01.08.03, 18:26
Hej!
Dostaliśmy w prezencie kilka opakowań tapioki i kompletnie nie wiemy co
moglibysmy z tym zrobić? Znacie może jakieś ciekawe przepisy na potrawy z
tych białych kuleczek?
Pozdrawiam
Aga
Obserwuj wątek
    • ewbal Re: TAPIOKA 03.08.03, 22:07
      Oto kilka przepisów. Dodam, że nigdy ich nie wypróbowałam. Z ciekawosci, co
      to jest ta tapioka zajrzałam na forum MniamMniam (www.mniammniam.pl) i
      znalazłam te oto przepisy. Cytuję:

      Tapioka - jablka (tlum. z ang.)

      1/2 cup "blyskawicznej" tapioki, lyzeczka soli, 4 cup goracej wody, 3 cup
      obranych, pokrojonych w plasterkijablek (cup= szklanka), 1 cup brazowego
      cukru, 1/3 lyzeczki galki muszk. ( z galka ostroznie, dalabym mniej) 3/4
      lyzeczki cynamonu, 2 lyzeczki soku z cytryny.
      Tapioke i sol wrzucic do goracej wody w podwojnym garnku (specjalny do
      gotowania na parze). Gotowac na parze 15-20 min. czesto mieszajac, az tapioka
      zrobi sie przezroczysta. Nagrzac piekarnik do 180 C. Jablka ulozyc w
      wysmarowanej formie, posypac mieszanka cukru, galki, cynamonu i soku cytr. Na
      to wlac tapioke i piec 45 min. Jesc cieple lub zimne.
      -------------------------------------------
      • ewbal Re: TAPIOKA 03.08.03, 22:11
        Krem gruszkowy i ciasto z owocami wkradły się podstępnie przy kopiowaniu (są
        to przepisy bez tapioki), pewnie dlatego, że sa takie pyszne i też chciałyby
        być wypóbowane.

        Ewa
        • aga.lenkiewicz Re: TAPIOKA 10.08.03, 21:38
          Hej!
          Dzięki serdeczne za przepisy, wypróbuję je w najbliższym czasie!
          Pozdrawiam
          Aga

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka