aleksandra32 30.03.05, 13:09 Napiszcie dziewczyny jak się czujecie, jak Wasze dzidzie. Kiedy macie zamiar zrobić ostatnie usg? Chodzicie jeszcze do pracy??? Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
aleksandra32 Re: 30 tc - kto jeszcze? 30.03.05, 13:23 podciągam wątek bo nie chce mi sie wierzyć, że nie ma wśród Was dziewczyn z dzidziusiami w podobnym "wieku" jak moje )) Napiszcie czy macie chłopców czy dziewczynki. A może będą też jakies niespodzianki? Moje maleństwo to dziewczynka. Będzie miała na imię Agatka. Odpowiedz Link Zgłoś
ciszyma Re: 30 tc - kto jeszcze? 30.03.05, 13:42 Witaj, Tez jestem w 30 tc. No cóż ja na zwolnieniu jestem od początku ciąży, na poniważ były pewne problemy z donoszeniem jej, teraz jest już dobrze. Nasz synek wierci mi się w brzuchu i choc nie zawsze jest to przyjemne, czekam z niecierpliwością na te kuksańce. Nie mogę się juz doczekać kiedy go zobaczę i przytulę... Poza tym bolą mnie żebra i dłonie po nocy (mam zwyczaj przez sen wkładania ich np. pod pachy w różnych dziwnych zgięciach). Pozdrawiam. Odpowiedz Link Zgłoś
martaglowacka Re: 30 tc - kto jeszcze? 30.03.05, 13:39 U nas 30 tc 6 dni. Będzie Dziewunia - Karolinka. Ostatnie USG w zeszłym tygodniu - dzidzia raczej mała - 1304 gramy, ale synek (teraz 3,5 roku) też nie był duży (urodził się 2950 g). Ostatnie USG będzie już pewnie blisko przed porodem. Ja czuję się dobrze Na razie 9 kilo na plusie. Nie pracuję zawodowo - biegam za to za moim syneczkiem Pozdrawiam Marta Odpowiedz Link Zgłoś
eliza3 Re: 30 tc - kto jeszcze? 30.03.05, 13:40 cześć ja tez jestem w 30tc,czuje się dobrze,powolo zaczynam bać się porodu,ale poza ty wszystko ok. W sobotę wybieram się na zakupy dla mojej dzidzi. Już czas najwyższy. Ja też mam miec dziewczynkę- Kaję. Pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
aleksandra32 Re: 30 tc - kto jeszcze? 30.03.05, 13:43 Wygląda na to, że w czerwcu będą się rodzić same dziewczynki )) A gdzie będziecie rodzić swoje maleństwa? Macie już wybrany szpital? Odpowiedz Link Zgłoś
colletta Re: 30 tc - kto jeszcze? 30.03.05, 13:46 Cześć ja też jestem w 30 tyg.Do pracy już nie chodzę.Jaka dzidzia duża w tej chwili nie wiem bo ostatnie usg miałam kilka tyg. temu.No i też będzie DZIEWCZYNKA-Karolinka Pozdrawiam serdecznie inne Mamusie /Iza Odpowiedz Link Zgłoś
aleksandra32 Re: 30 tc - kto jeszcze? 30.03.05, 13:55 Dzidzia w 30 tc jesli waży 1300 g to chyba wszystko jest ok. Tak przynajmniej wynika z tabelki, do której dotarłam na jednym z forum. Moja Agatka w pierwszym dniu 27 tc ważyła około 950 g. Teraz jest już na pewno większa. Szczerze mówiąc jestem bardzo ciekawa jak berdzo urosła ale będę musiała wytrzymać do nastepnego usg... Szkoda...;-(( Odpowiedz Link Zgłoś
colletta Re: 30 tc - kto jeszcze? 30.03.05, 14:02 odnośnie wagi dzidzi -jakiś czas temu dziewczyny podawały tu na forum link do stronki niemieckiej z waga dzidzi w poszczególnych tyg. W 30 tyg.wyglada to tak: przeciętna to:1559g,minimalna:1294g max:1824g.Wiec moze byc to u kazdej z nas roznie. Odpowiedz Link Zgłoś
zarazmamusia Re: 30 tc - kto jeszcze? 30.03.05, 14:01 Jestem w 30 tc i 2 dni, spodziewam się córeczki, czyli wymarzonej siostrzyczki dla mojej 7 leteniej córki, która zupełnie ześwirowała na punkcie mojego brzucha )) Przełom 28/29 tc dzidzia ważyła 1kg, lekarz mówi, że OK Nie pracuję zawodowo i całe szczęście bo nawet odprowadzanie córki do szkoły jest dla mnie wielkim wysiłkiem. Mam duszności i straszny ból kosci ogonowej (przy siedzeniu i leżeniu na plecach), ciągle zapchany nos i sporo kg na plusie ale nic to! Dopóki czuję ruchy dzidzi jestem najszczęśliwsza na świecie. ))) Odpowiedz Link Zgłoś
aleksandra32 Re: 30 tc - kto jeszcze? 30.03.05, 14:08 1500 g to jakos dużo jak na 30tc... Ja w takim razie dotarłam do jakiejś innej tabelki. Ale przecież każde dziecko jest inne i nie ma sensu martwić sie jakimiś drobnymi różnicami. A poza tym mniejsze dziecko łatwiej będzie urodzić... )) Ja miałam ostatnio bardzo częste skurcze Braxtona Hicksa (czy jakos tak)... Szczególnie po pracy, wieczorem. Lekarz doradził mi zwolnienie ale nie upierał sie przy tym jakos bardzo, więc jeszcze trochę pochodze do pracy. Narazie biorę nospe i jest znacznie lepiej. A Wasze dzidziusie są bardzo ruchliwe??? Bo moja Agatka w dzień jest raczej spokojna, a dopiero wieczorem zaczyna dokazywać. Akurat wtedy jak mama chce spokojnie zasnąć i to i tak tylko na chwilę bo zaraz i tak trzeba będzie wstac do łazienki.... Odpowiedz Link Zgłoś
colletta Re: 30 tc - kto jeszcze? 30.03.05, 14:20 Też uważam że porównywanie parametrów wagi i wzrostu dziecka do tabelek jest chybionym pomysłem,są w różnych etapach rózne tempa wzrostu,dolacza sie genetyka...i też bym wolała urodzic nie za wielkie dziecko Moja Niunia lubi sobie dość mocno pobrykać jak jestem w pozycji leżacej,szczegolnie gdy zjemy jakies słodkości,na pecherz wciaz jeszcze nie narzekam za to Malenstwo odkrylo ostatnio-w świeta-fajna zabawe kopanie Mamę w żołądek(najlepiej po obiadku) Odpowiedz Link Zgłoś
aleksandra32 Re: 30 tc - kto jeszcze? 30.03.05, 14:30 To zdaje się ta moja mała nie jest zbyt duża. Chociaż to byłoby dziwne bo rodzice do najdrobniejszych nie należą )) Gdzie będziecie rodzic dziewczyny??? Może się spotkamy... Chodzicie do szkół rodzenia??? Ja tak i jak dotąd jestem bardzo zadowolona. PZDR Odpowiedz Link Zgłoś
monika450 Re: 30 tc - kto jeszcze? 30.03.05, 14:41 Ja jestem z Olsztyna i chcę rodzić w byłym szpitalu kolejowym. Wszystko zależy od tego czy będzie do końca pomyślnie, bo jeśli coś to napewno w szp.wojewódzkim ponieważ tam są najlepsi specjaliści dla noworodka - wiadomo. Nie chodzę do szkoły rodzenia bo mój mężczyzna nie chce ze mną chodzić a samej to tak ....? Dziwne bo do lekarza ze mną chodzi i przy porodzie chce być, ale wybaczam mu- za to będziemy chodzić na basen - od soboty raz w tygodniu. Odpowiedz Link Zgłoś
aleksandra32 Re: 30 tc - kto jeszcze? 30.03.05, 14:48 Szkoła rodzenia jest fajna ale bez niej tez można rodzić i to bez większych problemów. Teraz własciwie wszystkiego (czasem nawet zbyt wiele...)można dowiedziec sie z gazet albo z książek. Ja chodzę na zajęcia po to żeby móc sie zapytać o rzeczy, które mnie szczególnie interesują a poza tym dlatego, że w ten sposób łatwiej mi będzie dostac sie do szpitala w którym chce rodzić, czyli Żelazna w Warszawie... Odpowiedz Link Zgłoś
monika450 Re: 30 tc - kto jeszcze? 30.03.05, 14:19 hej.U mnie 30tyg.i 2 dni na plusie 15 kg. i chyba dociągnę do 20kg. Dzidzia waży 1533kg.(dane z wczoraj bo byłam na usg) i chyba będzie duża ale mój lekarz mówi że to dobra waga na 30 tydzień. Nie pracuję od 20 tyg.ciąży, a na forum jestem od niedawna i też oszczędzam bo mam niewiele godzin. Pozdrawiam wszystkie mamusie czerwcowe (albo majowe). Bużka Odpowiedz Link Zgłoś
kasiek_km Re: 30 tc - kto jeszcze? 30.03.05, 20:28 Witajcie jestem w 31 tc, na plusie 9 kg. Niestety nie pracuję, ale za to urządzamy sobie z dzidzią codziennie jakieś dłuższe bądź krótsze spacerki - teraz słoneczko już pieknie świeci więc można sobie na to pozwolić. Pozdrawiam wszystkie mamusie z terminem na przełom maja i czerwca Mam nadzieję że będziemy mogły wymieniać swoje doświadczenia do samego końca Odpowiedz Link Zgłoś
jch6 Re: 30 tc - kto jeszcze? 30.03.05, 21:55 Witam. Ja również zaczęłam 30 tc, aż trudno uwierzyć. Czas leci mi umiarkowanie szybko, bo siedzę w domu na L-4. W poniedziałek idę na ostatnie już USG i dowiem się czy będzie chłopiec czy dziewczynka. Na poprzednim USG p.doktor obstawiała dziewuszkę, ale jeszcze ma to potwierdzić. Nie wiem czemu, ale ja nigdy na USG nie dostaję informacji o wadze maluszka. Sprawdzane są wszystkie parametry, szyjka macicy i to wszystko. W poniedziałek zapytam mojej ginki czy nie ma takiej technicznej możliwości, czy po prostu nie robi tego pomiaru. To dobra lekarka, prowadziła moją poprzednią ciążę i podobnie nie podawała wagi dziecka. Mam do niej zaufanie ale i tak ją zapytam ze zwykłej ciekawości. A co do ciąży to mnie najbardziej dokuczają skurcze. Biorę nospę, staram się odpoczywać jak najwięcej, ale mając małe dziecko w domu nie ma możliwości leżeć do woli. Oszczędzam się jak mogę. Byle przeżyć jeszcze 10 tygodni. Odpowiedz Link Zgłoś
tuptus001 Re: 30 tc - kto jeszcze? 30.03.05, 23:42 Witam. Kilka dni temu robiłam USG. Dzidziuś waży prawie 1800 gr.!! Co mnie trochę martwi bo zarówno ja jak i mój facet jesteśmy szczupli i żadne nie przekraca 170 cm wzrostu. Brzuch mam oj, duży. Nie wiem z czego dzidzia tak rośnie bo od początku ciązy jadam niewiele, mam obrzydzenie do całej masy produktów.Jestem ociężała, boli brzuch, kręgosłup, czasem wszystkie kości. Do pracy nie chodzę od kilku tygodni, nie dałabym rady, to ciągla bieganina, mnóstwo spraw i nikogo do pomocy. Pozdrawiam Tuptuś i Dominika Odpowiedz Link Zgłoś
kasiek_km Re: 30 tc - kto jeszcze? 31.03.05, 09:26 Widzę że mało nas - przyszłyh mamuś z poczatku i połowy czerwca Sale porodowe będa świecić pustkami - kurczę mam nadzieję że jednak znajdzie się jakieś towarzystwo Odpowiedz Link Zgłoś
martyna122 Re: 30 tc - kto jeszcze? 31.03.05, 10:02 Witam! Jestem na początku 30tc, termin na 8 czerwca. Waga + 11kg-chyba trochę za dużo. No i będzie z nami kolejna dziewczynka, którą zamierzam urodzić na Żelaznej w Wawie. Dziś idę na pierwsze zajęcia do szkoły rodzenia. Udało mi się nawet namówić mojego męża, ciekawe czy pójdzie na drugie zajęcia... Odpowiedz Link Zgłoś
aleksandra32 Re: 30 tc - kto jeszcze? 31.03.05, 10:11 Ja też wybrałam szpital na Żelaznej. Mam termin na 9 czerwca )) Poza tym chodzimy z mężem do szkoły rodzenia Jeannette. Jest naprawdę super. polecam każdej przyszłej mamie i przyszłemu tacie. Narazie przytyłam 11 kg ale czuję się baaaaardzo ociężała. Nawet lekkie ćwiczenia, które mamy na szkole rodzenia potrafią mnie wykończyć... Na ostatnim usg byłam na początku 27tc. Zastanawiam się kiedy lekarz skieruje mnie na ostatnie usg. Jestem bardzo ciekawa jak rośnie moja Agatka )) Pozdrawiam gorąco wszystkie mamy i ich pociechy (szczególnie czerwcowe) Odpowiedz Link Zgłoś
monika450 Re: 30 tc - kto jeszcze? 31.03.05, 10:21 Hej. Mam takie pytanie czy wy też macie problemy z zaśnięciem w nocy? ja kładę się spać ok. 11 ale zasypiam 2-3. Wstaję coprawda około 9-10 ale strasznie się męczę z tym zasypianiem. Pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
aleksandra32 Re: 30 tc - kto jeszcze? 31.03.05, 11:00 Ja do niedawna zasypiałam zupełnie bez problemów, ale niestety często się budziłam ze względu na podróże do łazienki )) Teraz ogólnie śpi mi sie co raz gorzej choćby z powodu ogromnego brzucha... Ale zasypiam właściwie bez problemu. Może dlatego, że codziennie wstaje o 6.00 rano żeby zdążyć do pracy. Za to wieczorem, około 21.00 jestem już nieprzytomna ) Ciekawe jak będzie jak przestanę chodzić do pracy. Teraz bywa że marzę o tym żeby się wreszcie wyspać, a jak posiedze trochę w domu to znowu chciałabym już wrócić do pracy bo mi sie nudzi ))No i spróbujcie dogodzić kobiecie w ciąży )) Odpowiedz Link Zgłoś
kasiek_km Re: 30 tc - kto jeszcze? 31.03.05, 11:10 A mnie śpi się całkiem dobrze. Dziś spałam tak mocno, że aż sama się zdziwiłam. Z zasypianiem to ja nigdy nie miałam problemu, wystarczy tylko widok poduszki i cichutko grające radio Czasami tylko odwiedzam łazienkę w nocy - ale to jest bardzo sporadyczne zjawisko Życze wszystkim mamom dobrego snu i wypoczynku! Odpowiedz Link Zgłoś
gaba29 Re: 30 tc - kto jeszcze? 31.03.05, 11:18 Witajcie, Mam termin na 15 czerwca, będzie dziewczyna i przwdopodobnie przyjdzie na świat w Orłowskim w Warszawie. Jak już zasnę to śpię dobrze, ale ułożyć się.... biodra bolą, skurcze łydek dokuczają. Poza tym wszystko świetnie, jedyne moje zmartwienie to to że moja córka jakoś mało się rusza.... Odpowiedz Link Zgłoś
kasiek_km Re: 30 tc - kto jeszcze? 31.03.05, 16:42 Moja niespodzianka też nie "szaleje" u mnie w brzuszku - raczej to spokojny dzieciak Oby też tak było jak wyjdzie już na świat Odpowiedz Link Zgłoś
elza78 Re: 30 tc - kto jeszcze? 31.03.05, 17:00 od jutra mi sie 30 tc zaczyna czuje sie fantastycznie, ostatnie usg planuje 32-34 tydzien, moj bobas to chlopak - Michalek pracowac pracuje, bez pracy bym sie zanudzila na smierc, zamierzam pracowac dokad sie da, nawet do dnia porodu Odpowiedz Link Zgłoś
aga2011 Re: 30 tc - kto jeszcze? 31.03.05, 17:44 Zazdroszczę Wam optymizmu. Ja miesiąc temu trafiłam do szpitala z krwiakiem pozałożyskowym, skurczami, odklejającym się łożyskiem. Teraz jestem w domku i cały czas odpoczywam. Nudzę się piekielnie, bo wcześniej intensywnie pracowałam, a teraz muszę wyciszyć się. Ale jeszcze 2 m-ce. Dam radę!!! Pozdrawiam Was Odpowiedz Link Zgłoś
kasiek_km Do aga2011 31.03.05, 20:52 Cześć! Jak się nudzisz to zagladaj na to forum od czasu do czasu (i tak jest nas mało z terminem na początek czerwca), więc musimy się wspierać Trzymaj się dzielnie !!! Odpowiedz Link Zgłoś
barbabietola1 Re: Do aga2011 31.03.05, 22:47 hej To ja tez dolaczam-zeby nas bylo wiecej.Mam termin na polowe czerwca. Czuje sie dobrze, jeszcze pracuje i studiuje. Straszliwa to radosc i nieustanna euforia dla mnie bo w porzedniej ciazy 4 mies lezalam, zaliczylam szpital i pare innych malo milych rzeczy. Moj synek ma 4 latka i podobno urodze mu braciszka Odpowiedz Link Zgłoś
kasiek_km Do barbabietola1 01.04.05, 09:01 GRATULACJE! Widzę że jesteś bardzo dzielną mamusią Trzymaj tak dalej! Mam nadzieję że mnie też wszystko uda się ze sobą pogodzić (to moja 1 ciąża). Odpowiedz Link Zgłoś
colletta Re: 30 tc - kto jeszcze? 01.04.05, 17:18 podciągam wątek do góry/pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
nonu zapraszam na forum dla czerwcowych mam 01.04.05, 19:25 Tam jest nas dużo więcej forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=23762 Odpowiedz Link Zgłoś
renia73 Re: 30 tc - kto jeszcze? 01.04.05, 19:31 Dołączam. Mam termin na 11 czerwca. Tym razem bedzie chłopak! W domu Maja - ma 5 lat - liczyła na siostrzyczkę... na razie przygotowania do porodu w lesie, Renia Odpowiedz Link Zgłoś
etoczunia Re: 30 tc - kto jeszcze? 01.04.05, 20:18 Dziewczyny ja też 30tc wszystko mnie boli a zwłaszcza żeberka.piszcie co u Was jak brzuszki czy bardzo wystają.pozdrawiam. Odpowiedz Link Zgłoś