Dodaj do ulubionych

Podatek od spadku

03.10.05, 11:06
Moja mama dostaje i natychmiast sprzedaje czesc dzialki, ktora dostaje po
swoich dziadkach. Bardzo interesuje nas ile podatku bedzie musiala zaplacic
od spadku i czy Urzedowi Skarbowemu nalezy sie podatek od sprzedazy?

No i jeszcze jedno pytanie z tym zwiazane. Mama jest w trakcie rozprawy
rozwodowej czy powinna wiec oddac polowe pieniedzy uzyskanych ze sprzedazy
swojemu mezowi?

Bardzo dziekuje za pomoc
Anna
Obserwuj wątek
    • gaba29 Re: Podatek od spadku 03.10.05, 17:56
      Pytasz czy Twoja mama rozwodząc się będzie musiała oddać część mężowi , nie,
      spadek nie zalicza się do majątku wspólnego, jest własnością odrębną. co do
      podatku to będzie musiała zapłacić zarówno od spadku ( zależy jaka jest wartość
      dziełki mama zalicza się do tzw 1 gr. spadkobierców i od części nie płaci
      podatku( kwota wolna to ok 12 tys dokładnie nie pamiętam) podatek od sprzedaży
      nieruchomości to 1 % i można się umówić że płaci kupujący
      • 12eb Re: Podatek od spadku 06.10.05, 19:38
        podatek od apdku płaci!!
        nie płaci
        gdy się zobowiąże przez 5lat nie sprzedawac ale to praktycznie dotyczy mieszkań
        nie sprzeda działki bez postanowienia sądu o nabyciu spadku i pisma z us o
        zapłaceniu podatku to przy sprzedazy wymaga notariusz

        podatek płaci raz od sprzedazy już nie
        no i jeszcze kw

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka