Dodaj do ulubionych

A Ja myśle o zakupie chusty-nosidełka a Wy?

06.01.06, 12:35
img227.imageshack.us/my.php?image=ax47wq.jpg
Zastanawiałam się nad tym dużo, bo mam psiaka z którym muszę wychodzić na
dwór, a nie zawsze będzie piękna pogoda, żebym była z nią na dworze dłużej.
Często wybiera sobie różne godziny, a przecież na 5 minut nie będe wychodzić
na dwór z wózkiem - prawda? Tymbardziej, że mąż pracuje od rańca do późna, a
soboty i niedziele jest na uczelni również od 8-20smile

Co o tej chuście myślicie - dobry pomysł?

Pozdrawiam,Ola
Obserwuj wątek
    • dido_dido Re: A Ja myśle o zakupie chusty-nosidełka a Wy? 06.01.06, 12:38
      Pszczółko, a widziałaś te chusty? Mnie sie bardzo podobają te typu lulu i
      hamalu.

      www.bebelulu.pl

      Iwona
      • dido_dido Re: A Ja myśle o zakupie chusty-nosidełka a Wy? 06.01.06, 12:39
        Jeszcze raz link

        www.bebelulu.pl
    • dido_dido Re: A Ja myśle o zakupie chusty-nosidełka a Wy? 06.01.06, 12:40
      Pszczółko, bardzo fajna ta Twoja chusta tylko gdzie ją można kupić i ile
      kosztuje?
      • anja.t Re: A Ja myśle o zakupie chusty-nosidełka a Wy? 06.01.06, 12:42
        A moze najpierw pozyczcie od kogos? Ja pierwszej dzidzi kupiłam nosidełko i za
        Chiny Ludowe nie chciała w tym siedziec. Kasa wydana niepotrzebnie.
    • pszczolka2 Re: A Ja myśle o zakupie chusty-nosidełka a Wy? 06.01.06, 12:41
      Widziałam też Mi się podobają. Ale to są tylko chusty, a tu potem robi się
      nosidełko i można nosić do 1,5 rokusmile Mam działke, na której czasami trzeba coś
      zrobić, a ciężko będzie gdy będzie malec w wózkusmile))
      Dziękuje za link.

      Pozdrawiam,Ola
    • pszczolka2 :) 06.01.06, 12:42
      www.allegro.pl/show_item.php?item=79690967
      Naprawde jest super, poczytaj sobie i wcale nie drogasmile

      Pozdrawiam,Ola
      • kasiawowa Chce kupic! 06.01.06, 12:56
        Hej Ola,

        bedziesz zamawiac ta chuste?
        Mi sie bardzo podoba, i wybralam juz nawet kolor - burgund. Tylko teraz sie
        zastanawiam jak zamowic. Mieszkam za granicą. Ale w lutym chyba bede w Polsce.
        Czy mozna tez dostać je w jakims sklepie?

        Pozdrawiam!!
        • pszczolka2 Re: Chce kupic! 06.01.06, 13:02
          Myśle, że TAKsmile
          Mnie się podoba granat/niebieskismile
          Co do sklepów to nie mam pojęcia, ale myślę, że w sklepie z dziecięcym
          asortymentem tz: wózki, łóżeczka i cała reszta, przy wieszakach z nosidełkami
          może coś takiego się znajdzie.

          Pozdrawiam,Ola
        • pszczolka2 Wysyłają w każdy zakątek ŚWIATA:) 06.01.06, 13:07
          smile

          Pozdrawiam,Ola
    • dollores1 Re: A Ja myśle o zakupie chusty-nosidełka a Wy? 06.01.06, 12:48
      fajne te chusty, zwłaszcza ta chusto-nosidełko wydaje się niezła;
      ja zastanawiam się nad zakupem nosidełka Baby Bjorn (wydaje się, że ma
      najlepsze opinie), ale może skuszę się na taką chustę

      u mnie też nosidełko będzie niezbędne, zwłaszca że to będzie drugie dziecko

      a kupujecie po porodzie czy już teraz?
      a może macie znajomego neonatologa lub ortopedę, który mógłby wypowiedzieć się
      na temat takiej chusty ??
      • pszczolka2 Re: A Ja myśle o zakupie chusty-nosidełka a Wy? 06.01.06, 12:59
        Zaraz jak zaszłam w ciąże czytałam taki artykuł, w którym również lekarze
        wypowiadali się na ten temat i opinia była sympatyczna. Dziecko leży jak w
        łonie matki i jest mu wygodniej niż na płaskim - słowa lekarza: ale prosze nie
        przesadzaćsmile Więc myśle, że przy odrobinie zdrowego rozsądku napewno nie
        zaszkodzimy maleństwusmile

        Pozdrawiam,Ola
    • linn3 Re: A Ja myśle o zakupie chusty-nosidełka a Wy? 06.01.06, 13:02
      ja kupię na 100%, bo;
      1 Nie znoszę wózków
      2 Majkę nosiłam w zwykłej chuście, bo tuż po jej urodzeniu miałam przeprowadzkę
      i byłam sama więc bawiłam się w murzynkę. Wtedy tylko po domu, bo chusta była
      jak pisałam "zwykła", ale dziecku było w niej wygodnie.
      • xixx Re: A Ja myśle o zakupie chusty-nosidełka a Wy? 06.01.06, 14:35
        Ja juz kupiłam ta chustę, znaczy ta firmy Premax właśnei na allegro, w kolorowe
        paseczki, jest fajna, mam andzieję, że się sprawdzi w praktyce. Z tym, że ja
        wogóle nie kupuję gondoli więc u mnie chusta będzie używana przez pierwsze 4
        miesiące non stop.
        Dodam, że moja znajoma ma 6 miesięcznego synka i dopiero teraz kupuje pierwszy
        wózek, juz spacerówkę, jak do tej pory nosiła synka tylko w chuście. Dodam
        jeszcze, że mieszkałam jakiś czas w Anglii i tam kobiety używają chust o wiele
        częściej niż my, za to rzadziej, stanowczo rzadziej używają wózków gondoli. Ja
        nie mam przekonania do wóżka gondoli, mam wrażenie że wyprawa z tym wózkiem
        gdziekolwiek bedzie wyglądała jak wyprawa na koniec świata. My z Julkiem
        planujemy duuużo spacerować, jeżdzic poza miasto więc chusta dla nas to jedyne
        sensowne rozwiązanie na pierwsze miesiące życia.
        • dollores1 do xixx 06.01.06, 14:48
          czy kupowałas chustę u tego sprzedawcy ??
          www.allegro.pl/show_item.php?item=79690967
          nie było problemów z przesyłką ?

          skrobnij jeszcze kilka słów czy kolor odpowiada temu na zdjęciu i czy chusta
          jest dobra jakościowo, dobrze wykonana itd...
          dzięki
          • xixx Re: do xixx 08.01.06, 17:57
            Nie, kupowalam u Mat_Cauton czy jakoś tak, ma chusty 10 zł drożej czyli 139 zł
            ale że juz kiedys cos u niego kupowalam i nie bylo problemu z towarem i
            przesylką, teraz tez zdecdowalam sie na niego. Chusta jest swietnie uszyta,
            widze ze teraz nie mają tych w paseczki a mnie sie najabrdziej wlasnie ta w
            paseczki podoba. Mam nadzieje ze w praktyce sie sprawdzismile

            Pozdrawiam!
        • linn3 Re: A Ja myśle o zakupie chusty-nosidełka a Wy? 06.01.06, 15:26
          Ja też pamiętam wyprawę z wózkiem jak podróż na koniec świata, gondole mialam
          ciężką i napociłam się przy każdym krawężniku i zakręcie (mam to swoje pozytywy
          - waga spada błyskawicznie), ale teraz gondole tylko wypożyczam i stawiam na
          chustęwink)
    • kkatie Re: A Ja myśle o zakupie chusty-nosidełka a Wy? 06.01.06, 15:43
      ja bym nie kupila. to za duze obciazenie dla miekkiego kregoslupika, pozniej
      nie za dobre dla nozek. wszelkie chusty i nosidelka, pozniej chodziki.
      kilku lekarzy kiedys pytalam, w tym mojego ortopedy, z ktorego bardzo
      zadowolona jestem, kazdy krecil glowa.
      ale to moje zdanie smile)
    • e_rubi Re: A Ja myśle o zakupie chusty-nosidełka a Wy? 06.01.06, 16:37
      Ja mialam chuste i czesto nosilam w niej Zoske, uwielbiala spac wtulona we mnie
      bylo to duzo wygodniejsze niz wozek, gdy szlam na zakupy albo cos zalatwic do
      pracy
      w chuscie dziecko uklada sie w naturalnej pozycji fasolki i wcale kregoslup nie
      jest obciazony
      gdy Zosiek podrosla przestawilysmy sie na nosidelko takie w ktorym Zosiek byla
      przodem do kierunku jazdy i mogla wszystko widziec
      Majowka 2005
      • karolcia86 Re: A Ja myśle o zakupie chusty-nosidełka a Wy? 06.01.06, 18:01
        Ja kupuję. Przy pierwszym nie wiedziałam że coś takiego jest, a on non stop na
        rękach, bo inaczej płakał, więc ja nawet do toalety nie mogłam pójść, bo ręce
        zajęte. Nie mówiąc już o zrobieniu sobie kanapki czy czegokolwiek w domu.
        Inna sprawa czy następne dziecko to zaakceptuje, ale muszę spróbować, bo raczej
        niewiele jest noworodków, które nie chcą być noszone.
    • larakrofft Re: A Ja myśle o zakupie chusty-nosidełka a Wy? 08.01.06, 12:00
      ja mysle ze napewno jest wygodna i praktyczna
      ale nie na taka skale by zastapic nia gondole
      i dziecko przyzwyczaja sie cały czas do bycia na ręku
      a z wiekiem dziecka to moze byc męczące.

      w czasie wyjazdu wakacyjnego lub zakupy ok ale to bedzie maj
      wiec zapowiadaja sie dlugie spacery.
      smile
      • zebra51 Kupuję bebelulu 09.01.06, 08:43
        Są dostępne w aptekach.
        • aniak-i Re: Kupuję bebelulu 09.01.06, 09:10
          ja poogladam w rzeczywistosci i zobacze--pomysle na pewno, ale nie wiem czy
          mojemu kregosłupowi (i tak juz obolałemu) to nie zaszkodzi.
          Zreszta półroczna dzidzia juz potrafi z 7-8 kg warzyc- to dla mnie sporo.

    • anuska.pl Re: A Ja myśle o zakupie chusty-nosidełka a Wy? 09.01.06, 09:26
      Moim zdaniem to super rozwiązanie, wiekszosc maluchow przeciez lubi byc
      noszona... Moja Misia tez uwielbiala noszenie w nosidelku, ale mialam takie
      zwyczajne i dopiero od 4 m-ca.
      A co mam teraz powiedziec??? Przy bliźniętach to chyba sie nie da...Jedno na
      brzuchu a drugie na plecach??? Chyba ze razem z mezem, ale wtedy to juz lepiej
      z wozkiemsmile))
      Pozdrawiam i zycze udanych zakupów,
      Ania
    • kasiawowa kupilam:) 10.01.06, 15:36
      Narazie na Allegro - mam nadzieje, ze za niedlugo ją zobaczę. Narazie odbierze
      ją moja mama, a pod koniec stycznia ja od niej. Hm, wtedy napisze jakie mam
      wrazenia. Choc podejrzewam, ze najwiecej o tej chuscie bedziemy wiedziec, gdy
      sprawdzimy ją w praktyce..smile
    • dido_dido Re: A Ja myśle o zakupie chusty-nosidełka a Wy? 12.01.06, 11:25
      Woadła mi w oko ta chusta premaxx wink
      Ale tak się zastanawiam, czy takiemu maluchowi latem nie będzie tam strasznie
      gorąco? Chusta dość szczelnie otula malucha i boję się, że będzie mu to w
      cieplejsze dni przeszkadzać co może się skończyć płaczem i potówkami.
      A mam nadziję, że czeka nas ciepłe i słoneczne lato.
      Iwona
      • e_rubi Re: A Ja myśle o zakupie chusty-nosidełka a Wy? 12.01.06, 17:27
        Zosce nie bylo goraco, latem ubieralam jej tylko pampersa i body z krotkim
        rekawkiem i nosilam ja w chuscie jak musialam cos zalatiwc w miescie
        na dluzsze spacery oczywiscie wozek, ale na szybki wypad do sklepu chusta byla
        rewelacyjna
    • melinthe Re: A Ja myśle o zakupie chusty-nosidełka a Wy? 12.01.06, 19:02
      Fenomenalny pomysł. Też myślę o tej chuście, zwłaszcza, że mam trochę problemów
      ze stawami i noszenie na rekach może mi sprawiać problemy.
      Tylko że taka, która mi sie podoba (bebelulu) jest cholernie droga, a boję się,
      żeby to nie był nietrafiony zakup.
      pozdr
      aga
      • szprotka6 Re: A Ja myśle o zakupie chusty-nosidełka a Wy? 12.01.06, 19:26
        Witajcie! Też myślę o chuście odkąd tu u nas o niej nieco poczytalam. Co prawda
        będziemy mieć też nosidełko dla naszego szkraba, ale takie od 3-4 m-ca.
        Założylam dziś "wątki chustowe" na forum emama i noworodek. Jesli nadal
        zbieracie inf na ten temat to zachęcam do zerknięcia-moze ktoraś z wypowiedzi
        nam pomoże rozstrzygnąć watpliwości.pozdrowienia gorące (od czasu do czasu
        zaglądam tu do nas jak widać, choociaż tyle się u mnie codzień dzieje, ze
        brakuje czasu smile
        • xixx Re: A Ja myśle o zakupie chusty-nosidełka a Wy? 12.01.06, 22:25
          Znalazam, zobaczcie:

          forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=572&w=34860209&v=2&s=0
          Faktycznie, dziewczyny są zadowolone z tej chusty, czyli w praktyce też się
          sprawdza i może zastąpić gondolę, zwłaszcza latem, co mnie bardzo cieszysmile Mam
          nadzieję, że Julek nie będzie wyjątkiem nie lubiącym chusty!

          smile

          maja i julek smile
          <a
          href="tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20732;127/st/20060523/dt/6/k/cb98/preg.png"
          target="_blank">tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20732;127/st/20060523/dt/6/k/cb98/preg.png</a>
          www.schronisko.alpha.pl/
    • kasiawowa Re: A Ja myśle o zakupie chusty-nosidełka a Wy? 13.01.06, 14:16
      Witajcie moje drogie.

      Transakcja dobiegla konca, chusta czeka na mnie u mamy. Przy czym mama
      twierdzi, ze jest dokladnie taka jak w opisie i na zdjeciu. Za niedlugo sama
      zobaczesmile Posprawdzalam tez ceny na rynku i ta propozycja z allegro - którą
      doradzila Pszczólka a ja zglebilam - jest zarowno cenowo, jak i w jakosci
      wspolpracy z dostawcą - bardzo dobra.

      Pozdrawiam goraco!!

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka