Dodaj do ulubionych

Fundusz tnie kasę

IP: *.internetdsl.tpnet.pl 23.10.03, 09:26
ten kraj trzeba zaorać i polać chwastosolem.......
Obserwuj wątek
    • Gość: Głest Re: Fundusz tnie kasę IP: 213.77.60.* 23.10.03, 09:33
      TAK i niech składki wzrosną o 300% i całe leczenie tesz do 100%
      niech pokrywa pacjent i do tego złoży jeszcze 5 deklaracji i po
      2 u każdego lekarza specjalisty i na portierni w szpitalu 3
      deklaracje i meldunek też ma być obowiązkowy soataje nam jeszcze
      pielegniarka, położna, sanitariusz kierowca karetki oraz pani
      sprzątająca UPsss zapomniał bym o paniach kucharkach w
      szpitalach .. u nich wszystkich też deklaracje ale tu delikatnie
      po 2 szt. tyle, że jeszce opinia dochodzi.

      No ja jestem za!!! a co jak szaleć to na całego!

      ....tylko kiedy ta zgroza się skończy???
    • Gość: oburzona Re: Fundusz tnie kasę IP: *.bielsko.msk.pl 23.10.03, 09:35
      Dranie. Na bezpłatne leczenie pacjentów zagwarantowane
      konstytucją to nie ma, ale na finansowanie działalności partii
      z budżetu to pieniądze zawsze są, bo muszą być. Za co
      by "biedacy" mydlili ludziom oczy w swoich kampaniach
      obiecując, że robią dużo dobrego i zrobią jeszcze więcej.
    • Gość: Tom Re: Fundusz tnie kasę IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.10.03, 10:06
      Elektoracie SLD- gratuluję! Po Millerze już tylko potop. Skończyły się
      przedwyborcze kłamstwa.
    • Gość: lolo Re: Fundusz tnie kasę IP: 213.227.108.* 23.10.03, 10:39
      aj zapisałem się do lekarza rodzinnego na Kubie.Dostęp bezpłatny
      tylko trzeba zapłacić za przelot.
    • eu-iza Re: Fundusz tnie kasę 23.10.03, 10:50
      To jakas paranoja, przeciez zanim ten rodzinny w nocy wstanie, bo rozumiem, ze
      wolno mu spac, i dojedzie do pacjenta ( a ma ich srednio 2500 wiec moze miec
      kilka wezwan w nocy), zbada go i stwierdzi, ze pogotowie potrzebne...potem to
      pogotowie przyjedzie...
      Mam wrazenie ze politycy chca po prostu wykonczyc chorych i slabych, wtedy
      leczenie nie bedzie potrzebne.
      Noz sie w kieszeni otwiera....
      I.
    • Gość: tir Re: LEKARZE MATACZĄ, OGŁUPIAJĄ PACJENTÓW IP: *.acn.waw.pl 23.10.03, 12:22
      Jak czytam te postulaty lekarzy, to się krew we mnie burzy.
      1. Pamiętam jak nam pacjentom tłumaczono sens lekarza
      rodzinnego, to miał być nasz anioł stróż. Tak jest we Francji.
      Dostęp do lekarza rodzinnego jest przez 24 godziny. Gdy ma
      kłopoty przekazuje opiekę koledze. Co u nas zrobiono z tej
      instytucji?- lepiej nie wspominać.
      2. Bardzo dobrze, że NFZ pomyślał o badaniach laboratoryjnych,
      laboratoria powinny uzyskać licencję na wykonywanie badań. Sam
      padłem ofiarą badań laboratoryjnych, dlatego gorąco popieram
      inicjatywę NFZ.
      3. Przeraża mnie szantaż lekarzy, że 3 mln pacjentów straci
      opiekę, brzmi to jak kpina w świetle dotychczasowej praktyki
      lekarzy.
      4. Upadł etos zawodu lekarza jako zawodu publicznego zaufania,
      wszystko przesłoniła chęć szybkiego dorobienia się, bez
      względu na metody.
      5. Powinno się ukrócić nielegalne praktyki wykorzystywania
      drogiej aparatury diagnostycznej do prywatnej chałtury lekarzy,
      powinno wprowadzić się częściową opłatę przez lekarzy na rzecz
      placówki. Zapobiegłoby to nadmiernemu zadłużaniu szpitali.
      6. Nagminnie stosowane są praktyki zakazu pracy wysokiej klasy
      specjalistów poza macierzystą jednostką (np. informatycy).
      To jest troska o zdrowie lekarzy a tym samym o zdrowie
      pacjentów. Przemęczony lekarz może wyrządzić ogromne szkody.
      7. Powinno wprowadzić się obowiązkowe ubezpieczenia lekarzy od
      błędów lekarskich. W przypadku szkody stroną dla pacjenta byłby
      ubezpieczyciel lekarza ( coś na wzór AC).
      8. NFZ powinien zrewidować koszty porad u specjalistów, moim
      zdanie są zawyżone.

      • Gość: g@mdan Re: LEKARZE MATACZĄ, OGŁUPIAJĄ PACJENTÓW IP: *.tvsat364.lodz.pl 23.10.03, 13:59
        Jak się czyta takie wypociny to człek głupieje do cna.
        To jak w końcu ma być.
        Czy tak jak we Francji, gdzie płaca lekarza to 3000-6000 euro?
        Czy obniżać koszty porad lekarzy-specjalistów (obecnie ok. 15 pln za sztukę)?
        Znów wszystkiemu winni są lekarze?
        Bo chcą zarabiać więcej od hydraulika?

        Czy jest tu może Psychiatra?
      • Gość: Gość Re: LEKARZE MATACZĄ, OGŁUPIAJĄ PACJENTÓW IP: 193.95.212.* 23.10.03, 14:13
        W niektórych punktach tir ma rację, ale nie we wszystkich

        > 1. Pamiętam jak nam pacjentom tłumaczono sens lekarza
        > rodzinnego, to miał być nasz anioł stróż. Tak jest we Francji.
        > Dostęp do lekarza rodzinnego jest przez 24 godziny. Gdy ma
        > kłopoty przekazuje opiekę koledze. Co u nas zrobiono z tej
        > instytucji?- lepiej nie wspominać.

        Słusznie. Problem tylko polega na tym, iż lekarzom POZ proponuje się stawki
        takie jak mieli w ubiegłym roku (może +1%) i dorzuca się obowiązek pracy 24
        godziny. Francuscy lekarze mają dość kasy aby zakontraktować usługi u kolegi.
        U nas jeśli mieliby tak zrobić to będą dosłownie dopłacać do interesu. W
        większości małych gmin jest 1 albo 2 świadczeniodawców (bo ludzi jest za mało
        na więcej). Oznacza to, że nawet jak sie lekarze dogadają (czyli nie zatrudnią
        nowych ale sami będą dyżurować) to będą musieli co drugą noc dyżurować i
        codziennie pracować od 8 do 18tej. To nieludzkie. Bez szans na urlop. I za to
        te same niskie pensje. Znam dość dobrze to środowisko, choć nie jestem
        lekarzem. W dodatku wg wzoru umowy będą musieli mieć pielęgniarkę też przez
        24h. Myślicie, że będzie ona tam za darmo (24h to cztery pielęgniarki tj.
        jedna w systemie czterozmianowym). I to za ten dodatkowy procent? Ja po prostu
        bałbym się chodzić do takiego zmęczonego i sfrustrowanego lekarza, który do
        tego jest idiotą skoro podpisał taki kontrakt.

        Myślę po prostu, że skoro nas nie stać na lepszą jakość nie starajmy się
        szukać komfortu. W momencie kiedy brakuje pieniędzy na podstawowe rzeczy NFZ
        stara się zapewnic pacjentom dodatkowy komfort w postaci możliwości wzywania
        lekarza o każdej porze. Czyli będą dwie równoległe struktury: pogotowia i
        lejkarza POZ. Po co? W końcu ktoś musi zapłacić za to, że będzie dyżurowało
        jednoczesnie 2 razy więcej ludzi, że do dyspozycji będzie 2 razy więcej
        samochodów i jak lekarz przyjedzie do pacjenta i uzna, że to sprawa dla
        pogotowia to wezwie pogotowie. Dwa kursy... Idiotyzm. Pogotowie MUSI
        dyżurować. Do tej pory w sytuacjach mniejszej wagi pacjent i tak zawsze miał
        się gdzie zgłosić (zapewnienie takiej stacjonarnej opieki 24h i tak było w
        umowie POZ). W sytuacjach cięzkich wzywał pogotowie. Czy ma sens to zmieniać?
        Czy stać nas na to?
      • Gość: jan Re: LEKARZE MATACZĄ, OGŁUPIAJĄ PACJENTÓW IP: 213.17.248.* 23.10.03, 14:16
        Rzeczywiście padłeś ofiarą badań, tylko jakich? Z etosu zawodu
        lekarza się nie wyżyje. Rzeczywiście dla wygody pacjenta trzeba
        pozamykać labolatoria i pozostawić tylko te kontrolowane przez
        prof. analityków. Niech motłoch z miast i miasteczek oraz wsi
        jeździ po kilkaset kilometrów (oczywiście dla wygody) do
        najbliższej placówki, by zbadać mocz. To jest rzeczywiście
        rozsądne i nie spowoduje takich ofiar jak twoja.
      • slav_ Re: LEKARZE MATACZĄ, OGŁUPIAJĄ PACJENTÓW 23.10.03, 14:36
        Jak czytam te postulaty lekarzy, to się krew we mnie burzy.
        1. Pamiętam jak nam pacjentom tłumaczono sens lekarza
        rodzinnego, to miał być nasz anioł stróż. Tak jest we Francji.
        Dostęp do lekarza rodzinnego jest przez 24 godziny. Gdy ma
        kłopoty przekazuje opiekę koledze. Co u nas zrobiono z tej
        instytucji?- lepiej nie wspominać.

        Dostęp do lekarza 24 h oznacza telefon po poradę czy czekać do rana czy zgłosic
        się do szpitla już lub wezwać karetkę czy podać lek przeciwgorączkowy,
        ewentualnie uzgodnioną wizytę u osoby obłożenie chorej a nie przychodnię na
        kółkach i zastępowanie Pogotowia.

        2. Bardzo dobrze, że NFZ pomyślał o badaniach laboratoryjnych,
        laboratoria powinny uzyskać licencję na wykonywanie badań. Sam
        padłem ofiarą badań laboratoryjnych, dlatego gorąco popieram
        inicjatywę NFZ.

        Laboratoria powinny mieć licencje. Ale nie te będą robić badania które mają
        licencje tylko te które wskaże fundusz. Czyje wskaże? Jakieś pytania o mozliwośc
        korupcji? Jakieś pytania o możliwości zawyżania cen przez monopolistów ?

        3. Przeraża mnie szantaż lekarzy, że 3 mln pacjentów straci
        opiekę, brzmi to jak kpina w świetle dotychczasowej praktyki
        lekarzy.

        Mnie bardziej przeraża próba cynicznego "wpuszczenia w kanał" lekarzy
        rodzinnnych i zmuszenia podpisania umów z których nie będą się mogli wywiązać.
        Potem będzie za późno, fundusz umyje ręce i powoła kolejnego "rzecznika praw"
        który będzie informował pacjentów że wszystko im się należy bo fundusz "podpisał
        umowy". To nie lekarze rodzinni mają ustawowy obowiązek zapewnienia opieki
        lekarskiej tylko FUNDUSZ. Za to urzędnicy biorą nasze pieniądze.Nie płacisz
        ośrodkowi tylko FUNDUSZOWI. ON MA CI ZAPEWNIĆ POMOC LEKARSKĄ. Niech się stara.
        Piłka jest po jego stronie. TAM pretensje.

        4. Upadł etos zawodu lekarza jako zawodu publicznego zaufania,
        wszystko przesłoniła chęć szybkiego dorobienia się, bez
        względu na metody.

        Etos upadł z powodu wieloletniego traktowania lekarzy jak ostatniej kategorii
        pracownikow, gównianych (przepraszam) wynagrodzeń i zmuszania do poniżającego
        gonienia za każdą złotówką i pracy w dziesięciu miejsach żeby jako tako żyć.


        5. Powinno się ukrócić nielegalne praktyki wykorzystywania
        drogiej aparatury diagnostycznej do prywatnej chałtury lekarzy,
        powinno wprowadzić się częściową opłatę przez lekarzy na rzecz
        placówki. Zapobiegłoby to nadmiernemu zadłużaniu szpitali.

        ??? Zdecydowanie popieram ukrócenie nieleglanego wykorzystania sprzętu ???

        "Placówki" zadłużają się bo leczą pacjentów za których nikt nie płaci. Jakie
        zadłużenie nie jest nadmierne?


        6. Nagminnie stosowane są praktyki zakazu pracy wysokiej klasy
        specjalistów poza macierzystą jednostką (np. informatycy).
        To jest troska o zdrowie lekarzy a tym samym o zdrowie
        pacjentów. Przemęczony lekarz może wyrządzić ogromne szkody.

        ??? Popieram. Tylko jak się to ma do obowiązkowej 24 godzinne dostępności i
        zastepowaniu Pogotowia (punkt 1)? Oraz USTAWOWEMU zakazowi opuszczania pracy po
        dyżurze (wprowadzonym przez parlament przy okazji ustawy o dyzurach lekarskich).
        Oraz jedynej możliwości zwiększenia zarobku poprzez dłuższą pracę (dużury,
        dodatkowe zatrudnienie) to nie bardzo wiem.

        7. Powinno wprowadzić się obowiązkowe ubezpieczenia lekarzy od
        błędów lekarskich. W przypadku szkody stroną dla pacjenta byłby
        ubezpieczyciel lekarza ( coś na wzór AC).

        Ubezpiuczenia SĄ obowiązkowe (ustawowo) i takowe ma każdy lekarz.

        8. NFZ powinien zrewidować koszty porad u specjalistów, moim
        zdanie są zawyżone.

        Ile powinna kosztować porada specjalisty według Ciebie ?
      • Gość: szkoda komentować ale .. Re: LEKARZE MATACZĄ, OGŁUPIAJĄ PACJENTÓW IP: *.rybnik.sdi.tpnet.pl 23.10.03, 20:30
        nie moglem się oprzeć :-)

        > Jak czytam te postulaty lekarzy, to się krew we mnie burzy.
        > 1. Pamiętam jak nam pacjentom tłumaczono sens lekarza
        > rodzinnego, to miał być nasz anioł stróż. Tak jest we Francji.
        > Dostęp do lekarza rodzinnego jest przez 24 godziny. Gdy ma
        > kłopoty przekazuje opiekę koledze. Co u nas zrobiono z tej
        > instytucji?- lepiej nie wspominać.

        Dostęp kochany to masz i to od kilku lat , proponuję wybrać się
        do Twojej przychodni i spytać jak jest rozwiązana w tej chwili
        opieka całodobowa.I tak z ciekawości powiedz ile Twoim należy
        zapłacić komuś kto ma być dla Ciebie dostępny 24 godziny na
        dobę , przyjechać do Ciebie w razie potrzeby.

        > 2. Bardzo dobrze, że NFZ pomyślał o badaniach
        laboratoryjnych,
        > laboratoria powinny uzyskać licencję na wykonywanie badań.
        Sam
        > padłem ofiarą badań laboratoryjnych, dlatego gorąco popieram
        > inicjatywę NFZ.

        Labolatoria powinny mieć i w większości mają odpowiednie
        certyfikaty. Ale tego pewnie też nie wiesz.

        > 3. Przeraża mnie szantaż lekarzy, że 3 mln pacjentów straci
        > opiekę, brzmi to jak kpina w świetle dotychczasowej praktyki
        > lekarzy.

        Nie lekarzy a pracodawców lekarzy , tych którzy muszą zapłacić
        im pensję ( to są takie pieniązki za które możesz kupić papu ,
        ubrać się , szkolić się , kupić samochód , mieszkanie bo wiesz
        lekarze to też ludzie - zresztą pewnie też ja otrzymujesz )

        > 4. Upadł etos zawodu lekarza jako zawodu publicznego zaufania,
        > wszystko przesłoniła chęć szybkiego dorobienia się, bez
        > względu na metody.

        To samo powiesz pewnie komentując artykól dotyczący prawników ,
        księży , policjantów i innych zawodów publicznego zaufania.
        A Ty??

        > 5. Powinno się ukrócić nielegalne praktyki wykorzystywania
        > drogiej aparatury diagnostycznej do prywatnej chałtury
        lekarzy,
        > powinno wprowadzić się częściową opłatę przez lekarzy na
        rzecz
        > placówki. Zapobiegłoby to nadmiernemu zadłużaniu szpitali.

        Jesli dobrze zrozumiałem , lekarz ma zapłacić np. 10 zł
        dziennie za to że może pracować.Ma to płacic z swojej pensji ??

        > 6. Nagminnie stosowane są praktyki zakazu pracy wysokiej
        klasy
        > specjalistów poza macierzystą jednostką (np. informatycy).

        Ok. ale bylejaki informatyk zarabia więcej niż lekarz.
        Taki zakaz musi być poparty godziwym zarobkiem !!!!

        > To jest troska o zdrowie lekarzy a tym samym o zdrowie
        > pacjentów. Przemęczony lekarz może wyrządzić ogromne szkody.

        Zgadza się

        > 7. Powinno wprowadzić się obowiązkowe ubezpieczenia lekarzy
        od
        > błędów lekarskich. W przypadku szkody stroną dla pacjenta
        byłby
        > ubezpieczyciel lekarza ( coś na wzór AC).

        znowu niewiele wiesz ale głupoty piszesz , jest OC i to od
        dawna ( lekarz to człowiek a nie maszyna jak samochód :-))

        > 8. NFZ powinien zrewidować koszty porad u specjalistów, moim
        > zdanie są zawyżone.

        to ok. 15 zł , ale tego pewnie tez nie wiesz

        PS. mam wrażenie że osoba podobna do Ciebie musiała wymyslić te
        warunki ofertowe.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka