Dodaj do ulubionych

pytanie o L4

23.11.06, 12:57
Hej dziewczyny!
Właśnie koleżanka podesłała mi link do Was i pomyślałam, ze możecie mi pomóc.

Jestem mamą rocznej córeczki. Jestem na urlopie wychowawczym. Wczoraj
dowiedziałam się, ze jestem w ciaży.

Czy żeby pójść na L4 to muszę wrócić do pracy i przepracować jakiś okres, czy
mogę iść od razu na zwolnienie?

Będę wdzięczna za info.
Obserwuj wątek
    • oliwia244 Re: pytanie o L4 23.11.06, 14:02
      raczej powinnas pojawić sie w pracy chociaż na jeden dzien
      • hanti Re: pytanie o L4 23.11.06, 19:10
        teoretycznie może odrazu iść na L$, ale wtedy ZUS jak się teo dopatrzy oskarży
        ją o próbę wyłudzenia zasiłku i pracodawcę o fikcyjne zatrudnienie, więc
        radziłabym przepracować chociaż miesiąc smile
        • gitara13 Re: pytanie o L4 23.11.06, 20:44
          Moze wypowiem sie z wlasnego doswiadczenia smile
          ABSOLUTNIE NIE MASZ OBOWIAZKU PRZEPRACOWAC ANI JEDNEGO DNIA!
          musisz tylko przeslac lub dostarczyc osobiscie pracodawcy:
          - zaswiadczenie, ze jestes w ciazy
          - zwolnienie lekarskie z kodem B
          oczywiscie najpierw trzeba napisac podanie do pracodawcy( co najmniej 30 dni
          przed data powrotu)o przerwanie urlopu wychowawczego i zgloszenie checi powrotu
          do pracy. Pracodawca ma obowiazek przyjac Cie do pracy. A Ty zamiast do pracy
          sie stawic, przesylasz zwolnienie. I juz smile

    • gopio1 Re: pytanie o L4 23.11.06, 21:28
      Rzuc sobie okiem na ten wątek.
      Na pewno Ci pomoze.

      forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=26619&w=45237582&a=45237582
    • pocholita Re: pytanie o L4 03.12.06, 20:06
      Jeszcze dwa pytania:
      - jeśli pójdę na to L4 od razu to kto płaci za pierwszy miesiąc mojego
      zwolnienia: ZUS czy pracodawca?
      - czy jest jakaś podstawa prawna, która mówi o tym, że można pójść na L4 bez
      przepracowania minimum jednego dnia? U mnie w biurze sprawami administracyjnymi
      zajmuje się główna księgowa i boję się, że zacznie dzwonić do ZUSu i sprawdzać,
      czy tak można itp. ZUS się może przyczepić?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka