kasik1101 17.01.08, 22:17 drogie Mamy, czy podajecie swoim pociechom tuńczyka z puszki lub dodajecie do zup koncentrat pomidorowy? W jakim wieku są wasze pociechy? Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
julia78 Re: dozwolone? 18.01.08, 10:18 koncentratu raczej nie daję bo sama robię przecier pomidorowy Tuńczyka z puszki podaję ale tylko zmieszanego z serkiem białym - robię taka pastę do której dodaje czasem tez np. koperek. Samego tuńczyka nie podawałam. Mały skończył 14 miesięcy Odpowiedz Link Zgłoś
brises73 Re: dozwolone? 18.01.08, 13:55 Mój synuś ma 17 miesięcy - zajada się zupą cebulową, którą gotuję z przecierem pomidorowym - nic mu nie jest. Odpowiedz Link Zgłoś
marghe_72 Re: dozwolone? 18.01.08, 23:04 koncentratu do dziś nie podaję (córka ma 7 lat) znacznie lepsze i zdrowsze sa przeciery i pomidory z puszek tuńczyka zaczeła jesć jakies 2 lata temu, wczesnej jej nie smakował. Odpowiedz Link Zgłoś
anet77 Re: dozwolone? 19.01.08, 13:09 Tuńczyka nie daje a przecier pomodorowy mam zawsze własnej roboty. Odpowiedz Link Zgłoś
agni71 Re: dozwolone? 21.01.08, 23:22 A co jest nie tak z koncentratem pomidorowym? Odpowiedz Link Zgłoś
marghe_72 Re: dozwolone? 21.01.08, 23:30 ano chociażby to, ze robiony jest z najgorszej jakości pomidorów.. Odpowiedz Link Zgłoś
patrycja25.live Re: dozwolone? 26.01.08, 22:12 Ja do zupki pomidorowej dodaję koncentrat. Moj syn ma 9 m-cy i bardzo te zupkę lubi, dodam ze nic mu po niej nie jest. Poza tym ponoć(gdzieś to kiedyś wyczytałam) przetwory z pomidorów typu koncentrat pomidorowy, ketchup pomagają w zapobeganiu raka. Odpowiedz Link Zgłoś
marghe_72 Re: dozwolone? 27.01.08, 23:40 patrycja25.live napisała: Poza tym ponoć(gdzieś to kiedyś wyczyta > łam) przetwory z pomidorów typu koncentrat pomidorowy, ketchup pomagają w zapob > eganiu raka. Likopen www.mediweb.pl/nutrition/wyswietl.php?id=1075 przeciery, pomidory w puszcze są zdrowsze od koncentratu. A likopen też zawierają Odpowiedz Link Zgłoś
patrycja25.live Re: dozwolone? 28.01.08, 18:04 marghe_72 napisała: > przeciery, pomidory w puszcze są zdrowsze od koncentratu. A likopen > też zawierają "...szczególnie dobrze przyswajalny jest likopen zawarty w zupach, ketchupie, przecierach, sosach, koncentratach..." To zdanie z polecanego artykułu. Koncentrat tez Odpowiedz Link Zgłoś
marghe_72 Re: dozwolone? 28.01.08, 21:56 patrycja25.live napisała: > marghe_72 napisała: > > przeciery, pomidory w puszcze są zdrowsze od koncentratu. A likopen > > też zawierają > > "...szczególnie dobrze przyswajalny jest likopen zawarty w zupach, ketchupie, p > rzecierach, sosach, koncentratach..." To zdanie z polecanego artykułu. Koncentr > at tez wiem co cytuję Ale skoro likopen jest też w przecierach itp to po co dawać koncentrat? Odpowiedz Link Zgłoś
patrycja25.live Re: dozwolone? 29.01.08, 12:29 A dlaczego nie skoro i tak ma w sobie cos dobrego?? Poza tym to kwestia przyzwyczajenia ktoś używa koncentratu bo jest do niego przyzwyczajony, ma sprawdzony, z dobrej firmy i go po prostu lubi a ktoś inny woli przeciery i tyle. Odpowiedz Link Zgłoś
marghe_72 Re: dozwolone? 29.01.08, 14:58 patrycja25.live napisała: > A dlaczego nie skoro i tak ma w sobie cos dobrego?? Poza tym to kwestia przyzwy > czajenia ktoś używa koncentratu bo jest do niego przyzwyczajony, ma sprawdzony, > z dobrej firmy i go po prostu lubi a ktoś inny woli przeciery i tyle. landrynki też zawierają w sobie coś dobrego (np sok).. ato nie znaczy ,że będę je dawac dziecku zamiast owoców Im żywnośc bardziej przetworzona tym mniej wartościowa.. Odpowiedz Link Zgłoś
patrycja25.live Re: dozwolone? 29.01.08, 18:05 No dobrze wygralas! Ja jestem okropna bo raz na dwa tygodnie daje dziecku do zupki pół łyzeczki koncentratu. Te forum jest chyba po to zeby dzielic sie swoimi doswiadczeniami,a nie po to by naklaniac do swoich zapewne najlepszych racji... Odpowiedz Link Zgłoś
marghe_72 Re: dozwolone? 29.01.08, 22:44 patrycja25.live napisała: > No dobrze wygralas! Ja jestem okropna bo raz na dwa tygodnie daje dziecku do zu > pki pół łyzeczki koncentratu. Te forum jest chyba po to zeby dzielic sie swoimi > doswiadczeniami,a nie po to by naklaniac do swoich zapewne najlepszych racji.. > . Alez ja Cię do nieczego nie nakłaniam. Zrobisz jak będziesz uważała za stosowne. Ja tylko piszę, że JA koncentratu nie używam.. bo uważam go za bezwartosciowy. Możesz się nie zgodzić, możesz też się zastanowić Odpowiedz Link Zgłoś