Dodaj do ulubionych

Ślonski Ślonsk

08.04.06, 00:45
Jeronie, prawie żech przeczytoł we cajtongu, co juzaś sond łodmowioł
zarejestrowanio Stowarzyszynio Zwionzku Ludności Narodowości Ślonski.
Hmm, tworzynie narodu jest procesym historycznym i niy mnie decydować na
jakim my terozki som prawie etapie.
Jo jednak na pytanie ło to czy jest tako nacyjo zowdy łodpowiym - może być.
Toż możno czas już na to, coby zgodzić sie ze tym, że na dziyń dzisiejszy
jest to jednak trocha sporne. Możno tyż czas na to, coby założyć
stowarzyszynie, tych kierzy chcom działać na rzecz rozwijanio ślonski
etniczności, naszy godki, literatury, kultury. Skupić ludzi kerych mierzi
polske prawo łodmawiajonce nom etniczności i kerzy tworzyć bydom lobby na
rzecz zmiany we piyrszy kolejności ty "ustawy myńszościowy", kero jest
dowodym na "falandyzacjo" polskego prawa (niych mi dusza Falandysza wyboczy).
Idzie mi ło robota organiczno, ło pilnowanie tyż tego coby przi nastympnym
spisie narodowym szło szkryfnońć Ślonzok i oby zrobiyło to dwa razy wiyncy
ludzi niż łostatnio.
Jedynym mianym taki ferajny może być - Ślonski Ślonsk.
Obserwuj wątek
    • Gość: pasikoonik Gôrnoušlônzki Vjyrchni Šlônzek IP: *.internetdsl.tpnet.pl 08.04.06, 09:17
      Fto Ty žeś je?
      Šlônzouk šworny.
      Jaki šild Twôj?
      Űoreű čorny.
      A kaj Kraj Twôj?
      Pod zaborym.
      Fto w ńym řôńdźi?
      Zűodźyj z worym.
      A co ukrod?
      Bezma wšysko.
      I co zrobiš?
      Ćulna w pysk go!


      • sas12 Re: Gôrnoušlônzki Vjyrchni Šlônzek 12.04.06, 20:51
        Yeroonie, pojakymu kroudniesz tyn wiersz gorolskim bajtlom?
        Mosz ale swojo gouwo eli modrou kapousto ?
        Fto ty zes je
        wiersz uod Belzy
        Fto cia uokrod?
        Pasik taki
        Fto zas taki?
        te ciule slozaki
    • broneknotgeld Re: Ślonski Ślonsk 08.04.06, 19:00
      We Ślonskim Ślonsku krzipce byś chycioł?
      Czy yno rymy na forum klycioł?
      Toż dlo nacyji coś trza zrychtować
      By mogła rosnońć - niy wegetować.
    • fyrlok Re: Naród ---> Autonomia !!! 08.04.06, 23:04
      Parodia pot tytulem "polskie prawo i sprawiedliwosc".
      Polska dusza pokazuje ponownie swoja prawdziwa twarz.....
      • broneknotgeld Ślonski Ślonsk 08.04.06, 23:08
        Hmm, autonomio to piykno ideja. Szłoby powalczyć ło "Polska Autonomicznych
        Regionow". Stowiane jednak kawalontka Ślonska przeciw reszcie tego regionu, a i
        cołki Polsce, to zdo sie dzisioj jednak yno utopiom.
    • palec1 Re: Ślonski Ślonsk 08.04.06, 23:07
      > polske prawo
      DOBRY WIC !!!
      Buaaahahahahaaaahahhaaaaa!

      "Nie ma takiego numeru"...................


      -----------------------------------------------------
      • broneknotgeld Re: Ślonski Ślonsk 08.04.06, 23:16
        Idzie Ci ło to, że łone momyntami przipomino bezprawie. Jo bych pedzioł yno, że
        czynsto jest złe, bo tworzom je ludzie kierzy kerujom sie niy sprawiedliwościom
        i prowdom, co jakimiś politycznymi (a czasym ciymnymi) gyszeftami.
        Tako zresztom po czyńści jest wszyndy.
        • palec1 Re: Ślonski Ślonsk 08.04.06, 23:22
          Ale niy wszyndy jeneral policji
          kolaboruje z mafjom benzynowom
          i szczylo na koleguf........
          • broneknotgeld Re: Ślonski Ślonsk 09.04.06, 11:47
            To już ikszo inszość, dyć tyn kwiotek tyż jest ciekawy
            katowice.naszemiasto.pl/wydarzenia/580748.html
            Jak widać polske prawo może być tyż antypolske. Toż stoji jakby na tym, że
            wszysko co sie tukej dzioło we latach 1945-1989 jest niypolske.
            Widać co som za tym, żeby se wrocić do tego co było w latach 1922-1939.
            Niby łodrodzi sie przi tymu autonomio ślonsko, dyć mie to jakosik niy sztimuje.
            Choć z drugi strony robia we Zabrzu, toż miyszkołbych dali we Polsce, a
            robiołbych w Niymcach. Jednak boja sie tego, że by mie drapko zwolniyli.
            • broneknotgeld Re: Ślonski Ślonsk 09.04.06, 22:56
              Hmm, swego czasu dziwiołch sie po co tyn jakisik ROPŚ.
              Terozki już wiym, że łom chyba dbo ło to, coby sie Polska jednak prziznała do
              tego, że była na Ślonsku tyż zarozki we tym 1945.
    • Gość: slonzak Re: Ślonski Ślonsk IP: *.elsat.net.pl 10.04.06, 01:50
      Ten wyrok nie przesądza przecież niczego. Każdy z nas może się czuć kim się
      chce. Więc mozna być Ślązakiem, Czechem, Morawianinem, itp. Poczucia
      przynależności do danej grupy nie może zabrać jeden wynik prawomocnego sądu.
      • Gość: pasikoonik Re: Ślonski Ślonsk IP: *.internetdsl.tpnet.pl 10.04.06, 11:50
        Goornoszloonzoukym moge byc' kourzdyn, i TY, i JOU!
        A na te soonda - syjmowo, s'ledczo ... Koomisyjo?!
        • broneknotgeld Re: Ślonski Ślonsk 10.04.06, 19:01
          Toż Ślonski Ślonzek nych se nom kulo
          I pokazuje kto nos durś fulo.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka