jmydlik 26.02.04, 15:30 Cześć dziewczyny! czy któras z was miała moze do czynienie z tą bakterią w ciąży i jak to poźniej odbiło sie na dziecku? A może znacie skuteczne metody jej zwalczenia. Czekam na informacje Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
iwona.bal Re: Chlamydia w ciąży 26.02.04, 17:23 Moja gin zaproponowała mi sama badanie na obecność chlamydii.Ona proponuje to badanie wszystkim kobietom w ciąży.Niestety ale ja miałam chlamydię. Oboje z mężem dostaliśmy antybiotyk.Po kilku tygodniach miałam pobrany ponownie material do badania.Teraz czekam na wynik.Zeby dowiedzieć się więcej o tej bakterii wpisałam w wyszukiwarce hasło chlamydia trachomatis.Jak sobie poczytałam to się nieco przestraszyłam.Moja gin cały czas mnie uspokaja.Najlepiej zapytaj o chlamydię swojego lekarza.Moja gin twierdzi że obecnie jest duża populacja ludzi u których występuje ta bakteria.Poadrawiam. Odpowiedz Link Zgłoś
jolmar28 Re: Chlamydia w ciąży 27.02.04, 15:32 Chyba jestesmy w podobnej sytuacji. Jestem po konsultacji z lekarzem, tez dostaliśmy oboje z męzem antybiotyk. Na ponowne badanie wybieram sie dopiero za kilka dni, jak przestanie działac antybiotyk. Moj lekarz tez mnie uspokajał ze duzo kobiet to ma i nic specjalnego sie nie dzieje, ale zarazone dzioecko moze zachorowac np na zapalenie pluc.Poczytałam o chlamydii na różnych stronach i najbardziej boje sie o zarażenie dziecka. Moze nie bedzie tak zle ale tymczasem troche sie tym denerwuje.Zastanawia mnie najbardziej czy można cos robic zeby w momencie porodu nie zarazic dziecka? Odpowiedz Link Zgłoś
iwona.bal Re: Chlamydia w ciąży 10.03.04, 18:45 Jestem już po otrzymaniu wyników badań i wszystko jest OK.Moja chlamydia się wytruła po antybiotyku. w przyszlym tygodniu idę na wizytę to zapytam się gin czy to już ostateczny koniec z tym paskudztwem czy może jeszcze wrócic.Na razie się uspokoiłam.Pozdrawiam. Odpowiedz Link Zgłoś
marta_km Re: Chlamydia w ciąży 27.02.04, 15:49 jest jedyny skuteczny sposób, żeby nie zarazić dziecka w czasie porodu. Nie rodzić siłami natury, tylko cięciem cesarskim i to wykonanym PRZED odpłynięciem wód płodowych. Ale nie wiem, czy ginekolodzy obecnośc chlamydii u matki uznają za wystarczające wskazanie do cięcia. U dzieci może wystąpić chlamydiowe zapalenie spojówek w kilka dni po porodzie lub zapalenie płuc, które ujawnić si może dopiero 2-3 tygodnie po porodzie. Ale bez obaw. Ta postać zapalenia płuc ma zazwyczaj łagodny przebieg i nie grodzi poważnymi komplikacjami dla dziecka, jeśli jest leczona. pozdrowienia Odpowiedz Link Zgłoś
mamaoli Re: Chlamydia w ciąży 27.02.04, 21:29 Czesc dziewczyny. Dzisiaj rozmawialam z moim ginem na temat chlamydii. Dal mi skierowanie na badania, poniewaz wiele kobiet ma te chorobe, a lepiej sie upewnic przed porodem. W razie gdyby sie okazalo, ze jestem jej nosicielka, to ja i moj maz dostaniemy antybiotyk (ja taki, ktory mozna przyjmowac w ciazy). Oby nie bylo potrzeby! Do konca kuracji nie mozna wspolzyc. W trakcie porodu lekarz tez moze podac antybiotyk aby nie zarazic dzidziusia. Pozdrawiam i zycze wam i sobie, aby chlamydia omijala nas z daleka! Odpowiedz Link Zgłoś