Dodaj do ulubionych

do mam, ktore malo przytyly w ciazy (5-7kg)

31.05.10, 10:07
Witam!
W pierwszej ciazy utylam 10kg - zaczynalam ja z waga 68kg. Niestety
po porodzie malo co mi ubylo, karmiac piersia takze niewiele, a gdy
odstawilam synka od piersi w ciagu krotkiego czasu kg wrocily i waze
teraz 75kgsad a teraz okazalo sie, ze jestem w ciazy No i martwie
sie, co robic, jak jesc, by przytyc nie wiecej niz 5-7kg (tyle niby
powinnam startujac tak z duza nadwaga); niestety tendencje do tycia
mam ogromne!sad poki co nic jeszcze nie przytylam, ale to dopiero
poczatek! dziewczyny doradzcie, jak jesc, jak komponowac posilki, by
waga nie szla w gore w szybkim tempie? w poprzeniej ciazy mialam
nadcisnienie, zatrucie ciazowe, cholestaze, w koncu szpital i
wywolywany porod - nie chce, by sytuacja sie powtorzyla! Z gory
dziekuje wszystkim za poradę.
Obserwuj wątek
    • pola1981 [...] 31.05.10, 10:13
      Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
      • deodyma Re: do mam, ktore malo przytyly w ciazy (5-7kg) 31.05.10, 10:23
        ale Ty i tak duzo nie przybierzesz w ciazy.
        gdybys byla szczupla albo bardzo szczupla, wtedy taka kobieta na
        wadze wiecej przybiera i chocby jadla malo albo tyle co przed ciaza,
        organizm i tak swoje nadrobi.
        tak bylo w moim wypadku.
        przybralam przed cala ciaze 17 kg a jadlam, jak przed ciaza.
        slodyczy nie jadlam wcale,nie obzeralam sie.
        do swojej wagi sprzed ciazy wrocilam po 4 msc od cc, ale gdybym
        miala nadwage, na pewno nie przybralabym az 17 kg, tylko 10 kg, albo
        mniej.
        duzo zalezy od organizmu.
    • aagje Re: do mam, ktore malo przytyly w ciazy (5-7kg) 31.05.10, 10:32
      najlepiej zgłoś się do dietetyczki - człowieka z odpowiednim wykształceniem,
      który weźmie pod uwagę wyniki Twoich badań i poprzednie dolegliwości, a teraz
      skomponuje odpowiednią dietę.

      jest wiele firm, które oferują takie usługi. taniej jednak wyjdzie Ci
      znalezienie takiej osoby np. przez serwis oferia.pl, zaznacz tylko, że szukasz
      profesjonalisty.

      ja w ciąży przytyłam 15kg, które szybko zrzuciłam. potem jednak skończyłam
      karmić - extra 3kg, zmieniłam tryb pracy - kolejne 3kg. a potem co rok, to kg
      lub dwa w górę. nie pomagały nagłe zrywy głodówkowe, fitnessowe, tabletki,
      syropki. nic. w końcu za przykładem koleżanki zgłosiłam się do firmy
      dietetycznej i schudłam 12 kg, jedząc pięć razy dziennie, pracując przy
      komputerze i praktycznie w ogóle nie ćwicząc.

      przeszłam już na dietę stabilizującą i wtedy okazało się, że jestem w drugiej
      ciąży. dietetyczka powiedziała mi, że w pierwszym trymestrze nie potrzebuję
      dodatkowego ładunku energii. dopiero w drugim i trzecim powinnam dodawać kalorii.

      7 kg w ciąży to bardzo mało - minimalny przyrost wagi dla kogoś z BMI powyżej
      25. zalecany przyrost masy ciała przy takim BMI to 11,5 kg. to też informacja z
      wytycznych, jakie dostałam od mojej dietetyczki.

      no to się rozpisałam. podsumowując, radziłabym Ci zgłosić się do dietetyka. smile
    • elutka24 Re: do mam, ktore malo przytyly w ciazy (5-7kg) 31.05.10, 10:33
      Czesc Polawink Nie badz taka dla siebie surowa!! Kazdy mam jakies
      niedoskonalosci i slaboscismile Jezeli chodzi o Twoje pytanko,to ja
      jestem dopiero w pierwszej ciazy i na razie przybylo mi wlasnie 7kg.
      Byloby mniej,ale wlasnie ostatnio pozwalalam sobie na wiecejuncertain
      Powiem tak,mniej wiecej do konca 6 miesiaca moja waga stala,a to
      dlatego,ze poprostu nie jadlam wiecej niz tego nie potrzebowalam.
      tylko jak bylam glodna to podjadlam np kromke i starczylo. I tak
      dobilam do jakichs 4-5kg. Ale ostatnio tak sobie na wszystko
      zaczelam pozwalac,ze momemntalnie waga ruszyla...crying i mimo,ze doszlo
      narazie do 7kg to mocno walcze ze soba! Po prostu jedz tylko tyle
      ile musisz. Nie podjadaj miedzy posilkami i nie szalej ze
      slodyczamitongue_out Ja cos czuje,ze naprawde przesadze z tymi kg jak sie
      nie opanuje...ale tak mi strasznie ciezkooooobig_grin
      • natha86 Re: do mam, ktore malo przytyly w ciazy (5-7kg) 31.05.10, 10:50
        Witaj Pola, to moja pierwsza ciaza, koncze 7 mc i przytyłam jakies 6 kilo, ale mysle ze waga w ciazy to indywidualna sprawa kazdej kobiety. Kazda z nas bowiem przybiera na wadze inaczej, ma inne skłonnosci ja np jem mnostwo słodkiego i mnostwo wszystkiego ale nie mam tendecji do tycia wiec duzo nie przybieram. Wydaje mi sie ze ciaza to nie jest dobry pomysł na rozpoczynanie diety i nie chodzi mi ze mozesz sie teraz objadac jak nigdy, jedz rzeczy wartosciowe nie jedz pustych kalorii pamietaj ze jesz dla dwóch a nie za dwóch. Pij duzo wody mineralnej zamiast soków, masz ochote na cos słodkiego wypij jogurt zjedz suszone owoce albo np nieduzego loda to lepsze niz zjedzenie całej tabliczki czekolady, Ogranicz miesa smazone. Mamy sezon grillowy lepiej zjesc cos z grilla niz kotleta usmazonego na tłuszczu smile Badz soba i badz dzielna a mysle ze wszystko bedzie dobrze. Pozdrawiam serdecznie wink
    • natha86 Re: do mam, ktore malo przytyly w ciazy (5-7kg) 31.05.10, 10:52
      pod tym linkiem masz króciutko opisane co najlepiej i w jakich ilosciach jadac w ciazy smile
      www.pampers.pl/pl_PL/parenting-articles/jedzenie-za-dwoje/1442
    • kasiak37 pola1981 31.05.10, 13:21
      watek przywracam ale kazdy nastepny Twoj wpis bez korekcji sygnaturki bedzie
      usuwany.
      Pozdrawiam.
      • pola1981 Re: pola1981 31.05.10, 13:32
        ok, dzieki za przywrocenie wpisusmile nie wiedzialam, ze mam za duze
        sygnaturki! na razie usunelam je, a w wolnej chwili postaram sie o
        jakies mniejszesmile
        • angell_ak Re: pola1981 31.05.10, 15:22
          oj kochana ....
          ale panietaj ze kazda ciąża jest inna i np ja ...
          w pierwszej startowalam z wagi 68kg i przytylam 25kg bez obzarstwa i nie lezalam
          do gory brzuuchem...
          teraz 29tc mam 7-8 na plus. w tym czasie w pierwszej mialam 18kg

          ciąże przezywam zupeeeeeeeeeelnie inaczej... mam sporo zachcianek, od wielu
          rzeczy mnie odrzucilo, od niedawna moge pic kawe- w pierwszym trymestrze nie
          moglam nic pic ani herbaty ani soku nic! wode ewentualnie wode z cytryną.

          mdli mnie po witaminach... nie moge smażonych rzeczy... lgne do salatek, warzyw
          niesamowicie! slodycze.... sporadycznie... raz na miesiąc... ale truskawek juz
          zjadlam z kilka kg!

          28tc wazylam 8na plus teraz 29tc sie zaczyna- kilo mi ubylo...

          napweno kazda sie ze mną zgodzi ze kazda ciąza jest inna i nie ma co przezywac
          na zapas
          • marcik.f Re: pola1981 31.05.10, 16:48
            Polcia, ja startowałam z wagą ok 70 kg. Teraz jestem w 30 tyg i mam na plusie z
            3 kg. Na początku martwił mnie brak przyrostu wagi, ale teraz sie nawet cieszę.
            Waga lekko ruszyła w góre jakieś 2 miesiące temu.

            U \mnie taki stan rzeczy zawdzięczam diecie dla cukrzyków. Może wiec skontaktuj
            sie z jakims deitetykiem czy diabetologiem i popros o jedzeniowe wytyczne dla
            ciebie.
    • magdakingaklara [...] 01.06.10, 09:06
      Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka