jniedz 22.01.09, 16:51 pRÓBUJE NAUCZYC SWOJEGO SYNKA MYCIA ZĄBKÓW- JAK NA RAZIE NA WIDOK SZCZOTECZKI PŁACZ I UCIEKA. nIE DODAJE JESZCZE PASTY- TYLKO UZYWAM SAMEJ WODY, ALE STARAM SIE MU DELIKATNIE MYĆ- JAK NAUCZYC MYCIA ZĄBKÓW Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
matylda07 Re: JAK TAM Z MYCIEM ZĄBKÓW 22.01.09, 18:16 U nas ładnie, otwiera buzie i szczotkuję, a był okres buntu. Nie chciała myć, wyrywała się. Parę razy myłam jej na siłę, płaczu i krzyku przy tym było sporo.Ale wizja fotela stomatologicznego mnie przerażała. Używamy nadal pasty bez fluoru, nenedent. Młoda nie nie potrafi wypłukać ust, połyka wszystko. Odpowiedz Link Zgłoś
thaigirl Re: JAK TAM Z MYCIEM ZĄBKÓW 22.01.09, 19:50 Moze kup dziecku szczoteczke elektyczna? Moj synek teraz sam szczotkuje, co prawda bardziej jezyk niz zeby, ale daje sobie potem domyc uzbienie. Normalnej szczotki nie chcial uzywac. szczotkujemy pasta, tez uzywamy nennedentu. Odpowiedz Link Zgłoś
edytataraszkiewicz Re: JAK TAM Z MYCIEM ZĄBKÓW 22.01.09, 19:50 Moj tez polyka paste Teraz myje chetnie i wie ,ze musi ,,wygonic robaki'',okresy buntu tez byly,ale juz o nich zapomnielismy. Myjemy zeby juz ponad rok,najpierw myl w wannie u taty na brzuchu,to byla raczej zabawa,ale zawsze udalo mi sie umyc co nieco.Teraz szczotkuje porzadnie i dosyc dlugo a on ladnie otwiera buzie Odpowiedz Link Zgłoś
bozenas4 Re: JAK TAM Z MYCIEM ZĄBKÓW 22.01.09, 21:39 Moja uwielbia myć ząbki ale sama wtedy więcej pasty ląduje na języku niż na ząbkach ale zawsze chodź troche są umyte. Odpowiedz Link Zgłoś
irima2 Re: JAK TAM Z MYCIEM ZĄBKÓW 23.01.09, 09:34 Na początku nie chciał ale śpiewałam mu "szczotka pasta" i jakoś poszło. Teraz to by co pięć minut "mył" zęby, ale wiem że chodzi o to żeby zjeść trochę pasty Odpowiedz Link Zgłoś
polka_80 Re: JAK TAM Z MYCIEM ZĄBKÓW 23.01.09, 13:20 u nas też od razu zaskoczyło, chyba z rok temu najpierw miał zwykłą szczoteczkę, teraz elektryczną i oczywiście najlepszym punktem jest pyszna pasta którą można zjeść u nas jest tak, że najpierw ja mu szczotkuję wszystkie ząbki a później sam się bawi aż wyciumka całą pastę Odpowiedz Link Zgłoś
matylda07 Re: JAK TAM Z MYCIEM ZĄBKÓW 23.01.09, 14:23 Jeszcze napisze co u nas pomogło, może Ci pomoże, a może sama wpadniesz na inny pomysł: lusterko - gdy widziała się w lusterku chętniej myła ząbki, na początku sama, później ja jej myłam. Chwaliłam ją jak pięknie wyczyściła ząbki, aż błyszczą. Sprawdzała w lusterku i oczywiście była zachwycona mycie sobie nawzajem: najpierw ona myła mamie lub tacie, a później któryś z rodziców jej - od razu chętniej otwierała buźkę; Kupiłam jej tez najtańsza szczoteczkę, którą myła ząbki lali, pieskowi i wybranym zabawkom. Teraz razem myjemy - obowiązkowo musi stać przy umywalce, sama nakłada sobie pastę (trochę jej pomagam) i myje. Ja poprawiam Smaczna pasta też się liczy, spróbuj z pastą. Odpowiedz Link Zgłoś
eva24c Re: JAK TAM Z MYCIEM ZĄBKÓW 24.01.09, 11:30 My już od dłuższego czasu myjemy ząbki pastą elmex dla dzieci - oczywiście samodzielne mycie kończy się natychmiastowym wyssaniem pasty. Bartuś ładnie otwiera buzię i daje sobie wyszczotkować zęby - ale nigdy nie wypluwał piany tylko łykał ale daję malutką ilość i sądzę że mu nie zaszkodzi - bo ząbki myjemy pastą tylko wieczorem. Odpowiedz Link Zgłoś
majka25ja Re: JAK TAM Z MYCIEM ZĄBKÓW 27.01.09, 15:30 My rowniez myjemy zabki juz od dluzszego czasu pasta elemex od pierwszego zabka(tak nazywa sie pasta)i nie mamy z tym juz teraz zadnych problemow,ale spiewamy piosenke przy tym(szczotka,pasta itd..).Najpierw ja myje corce a pozniej ona sobie myje sama. Odpowiedz Link Zgłoś