Dodaj do ulubionych

prawo pracy

07.09.11, 10:06
witajcie,

dostalam wypowiedzenie, niestety po 13 latach, redukcja etatu...ot, zycie...juz sie z tym pogodzilam.do konca roku mam robote...przysluguje mi odprawa, ja na razie pracuje...ale mam pytanie, czy z koncem roku moge isc na zwolenie lekarskie i troche pochorowac?... czy idac na zwolnienie zaszkodze sobie jakos?orientujecie sie moze w temacie?bylabym wdziaczna
Obserwuj wątek
    • joanna_poz Re: prawo pracy 07.09.11, 10:17
      jesli się rozchorujesz jeszcze w trakcie trwania umowy o pracę lub w ciagu 14 dni po ustatniu to dostaniesz zasiłek chorobowy.

ze strony zus:

Zasiłek chorobowy przysługuje także, jeżeli niezdolność do pracy trwała bez przerwy co najmniej 30 dni i powstała po ustaniu tytułu ubezpieczenia chorobowego:

•nie później niż w ciągu 14 dni od ustania tytułu ubezpieczenia chorobowego lub wypadkowego albo
      •nie później niż w ciągu 3 miesięcy od ustania tytułu ubezpieczenia chorobowego lub wypadkowego - w razie choroby zakaźnej, której okres wylęgania jest dłuższy niż 14 dni lub innej choroby, której objawy chorobowe ujawniają się po okresie dłuższym niż 14 dni od początku choroby (oznaczonej w zaświadczeniu lekarskim kodem literowym "E").

Zasiłek chorobowy przysługuje przez okres trwania niezdolności do pracy, nie dłużej niż przez 182 dni, a w przypadku gruźlicy (oznaczonej przez lekarza w zaświadczeniu lekarskim kodem "D") - nie dłużej niż przez 270 dni.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka