broneknotgeld
08.04.06, 00:45
Jeronie, prawie żech przeczytoł we cajtongu, co juzaś sond łodmowioł
zarejestrowanio Stowarzyszynio Zwionzku Ludności Narodowości Ślonski.
Hmm, tworzynie narodu jest procesym historycznym i niy mnie decydować na
jakim my terozki som prawie etapie.
Jo jednak na pytanie ło to czy jest tako nacyjo zowdy łodpowiym - może być.
Toż możno czas już na to, coby zgodzić sie ze tym, że na dziyń dzisiejszy
jest to jednak trocha sporne. Możno tyż czas na to, coby założyć
stowarzyszynie, tych kierzy chcom działać na rzecz rozwijanio ślonski
etniczności, naszy godki, literatury, kultury. Skupić ludzi kerych mierzi
polske prawo łodmawiajonce nom etniczności i kerzy tworzyć bydom lobby na
rzecz zmiany we piyrszy kolejności ty "ustawy myńszościowy", kero jest
dowodym na "falandyzacjo" polskego prawa (niych mi dusza Falandysza wyboczy).
Idzie mi ło robota organiczno, ło pilnowanie tyż tego coby przi nastympnym
spisie narodowym szło szkryfnońć Ślonzok i oby zrobiyło to dwa razy wiyncy
ludzi niż łostatnio.
Jedynym mianym taki ferajny może być - Ślonski Ślonsk.