Dodaj do ulubionych

jeszcze raz zasiłek rehabilitacyjny, pilne

24.10.06, 18:00
od poczatku ciązy jestem na zwolnieniu, termin mam na 9 listopada, 182 dni
zwolnienia minęły 05.09.2006, oczywiscie w odpowiednim czasie zlozyłam
dokumenty o świadczenie rehabilitacyjne, pierwszy dokument jaki otrzymałam to
orzeczenie lekarza orzecznika zus że przyznaja mi zasiłek na 2 miesiące czyli
do 4.11.2006(a termin porodu 5 dni później), mogłam się odwołać w ciągu 14
dni ale jakoś nie pomyślałam, w polowie pazdziernika otrzymałam decyzję o
przyznaniu świadczenia rehabilitacyjnego do dnia 4.11.2006, ponieważ na
decyzji była informacja że mogę się odwołać w terminie miesiąca, więc
zlozyłam pismo z prośbą o przedłużenie zasilku do dnia porodu, i dziś
dostałam odpowiedz, że od 5 listopada powinnam wziąc urlop macierzyński i że
orzeczenie lekarza orzecznika(pierwszy dokument który dostałam) jest
prawomocne, i że mogłam sie od niego odwolać ale tego nie zrobiłam i teraz to
juz jest na to za późno, może któraś z was też miała taką sutuację, bardzo
proszę o pomoc, bo nie rozumiem czemu nie moge sie odwołać skoro na decyzji
jest wyraźnie napisane że moge
Obserwuj wątek
    • malgosiek2 Re: jeszcze raz zasiłek rehabilitacyjny, pilne 24.10.06, 18:03
      forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=584
    • moreno500 Re: jeszcze raz zasiłek rehabilitacyjny, pilne 24.10.06, 19:46
      odwołuj się, odwołuj, odwołuj. masz prawo, a nie obowiązek wziąć urlop
      macierzyński i jeśli w tym czasie jesteś niezdolna do pracy (a przyznając Ci
      zas. reh. ZUS uznał, że jesteś niezdolna do pracy) to masz prawo do zwolnienia
      lekarskiego/ zasiłku rehabilitacyjnego. spytaj w ZUS, czy ich decyzja oznacza,
      że na te 2 tyg. masz wrócić do pracy i czy biorą odpowiedzialność za to, co się
      w tym czasie stanie z Tobą i dzieckiem
    • beti800 Re: jeszcze raz zasiłek rehabilitacyjny, pilne 24.10.06, 22:59
      cześć smile) mam taką samą sytuację jak Ty sad( świadczenie rehabilitacyjne mam
      przyznane do 12.11 , a termin porodu 16 - 18 listopad ... też mi w zus-ie
      powiedzieli , że od 13.11 już poleci mi urlop macierzyński .... niewiem od
      czego to zależy , że niektóre ciężarne mają świadczenie przyznane do dnia
      porodu a niektóre np.my - nie ... a nie wspomnę już o tym , ile kobiet rodzi
      nawet 7 dni lub więcej po terminie sad(
      • paproszek57 bo beti800 25.10.06, 09:26
        ale próbowałaś się odwoływać? wzięcie urlopu macierzyńskiego przed porodem jest
        naszym prawem a nie obowiązkiem
        • beti800 Re: bo beti800 25.10.06, 10:57
          u mnie była wogóle taka sytuacja , że na decyzji , ktorą dostałam z zus-u
          miałam napisane , że świadczenie rehabilitacyjne będę miała płatne 80% ... no
          więc wykonałam parę telefonów żeby wyjaśnić sprawę , oczywiście okazało się ,
          że to pomyłka , bo ciężarne mają 100% płatne itp. ,w całym tym zamieszaniu i
          czekaniu na nową decyzję nie miałam głowy do niczego sad( masz rację co do
          naszych praw ,ale nie wierzę żeby to odwołanie cokolwiek mi pomogło - zresztą
          skoro zus uzdrawia chorych - starających się o renty to .... ale to już inna
          historia sad( pozdrawiam Cię serdecznie i uszy do góry smile)
    • ania8010 Re: jeszcze raz zasiłek rehabilitacyjny, pilne 25.10.06, 12:11
      z tego co się orientuję to kobiety w ciąży mają zasiłek rehabilitacyjny do dnia
      porodu, ciężarna nie ma takiego obowiązku żeby zacząć wykorzystywać macierzyński
      zanim dziecko się urodzi, jeśli chce to może wykorzystać dwa tygodnie przed
      porodem ale tylko na własne życzenie nikt do tego zmusić nie może ...
    • morelka80 Nie wiem jak Ci pomóc :( 25.10.06, 12:33
      ale dziwne, że zasiłek kończy się kilka dni przed porodem sad

      Ja też od początku jestem na L4, termin mam na 18 listopada, od 12 września mam
      przyznany zasiłek na okres 4 miesięcy, czyli do 12 stycznia.
      Może spróbuj do nich jeszcze zadzwonić i to wyjaśnić.
    • zojda Re: jeszcze raz zasiłek rehabilitacyjny, pilne 25.10.06, 13:43
      ja mam przyznany na 3 m-ce, na długo po dacie porodu. Tak powinni dawać, bo z
      chwila porodu i tak przechodzi się na macierzyński.
      Obawiam się, że w Twoim przypadku za późno jest na odwołanie, bo powinnaś
      odwoływać się od orzeczenia lekarza orzecznika, a nie decyzji- miałaś na to 2
      tyg, jeżeli tego nie zrobiłaś, to znaczy, że zgodziłaś sie z datą przyznania
      świadczenia.
      Natomiast samo odwołanie się od otrzymanej decyzji może wiązać się kwotą
      zasiłku, ale już nie z datą przyznania.
    • paproszek57 do Beti800 26.10.06, 17:04
      więć dziś dowiedziałam sie że mogę złozyć wniosek o przedłużenie zasiłku do
      dnia porodu, w tym celu trzeba dostarczyć do miejsca skąd otrzymałaś decyzję
      (czyli zus pracodawcy)wniosek o świadczenie rehabilitacyjne orazzaswiadczenie o
      stanie zdrowia, dokładnie te dokumenty które skladałaś za pierwszym razem tylko
      bez wywiadu zawodowego,spróbuj a nuż sie uda, powodzenia i pozdrawiam Ewa
      • beti800 Re: do Beti800 26.10.06, 19:50
        witaj Ewasmile) fajnie , że mi to napisalaś ale czy nie jest za póżno ??? termin
        porodu na 16-18 listopad a koniec świadczenia 12 listopada ... Ty będziesz się
        odwoływać ??? pozdrawiam Beata .
        • paproszek57 Re: do Beti800 27.10.06, 10:41
          ja mam termin na 9 a swiadczenie do 4, wyslać dokumenty nie zaszkodzi na pewno,
          ja zaraz lecę na pocztę, spróbuj, może sie uda, oni specjalnie tak robią i
          liczą że my nic z tym nie zrobimy
          • beti800 Re: do Beti800 27.10.06, 22:11
            Ewo , proszę sprawdż pocztę smile) Beata
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka