maya_rr 06.10.05, 10:46 czy sam zabieg, po poronieniu jest ciężki? jak silna jest narkoza? co jeśli kobieta długo nie ma skurczów przed zabiegiem np. poltora dnia???? Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
andaba Re: napiszcie mi szybko 06.10.05, 10:51 Zabieg nie jest ciężki, co do narkozy to trudno powiedzieć bo każdy reaguje inaczej, ale ja na przykład od razu chodziłam, jadłam itp - żadnych dolegliwości, poza lekkim bólem brzucha (waściwie nawet nie bólem, a takim uczuciem dziwnym). Skurcze przed poronieniem wcale nie trzeba mieć, ja zawsze roniłam bezboleśnie. Odpowiedz Link Zgłoś
anulaaa Re: napiszcie mi szybko 06.10.05, 10:53 ja w ogóel nie odczuwałam skurczy przed zabiegiem...krwawiłam parę dni będąc w zpitali i...jak zaczęłam kaszleć to "wszystko" wyleciało(jezu jak to brzmi) zabeg trwal kilka minut,narkoza nie boli ale nie można wcześniej jeść bo mozę być niedobrze...może u mnie tak krótko bo czyścili resztki... bolało tlyko obkurczanie macicy...no i psychika siadła... trzymaj sie Odpowiedz Link Zgłoś
mokopi Re: napiszcie mi szybko 06.10.05, 10:56 Łyżeczkowanie po poronieniu nie jest straszne. Ja obudziłam się po godzinie, czyłam się źle psychicznie (taka pusta). Nie miałam żadnych objawów poronienia (krwawień, bóli brzucha, skurczów itp) po prostu nic. HCG spadło gwałtownie po kilku dniach. Dokładnie dzisiaj mija 3 lata jak poszłam na zabieg do szpitala. Trochę mi smutno. Odpowiedz Link Zgłoś
amwaw Re: napiszcie mi szybko 06.10.05, 11:06 Narkoza nie jest silna- wychodzi się z niej w miarę szybko- ja wyszłam po godzinie. Zaraz po obudzeniu dostałam środek znieczulający i nic mnie więcej nie bolało( czułam dyskomfort ale nie ból). Nie rozumiem o co chodzi z tymi skurczami? Skurcze miałam w momencie poronienia, potem żadnych. Pozdr Odpowiedz Link Zgłoś
annam21 Re: napiszcie mi szybko 06.10.05, 11:15 bo to wzasadzie nie jest narkoza, przynajmniej w szpitalu w jeleniej.Niektore dziewczyny wogole nie uspyialy.Ja mialam chyba szczescie.Mialam 2 razy,ale bylam w takiej histerii ze mosieli mi dac "konska dawke"zebym usnela. Ale ani sam zabieg ,ani po zabiegu nic nie boli. Ja pierwszy raz nie mialam skurczy,moze leciutkie.Brzoch zaledwie cmil.Przy drogim dostalam cos na wywolanie skirczy otwierajacych szyjke.No i mialam korcze,mdlalam z bolu takie byly silne.Wiec lepiej sie cieszyc ze ich nie ma.A teraz jestem w 24tc)i wszystko jest dobrze.Czowaja nademna moja 2 aniolki Odpowiedz Link Zgłoś
baby5 Re: napiszcie mi szybko 06.10.05, 11:33 Witaj Za zabieg miałam dwa dni przed wigilią 2003r jednak nie miałam żadnych skurczy wcześniej ponieważ ciąża była obumarła Miałam znieczulenie pod narkozą i poza fatalnym samopoczuciem psychicznym wszystko było ok. Głowa do góry - ja dzisiaj mam już prawie 9 miesięcznego, ślicznego i kochanego synka))))))) Pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
maya_rr Re: napiszcie mi szybko 06.10.05, 11:48 dziekuje dziewczyny, ale najpierw dostaje sie czopek, tabletke na poluznienie tego wszystkiego (przed zabiegiem), co w momencie gdy juz poltora dnia nic tam sie nie poluznia i sie nie krwawi? Odpowiedz Link Zgłoś
amwaw Re: napiszcie mi szybko 06.10.05, 11:51 Dlatego jest zabieg-gdyby organizm sam wydalił nie potrzebny byłby zabieg.Nie dostaje się nic na "rozluźnienie". Przed dostajesz antybiotyk, potem idziesz na salę operacyjną( mówię o narkozie), podają środek znieczulenia ogólnego( ketaminę zazw) i budzisz się w łóżku.Sam zabieg ani nie jest bolesny ani straszny. pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
annam21 Re: napiszcie mi szybko 06.10.05, 11:32 no wlasnie szpital a szpital. W jeleniej gorze,nawet sztuccow nie ma,jedzenia nie daja,nawet opatronkow nie ma, wiec pewnie na tym tez oszczedzaja.Wiem tylko ze dziewczyny ktore ze mna lezaly w sali byly oglupione,ale nie pousypialy. Ale najwazniejsze nie czuly bolu. Bo przeciez czytalam na forum ze sa jeszcze szpitale gdzie to robia wogole bez znieczulenia. pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
maya_rr Re: napiszcie mi szybko 06.10.05, 11:51 dziekuje dziewczyny, ale najpierw dostaje sie czopek, tabletke na poluznienie tego wszystkiego (przed zabiegiem), co w momencie gdy juz poltora dnia nic tam sie nie poluznia i sie nie krwawi Odpowiedz Link Zgłoś
sabi35 Re: napiszcie mi szybko 06.10.05, 11:52 chodzi ci o tabletkę powodującą rozwarcie szyjki? Odpowiedz Link Zgłoś
maya_rr Re: napiszcie mi szybko 06.10.05, 11:59 o wlasnie! ja nie jestem w tej sytuacji, ale moja kolezanka. powiedziala mi ze lekarze czekają na rozluznienie, zeby nie ingerowac na siłe...juz drugi dzien nic... Odpowiedz Link Zgłoś
maya_rr Re: napiszcie mi szybko 06.10.05, 12:02 chodzi mi o to, ze nic sie jej nie rozluznia. juz drugi dzien! lekarza chca czekac do konca dnia. jak nic, beda dzialac. Odpowiedz Link Zgłoś
amwaw Re: napiszcie mi szybko 06.10.05, 12:05 Prawdopodobnie albo ciąża jest obumarła, albo poronienie niekompletne. Dostała oksytocyne i lekarze czekają na skurcze. Gdyby pojawiły się skurcze i nastapiło poronienie kompletne- nie potrzeba by robić zabiegu, jeżeli nie będzie skurczów- będzie zabieg. Ja tak miałam- skurczy nie było. Był zabieg. Na mój gusto to chodzi.. pozdr Odpowiedz Link Zgłoś
ania175 Re: napiszcie mi szybko 06.10.05, 11:58 Ja miałam podany środek na wywołanie skurczy. Urodziłam martwe maleństwo po dwóch dawkach (20tydz.) Wszystko odbywało się na żywca, znieczulenie dostałam tylko przed oczyszczaniem macicy. Nie bolało bardzo, dało się wytrzymać ale wolałabym byc jednak pod narkozą. Ciekawe dlaczego są takie różnice w szpitalach. Pozdrawiam i powodzenia. Odpowiedz Link Zgłoś
maya_rr do amwaw 06.10.05, 12:16 A jak nie mialas skurczy i zrobili zabieg to bylas pod narkozą? wszystko ok? Odpowiedz Link Zgłoś
amwaw Re: do amwaw 06.10.05, 12:23 Zrobili pod narkozą, wszystko Ok, nic nie bolało( oprócz serducha), żadnych komplikacji, a za 2 tygodnie mam urodzić małą Dominikę. Pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
maya_rr Re: do amwaw 06.10.05, 12:26 w jakim jestes wieku jesli mozna wiedziec, i jak szybko po zabiegu zaszlas w ciaze. co mam radzic dziewczynie, ktora jest w podobnej sytuacji. boi sie narkozy, no i nie ma tych skurczow. Odpowiedz Link Zgłoś
amwaw Re: do amwaw 06.10.05, 12:35 1.W sierpniu skończyłam 27 2.Odczekane pół roku po poronieniu+ starania przez 5 mś(norma, nie stosowaliśmy testów owulacyjnych itp) 3.Narkoza to czysta przyjemność- ketamina ma to do siebie, że możesz mieć potem amnezję wsteczną i nawet nie pamiętasz, że się bałaś. Nie ma zresztą czego się bać- nawet w najmniejszym stopniu. Ja traktowałam to jako błogosławieństwo- zamykasz oczy, idziesz spać i budzisz się "po drugiej stronie lustra".Potem dużo śpisz i jakoś jest łatwiej to znieść..A póki nie ma skurczów- nie wiem czy jest na diecie( ja w sumie byłam ciągle)- jeżeli nie jest- wypić mocną kawę i dużo chodzić. Może skurcze przyjdą. Życzę jej powodzenia Odpowiedz Link Zgłoś
maya_rr Re: do amwaw 06.10.05, 12:40 nie je i nie pije nic drugi dzien. dzis dostala podwojna dawke na rozluznienie, musi lezec.. Odpowiedz Link Zgłoś