Dodaj do ulubionych

JAK TAM Z MYCIEM ZĄBKÓW

22.01.09, 16:51
pRÓBUJE NAUCZYC SWOJEGO SYNKA MYCIA ZĄBKÓW- JAK NA RAZIE NA WIDOK
SZCZOTECZKI PŁACZ I UCIEKA. nIE DODAJE JESZCZE PASTY- TYLKO UZYWAM
SAMEJ WODY, ALE STARAM SIE MU DELIKATNIE MYĆ- JAK NAUCZYC MYCIA
ZĄBKÓW
Obserwuj wątek
    • matylda07 Re: JAK TAM Z MYCIEM ZĄBKÓW 22.01.09, 18:16
      U nas ładnie, otwiera buzie i szczotkuję, a był okres buntu. Nie chciała myć,
      wyrywała się. Parę razy myłam jej na siłę, płaczu i krzyku przy tym było
      sporo.Ale wizja fotela stomatologicznego mnie przerażała.
      Używamy nadal pasty bez fluoru, nenedent. Młoda nie nie potrafi wypłukać ust,
      połyka wszystko.
      • thaigirl Re: JAK TAM Z MYCIEM ZĄBKÓW 22.01.09, 19:50
        Moze kup dziecku szczoteczke elektyczna? Moj synek teraz sam
        szczotkuje, co prawda bardziej jezyk niz zeby, ale daje sobie potem
        domyc uzbienie. Normalnej szczotki nie chcial uzywac.
        szczotkujemy pasta, tez uzywamy nennedentu.
      • edytataraszkiewicz Re: JAK TAM Z MYCIEM ZĄBKÓW 22.01.09, 19:50
        Moj tez polyka pastesmile
        Teraz myje chetnie i wie ,ze musi ,,wygonic robaki'',okresy buntu
        tez byly,ale juz o nich zapomnielismy.

        Myjemy zeby juz ponad rok,najpierw myl w wannie u taty na brzuchu,to
        byla raczej zabawa,ale zawsze udalo mi sie umyc co nieco.Teraz
        szczotkuje porzadnie i dosyc dlugo a on ladnie otwiera buziesmile
    • bozenas4 Re: JAK TAM Z MYCIEM ZĄBKÓW 22.01.09, 21:39
      Moja uwielbia myć ząbki ale samawink wtedy więcej pasty ląduje na
      języku niż na ząbkach ale zawsze chodź troche są umyte.
    • irima2 Re: JAK TAM Z MYCIEM ZĄBKÓW 23.01.09, 09:34
      Na początku nie chciał ale śpiewałam mu "szczotka pasta" i jakoś
      poszło. Teraz to by co pięć minut "mył" zęby, ale wiem że chodzi o
      to żeby zjeść trochę pasty smile
    • polka_80 Re: JAK TAM Z MYCIEM ZĄBKÓW 23.01.09, 13:20
      u nas też od razu zaskoczyło, chyba z rok temu
      najpierw miał zwykłą szczoteczkę, teraz elektryczną
      i oczywiście najlepszym punktem jest pyszna pasta którą można zjeść

      u nas jest tak, że najpierw ja mu szczotkuję wszystkie ząbki a później sam się
      bawi aż wyciumka całą pastę smile
    • matylda07 Re: JAK TAM Z MYCIEM ZĄBKÓW 23.01.09, 14:23
      Jeszcze napisze co u nas pomogło, może Ci pomoże, a może sama wpadniesz na inny
      pomysł:

      lusterko - gdy widziała się w lusterku chętniej myła ząbki, na początku sama,
      później ja jej myłam. Chwaliłam ją jak pięknie wyczyściła ząbki, aż błyszczą.
      Sprawdzała w lusterku i oczywiście była zachwyconawink

      mycie sobie nawzajem: najpierw ona myła mamie lub tacie, a później któryś z
      rodziców jej - od razu chętniej otwierała buźkę;
      Kupiłam jej tez najtańsza szczoteczkę, którą myła ząbki lali, pieskowi i
      wybranym zabawkom.

      Teraz razem myjemy - obowiązkowo musi stać przy umywalce, sama nakłada sobie
      pastę (trochę jej pomagamwink) i myje. Ja poprawiam

      Smaczna pasta też się liczy, spróbuj z pastą.
    • eva24c Re: JAK TAM Z MYCIEM ZĄBKÓW 24.01.09, 11:30
      My już od dłuższego czasu myjemy ząbki pastą elmex dla dzieci - oczywiście
      samodzielne mycie kończy się natychmiastowym wyssaniem pasty. Bartuś ładnie
      otwiera buzię i daje sobie wyszczotkować zęby - ale nigdy nie wypluwał piany
      tylko łykał ale daję malutką ilość i sądzę że mu nie zaszkodzi - bo ząbki myjemy
      pastą tylko wieczorem.
      • majka25ja Re: JAK TAM Z MYCIEM ZĄBKÓW 27.01.09, 15:30
        My rowniez myjemy zabki juz od dluzszego czasu pasta elemex od
        pierwszego zabka(tak nazywa sie pasta)i nie mamy z tym juz teraz
        zadnych problemow,ale spiewamy piosenke przy tym(szczotka,pasta
        itd..).Najpierw ja myje corce a pozniej ona sobie myje sama.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka