aga.lenkiewicz 01.08.03, 18:26 Hej! Dostaliśmy w prezencie kilka opakowań tapioki i kompletnie nie wiemy co moglibysmy z tym zrobić? Znacie może jakieś ciekawe przepisy na potrawy z tych białych kuleczek? Pozdrawiam Aga Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
ewbal Re: TAPIOKA 03.08.03, 22:07 Oto kilka przepisów. Dodam, że nigdy ich nie wypróbowałam. Z ciekawosci, co to jest ta tapioka zajrzałam na forum MniamMniam (www.mniammniam.pl) i znalazłam te oto przepisy. Cytuję: Tapioka - jablka (tlum. z ang.) 1/2 cup "blyskawicznej" tapioki, lyzeczka soli, 4 cup goracej wody, 3 cup obranych, pokrojonych w plasterkijablek (cup= szklanka), 1 cup brazowego cukru, 1/3 lyzeczki galki muszk. ( z galka ostroznie, dalabym mniej) 3/4 lyzeczki cynamonu, 2 lyzeczki soku z cytryny. Tapioke i sol wrzucic do goracej wody w podwojnym garnku (specjalny do gotowania na parze). Gotowac na parze 15-20 min. czesto mieszajac, az tapioka zrobi sie przezroczysta. Nagrzac piekarnik do 180 C. Jablka ulozyc w wysmarowanej formie, posypac mieszanka cukru, galki, cynamonu i soku cytr. Na to wlac tapioke i piec 45 min. Jesc cieple lub zimne. ------------------------------------------- Odpowiedz Link Zgłoś
ewbal Re: TAPIOKA 03.08.03, 22:11 Krem gruszkowy i ciasto z owocami wkradły się podstępnie przy kopiowaniu (są to przepisy bez tapioki), pewnie dlatego, że sa takie pyszne i też chciałyby być wypóbowane. Ewa Odpowiedz Link Zgłoś
aga.lenkiewicz Re: TAPIOKA 10.08.03, 21:38 Hej! Dzięki serdeczne za przepisy, wypróbuję je w najbliższym czasie! Pozdrawiam Aga Odpowiedz Link Zgłoś