27.11.08, 15:33
Przepraszam,że tutaj zawracam wam głowe taki badziewiami,ale jest to dla MNie
ważne.Otóż sprawa wygląda tak:dziecko ma nazwisko Ojca,ale nie jesteśmy
razem..Czy mogę się starać o drugie becikowe?Czy dostane rodzinne i czy
dostane wychowawcze?Dodam,że ostatnie macierzyńskie dostałam w połowie
listopada,więc chodzi mi o to czy jeszcze mi to przyjmą.Jak byłam się
dowiadywać o te świadczenia to powiedzieli,że albo mam wziąć ślub,albo
oskarżyć partnera o alimenty.Dopiero wtedy dostane pieniądze na mała.I jakie
są jeszcze ulgi dla samotnych matek?Pomóżcie prosze!!
Obserwuj wątek
    • kasiakasienka1981 Re: Pomocy! 27.11.08, 15:56
      Witam!
      odezwij sie go mnie na gg 343497
      Katarzyna
    • sylwusia87.0 Re: Pomocy! 27.11.08, 16:05
      napisalam do ciebie na gg
      • kasiakasienka1981 Re: Pomocy! 27.11.08, 16:07
        AAAA przepraszam pomyliłam numer gg sad 343797 przepraszam jeszcze razsmile
    • figrut Re: Pomocy! 27.11.08, 16:59
      Drugiego becikowego nie dostaniesz. Jeśli jesteś z ojcem dziecka w związku
      konkubinackim, składasz wniosek o rodzinne wraz z wyciągiem z urzędu skarbowego
      nie tylko swoim (tym o odprowadzanym podatku), ale i ojca dziecka. Jeśli ojciec
      dziecka ma działalność gospodarczą, musi też załatwić dokument z ZUS o płaceniu
      składek na ubezpieczenie. Jeśli pracowałaś przed porodem odpowiednio długi okres
      czasu, urlop wychowawczy Ci się należy.
      Trochę niejasno tutaj piszesz o ulgach dla samotnych matek. Zakłada się, że
      jeśli ojciec dziecka nie płaci alimentów przyznanych sądownie, to matka żyje z
      ojcem dziecka w związku konkubinackim, więc siłą rzeczy samotną matką nie jest.
      Jeśli jednak nie jesteście razem, pozostaje Wam tylko starać się o papierek z
      sądu o orzeczonych alimentach.
    • figrut Re: Pomocy! 27.11.08, 17:03
      Ups. właśnie doczytałam uważnie, że nie jesteście razem. W takim wypadku
      niestety trzeba będzie postarać się o dokument z o zasądzonych alimentach, no i
      wtedy przysługują Ci prawa dla samotnej matki (nie ma ich tak dużo), np. jeśli
      ojciec dziecka płaci zbyt niskie alimenty, dostaniesz dodatek z opieki
      społecznej, którym obciążą ojca dziecka mimo wszystko. Może jest to bardziej
      zagmatwane niż było kiedyś, ale przynajmniej uczciwe.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka