Dodaj do ulubionych

Wit D3, pocenie sie glowki, wapń

30.09.06, 22:18
Kajtusiowi (5mies) pocila sie strasznie glowka przy jedzonku i intensywnej
zabawie. Pocily sie takze stopki. Raczki to nie wiem bo caly czas sa w buzi.
Pediatra (na zastepstwie) kazal dawac vigantol 2krople i cebion multi 3krople.
Poszlam do mojej pediatry - zlecila badania - wapń i kreatynina w moczu.
Badania zrobilismy. Dr wyliczyla stosunek wapnia do kreatyniny - wyszedl
1,194. Mam ograniczyc spozywanie nabialu i malemu wyeliminowac jeden posilek
piersiowy wink a w zamian za to dac zupke/warzywa. I oczywiscie odstawic wit D3.
Co lekarza to inna rada/porada. Badz madra kobietko crying((.
Czy ktoras ma moze podobny problem?
Obserwuj wątek
    • zu2ka Re: Wit D3, pocenie sie glowki, wapń 01.10.06, 08:32
      Szymonowi, też 5 msc poci się główka, zwłaszcza przy jedzieniu, często rączki i
      nózki też ma wilgotne. Pediatra do kórego chodzę powiedziała, że to dlatego że
      dziecko jest emocjonalne. Mam innego pediatrę i chyba do niego pójdę, bo mam
      jeszcze inne pytania do niego.
    • september_77 Re: Wit D3, pocenie sie glowki, wapń 01.10.06, 08:34
      No my mamy, już gdzieś o tym pisałam. U nas ten współczynnik wynosi 0,31, ale w
      mmol/l (przy normie 0,2, a niektórzy lekarze twierdzą, że nawet 0,3). Mam dawać
      Julce dużo pić i wprowadzić zupki i deserki (i tak wprowadzam, bo mała jest na
      mleku modyfikowanym). Ja zrobiłam córce całe badania na gospodarkę wapniowo-
      fosforanową i wyszło, że ma jeszcze trochę podwyższony fosfor we krwi (do czasu
      kontroli mamy zakaz wody "Żywiec", ryżu i bananów). Witaminy D3 nie podaję w
      ogóle, ale troszkę jej ma w mleku modyfikowanym, poza tym robiłam jej badania
      na poziom witaminy D3 w CZD i wyszło ok. Robiłam jej też badania na fosfatazę
      zasadową, żeby zobaczyć czy nie idzie w stronę krzywicy i na szczęście nie
      idzie. Do kontroli idziemy w listopadzie i wtedy ustalimy dawkę D3 na okres
      zimowy. Troszkę się wyszkoliłam w tej całej sprawie z witaminą D3 i moje
      subiektywne zdanie jest takie, że skoro Twój syn ma za dużo wapnia w moczu, a
      dostaje jeszcze 2 krople Vigantolu i 3 krople Cebion Multi (a czemu nie
      zwykły?) to ja bym pomyślała o chwilowym odstawieniu lub choć zmniejszeniu tej
      dawki. Wyszperam w necie jakieś linki na ten temat i zaraz Ci podeślę.
      • september_77 Re: Wit D3, pocenie sie glowki, wapń 01.10.06, 08:57
        forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=577&w=33823604&v=2&s=0
        forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=25033&w=36868965&v=2&s=0
        forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=577&w=39193007&v=2&s=0
        Ja z powyższych linków i innych podobnych zbierałam wiedzę o witaminie D3,
        wapniu, małym ciemiączku... Żaden lekarz nic nie pisnął na ten temat. Dopiero
        jak się trochę dowiedziałam poszłam i zażądałam tych badań, na część się
        zgodzili, część robiłam prywatnie...
        • kropek47 Dp september 02.10.06, 09:46
          Dziekuje serdecznie.
          U nas wskaznik wyszedl 1,194 w mmol/l wiec ciut za duzo (norma 1). Mamy dawac
          jedna zupke zamiast mleczka. Tylko ze mocz oddawalam 45min po jedzonku i w
          trakcie picia herbatki no i o godzinie 12:00 po poludniu. Jak sie pytalam dr czy
          mam w specjalnysposob pobrac mocz to nic nie mowila. Krwi narazie nie badamy
          czekamy miesiac (raz pobieralam malemu i to wystarczy, jak nie trzeba kluc to
          narazie nie bedziemy)i zobaczymy co dalej.

Zastanawiam sie tylko czy ja mam calkowicie odstawic nabial bo w koncu sie nie
          dopytalam.
          Kolejna sprawa to ciemiaczko - dwoch lekarzy stwierdzilo ze jest za duze a nasza
          dr powiedziala ze ok. W piatek idziemy do neurologa to mam nadzieje ze sie
          wszystko wyjasni.

Co do witD3 - kazda z mam powinna wykonac badania na pozimo witaminki bo lekarze
          szastaja jej dawkami i co dr to inna dawka.
      • sylawoj Re: Wit D3, pocenie sie glowki, wapń 01.10.06, 10:28
        Dziewczyny, prosze uswiadomicie mnie bo juz calkowicie zglupialam. Mojej Malej
        strasznie sie poci glowka i lekarz pediatra stwierdzil ze to za mala ilosc
        witaminy d3. Obecnie mam jej dawac 5 kropli dziennie a jak widze po waszych
        postach to wlasnie na odwrot - powinno sie zmniejszac ilosc d3. Czy mam szukac
        innego pediatry czy sama zaczac cos dzialac, pojsc na jakies badania???

• ameneris20 Re: Wit D3, pocenie sie glowki, wapń 01.10.06, 10:35
      A mi pediatra kazał dawać małemu 2kroble vigantolu i 5 cebion multi..Ciemiączko
      w porządku,tylko zeberka za bardzo wystają i wynik fosfatazy zasadowej
      podwyższony(336.40),a wapń 10.80.Lekarz podejrzewa krzywice ale innych badań mi
      nie zlecił.
      Pozdrawiam
      • b.brzozowska1 Re: Wit D3, pocenie sie glowki, wapń 01.10.06, 14:47
        kurczę, mojemu synkowi też od pewnego czasu pocą się stópki (strasznie,
        zdejmuję mu z nóżek dosłownie mokre skarpetki), czasem też główka; rączki
        ciągle buzi to nie wiem;
        powiedziałam o tym pediatrze, to babka na to, że nie może dać mu więcej d3,zeby
        mu ciemiączko za szybko nie zarosło!
        a dostaje 3 krople vigantolu;
        i nic więcej, żadych badań, nic - stwierdziła, żeby poczekć jeszcze!
        a ja sie pytam - na co czekac? na krzywice? czy na skutki nadmiaru witaminy?
        te lublin to jednak dziura!

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka