Gość: sonka IP: *.internetdsl.tpnet.pl 23.10.03, 09:26 ten kraj trzeba zaorać i polać chwastosolem....... Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: Głest Re: Fundusz tnie kasę IP: 213.77.60.* 23.10.03, 09:33 TAK i niech składki wzrosną o 300% i całe leczenie tesz do 100% niech pokrywa pacjent i do tego złoży jeszcze 5 deklaracji i po 2 u każdego lekarza specjalisty i na portierni w szpitalu 3 deklaracje i meldunek też ma być obowiązkowy soataje nam jeszcze pielegniarka, położna, sanitariusz kierowca karetki oraz pani sprzątająca UPsss zapomniał bym o paniach kucharkach w szpitalach .. u nich wszystkich też deklaracje ale tu delikatnie po 2 szt. tyle, że jeszce opinia dochodzi. No ja jestem za!!! a co jak szaleć to na całego! ....tylko kiedy ta zgroza się skończy??? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: oburzona Re: Fundusz tnie kasę IP: *.bielsko.msk.pl 23.10.03, 09:35 Dranie. Na bezpłatne leczenie pacjentów zagwarantowane konstytucją to nie ma, ale na finansowanie działalności partii z budżetu to pieniądze zawsze są, bo muszą być. Za co by "biedacy" mydlili ludziom oczy w swoich kampaniach obiecując, że robią dużo dobrego i zrobią jeszcze więcej. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Tom Re: Fundusz tnie kasę IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.10.03, 10:06 Elektoracie SLD- gratuluję! Po Millerze już tylko potop. Skończyły się przedwyborcze kłamstwa. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: lolo Re: Fundusz tnie kasę IP: 213.227.108.* 23.10.03, 10:39 aj zapisałem się do lekarza rodzinnego na Kubie.Dostęp bezpłatny tylko trzeba zapłacić za przelot. Odpowiedz Link Zgłoś
eu-iza Re: Fundusz tnie kasę 23.10.03, 10:50 To jakas paranoja, przeciez zanim ten rodzinny w nocy wstanie, bo rozumiem, ze wolno mu spac, i dojedzie do pacjenta ( a ma ich srednio 2500 wiec moze miec kilka wezwan w nocy), zbada go i stwierdzi, ze pogotowie potrzebne...potem to pogotowie przyjedzie... Mam wrazenie ze politycy chca po prostu wykonczyc chorych i slabych, wtedy leczenie nie bedzie potrzebne. Noz sie w kieszeni otwiera.... I. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: tir Re: LEKARZE MATACZĄ, OGŁUPIAJĄ PACJENTÓW IP: *.acn.waw.pl 23.10.03, 12:22 Jak czytam te postulaty lekarzy, to się krew we mnie burzy. 1. Pamiętam jak nam pacjentom tłumaczono sens lekarza rodzinnego, to miał być nasz anioł stróż. Tak jest we Francji. Dostęp do lekarza rodzinnego jest przez 24 godziny. Gdy ma kłopoty przekazuje opiekę koledze. Co u nas zrobiono z tej instytucji?- lepiej nie wspominać. 2. Bardzo dobrze, że NFZ pomyślał o badaniach laboratoryjnych, laboratoria powinny uzyskać licencję na wykonywanie badań. Sam padłem ofiarą badań laboratoryjnych, dlatego gorąco popieram inicjatywę NFZ. 3. Przeraża mnie szantaż lekarzy, że 3 mln pacjentów straci opiekę, brzmi to jak kpina w świetle dotychczasowej praktyki lekarzy. 4. Upadł etos zawodu lekarza jako zawodu publicznego zaufania, wszystko przesłoniła chęć szybkiego dorobienia się, bez względu na metody. 5. Powinno się ukrócić nielegalne praktyki wykorzystywania drogiej aparatury diagnostycznej do prywatnej chałtury lekarzy, powinno wprowadzić się częściową opłatę przez lekarzy na rzecz placówki. Zapobiegłoby to nadmiernemu zadłużaniu szpitali. 6. Nagminnie stosowane są praktyki zakazu pracy wysokiej klasy specjalistów poza macierzystą jednostką (np. informatycy). To jest troska o zdrowie lekarzy a tym samym o zdrowie pacjentów. Przemęczony lekarz może wyrządzić ogromne szkody. 7. Powinno wprowadzić się obowiązkowe ubezpieczenia lekarzy od błędów lekarskich. W przypadku szkody stroną dla pacjenta byłby ubezpieczyciel lekarza ( coś na wzór AC). 8. NFZ powinien zrewidować koszty porad u specjalistów, moim zdanie są zawyżone. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: g@mdan Re: LEKARZE MATACZĄ, OGŁUPIAJĄ PACJENTÓW IP: *.tvsat364.lodz.pl 23.10.03, 13:59 Jak się czyta takie wypociny to człek głupieje do cna. To jak w końcu ma być. Czy tak jak we Francji, gdzie płaca lekarza to 3000-6000 euro? Czy obniżać koszty porad lekarzy-specjalistów (obecnie ok. 15 pln za sztukę)? Znów wszystkiemu winni są lekarze? Bo chcą zarabiać więcej od hydraulika? Czy jest tu może Psychiatra? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Gość Re: LEKARZE MATACZĄ, OGŁUPIAJĄ PACJENTÓW IP: 193.95.212.* 23.10.03, 14:13 W niektórych punktach tir ma rację, ale nie we wszystkich > 1. Pamiętam jak nam pacjentom tłumaczono sens lekarza > rodzinnego, to miał być nasz anioł stróż. Tak jest we Francji. > Dostęp do lekarza rodzinnego jest przez 24 godziny. Gdy ma > kłopoty przekazuje opiekę koledze. Co u nas zrobiono z tej > instytucji?- lepiej nie wspominać. Słusznie. Problem tylko polega na tym, iż lekarzom POZ proponuje się stawki takie jak mieli w ubiegłym roku (może +1%) i dorzuca się obowiązek pracy 24 godziny. Francuscy lekarze mają dość kasy aby zakontraktować usługi u kolegi. U nas jeśli mieliby tak zrobić to będą dosłownie dopłacać do interesu. W większości małych gmin jest 1 albo 2 świadczeniodawców (bo ludzi jest za mało na więcej). Oznacza to, że nawet jak sie lekarze dogadają (czyli nie zatrudnią nowych ale sami będą dyżurować) to będą musieli co drugą noc dyżurować i codziennie pracować od 8 do 18tej. To nieludzkie. Bez szans na urlop. I za to te same niskie pensje. Znam dość dobrze to środowisko, choć nie jestem lekarzem. W dodatku wg wzoru umowy będą musieli mieć pielęgniarkę też przez 24h. Myślicie, że będzie ona tam za darmo (24h to cztery pielęgniarki tj. jedna w systemie czterozmianowym). I to za ten dodatkowy procent? Ja po prostu bałbym się chodzić do takiego zmęczonego i sfrustrowanego lekarza, który do tego jest idiotą skoro podpisał taki kontrakt. Myślę po prostu, że skoro nas nie stać na lepszą jakość nie starajmy się szukać komfortu. W momencie kiedy brakuje pieniędzy na podstawowe rzeczy NFZ stara się zapewnic pacjentom dodatkowy komfort w postaci możliwości wzywania lekarza o każdej porze. Czyli będą dwie równoległe struktury: pogotowia i lejkarza POZ. Po co? W końcu ktoś musi zapłacić za to, że będzie dyżurowało jednoczesnie 2 razy więcej ludzi, że do dyspozycji będzie 2 razy więcej samochodów i jak lekarz przyjedzie do pacjenta i uzna, że to sprawa dla pogotowia to wezwie pogotowie. Dwa kursy... Idiotyzm. Pogotowie MUSI dyżurować. Do tej pory w sytuacjach mniejszej wagi pacjent i tak zawsze miał się gdzie zgłosić (zapewnienie takiej stacjonarnej opieki 24h i tak było w umowie POZ). W sytuacjach cięzkich wzywał pogotowie. Czy ma sens to zmieniać? Czy stać nas na to? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jan Re: LEKARZE MATACZĄ, OGŁUPIAJĄ PACJENTÓW IP: 213.17.248.* 23.10.03, 14:16 Rzeczywiście padłeś ofiarą badań, tylko jakich? Z etosu zawodu lekarza się nie wyżyje. Rzeczywiście dla wygody pacjenta trzeba pozamykać labolatoria i pozostawić tylko te kontrolowane przez prof. analityków. Niech motłoch z miast i miasteczek oraz wsi jeździ po kilkaset kilometrów (oczywiście dla wygody) do najbliższej placówki, by zbadać mocz. To jest rzeczywiście rozsądne i nie spowoduje takich ofiar jak twoja. Odpowiedz Link Zgłoś
slav_ Re: LEKARZE MATACZĄ, OGŁUPIAJĄ PACJENTÓW 23.10.03, 14:36 Jak czytam te postulaty lekarzy, to się krew we mnie burzy. 1. Pamiętam jak nam pacjentom tłumaczono sens lekarza rodzinnego, to miał być nasz anioł stróż. Tak jest we Francji. Dostęp do lekarza rodzinnego jest przez 24 godziny. Gdy ma kłopoty przekazuje opiekę koledze. Co u nas zrobiono z tej instytucji?- lepiej nie wspominać. Dostęp do lekarza 24 h oznacza telefon po poradę czy czekać do rana czy zgłosic się do szpitla już lub wezwać karetkę czy podać lek przeciwgorączkowy, ewentualnie uzgodnioną wizytę u osoby obłożenie chorej a nie przychodnię na kółkach i zastępowanie Pogotowia. 2. Bardzo dobrze, że NFZ pomyślał o badaniach laboratoryjnych, laboratoria powinny uzyskać licencję na wykonywanie badań. Sam padłem ofiarą badań laboratoryjnych, dlatego gorąco popieram inicjatywę NFZ. Laboratoria powinny mieć licencje. Ale nie te będą robić badania które mają licencje tylko te które wskaże fundusz. Czyje wskaże? Jakieś pytania o mozliwośc korupcji? Jakieś pytania o możliwości zawyżania cen przez monopolistów ? 3. Przeraża mnie szantaż lekarzy, że 3 mln pacjentów straci opiekę, brzmi to jak kpina w świetle dotychczasowej praktyki lekarzy. Mnie bardziej przeraża próba cynicznego "wpuszczenia w kanał" lekarzy rodzinnnych i zmuszenia podpisania umów z których nie będą się mogli wywiązać. Potem będzie za późno, fundusz umyje ręce i powoła kolejnego "rzecznika praw" który będzie informował pacjentów że wszystko im się należy bo fundusz "podpisał umowy". To nie lekarze rodzinni mają ustawowy obowiązek zapewnienia opieki lekarskiej tylko FUNDUSZ. Za to urzędnicy biorą nasze pieniądze.Nie płacisz ośrodkowi tylko FUNDUSZOWI. ON MA CI ZAPEWNIĆ POMOC LEKARSKĄ. Niech się stara. Piłka jest po jego stronie. TAM pretensje. 4. Upadł etos zawodu lekarza jako zawodu publicznego zaufania, wszystko przesłoniła chęć szybkiego dorobienia się, bez względu na metody. Etos upadł z powodu wieloletniego traktowania lekarzy jak ostatniej kategorii pracownikow, gównianych (przepraszam) wynagrodzeń i zmuszania do poniżającego gonienia za każdą złotówką i pracy w dziesięciu miejsach żeby jako tako żyć. 5. Powinno się ukrócić nielegalne praktyki wykorzystywania drogiej aparatury diagnostycznej do prywatnej chałtury lekarzy, powinno wprowadzić się częściową opłatę przez lekarzy na rzecz placówki. Zapobiegłoby to nadmiernemu zadłużaniu szpitali. ??? Zdecydowanie popieram ukrócenie nieleglanego wykorzystania sprzętu ??? "Placówki" zadłużają się bo leczą pacjentów za których nikt nie płaci. Jakie zadłużenie nie jest nadmierne? 6. Nagminnie stosowane są praktyki zakazu pracy wysokiej klasy specjalistów poza macierzystą jednostką (np. informatycy). To jest troska o zdrowie lekarzy a tym samym o zdrowie pacjentów. Przemęczony lekarz może wyrządzić ogromne szkody. ??? Popieram. Tylko jak się to ma do obowiązkowej 24 godzinne dostępności i zastepowaniu Pogotowia (punkt 1)? Oraz USTAWOWEMU zakazowi opuszczania pracy po dyżurze (wprowadzonym przez parlament przy okazji ustawy o dyzurach lekarskich). Oraz jedynej możliwości zwiększenia zarobku poprzez dłuższą pracę (dużury, dodatkowe zatrudnienie) to nie bardzo wiem. 7. Powinno wprowadzić się obowiązkowe ubezpieczenia lekarzy od błędów lekarskich. W przypadku szkody stroną dla pacjenta byłby ubezpieczyciel lekarza ( coś na wzór AC). Ubezpiuczenia SĄ obowiązkowe (ustawowo) i takowe ma każdy lekarz. 8. NFZ powinien zrewidować koszty porad u specjalistów, moim zdanie są zawyżone. Ile powinna kosztować porada specjalisty według Ciebie ? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: szkoda komentować ale .. Re: LEKARZE MATACZĄ, OGŁUPIAJĄ PACJENTÓW IP: *.rybnik.sdi.tpnet.pl 23.10.03, 20:30 nie moglem się oprzeć :-) > Jak czytam te postulaty lekarzy, to się krew we mnie burzy. > 1. Pamiętam jak nam pacjentom tłumaczono sens lekarza > rodzinnego, to miał być nasz anioł stróż. Tak jest we Francji. > Dostęp do lekarza rodzinnego jest przez 24 godziny. Gdy ma > kłopoty przekazuje opiekę koledze. Co u nas zrobiono z tej > instytucji?- lepiej nie wspominać. Dostęp kochany to masz i to od kilku lat , proponuję wybrać się do Twojej przychodni i spytać jak jest rozwiązana w tej chwili opieka całodobowa.I tak z ciekawości powiedz ile Twoim należy zapłacić komuś kto ma być dla Ciebie dostępny 24 godziny na dobę , przyjechać do Ciebie w razie potrzeby. > 2. Bardzo dobrze, że NFZ pomyślał o badaniach laboratoryjnych, > laboratoria powinny uzyskać licencję na wykonywanie badań. Sam > padłem ofiarą badań laboratoryjnych, dlatego gorąco popieram > inicjatywę NFZ. Labolatoria powinny mieć i w większości mają odpowiednie certyfikaty. Ale tego pewnie też nie wiesz. > 3. Przeraża mnie szantaż lekarzy, że 3 mln pacjentów straci > opiekę, brzmi to jak kpina w świetle dotychczasowej praktyki > lekarzy. Nie lekarzy a pracodawców lekarzy , tych którzy muszą zapłacić im pensję ( to są takie pieniązki za które możesz kupić papu , ubrać się , szkolić się , kupić samochód , mieszkanie bo wiesz lekarze to też ludzie - zresztą pewnie też ja otrzymujesz ) > 4. Upadł etos zawodu lekarza jako zawodu publicznego zaufania, > wszystko przesłoniła chęć szybkiego dorobienia się, bez > względu na metody. To samo powiesz pewnie komentując artykól dotyczący prawników , księży , policjantów i innych zawodów publicznego zaufania. A Ty?? > 5. Powinno się ukrócić nielegalne praktyki wykorzystywania > drogiej aparatury diagnostycznej do prywatnej chałtury lekarzy, > powinno wprowadzić się częściową opłatę przez lekarzy na rzecz > placówki. Zapobiegłoby to nadmiernemu zadłużaniu szpitali. Jesli dobrze zrozumiałem , lekarz ma zapłacić np. 10 zł dziennie za to że może pracować.Ma to płacic z swojej pensji ?? > 6. Nagminnie stosowane są praktyki zakazu pracy wysokiej klasy > specjalistów poza macierzystą jednostką (np. informatycy). Ok. ale bylejaki informatyk zarabia więcej niż lekarz. Taki zakaz musi być poparty godziwym zarobkiem !!!! > To jest troska o zdrowie lekarzy a tym samym o zdrowie > pacjentów. Przemęczony lekarz może wyrządzić ogromne szkody. Zgadza się > 7. Powinno wprowadzić się obowiązkowe ubezpieczenia lekarzy od > błędów lekarskich. W przypadku szkody stroną dla pacjenta byłby > ubezpieczyciel lekarza ( coś na wzór AC). znowu niewiele wiesz ale głupoty piszesz , jest OC i to od dawna ( lekarz to człowiek a nie maszyna jak samochód :-)) > 8. NFZ powinien zrewidować koszty porad u specjalistów, moim > zdanie są zawyżone. to ok. 15 zł , ale tego pewnie tez nie wiesz PS. mam wrażenie że osoba podobna do Ciebie musiała wymyslić te warunki ofertowe. Odpowiedz Link Zgłoś