prawdziwystarywiarus
04.02.03, 02:53
Gość portalu: Hakenbu napisał(a):
) ) 1. 100 dolcow placa wszyscy, wlacznie z mieszkancami krajow, gdzie 100 dol
) .
) to duuuzo wiecej kasy niz w Polsce.(
)
) Porownujesz teraz Polske z Mozambikiem?
) Nie lepiej porownac z tymi krajami, ktorych obywatele nie muszą legitymowac
sie
)
) wiza wjezdzajac do USA?
Dlaczego chcialbys porownywac oszczerczo porownywac Polske z Mozambikiem,
masochisto? Nie wolisz z jakims bogatszym krajem? Powiedzmy z Kuwejtem, albo
Arabia Saudyjska? Moze z jakims krajem o lepszym klimacie, np. z Wyspami
Bahama? Albo moze z jakims innym bliskim sojusznikiem USA, na przyklad z
Izraelem? Albo moze z czlonkiem EU - Grecja? A moze z nowymi czlonkami EU:
Wegrami, Republika Czeska, Litwa?
Obywatele wszystkich tych krajow potrzebuja wiz wjazdowych do USA tak samo
jak
ty. I podanie sw kazdym z tych krajow tez kosztuje 100 USD. Przywyczaj sie,
kolego, do obiektywnego statusu Polski w swiecie. Odzwyczaj sie natomiast od
romantycznej fikcji trzech wieszczow, ktora od polowy lat 30-tych XIX wieku
co
drugi Polak ma miedzy uszami, oraz od gierkowskiej wizji dziesiatej potegi
swiata, ktora nie istniala nigdzie i nigdy poza polskim Dziennikiem
Telewizyjnym.
Izrael tez jest dosc powazny sojusznik USA i tez nieprzyjaciel Saddama
Husseina, nie? A mimo to obywatele Izraela potrzebuja wiz amerykanskich. Ty
bys
sie chcial wepchac w kolejce przed Izrael, mowiac ze Polska ma wiekszy niz
Izrael wklad moralny w wojne z Irakiem? Nieladnie.
Bezwizowo wjezdzaja do USA obywatele 28 krajow z listy ponizej, ktore
spelniaja
opublikowane wymagania Visa Waiver Program (WVP). Polski na tej liscie nie ma
i dlugo nie bedzie. Wszyscy, ktorych nie ma na liscie, musza miec wize.
Andorra, Austria, Australia, Belgium, Brunei, Denmark, Finland, France,
Germany, Iceland, Ireland, Italy, Japan, Liechtenstein, Luxembourg, Monaco,
The
Netherlands, New Zealand, Norway, Portugal, San Marino, Singapore, Slovenia,
Spain, Sweden, Switzerland, the United Kingdom and Uruguay.
Poniewaz Polska opublikowanych wymagan Visa Waiver Program nie spelnia, to ty
nie wjedziesz do USA bez wizy, chocby cie apopleksja z tego powodu miala
zadusic.
Taka jest wlasnie roznica pomiedzy III RP a panstwem prawa, ze niczego w tej
sprawie Olo, Cimoszcze i Pastusiak pod stolem nie zalatwili i nie zalatwia.
Kryteria WVP okresla w Stanach ustawa. USA to nie Polska, w ktorej ustawe
mozesz zakupic za pare milionow zielonych, jesli tylko znasz wlasciwych
ludzi,
albo El Presidente tupie noga i niewygodne prawo znika.
Zanim pod jakimkolwiek wzgledem - ekonomicznym lub cywilizacyjnym -
podskoczysz
do poziomu ktoregokolwiek z krajow WVP, duuuzo wody jeszcze uplynie w Wisle.
A
na razie, jak mawia lud polski, wyzej d... nie podskoczysz.
Poki co, to twoj status wizowy u Amerykanow zgadza sie z grubsza z lokata RP
na
liscie korupcyjnej Transparency International za 2002 rok: 45 miejsce, miedzy
Peru a Ghana. Amerykanska obsluga w Warszawie jest pewnie nie gorsza niz w
Limie czy w Akrze. Pracuj u podstaw, walcz z korupcja, a byc moze juz Twoje
dzieci pojada bez wizy do Stanów.
Wizy USA potrzebuja obywatele tych 164 krajow:
Afghanistan, Albania, Algeria, Angola, Antigua and Barbuda, Argentina,
Armenia, Azerbaijan, Bahamas, Bahrain, Bangladesh, Barbados, Belarus,
Belize, Benin, Bhutan, Bolivia, Bosnia and Herzegovina, Botswana,
Brazil, Bulgaria, Burkina Faso, Burundi, Cambodia, Cameroon, Cape Verde,
Central African Republic, Chad, Chile, China, Colombia, Comoros, Congo
(Brazzaville), Congo (Democratic Republic of the), Costa Rica, Croatia,
Cuba, Cyprus, Czech Republic, Côte d'Ivoire, Djibouti, Dominica,
Dominican Republic, East Timor (Timor Timur), Ecuador, Egypt, El Salvador,
Equatorial Guinea, Eritrea, Estonia, Ethiopia, Fiji, Gabon, Gambia, The,
Georgia, Ghana, Greece, Grenada, Guatemala, Guinea, Guinea-Bissau,
Guyana, Haiti, Honduras, Hungary, India, Indonesia, Iran, Iraq,
Israel, Jamaica,
Jordan, Kazakhstan, Kenya, Kiribati, Korea, North, Korea, South, Kuwait,
Kyrgyzstan, Laos, Latvia, Lebanon, Lesotho, Liberia, Libya,
Lithuania, Macedonia (Former Yugoslav Republic of), Madagascar, Malawi,
Malaysia, Maldives, Mali, Malta, Marshall Islands, Mauritania,
Mauritius, Mexico, Micronesia, Federated States of, Moldova, Mongolia,
Morocco, Mozambique, Myanmar, Namibia, Nauru, Nepal, Nicaragua, Niger,
Nigeria, Oman, Pakistan, Palau, Panama, Papua New Guinea, Paraguay,
Peru, Philippines, Poland, Qatar, Romania, Russia, Rwanda, Saint Kitts
and Nevis, Saint Lucia, Saint Vincent and The Grenadines, Samoa, Sao Tome
and Principe, Saudi Arabia, Senegal, Seychelles, Sierra Leone, Slovakia,
Solomon Islands, Somalia, South Africa, Sri Lanka, Sudan, Suriname,
Swaziland, Syria, Taiwan, Tajikistan, Tanzania, Thailand, Togo, Tonga,
Trinidad and Tobago, Tunisia, Turkey, Turkmenistan, Tuvalu, Uganda,
Ukraine, United Arab Emirates, Uzbekistan, Vanuatu, Venezuela, Vietnam,
Western Sahara, Yemen, Yugoslavia (Serbia and Montenegro), Zambia,
Zimbabwe,
) ) 2. Kolejka wynika z nadmiaru chetnych. Jakby bylo mniej chetnych, to kolej
) ki
) by nie bylo. W Szwajcarii nigdy nie bylo, nawet jak jeszcze musieli miec
wizy
) 60
)
) Kolejka wynika z tego, ze, po pierwsze: z samego faktu, że istnieje
obowiązek
) wizowy, a po drugie: z fatalnej organizacji pracy amerykanskiej ambasady,
która
)
) robi co chce i jak chce. W czterdziestomilionowym kraju sa tylko dwa punkty
) wydawania wiz.
To rzeczywiscie zgroza, zeby suwerenne panstwo robilo, co chce! Stanowczo
trzeba z tym zrobic porzadek! Na USA nie masz wplywu. Zacznij wiec mniej
ambitnie: na poczatek mozesz zrobic porzadek z tym, ze wydanie obywatelowi
polskiemu, zamieszkalemu stale za granica, paszportu suwerennej RP trwa 6
miesiecy. Potem mozesz przekonac suwerenna Rosje, ze Polakom nie podoba sie
12-
godzinne czekanie na przejsciu granicznym w Bezledach, wiec Rosjanie maja
natychmiast z tym zrobic porzadek. Potem zrobisz porzadek w Minsku, z
suwerenna
Bialorusia.
Po tej rozgrzewce bedziesz sie mogl ewentualnie wziasc za Amerykanow.
Najlepiej
zaproponuj Ambasadzie USA w Warszawie swoje uslugi w charakterze konsultanta
od
organizacji pracy. Napisz raport, ze wizy amerykanskie maja byc bezplatnie
dodawane do hamburgerow w kazdym McDonaldzie w Polsce, i wystaw Ambasadzie za
ten raport slony rachunek.
)
) ) 3. Racja, pora z tym skonczyc - napisz do Bialego Domu, ze Ameryka ma ci
) ) wyplacac pensje - tylko punktualnie, i wysoka! Bo jak nie, to ty wycofasz
) im
) ) poparcie, albo wypowiesz im wojne. Na pewno postawiona twarza w twarz z
) gniewem Polakow, Ameryka skapituluje. I wtedy bedziesz zyl z reparacji
) wojennych.(
)
) Nie bardzo wiem skad ten sarkazm. Zdziwilbys sie jak Bushowi teraz zalezy
na
) poparciu Polski dla wojny z Irakiem. A twoja poddancza wobec USA postawa
jest
) tylko twoja prywatna postawa. Polska ma powody i podstawy by stawiac twarde
) warunki i powinna to robic.
)
Haaaa!!! ROTFL. Dziekuje serdecznie. Od wielu tygodni sie tak nie usmialem...
"podstawy by stawiac twarde warunki" powiadasz? Najlepiej ultimatum!
) ) 4. Po co ci wlasciwie wizy - tobie chodzi o kase, wiec po co masz sie
) fatygowac za ocean. Niech ci przysylaja do domu.(
)
) To zes przeswietlil moje prawdziwe intencje! Wg ciebie ja po prostu skamle,
bo
) brak mi szmalu i pragne zaiwaniac predziutko i bez problemowo do USA by
dumnie
) stanac przed zmywakiem w jakims McDonaldzie czy czyms takim.
) Oceniasz ludzi wedle siebie, a to blad. Ja w Polsce czuje sie swietnie, a
do
) USA chcialbym ktoregos dnia po prostu pojechac i je pozwiedzac bez
) obowiazkowego sterczenia kilk