeczywiscie troche go
        uzaleznilam od sudokremu,ale odwyk idzie nam niezle smile
        • stokrotka.a Re: Za każdym razem smarujecie kremem? 12.07.08, 22:44
          Ja dzięki Wam,przejrzałam na oczy i nie używam za każdym razem kremu (linomag
          różowy,konsystencja bephantenu).Tylko jak coś się dzieje.Bo po co ciągle
          smarować,skóra ma większe trudności z oddychaniem i co potem będzie
          działać?!,jak skóra sie uzależni od tych kremów!
          Dzięki Dziewczyny!
        • mama-123 Re: Za każdym razem smarujecie kremem? 13.07.08, 00:42
          Super, ja tez wiele sie nauczylam przez to i inne forum.
    • mroweczkaaha Re: Za każdym razem smarujecie kremem? 12.07.08, 23:41
      Pupa musi być po przwinięciu czysta i sucha, aby spowrotem ją
      zawinąć w pieluszkę. Najlepsza woda, mydło niemowlęce i.... ręcznik.
      Oczywiście jak pupka jest zaczerwieniona, lekko podrażniona wtedy
      uzywałam sudocremu, ale zawsze cieńko smarowałam, aby skóra mogła
      oddychać. W gorszych sytuacjach, kiedy pupa miała plamkę krwisto-
      czerwoną używałam tormentiolu oraz niezawodnego roztworu fioletowo-
      różowego dostępnego w aptece w postaci tabletek. Nie pamiętam ich
      nazwy, ale bardzo polecam....zawsze w dramatycznych sytuacjach
      zawsze się sprawdzał. No i oczywiście wietrzenie pupy na porzadku
      dziennym - polecane przez lekarzy i pilęgniarki na oddziałach
      polożniczych.
    • aga1822 Re: Za każdym razem smarujecie kremem? 13.07.08, 22:13
      Ja smaruje tylko jak zobaczę jakieś zmiany skórne, aż znikną. Używam do tego
      kremu Dardia. Wiem że nie jest to nic specjalnego, ale jak dotąd spisywał się
      świetnie, więc nic nie będę zmieniać.
      • iwonka79-1979 Re: Za każdym razem smarujecie kremem? 13.07.08, 22:28
        wszyscy sudocrem a ja nivea na odpażenia dla niemowląt i zawsze trochę przy
        każdorazowej zmianie pamparsa i jest ok. tylko raz zmieniłam pieluchy na hagisy
        i potem uzyłam linomag .

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka