Dodaj do ulubionych

dozwolone?

17.01.08, 22:17
drogie Mamy, czy podajecie swoim pociechom tuńczyka z puszki lub
dodajecie do zup koncentrat pomidorowy? W jakim wieku są wasze
pociechy?
Obserwuj wątek
    • julia78 Re: dozwolone? 18.01.08, 10:18
      koncentratu raczej nie daję bo sama robię przecier pomidorowy wink
      Tuńczyka z puszki podaję ale tylko zmieszanego z serkiem białym - robię taka
      pastę do której dodaje czasem tez np. koperek. Samego tuńczyka nie podawałam.
      Mały skończył 14 miesięcy
      • brises73 Re: dozwolone? 18.01.08, 13:55
        Mój synuś ma 17 miesięcy - zajada się zupą cebulową, którą gotuję z przecierem
        pomidorowym - nic mu nie jest.
    • marghe_72 Re: dozwolone? 18.01.08, 23:04
      koncentratu do dziś nie podaję (córka ma 7 lat)
      znacznie lepsze i zdrowsze sa przeciery i pomidory z puszek

      tuńczyka zaczeła jesć jakies 2 lata temu, wczesnej jej nie smakował.
    • anet77 Re: dozwolone? 19.01.08, 13:09
      Tuńczyka nie daje a przecier pomodorowy mam zawsze własnej roboty.
    • agni71 Re: dozwolone? 21.01.08, 23:22
      A co jest nie tak z koncentratem pomidorowym?
    • marghe_72 Re: dozwolone? 21.01.08, 23:30
      ano chociażby to, ze robiony jest z najgorszej jakości pomidorów..
    • patrycja25.live Re: dozwolone? 26.01.08, 22:12
      Ja do zupki pomidorowej dodaję koncentrat. Moj syn ma 9 m-cy i bardzo te zupkę lubi, dodam ze nic mu po niej nie jest. Poza tym ponoć(gdzieś to kiedyś wyczytałam) przetwory z pomidorów typu koncentrat pomidorowy, ketchup pomagają w zapobeganiu raka.
      • marghe_72 Re: dozwolone? 27.01.08, 23:40
        patrycja25.live napisała:
        Poza tym ponoć(gdzieś to kiedyś wyczyta
        > łam) przetwory z pomidorów typu koncentrat pomidorowy, ketchup
        pomagają w zapob
        > eganiu raka.


        Likopen
        www.mediweb.pl/nutrition/wyswietl.php?id=1075
        przeciery, pomidory w puszcze są zdrowsze od koncentratu. A likopen
        też zawierają wink
        • patrycja25.live Re: dozwolone? 28.01.08, 18:04
          marghe_72 napisała:
          > przeciery, pomidory w puszcze są zdrowsze od koncentratu. A likopen
          > też zawierają wink

          "...szczególnie dobrze przyswajalny jest likopen zawarty w zupach, ketchupie, przecierach, sosach, koncentratach..." To zdanie z polecanego artykułu. Koncentrat tez smile
          • marghe_72 Re: dozwolone? 28.01.08, 21:56
            patrycja25.live napisała:

            > marghe_72 napisała:
            > > przeciery, pomidory w puszcze są zdrowsze od koncentratu. A
            likopen
            > > też zawierają wink
            >
            > "...szczególnie dobrze przyswajalny jest likopen zawarty w zupach,
            ketchupie, p
            > rzecierach, sosach, koncentratach..." To zdanie z polecanego
            artykułu. Koncentr
            > at tez smile


            wiem co cytuję
            Ale skoro likopen jest też w przecierach itp to po co dawać
            koncentrat?
            • patrycja25.live Re: dozwolone? 29.01.08, 12:29
              A dlaczego nie skoro i tak ma w sobie cos dobrego?? Poza tym to kwestia przyzwyczajenia ktoś używa koncentratu bo jest do niego przyzwyczajony, ma sprawdzony, z dobrej firmy i go po prostu lubi a ktoś inny woli przeciery i tyle.
              • marghe_72 Re: dozwolone? 29.01.08, 14:58
                patrycja25.live napisała:

                > A dlaczego nie skoro i tak ma w sobie cos dobrego?? Poza tym to
                kwestia przyzwy
                > czajenia ktoś używa koncentratu bo jest do niego przyzwyczajony,
                ma sprawdzony,
                > z dobrej firmy i go po prostu lubi a ktoś inny woli przeciery i
                tyle.


                landrynki też zawierają w sobie coś dobrego wink (np sok).. ato nie
                znaczy ,że będę je dawac dziecku zamiast owoców smile

                Im żywnośc bardziej przetworzona tym mniej wartościowa..
                • patrycja25.live Re: dozwolone? 29.01.08, 18:05
                  No dobrze wygralas! Ja jestem okropna bo raz na dwa tygodnie daje dziecku do zupki pół łyzeczki koncentratu. Te forum jest chyba po to zeby dzielic sie swoimi doswiadczeniami,a nie po to by naklaniac do swoich zapewne najlepszych racji...
                  • marghe_72 Re: dozwolone? 29.01.08, 22:44
                    patrycja25.live napisała:

                    > No dobrze wygralas! Ja jestem okropna bo raz na dwa tygodnie daje
                    dziecku do zu
                    > pki pół łyzeczki koncentratu. Te forum jest chyba po to zeby
                    dzielic sie swoimi
                    > doswiadczeniami,a nie po to by naklaniac do swoich zapewne
                    najlepszych racji..
                    > .

                    Alez ja Cię do nieczego nie nakłaniam. Zrobisz jak będziesz uważała
                    za stosowne.
                    Ja tylko piszę, że JA koncentratu nie używam.. bo uważam go za
                    bezwartosciowy. Możesz się nie zgodzić, możesz też się zastanowić wink

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka