Coraz więcej dni będziemy spędzać w domu z racji pogody. Proponuję więc wam
wszystkim utworzenie wątku z propozycjami zabaw domowych (plastycznych i
ruchowych) dla dzieci w różnym wieku. Dzięki takiemu poradnikowi łatwiej nam
będzie poradzić sobie z energicznymi dziećmi nudzącymi się w domu
Może ja zacznę
ZABAWY DLA DZIECI 2-2,5 - LETNICH
- na początek nieśmiertelne rysowanie

Używamy kredek świecowych, bo moim
zdaniem są bezpieczniejsze, i najtańszego papieru do drukarek (ryza starcza
na ok 3 miesiące)
- masa solna - robimy z masy solnej figurki/obrazki dwuwymiarowe, bardzo
proste z kuleczek i wałeczków rozpłaszczanych na wieku od plastikowej skrzyni
na zabawki, są to słoneczka, bałwanki, kwiatuszki, pieski itp (głównie ja
robię a moje dziecko dokańcza np dokleja promyki w słoneczku, albo psuje i
ugniata w rączce)
- przyklejanie ścinków do kartki papieru - radzę użyć klej w tubce
zakończonej taką siateczką z gazy (nie wylewa się, nie można go zbyt wiele
wycisnąć, łatwy w nanoszeniu na przyklejaną rzecz). Przyklejamy głównie
ścinki bibuły kolorowej, kawałki kolorowego papieru poudzierane z raklam. Do
bardziej wyszukanych zabaw wykorzystuję gazetki reklamowe hipermarketów:
wycinam z nich ubrania, artykuły spożywcze, meble i mamy przyklejanie
tematyczne, albo "idziemy na zakupy"
- wycinanki z gazetek reklamowych - nożyczki z okrągłym zakończeniem i pod
nadzorem. O dziwo moje dziecko dobrze sobie z tym radzi
- zebraliśmy mnóstwo kasztanów w parku i na razie mała przesypuje je z
miejsca na miejsce, jak jej się znudzi będziemy układać wzory na podłodze,
spróbuję też robić ludziki, ale nie wiem czy nie za wcześnie
- grzechotki z puszek po kawie - wypełniam je grochem, ryżem itp Ostatnio w
tym celu zebrałam orzeszki bukowe
- mycie zabawek - najlepiej plastikowych, dziecko jest później do przebrania,
ale zajęcia ma na 2 godziny
- czytanie książeczek, wierszyków i śpiewanie piosenek - to podstawa
oczywiście
- zabawa w kółko graniaste (może znacie jeszcze jakieś tego typu zabawy ale
dla dwóch osób? Stary niedźwiedź wymaga jednak więcej uczestników)
- ćwiczenia - chodzimy na paluszkach, na piętach, wkręcamy żarówki, wiatr
wygina gałęzie drzew, tańczymy
No to piszcie bo mnie się już pomysły kończą