Dodaj do ulubionych

mam "gupie" pytanie o żóltko

28.02.08, 21:53
dlaczego pół co dwa dni? nie mozna ćwierć codziennie? dodac do zupki
tyle (gotuje sama na 6-7 dni), żeby proporcjonalnie w jednej porcji
znalazlo sie wlasnie to cwierc?
i od kiedy jest konieczne, bo moja corcia pojutrze konczy 8 m-cy, a
jadla zotko dopiero 3 razy....uncertain
Obserwuj wątek
    • saha_ra Re: mam "gupie" pytanie o żóltko 28.02.08, 22:26
      niewątpliwie jajka są bardzo zdrowe, bo białko, żelazo, tłuszcze
      Omega-3, luteina i mnóstwo innych wartościowych składników. Ale
      jakoś mi te regulacje ilości nie pasują. Daję żółtko mojej małej
      wtedy kiedy jajka są akurat używane w kuchni "dorosłych". Może robię
      źle, nie wiem. Uważam że córcia ma tak urozmaiconą i dobrze
      zbilansowaną dietę, że nieregularne podawanie żółtka zaszkodzić jej
      nie może. Ale jakiś super ekspert pewnie by mnie za to potępił.
      • fammpirella do saha_ry 28.02.08, 22:30
        a co myslisz o padawaniu dziecku w tym wieku jogurtu naturalnego bez
        cukru z l.casei? (bakoma takie robi). dziecie toleruje "normalne"
        mleko modyf. (chodzi mi o np: nana, humane, a nie preparaty
        mlekozastepcze)
        • saha_ra Re: do saha_ry 28.02.08, 22:55
          nie miałam i do dziś nie mam odwagi podać maludzie normalnego
          jogurtu. Karmię ją sloiczkowymi mieszankami jogurt+owoce Hippa lub
          Gerbera, czasem też wersja jogurt, owoce i musli Hipp. Źle reagowała
          na pierwsze podejścia dlatego teraz kiedy jest dobrze nie chcę
          eksperymentować.
        • 0betty842 Re: do saha_ry 29.02.08, 15:56
          A ja myślę ze mozesz podać naturalny jogurt+jakieś owoce zeby dzidzi
          smakowało.A co do żoltka to ja tez podaję jak akurat coś robie z
          jajek dla nas (czasem jest to wiecej niz pól zółtka-bo daję w
          róznych odstępach).Dodam ze moj maly ma 8 m-cy.
    • aleksandra1977 Re: mam "gupie" pytanie o żóltko 29.02.08, 16:43
      wg zalecen zoltko podaje sie w ilosci 1/2 co drugi dzien.
      Czyli 2 zoltka w tygodniu.
      Sadze, ze spokojnie mozesz dac ta cwiartke zoltka. Dajac 1/4
      codziennie przez tydzien i tak w sumie dasz mniej niz dajac 1/2 co
      dwa dni. (7x1/4=1i1/4).
      • arribeth Re: mam "gupie" pytanie o żóltko 01.03.08, 14:28
        7x1/4=1 i 3/4
    • mama_julki_2606 Re: mam "gupie" pytanie o żóltko 01.03.08, 15:02
      Ja daję też wtedy jak jajka używam, albo jak mi się przypomni to ugotuję i dam.
      A co do jogurtu to daję naturalny. Sam albo mieszam z jakimś owocem np. z
      bananem, jabłkiem a ostatnio nawet truskawkami. Polecam!
    • mamagutka Re: mam "gupie" pytanie o żóltko 01.03.08, 20:58
      Pewnie że możesz 1/4 codziennie. W 10 miesiącu jest już 1/2
      codziennie... Moja dzidzia tak dostawałasmile

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka