Dodaj do ulubionych

Wizy USA - Kompleks napoleoński, mon cher Hakenbu?

04.02.03, 02:53
Gość portalu: Hakenbu napisał(a):

) ) 1. 100 dolcow placa wszyscy, wlacznie z mieszkancami krajow, gdzie 100 dol
) .
) to duuuzo wiecej kasy niz w Polsce.(
)
) Porownujesz teraz Polske z Mozambikiem?
) Nie lepiej porownac z tymi krajami, ktorych obywatele nie muszą legitymowac
sie
)
) wiza wjezdzajac do USA?



Dlaczego chcialbys porownywac oszczerczo porownywac Polske z Mozambikiem,
masochisto? Nie wolisz z jakims bogatszym krajem? Powiedzmy z Kuwejtem, albo
Arabia Saudyjska? Moze z jakims krajem o lepszym klimacie, np. z Wyspami
Bahama? Albo moze z jakims innym bliskim sojusznikiem USA, na przyklad z
Izraelem? Albo moze z czlonkiem EU - Grecja? A moze z nowymi czlonkami EU:
Wegrami, Republika Czeska, Litwa?

Obywatele wszystkich tych krajow potrzebuja wiz wjazdowych do USA tak samo
jak
ty. I podanie sw kazdym z tych krajow tez kosztuje 100 USD. Przywyczaj sie,
kolego, do obiektywnego statusu Polski w swiecie. Odzwyczaj sie natomiast od
romantycznej fikcji trzech wieszczow, ktora od polowy lat 30-tych XIX wieku
co
drugi Polak ma miedzy uszami, oraz od gierkowskiej wizji dziesiatej potegi
swiata, ktora nie istniala nigdzie i nigdy poza polskim Dziennikiem
Telewizyjnym.

Izrael tez jest dosc powazny sojusznik USA i tez nieprzyjaciel Saddama
Husseina, nie? A mimo to obywatele Izraela potrzebuja wiz amerykanskich. Ty
bys
sie chcial wepchac w kolejce przed Izrael, mowiac ze Polska ma wiekszy niz
Izrael wklad moralny w wojne z Irakiem? Nieladnie.

Bezwizowo wjezdzaja do USA obywatele 28 krajow z listy ponizej, ktore
spelniaja
opublikowane wymagania Visa Waiver Program (WVP). Polski na tej liscie nie ma
i dlugo nie bedzie. Wszyscy, ktorych nie ma na liscie, musza miec wize.

Andorra, Austria, Australia, Belgium, Brunei, Denmark, Finland, France,
Germany, Iceland, Ireland, Italy, Japan, Liechtenstein, Luxembourg, Monaco,
The
Netherlands, New Zealand, Norway, Portugal, San Marino, Singapore, Slovenia,
Spain, Sweden, Switzerland, the United Kingdom and Uruguay.

Poniewaz Polska opublikowanych wymagan Visa Waiver Program nie spelnia, to ty
nie wjedziesz do USA bez wizy, chocby cie apopleksja z tego powodu miala
zadusic.

Taka jest wlasnie roznica pomiedzy III RP a panstwem prawa, ze niczego w tej
sprawie Olo, Cimoszcze i Pastusiak pod stolem nie zalatwili i nie zalatwia.
Kryteria WVP okresla w Stanach ustawa. USA to nie Polska, w ktorej ustawe
mozesz zakupic za pare milionow zielonych, jesli tylko znasz wlasciwych
ludzi,
albo El Presidente tupie noga i niewygodne prawo znika.

Zanim pod jakimkolwiek wzgledem - ekonomicznym lub cywilizacyjnym -
podskoczysz
do poziomu ktoregokolwiek z krajow WVP, duuuzo wody jeszcze uplynie w Wisle.
A
na razie, jak mawia lud polski, wyzej d... nie podskoczysz.

Poki co, to twoj status wizowy u Amerykanow zgadza sie z grubsza z lokata RP
na
liscie korupcyjnej Transparency International za 2002 rok: 45 miejsce, miedzy
Peru a Ghana. Amerykanska obsluga w Warszawie jest pewnie nie gorsza niz w
Limie czy w Akrze. Pracuj u podstaw, walcz z korupcja, a byc moze juz Twoje
dzieci pojada bez wizy do Stanów.


Wizy USA potrzebuja obywatele tych 164 krajow:

Afghanistan, Albania, Algeria, Angola, Antigua and Barbuda, Argentina,
Armenia, Azerbaijan, Bahamas, Bahrain, Bangladesh, Barbados, Belarus,
Belize, Benin, Bhutan, Bolivia, Bosnia and Herzegovina, Botswana,
Brazil, Bulgaria, Burkina Faso, Burundi, Cambodia, Cameroon, Cape Verde,
Central African Republic, Chad, Chile, China, Colombia, Comoros, Congo
(Brazzaville), Congo (Democratic Republic of the), Costa Rica, Croatia,
Cuba, Cyprus, Czech Republic, Côte d'Ivoire, Djibouti, Dominica,
Dominican Republic, East Timor (Timor Timur), Ecuador, Egypt, El Salvador,
Equatorial Guinea, Eritrea, Estonia, Ethiopia, Fiji, Gabon, Gambia, The,
Georgia, Ghana, Greece, Grenada, Guatemala, Guinea, Guinea-Bissau,
Guyana, Haiti, Honduras, Hungary, India, Indonesia, Iran, Iraq,
Israel, Jamaica,
Jordan, Kazakhstan, Kenya, Kiribati, Korea, North, Korea, South, Kuwait,
Kyrgyzstan, Laos, Latvia, Lebanon, Lesotho, Liberia, Libya,
Lithuania, Macedonia (Former Yugoslav Republic of), Madagascar, Malawi,
Malaysia, Maldives, Mali, Malta, Marshall Islands, Mauritania,
Mauritius, Mexico, Micronesia, Federated States of, Moldova, Mongolia,
Morocco, Mozambique, Myanmar, Namibia, Nauru, Nepal, Nicaragua, Niger,
Nigeria, Oman, Pakistan, Palau, Panama, Papua New Guinea, Paraguay,
Peru, Philippines, Poland, Qatar, Romania, Russia, Rwanda, Saint Kitts
and Nevis, Saint Lucia, Saint Vincent and The Grenadines, Samoa, Sao Tome
and Principe, Saudi Arabia, Senegal, Seychelles, Sierra Leone, Slovakia,
Solomon Islands, Somalia, South Africa, Sri Lanka, Sudan, Suriname,
Swaziland, Syria, Taiwan, Tajikistan, Tanzania, Thailand, Togo, Tonga,
Trinidad and Tobago, Tunisia, Turkey, Turkmenistan, Tuvalu, Uganda,
Ukraine, United Arab Emirates, Uzbekistan, Vanuatu, Venezuela, Vietnam,
Western Sahara, Yemen, Yugoslavia (Serbia and Montenegro), Zambia,
Zimbabwe,


) ) 2. Kolejka wynika z nadmiaru chetnych. Jakby bylo mniej chetnych, to kolej
) ki
) by nie bylo. W Szwajcarii nigdy nie bylo, nawet jak jeszcze musieli miec
wizy&#
) 60
)
) Kolejka wynika z tego, ze, po pierwsze: z samego faktu, że istnieje
obowiązek
) wizowy, a po drugie: z fatalnej organizacji pracy amerykanskiej ambasady,
która
)
) robi co chce i jak chce. W czterdziestomilionowym kraju sa tylko dwa punkty
) wydawania wiz.


To rzeczywiscie zgroza, zeby suwerenne panstwo robilo, co chce! Stanowczo
trzeba z tym zrobic porzadek! Na USA nie masz wplywu. Zacznij wiec mniej
ambitnie: na poczatek mozesz zrobic porzadek z tym, ze wydanie obywatelowi
polskiemu, zamieszkalemu stale za granica, paszportu suwerennej RP trwa 6
miesiecy. Potem mozesz przekonac suwerenna Rosje, ze Polakom nie podoba sie
12-
godzinne czekanie na przejsciu granicznym w Bezledach, wiec Rosjanie maja
natychmiast z tym zrobic porzadek. Potem zrobisz porzadek w Minsku, z
suwerenna
Bialorusia.

Po tej rozgrzewce bedziesz sie mogl ewentualnie wziasc za Amerykanow.
Najlepiej
zaproponuj Ambasadzie USA w Warszawie swoje uslugi w charakterze konsultanta
od
organizacji pracy. Napisz raport, ze wizy amerykanskie maja byc bezplatnie
dodawane do hamburgerow w kazdym McDonaldzie w Polsce, i wystaw Ambasadzie za
ten raport slony rachunek.


)
) ) 3. Racja, pora z tym skonczyc - napisz do Bialego Domu, ze Ameryka ma ci
) ) wyplacac pensje - tylko punktualnie, i wysoka! Bo jak nie, to ty wycofasz
) im
) ) poparcie, albo wypowiesz im wojne. Na pewno postawiona twarza w twarz z
) gniewem Polakow, Ameryka skapituluje. I wtedy bedziesz zyl z reparacji
) wojennych.(
)
) Nie bardzo wiem skad ten sarkazm. Zdziwilbys sie jak Bushowi teraz zalezy
na
) poparciu Polski dla wojny z Irakiem. A twoja poddancza wobec USA postawa
jest
) tylko twoja prywatna postawa. Polska ma powody i podstawy by stawiac twarde
) warunki i powinna to robic.
)


Haaaa!!! ROTFL. Dziekuje serdecznie. Od wielu tygodni sie tak nie usmialem...
"podstawy by stawiac twarde warunki" powiadasz? Najlepiej ultimatum!



) ) 4. Po co ci wlasciwie wizy - tobie chodzi o kase, wiec po co masz sie
) fatygowac za ocean. Niech ci przysylaja do domu.(
)
) To zes przeswietlil moje prawdziwe intencje! Wg ciebie ja po prostu skamle,
bo
) brak mi szmalu i pragne zaiwaniac predziutko i bez problemowo do USA by
dumnie
) stanac przed zmywakiem w jakims McDonaldzie czy czyms takim.
) Oceniasz ludzi wedle siebie, a to blad. Ja w Polsce czuje sie swietnie, a
do
) USA chcialbym ktoregos dnia po prostu pojechac i je pozwiedzac bez
) obowiazkowego sterczenia kilk
Obserwuj wątek
    • prawdziwystarywiarus Re: Wizy USA - Kompleks napoleoński, mon cher Hak 04.02.03, 02:55
      > ) ) 4. Po co ci wlasciwie wizy - tobie chodzi o kase, wiec po co masz sie
      > ) fatygowac za ocean. Niech ci przysylaja do domu.(
      > )
      > ) To zes przeswietlil moje prawdziwe intencje! Wg ciebie ja po prostu skamle,
      > bo
      > ) brak mi szmalu i pragne zaiwaniac predziutko i bez problemowo do USA by
      > dumnie
      > ) stanac przed zmywakiem w jakims McDonaldzie czy czyms takim.
      > ) Oceniasz ludzi wedle siebie, a to blad. Ja w Polsce czuje sie swietnie, a
      do
      > ) USA chcialbym ktoregos dnia po prostu pojechac i je pozwiedzac bez
      > ) obowiazkowego sterczenia kilk


      Nie dziekuj Amerykanom, tylko podziekuj swoim rodakom, tym od zmywaka na
      Greenpoincie, ktorzy tez, co do jednego, oswiadczyli swego czasu,na pismie, ze
      oni do USA tylko na chwilke, dla turystyki i wypoczynku. Zamiast pomstowac,
      zalatw lepiej, zeby 70 000 przebywajacych i pracujacych w Stanach nielegalnie
      Polakow wrocilo do kraju. Wtedy dostaniesz amerykanska wize bez klopotu. A na
      razie - morda w kubel, USD 100 do reki, i szoruj truchtem do kolejki do
      konsulatu amerykanskiego o szostej rano, bo spadniesz z listy kolejkowej.

      A jak nadal ci sie nie podoba, to zawsze mozesz wystapic z NATO i przylaczyc
      sie do Iraku, najlepiej jako zywa tarcza. Albo niech ci Irak da stala wize,
      zebys mogl tam wypoczywac - piekny kraj, zabytki, krajobraz...





      • Gość: mgrBurak Re: Wizy USA - Kompleks napoleoński, mon cher Hak IP: *.proxy.aol.com 04.02.03, 03:07
        Stary naprawde szkoda czasu
        rozmawialismy z nim chyba w listopadzie
        w moim watku - wizy do USA ,jak wam pomoc?
        Nikt wtedy nie wysuna sensownej propozycji rozwiazania
        tego problemu,a mnie za propozycje donoszenia do INS
        na pracujacych nielegalnie polakow okrzyczano zdrajca...
        Nikt z nich wtedy nie zauwazyl ze moze to jest zart.
        • Gość: Hakenbu Zartownis Burak IP: *.wspiz.edu.pl 04.02.03, 19:20


          A czy ty Burasie napisales choc jedno sensowne zdanie? I sam zarzucasz innym
          brak pomyslow. Twoj zarcik, jak to sam okresliles, apropo donoszenia sluzbom
          imigracyjnym na rodakow, byl co najmniej niesmaczny zeby nie powiedziec
          odrazajacy.

    • bozena_l @ starywiarus 04.02.03, 03:40
      Stary daj sobie spokoj z tlumaczniem co, jak i po co bo gosciu i tak nie skuma !

      Zajmij sie sprawami paszportowymi bo to robisz najlepjej i nie trac czasu na
      problemy zfrustrowanych poloczkow z wizami do USA czy AU

      Pozdrawiam

      Bozenka L.
      • bulldog3 Re: @ starywiarus 04.02.03, 04:08
        dobrze,dobrze Viarus !! - tak trzymac !!! pisac prosto,otwarcie !! ,to moze
        tym chamskim pyskom stojacym za wizami od 5 rana w kolejce na Pieknej cos
        wreszcie w lebach zaswita.
        • Gość: Hakenbu Bulldog3 - chamski pysku milo cie poznac. IP: *.wspiz.edu.pl 04.02.03, 19:24
          Czesc chamski pysku. Zdziwi cie fakt, ze nigdy nie stalem ,ani nawet nie
          probowalem wystawac w kolejce pod ambasada USA. Ty z pewnoscia poznales juz
          smak i kolejki i wscibskich pytan amerykanskich urzedasow. Podobalo Ci sie?
          Wyglada, ze tak.
          Powiem Ci jednak, ze wraz ze swoim obrzydliwym zboczeniem pozostajesz w
          mniejszosci.
          Rasia!
          • prawdziwystarywiarus I po ptokach, Hakenbu. Masz szlaban.. 05.02.03, 03:08
            Gość portalu: Hakenbu napisał(a):

            > Czesc chamski pysku. Zdziwi cie fakt, ze nigdy nie stalem ,ani nawet nie
            > probowalem wystawac w kolejce pod ambasada USA. Ty z pewnoscia poznales juz
            > smak i kolejki i wscibskich pytan amerykanskich urzedasow. Podobalo Ci sie?
            > Wyglada, ze tak.
            > Powiem Ci jednak, ze wraz ze swoim obrzydliwym zboczeniem pozostajesz w
            > mniejszosci.
            > Rasia!

            No i po ptokach. Thank you, State Dept.



            Kwasniewski, Cimoszewicz i Pastusiak: O
            Immigration & naturalization Service: 1


            Najpiekniejsze jest:
            Quote:
            Amerykanie zapewnili, że Polacy, którzy nie naruszają prawa USA, będą godnie
            traktowani - powiedział Skolimowski

            Natomiast Polacy naruszajacy prawo USA, w tym imigracyjne, beda na lotniskach
            amerykanskich traktowani tak jak do tej pory, to znaczy tak jak wszyscy inni
            naruszjacy prawo amerykanskie.


            www.rzeczpospolita.pl/gazeta...._2.html

            Polska - USA Konsultacje konsularne
            Wizy i opłaty zostają

            Zniesienie amerykańskich wiz dla Polaków w najbliższym czasie jest raczej
            niemożliwe, podobnie jak zniesienie opłaty wizowej, która wynosi dziś 100
            dolarów. To efekty - dla wielu Polaków na razie mało satysfakcjonujące - polsko-
            amerykańskich konsultacji, które zakończyły się wczoraj w Warszawie.


            Temat zniesienia wiz był poruszany, ale żadna konkretna ani nawet przybliżona
            data nie padła. - Polska musi najpierw spełnić kryteria ekonomiczne. Nie bez
            znaczenia jest też powodzenie walki z terroryzmem - tłumaczył po zakończeniu
            konsultacji Janusz Skolimowski, dyrektor Departamentu Konsularnego MSZ.
            Przypomniał, że zbyt wielu Polaków łamie przepisy wizowe, przedłuża pobyt w USA
            lub w ogóle nie wraca do kraju. Z tych powodów około 30 procent osób
            ubiegających się w Polsce o wizy otrzymuje decyzje odmowne.

            Tymczasem, aby bezwizowa podróż za ocean w ogóle była możliwa, liczba odmów nie
            powinna przekraczać 3 procent. Takie jest założenie amerykańskiego
            programu "Visa Waiver Program", z którego korzysta dziś 28 krajów świata (m.
            in. Francja, Wielka Brytania, a także Słowenia). Dzięki niemu obywatele tych
            krajów mogą przebywać w USA bez wiz nawet trzy miesiące, zarówno służbowo, jak
            i turystycznie.

            W najbliższym czasie prawdopodobnie nie uda się też uzyskać zniesienia opłat
            wizowych. - W tym względzie odpowiedź amerykańska nie była dla nas w pełni
            satysfakcjonująca. Nadal jednak będziemy prowadzić rozmowy w tej sprawie -
            powiedział Janusz Skolimowski. Amerykanie twierdzą bowiem, że tzw. opłata
            konsularna w wysokości 100 dolarów, którą muszą wpłacać wszyscy ubiegający się
            o wizę bez względu na to, czy ją dostaną, czy nie, została zatwierdzona przez
            Kongres USA i jest stosowana na całym świecie.

            Amerykanie zapewnili jednak, że Polacy zawracani do kraju nie będą źle
            traktowani na amerykańskich lotniskach. O takich przypadkach kilkakrotnie
            informowała polska prasa. - Mocno postawiliśmy sprawę traktowania naszych
            obywateli i cofania ich z granicy. Amerykanie zapewnili, że Polacy, którzy nie
            naruszają prawa USA, będą godnie traktowani - powiedział Skolimowski.

            Służyć temu miałoby m.in. przeniesienie biura Urzędu Imigracyjnego na
            warszawskie lotnisko. Szef polskiego MSZ Włodzimierz Cimoszewicz ma w tej
            sprawie wystosować list do sekretarza stanu USA Colina Powella i do szefa nowo
            powstającego departamentu ds. bezpieczeństwa narodowego Toma Ridge'a. KW-Z



            • Gość: Hakenbu Cos jednak idzie do przodu... IP: *.wspiz.edu.pl 06.02.03, 16:47
              prawdziwystarywiarus napisał:

              A jednak... Temat wiz zostal poruszony, jak slusznie zauwazyles, przez polskie
              wladze. To, ze w najblizszym czasie, wizy pozostana, nie mialem co do tego
              zludzen, ale perspektywy sa w czasie nieco odleglejszym - powiedzmy rok, dwa
              lata?
              Koszmarna to dla Ciebie zgorzknialy wiarusie perspektywa. Przeciez mialo byc
              tak fatalnie...
              Jestem zwolennikime malych kroczkow. Niech na poczatek Amerykanie zorganizuja
              swoj Emigration Office na Okeciu.
              Do tego godne traktowanie u nich na lotniskach... To tez piekne.
              Pomalutku, pomalutku. Jestem cierpliwy. Nie spieszy mi sie bo i nie mam do
              kogo. Wujka w Londynie juz odwiedzalem, a innych krewniakow za granica po
              prostu nie mam. Zadna moja ciotka, czy kuzyn nie szoruja latryn US -
              przyjaciol.
              Was Polonusi w oczka to kole i wstyd was rumiencem oblewa.
              Ale zapewniam Was, za nie ma powodu do wstydu, bo zadna praca nie hanbi.
              • prawdziwystarywiarus Do przodu? To zalezy od percepcji kierunku 07.02.03, 12:47
                Gość portalu: Hakenbu napisał(a):

                > prawdziwystarywiarus napisał:
                >
                > A jednak... Temat wiz zostal poruszony, jak slusznie zauwazyles, przez
                polskie
                > wladze. To, ze w najblizszym czasie, wizy pozostana, nie mialem co do tego
                > zludzen, ale perspektywy sa w czasie nieco odleglejszym - powiedzmy rok, dwa
                > lata?
                > Koszmarna to dla Ciebie zgorzknialy wiarusie perspektywa. Przeciez mialo byc
                > tak fatalnie...
                > Jestem zwolennikime malych kroczkow. Niech na poczatek Amerykanie zorganizuja
                > swoj Emigration Office na Okeciu.
                > Do tego godne traktowanie u nich na lotniskach... To tez piekne.
                > Pomalutku, pomalutku. Jestem cierpliwy. Nie spieszy mi sie bo i nie mam do
                > kogo. Wujka w Londynie juz odwiedzalem, a innych krewniakow za granica po
                > prostu nie mam. Zadna moja ciotka, czy kuzyn nie szoruja latryn US -
                > przyjaciol.
                > Was Polonusi w oczka to kole i wstyd was rumiencem oblewa.
                > Ale zapewniam Was, za nie ma powodu do wstydu, bo zadna praca nie hanbi.


                Powiedzialby ze nie do przodu, a w miejscy drepcze. Ale każde oczekiwanie rodzi
                nadzieję. Bez wiz moze za rok, moze za dwa, może za trzydzieści lat...

                W sprawie biura INS na Okęciu (nota bene "Immigration", nie "Emigration"), to
                przypuszczam że wątpię, przede wszystkim ze wzgledu na koszty. Odpowiednio
                zabezpieczone biuro, pilnowane 24/7 przez amerykańską ochronę. Łącza
                satelitarne i urządzenia zabezpieczenia szyfrowego transmisji danych ze Stanów.
                Skierowany specjalnie ze Stanów personel, któremu trzeba płacić ekstra za pracę
                za granicą. Tłumacze z odpowiednimi amerykańskimi certyfikatami bezpieczeństwa
                osobowego. Kto miałby za to wszystko zapłacić? Podatnik amerykański na pewno
                nie, bo z amerykańskiego punktu widzenia obecny system funkcjonuje OK i jest
                dla USA nierównie bardziej ekonomiczny.

                Jeśli kontrola INS miałaby być TYLKO na Okęciu, czyli "ostateczna" jak tego
                chce Cimoszewicz, to musiałyby zostać spełnione amerykańskie ustawowe warunki
                bezpieczeństwa lotnictwa cywilnego, umożliwiające uznanie lotów z Warszawy
                za "lokalne", czyli nie podlegające dalszej kontroli w USA. W tym celu na
                Okęciu musiałaby istnieć cała specjalna "sterylna strefa" oddzielona od reszty
                dworca lotniczego, przeznaczona wyłącznie do odprawy pasażerow odlatujących do
                USA, obsadzona przez personel amerykański, wyposażona we własne oddzielne
                stoisko postojowe dla samolotu, pilnowane przez amerykańską ochronę, oraz
                własne "rękawy" przystawiane do samolotu. Każdy Polak pracujący w tej
                specjalnej strefie musiałby najpierw przejść gruntowną "wentylację"
                okoliczności osobistych i kontaktów, prowadzoną z udziałem FBI. Koszt takiego
                przedsięwzięcia byłby fantastyczny. Kto miałby za to wszystko zapłacić?
                Podatnik amerykański na pewno nie.


                • Gość: Karol Re: Do przodu? To zalezy od percepcji kierunku IP: *.home.cgocable.net 08.02.03, 01:12
                  Do pana komentarza dorzuce wiadomosc z dzisiejszej prasy {feb.07.03} , otoz od
                  roku 2005 od wszystkich obcokrajowcow przekraczajacych granice USA beda
                  pobierane odciski palcow lub skanowana teczowka oka {albo to i to razem }.
                  Dotychczas procedura ta stosowana jest do obywateli niektorych krajow , za dwa
                  lata wszyscy . P.S. W internetowym koncercie zyczen piosenke "Czy te oczy noga
                  klamac" dedykuje panom ppor.Komentatorowi , Hakenbu i im podobnym pomazancom
                  zamieszkalym Vistula river silicon valley.
      • Gość: Hakenbu do Bozenki L. IP: *.wspiz.edu.pl 04.02.03, 19:14
        W jakim charakterze pracujesz Bozenko tam, za oceanem? To chyba jakas
        frustrujaca robota, bo sama frustracje wmawiasz innym. Jestem spokojnym i
        zadowolonym z zycia czlowiekiem.
        To bez sensu co?
        • bozena_l @ Hakenbu - cham sie przyssal i szpanuje 04.02.03, 20:39
          Gość portalu: Hakenbu napisał(a):

          > W jakim charakterze pracujesz Bozenko tam, za oceanem?

          No prosze - cham sie przyssal i szpanuje

          Bozena L.

          members.tripod.com/bozenal/
          • Gość: Hakenbu Bezpodstawnie mnie obrazasz... IP: *.wspiz.edu.pl 06.02.03, 17:33
            Czy ja powiedzialem cos brzydkiego?
            Grzecznie Cie spytalem w jaki sposob zarabiasz pieniazki u Wuja Sama. Jesli nie
            chcesz odpowiadac to po prostu nie odpowiadaj zamiast wyzywac mnie od chamow.
            To ja sie przyssalem, szpanuje???
            Chce konstruktywnie podyskutowac, ale z wyjatkiem staregowiarusa nikt nie jest
            chyba na wystarczajacym poziomie intelektualnym by podjac rozsadnie temat.
            • Gość: Monty Re: Bezpodstawnie mnie obrazasz... IP: *.qc.sympatico.ca 06.02.03, 18:07
              Gość portalu: Hakenbu napisał(a):


              > To ja sie przyssalem, szpanuje???
              > Chce konstruktywnie podyskutowac, ale z wyjatkiem staregowiarusa nikt nie
              jest
              > chyba na wystarczajacym poziomie intelektualnym by podjac rozsadnie temat.


              No Bubu ale dales do pieca z tym Twoim "poziomem intelektualnym".
              Staremuwiarusowi to Ty mozesz skarpetki wyprac, a nie z nim dyskutowac. Niech
              Ci przytocze moja odpowiedz z innego watku, co mysle o Twoim intelekcie


              <<
              --------------------------------------------------------------------------------
              Sam widzisz Hakenbu, ze nie zalapujesz sie nawet na te niskie 92 punkty. Lekko
              liczac (i tu jestem dla Ciebie bardzo laskawy) ponad pol godziny potrzebowal
              Twoj umysl, zeby z prostego tekstu wychwycic i wyartykulowac poprawnie
              informacje, ze Ulster i Tampere w FINLANDII to nie Ameryka a o zgrozo- Europa.
              Ale pisz chlopcze pisz, bo przypuszczam ze nie tylko u mnie poprawiasz prace
              przepony.


              • Gość: Hakenbu W trosce o przepone i glowke Monty'ego. IP: *.wspiz.edu.pl 06.02.03, 19:02

                Nie jestes pseudointeligencie w stanie poprawnie do 10 zliczyc, wiec nie
                obciazaj swoich zdegenerowanych komorek mozgowych w beznadziejnej probie oceny
                mojego ilorazu inteligencji.
                W odroznieniu do Ciebie potrafie wykonywac kilka zadan naraz, czasem powoduje
                to pomylki - i do takiej pomylki sie przyznalem.

                Co do starego wiarusa to docenilem jedynie jego zaangazowanie w sprawe, choc
                jest wrecz przeciwne od tego jakiego bym oczekiwal.
                Co do prania skarpetek, te czynnosc pozstawie Tobie - osobie bez watpienia
                doswiadczonej w pracach nieskomplikowanych, w jakich Kanadyjczycy chetnie cie
                zatrudniaja. (optymistycznie zalozylem, ze jednak gdzies pracujesz)

                Widzisz: pranie skarpetek to cos w sam raz dla Ciebie. Pracuje nie tylko
                przepona, ale i raczki. Przypuszczam, ze Twojej zmizernialej lepetyny nikt nie
                mialby sumienia obciazyc jakakolwiek praca.
                Przypomne Ci tylko takie stare, ale jakze pasujace na te okolicznosc
                przyslowie: "Psy szczekaja karawana jedzie dalej"

                Moj watek dotyczacy wiz do USA to wlasnie taka karawana. Przede nia dluga i
                wyboista droga. Czasem tylko doskoczy jakas glupawa psina i proboje kasac po
                nogach. Ujada przy tym, ze hej. Tyle, ze na ujadaniu sie konczy bo i pysk i
                lapki ma za krotkie.
                Trzymaj sie i zadbaj o przepone bo z mozgownica to chyba juz niewiele da sie
                zrobic.
                • Gość: Monty Re: W trosce o przepone i glowke Monty'ego. IP: *.qc.sympatico.ca 06.02.03, 23:52
                  Lubie Cie Bubu, szczegolnie jak sie wkurwisz, bo piszesz wtedy jeszcze
                  pocieszniej niz po wielogodzinnym dumaniu. A tak na marginesie moj ty
                  wieloczynnosciowy jak kombajn Bizon inteligencie, to karawana idzie a nie
                  jedzie. Jechac to mozesz Ty- karawanem, moj ty glabie milutki.
                  • Gość: Hakenbu "Glabie milutki" - zadziwiasz pieknem mowy swojej IP: *.wspiz.edu.pl 08.02.03, 09:38

                    Wzruszajace jak zwykly robol dba o piekno i poprawnosc ojczystego jezyka. I ty
                    biedaczyno siedzisz w jakiejs zapyzialej Kanadzie gdzie prostacki lud anglo - i
                    francuzkojezyczny nie jest nawet w stanie pojac jak wiele wysilku wkladasz w
                    codzienna pielegnacje mowy Mickiewicza i Sienkiewicza,
                    Masz na szczescie jeszcze forum na polskim portalu gdzie mozesz wykazac sie
                    elokwencja i niezwykla wprost drobiazgowoscia w ocenianiu cudzych wypocin.

                    Chyle czola. Zycze dalszych sukcesow i skutecznosci w wychwytywaniu wszelkich
                    bledow, ktore czynia z polskiej mowy zwykly smietnik.

                    P.S. "Glabie milutki" - to najrozkoszniejszy komplement jakim mnie obdarzono od
                    czasu kiedy bylem przedszkolakiem. Ze wzruszenia lzy ciekna mi ciurkiem na
                    klawiature. Nie pisz juz wiecej bo mi oczy do cna wyschna.
                    • Gość: Monty Re: 'Glabie milutki' - zadziwiasz pieknem mowy sw IP: *.qc.sympatico.ca 09.02.03, 06:01
                      Oj uwazaj Zlamanybu, bo Ci zylka w mozgu peknie, jak sie bedziesz znowu
                      probowal wzniesc ponad swe intelektualne mozliwosci. Tym razem "pani"
                      sprawdzila wypracowanie zanim pozwolila nacisnac "enter" co? Widzisz jak to
                      dobrze, gdy czasem ktos da po tym durnym lbie.
                      PS. Gdy juz Cie Amerykanie pogonia z ambasady i ustawisz sie w kolejce po wize
                      pod kanadyjska, to powolaj sie na mnie. Ja nawet robote przy sprzataniu kibli u
                      anglo-frankofonskiego prostackiego ludu Ci zalatwie, bys z gola dupa nie musial
                      wracac. A i pare kartek z roznych stron tego zacofanego kraju wyslemy Twoim
                      znajomym, by mysleli zes Ty tu turysta. Poznaj student dobre serce robola.
                      Tylko kup se w koncu komputer, podlacz sie za swoje do internetu i nie okradaj
                      juz tej biednej uczelni i Polski, bos ponoc czlek szkolony i bardzo dumny z
                      siebie???
                      • Gość: Hakenbu Monty naprawde polubilem Cie chlopie! IP: *.wspiz.edu.pl 09.02.03, 10:54

                        Dobry z ciebie chlop Monty, mocno ograniczony, ale poczciwosc od Ciebie az bije.
                        I pochwaliles mnie za dobre "wypracowanie" i robote chcesz mi zalatwic w
                        Kanadzie. Po twoim poprzednim poscie wydawalo mi sie, ze juz mocniej wzruszyc
                        sie nie mozna. Mylilem sie.

                        Troszczysz sie o finanse WSPiZ-u, ktora jednak wbrew temu co sobie roisz w
                        malej glowce, biedna uczelnia nie jest. Nawet stale lacze tutaj mamy. Chocbym
                        tu szczezl nad klawiatura to nie podroze kosztow uczelni nawet o zlotowke.
                        Tak wiec troska twa, choc przejmujaca, jest zupelnie chybiona.

                        Wspominales o dumie... Tak. WSPiZ od ladnych kilku lat jest prywatna uczelnia
                        biznesowa nr 1 w Polsce, w wiekszosci rankingow prasowych. Skoro ucze sie tu,
                        moge poczuc sie choc troszeczke bardziej dowartosciowany?

                        Jeszcze raz stokrotne dzieki za dobre checi, ale to moze Tobie przydalaby sie
                        pomoc? Kiedy znudzi Ci sie juz stanowisko konserwatora powierzchni plaskich i
                        zatesknisz za macierza, daj znac. Oferuje wszelka pomoc, na miare, rzecz jasna,
                        moich skromnych mozliwosci.

                        Poki co, ja do Kanady sie nie wybieram. A kiedy juz zaplanuje sobie taka
                        wyprawe to (tylko czy jestes w stanie to pojac?) nie w celach zarobkowych.
                        Turysta w cudzyslowie jestes Ty i tlumy Tobie podobnych, ale "tlumy" to nie
                        wszyscy.
                        Mozesz mi uwierzyc, albo i nie (co za roznica) ja zaliczam siebie do tej
                        waskiej grupy Polakow, ktorzy mozliwosc wyjazdu za granice traktuja jako okazje
                        do pozwiedzania i doznania nowych wrazen.

                        Marzenia o dorwaniu sie do zmywaka, albo kibla w kraju zachodnim, za pare
                        dolcow za godzine nie sa moimi marzeniami. To mentalnosc typowa dla magistrow
                        Burakow, myszek, Bozen w agrescie i innych, z Montymi na czele.
                        Mierzycie wszystkich wlasna miara. Swiadczy to o waszych bardzo ograniczonych
                        mozliwosciach intelektualnych.
                        Nie dziwcie sie zatem, ze pracujecie tam gdzie pracujecie za kwoty, za ktore
                        zaden szanujacy sie Amerykanin czy Kanadyjczyk nie kiwnal by nawet palcem.
                        • Gość: Monty Re:Czesc Zlamasie IP: *.qc.sympatico.ca 10.02.03, 16:57
                          He, he, Zakrzywionybu, juz trzeci raz w przeciagu paru dni walisz epistole na
                          pol ekranu, jaki to jestes piekny, madry i bogaty - (turysta). Widzisz, skoro
                          tyle razy o tym piszesz, to nawet Tobie trudno w to uwierzyc, a chcesz zebym
                          ja, stary wrobel dal sie nabrac na konskie gowno. To ze jestes dumny z
                          przyjecia do pomaturalnej szkoly to i dobrze, bo rzadko sie zdarza, nawet
                          mizernej szkole popelniac takie bledy. Opraw se w ramke papier, na ktorym masz
                          to napisane. Dla Ciebie to jak dyplom. Bedzie sie czym pochwalic przed
                          sasiadami. Sluchaj Zakrzywionybu, nawet sie nie zdziwilem, gdy "uczenie"
                          probowales mnie przekonac zes nie zlodziej. Myslacych i postepujacych jak Ty sa
                          tam miliony, wiec i kondycja Twego kraju jest taka jaka wszyscy widza. W koncu
                          na czyms sie opierali prof. prof. Lynn i Vanhannen, gdy przeprowadzone w
                          kilkudziesięciu krajach badania inteligencji wykazały, iż wśród
                          krajów "pierwszego świata" Polacy (wraz z Portugalczykami i Chorwatami) należą
                          do trójki narodów o najniższej w Europie średniej inteligencji. I jeszcze jedno
                          Zlamanybu, zmien se wrozke, bo na moj temat robi Cie ordynarnie w ch.ja. Dla
                          ulatwienia podaj jej, ze Monty nie urodzil sie w przywislanskiej krainie, a i
                          (skad inad fajnego choc trudnego) jezyka uczyl sie gdzie indziej. Sam widzisz,
                          ze z ta tesknota walnales jak golab o parapet. Za goscine tez Ci serdecznie
                          podziekuje. Zawsze licze na siebie, a te grosiki bardziej sie Tobie przydadza.
                          • Gość: Hakenbu Czekam na nowe, swieze inwektywy. "Zlamas jest OK" IP: *.wspiz.edu.pl 11.02.03, 16:22

                            Poza wszystkim innym, co tu wypisujesz, ty nie-urodzony-nad-Wisla-Polaku, w
                            jednym masz racje. Marnuje swoj cenny czas na polemike ze zidiocialym,
                            zgorzknialym robolem. ( zatem ma epistola krotsza bedzie tym razem)
                            Oczywiscie skoro twa nieszczesna matka wydala cie na swiat na obczyznie to Ty
                            juz nie podlegasz gloszonej przez siebie teorii o genetycznej glupocie Polakow.

                            Trudno rzeczowo odnosic sie do bredni sfrustrowanego Polaczka, ktoremu wydaje
                            sie, ze Polaczkiem nie jest a wypisuje glupoty na polonijnym forum. Istna
                            schizofrenia!
                            Trzymaj sie nieszczesny glupcze. Nieszczescie jest w istocie, nie miec
                            ojczyzny...

                            • Gość: Monty Re: Czekam na nowe, swieze inwektywy. 'Zlamas jes IP: *.sympatico.ca 11.02.03, 16:58
                              Jak na razie to inwektywy rozchodza sie na wszystkie strony jedynie spod Twoich
                              >>inteligentnych<< paluszkow. A "zlamas" jest ales gut. Czyz nie tak her Haken?
    • america Przestancie sie rzucac jeden na drugiego Polaka 04.02.03, 05:56
      Ci co nie sa Polakami w polskim rzadzie chca was sklocic w ime znanego "dziel i
      rzadz".
      I widac cel osiagaja.
      Jak powiedzialem na innym watku.

      "Odpowiedz na to trzeba szukac z innej perspektywy.
      Czy obecny rzad polski to rzad Polakow?
      W 90% nie jest a wiec dlaczego by nie mial podejmowac decyzji
      uderzajacych w Polonie?. Sprawy nie maja sie lepiej rowniez dla Polakow
      w kraju. Ten sam zdradziecki rzad rozprzedal i rozprzedaje majatek narodowy
      za bezcen. Zastosowal chaniebnie wysokie podatki dla swoich obywateli.
      Doprowadzil do skrajengo ubostwa duzy procent rodakow. Doprowadzil wielu do
      bankructwa i nedzy. Z przymknietym okiem pozwala na szerzenie sie korupcji.
      Pozwoilil wielomilionowym gangsterom rozszabrowac polski majatek i uciec z karju
      w tym wielu do Izraela.
      Narod polski jest uciesniony obojetnie gdzie sie znajduje czy na wszchodzie
      gdzie prawdziwym Polakom nie tylko nie odmawia sie przyjazdu do kraju ale
      rowniez odmawia sie uznania polskiego obywatelstwa czy na zachodzie gdzie mamy
      szykany paszportowe i sytuacje zupelnie odwrotna. Poprostu ktos nas tak bardzo
      nienawidzi ze sprawia mu przyjemnosc mscic sie bez opamietania. Zapominaja ze
      rzad jest dla obywateli a nie obywatele dla rzadu ale czy naprawde zapominaja?
      oni to robie z zimna swiadomoscia.
      Przy okazji szerzac nienawisc Polakow do samych siebie. To celowa zorganizowana
      robota wedlug z gory ustalonego scenariusza. Czy nikt tego nie widzi?"

      AMERICA
      • Gość: Hakenbu Popieram Cie Americo, choc nie w calosci.. IP: *.wspiz.edu.pl 04.02.03, 19:41
        america napisał:

        >Ja tez szczerze nienawidze Leszka Millera i jego lewackich ministrow. To nie
        moj rzad, nie moj wybor, ale on niestety reprezentuje w tym momencie Polske. Z
        grubsza zgadzam sie z twoimi opiniami, z wyjatkiem pewnych antysemickich fobii,
        ktorym probojesz dac upust.
        Jest to niestety choroba toczaca duza czesc Polonii zwlaszcza amerykanskiej.
        Wystarczy wspomniec tu o Kongresie Pana Moskala, ktory slynie z debilnych
        rowniez antysemickich wypowiedzi.
        Wiecej wiary w siebie, a mniej wiary w teorie spiskow zydowsko - masonskich,
        wyjdzie Ci to na zdrowie.
        Pozdrawiam.

    • Gość: Hakenbu Tak bardzo chcialbys uwierzyc ze Polska jest be.. IP: *.wspiz.edu.pl 04.02.03, 19:04
      ... bo wtedy uzasadnilbys swoja ucieczke z ojczyzny, zdaje sie, ze az do
      kangurowa (z tego co pamietam). Uwielbiam polemiki z Toba bo tylko utwierdzaja
      mnie w przekonaniu, ze ja tu u siebie jestem Pan, a Wy Polonusi...? Sami biedni
      frustraci wiecie to najlepiej.


      ) Dlaczego chcialbys porownywac oszczerczo porownywac Polske z Mozambikiem,
      ) masochisto? Nie wolisz z jakims bogatszym krajem? Powiedzmy z Kuwejtem, albo
      ) Arabia Saudyjska? Moze z jakims krajem o lepszym klimacie, np. z Wyspami
      ) Bahama? Albo moze z jakims innym bliskim sojusznikiem USA, na przyklad z
      ) Izraelem? Albo moze z czlonkiem EU - Grecja? A moze z nowymi czlonkami EU:
      ) Wegrami, Republika Czeska, Litwa?

      Moj Boze zwalilo mnie z nog jak wiele wspanialych krajow pokornie znosi
      narzucone im amerykanskie przepisy. Powiem otwarcie: guzik mnie obchodzi czy
      jakis Saudyjczyk, czy inny Bahanczy ma problemy z wiza czy nie. Pisze w swoim
      imieniu i tych Polakow ktorych zenuje wystawanie po wizy, a mieli by ochote
      wyjechac do Las Vegas, albo na Hawaje (zaufaj, ze nie brak tu w Polsce takich,
      ktorych stac na to bez problemow)


      ) Obywatele wszystkich tych krajow potrzebuja wiz wjazdowych do USA tak samo
      ) jak
      ) ty. I podanie sw kazdym z tych krajow tez kosztuje 100 USD. Przywyczaj sie,
      ) kolego, do obiektywnego statusu Polski w swiecie. Odzwyczaj sie natomiast od
      ) romantycznej fikcji trzech wieszczow, ktora od polowy lat 30-tych XIX wieku
      ) co
      ) drugi Polak ma miedzy uszami, oraz od gierkowskiej wizji dziesiatej potegi
      ) swiata, ktora nie istniala nigdzie i nigdy poza polskim Dziennikiem
      ) Telewizyjnym.

      Co ty mi pieprzysz o trzech wieszczach?? W nosie to mam. Zyje tu i teraz w
      takich to a takich okolicznosciach. Z Gierkiem tez mi tu nie wyjezdzaj bo dla
      mnie to tylko zwykly komunistyczny przestepca, ktory zostawil w spadku po sobie
      gigantyczny dlugi i koszmarne betonowe osiedla. Nie mam w sobie krzty
      sentymentu do lat PRL-u, wrecz przeciwnie.


      ) Izrael tez jest dosc powazny sojusznik USA i tez nieprzyjaciel Saddama
      ) Husseina, nie? A mimo to obywatele Izraela potrzebuja wiz amerykanskich. Ty
      ) bys
      ) sie chcial wepchac w kolejce przed Izrael, mowiac ze Polska ma wiekszy niz
      ) Izrael wklad moralny w wojne z Irakiem? Nieladnie.

      Biznes jest biznes. Trzeba grac o swoje. W Izraelu szaleje wojna i generalnie
      trudno ten kraj nazwac stabilnym. Zawsze mozna znalezc taki elemnt targujac sie
      z Amerykanami, ktory wyroznia nas posrod listy krajow, ktore przedstawiles.
      Zatem nie musialoby oznaczac, ze zniesienie wiz dla Polski musialoby pociagnac
      lawine znoszonych wiz w innych krajach.
      Zreszta... Nie trzeba zaraz tak od razu tych wiz znosic. Wystarczyloby
      wyraznie, na znak dobrej woli, te przepisy wobec Polski zlagodzic.

      ) Bezwizowo wjezdzaja do USA obywatele 28 krajow z listy ponizej, ktore
      ) spelniaja
      ) opublikowane wymagania Visa Waiver Program (WVP). Polski na tej liscie nie ma
      ) i dlugo nie bedzie. Wszyscy, ktorych nie ma na liscie, musza miec wize.
      )
      ) Andorra, Austria, Australia, Belgium, Brunei, Denmark, Finland, France,
      ) Germany, Iceland, Ireland, Italy, Japan, Liechtenstein, Luxembourg, Monaco,
      ) The
      ) Netherlands, New Zealand, Norway, Portugal, San Marino, Singapore, Slovenia,
      ) Spain, Sweden, Switzerland, the United Kingdom and Uruguay.

      Imponujace! Chcesz mi udowodnic, ze w tak elitarnym towarzystwie smierdzacy
      Polaczek nie ma czego szukac? Jakos ta "ekita" nie robi na mnie wrazenia.
      Owszem to bogate kraje, ale jest wsrod nich np. Urugwaj. Czy to jakas potega
      gospodarcza? Najwyrazniej jestem niedoinformowany.

      ) Poniewaz Polska opublikowanych wymagan Visa Waiver Program nie spelnia, to ty
      ) nie wjedziesz do USA bez wizy, chocby cie apopleksja z tego powodu miala
      ) zadusic.

      No to kurde Amerykance uchwalili ustawe, a ja biedny maluczki musze to pokornie
      jak Zyd slowa boga Jahwe przyjac. Istniej cos takiego jak dyplomacja i Polska
      tez takim organem dysponuje. W dyplomacji nie ma sentymentow. Stawia sie twarde
      warunki. Poki co Amerykanie korzystaja z Polskiego poparcia dla wojny z Irakiem
      i zapewnili sobie zbyt na przestarzaly samolot bojowy. My Wam - Wy Nam. Proste?

      )
      ) Taka jest wlasnie roznica pomiedzy III RP a panstwem prawa, ze niczego w tej
      ) sprawie Olo, Cimoszcze i Pastusiak pod stolem nie zalatwili i nie zalatwia.
      ) Kryteria WVP okresla w Stanach ustawa. USA to nie Polska, w ktorej ustawe
      ) mozesz zakupic za pare milionow zielonych, jesli tylko znasz wlasciwych
      ) ludzi,
      ) albo El Presidente tupie noga i niewygodne prawo znika.
      )
      ) Zanim pod jakimkolwiek wzgledem - ekonomicznym lub cywilizacyjnym -
      ) podskoczysz
      ) do poziomu ktoregokolwiek z krajow WVP, duuuzo wody jeszcze uplynie w Wisle.


      Probujesz mi czy sobie udowodnic, ze slusznie uczyniles uciekajac z pieknej
      krainy nad Wisla? Najwyrazniej nie jestes do konca o tym przekonany i probojesz
      sam sobie opisac Polske jako kraj opoanowanym przez bandytów, skorumpowanych
      politykow i urzednikow, slowem miejsce w ktorym nie da sie zyc.
      Ty, madry i przezorny czlowiek zabrales dupe w troki i wyrwales sie z tego
      piekla na ziemi.
      Szczere gratulacje!

      ) A
      ) na razie, jak mawia lud polski, wyzej d... nie podskoczysz.
      )
      ) Poki co, to twoj status wizowy u Amerykanow zgadza sie z grubsza z lokata RP
      ) na
      ) liscie korupcyjnej Transparency International za 2002 rok: 45 miejsce, miedzy
      ) Peru a Ghana. Amerykanska obsluga w Warszawie jest pewnie nie gorsza niz w
      ) Limie czy w Akrze. Pracuj u podstaw, walcz z korupcja, a byc moze juz Twoje
      ) dzieci pojada bez wizy do Stanów.

      Z pokora mam znow przyjac amerykanski ranking, o przepraszam teoretycznie
      sporzadzony przez miedzynarodowa organizacje. Moze i w Polsce jest korupcja.
      Ale co w takim razie robia tu te cale stada McDonaldsow i KFC? Amerykanski
      biznes wie co robi pchajac sie do obskurnej nadwislanskiej krainy.


      ) Wizy USA potrzebuja obywatele tych 164 krajow:
      )
      ) Afghanistan, Albania, Algeria, Angola, Antigua and Barbuda, Argentina,
      ) Armenia, Azerbaijan, Bahamas, Bahrain, Bangladesh, Barbados, Belarus,
      ) Belize, Benin, Bhutan, Bolivia, Bosnia and Herzegovina, Botswana,
      ) Brazil, Bulgaria, Burkina Faso, Burundi, Cambodia, Cameroon, Cape Verde,
      ) Central African Republic, Chad, Chile, China, Colombia, Comoros, Congo
      ) (Brazzaville), Congo (Democratic Republic of the), Costa Rica, Croatia,
      ) Cuba, Cyprus, Czech Republic, Côte d'Ivoire, Djibouti, Dominica,
      ) Dominican Republic, East Timor (Timor Timur), Ecuador, Egypt, El Salvador,
      ) Equatorial Guinea, Eritrea, Estonia, Ethiopia, Fiji, Gabon, Gambia, The,
      ) Georgia, Ghana, Greece, Grenada, Guatemala, Guinea, Guinea-Bissau,
      ) Guyana, Haiti, Honduras, Hungary, India, Indonesia, Iran, Iraq,
      ) Israel, Jamaica,
      ) Jordan, Kazakhstan, Kenya, Kiribati, Korea, North, Korea, South, Kuwait,
      ) Kyrgyzstan, Laos, Latvia, Lebanon, Lesotho, Liberia, Libya,
      ) Lithuania, Macedonia (Former Yugoslav Republic of), Madagascar, Malawi,
      ) Malaysia, Maldives, Mali, Malta, Marshall Islands, Mauritania,
      ) Mauritius, Mexico, Micronesia, Federated States of, Moldova, Mongolia,
      ) Morocco, Mozambique, Myanmar, Namibia, Nauru, Nepal, Nicaragua, Niger,
      ) Nigeria, Oman, Pakistan, Palau, Panama, Papua New Guinea, Paraguay,
      ) Peru, Philippines, Poland, Qatar, Romania, Russia, Rwanda, Saint Kitts
      ) and Nevis, Saint Lucia, Saint Vincent and The Grenadines, Samoa, Sao Tome
      ) and Principe, Saudi Arabia, Senegal, Seychelles, Sierra Leone, Slovakia,
      ) Solomon Islands, Somalia, South Africa, Sri Lanka, Sudan, Suriname,
      ) Swaziland, Syria, Taiwan, Tajikistan, Tanzania, Thailand, Togo, Tonga,
      ) Trinidad and Tobago, Tunisia, Turkey, Turkmenistan, Tuvalu, Uganda,
      ) Ukraine, United Arab Emirates, Uzbekistan, Vanuatu, Venezuela, Vietnam,
      ) Western Sahara, Yemen, Yugoslavia (Serbia and Montenegro), Zambia,
      ) Zimbabwe,


      Matko jedyna! I co z t
      • Gość: myszka do hakenbu IP: *.36-131-66.nowhere.mc.videotron.ca 04.02.03, 20:25
        jezeli nie bedzie wiz do us ty pierwszy bedziesz stal w kolejce do lotu
        • bozena_l @ myszka 04.02.03, 20:42
          Gość portalu: myszka napisał(a):

          > jezeli nie bedzie wiz do us ty pierwszy bedziesz stal w kolejce do lotu

          Masz racje ! Przyssal sie do nas bosmy dziewice ! Takich chamow nam nie trzeba -
          mamy swoich na miejscu

          Pozdrawiam
      • bozena_w_agrescie Pozbyc sie chwasta ! 04.02.03, 21:10
        Ja mysle , ze ty naduzywasz troche sluzbowego serwera i nalezy temu polozyc
        kres.
        W koncu w Polsce nikomu sie teraz nie przelewa i to szczyt, bys tu za cudze
        pieniadze wypisywal glupia propagande.
        Zainteresowanym podaje, gdzie mozna cie namierzyc i poskarzyc:

        Wyzsza Szkola
        Przedsiebiorczosci
        i Zarzadzania
        im. Leona Kozminskiego

        ul. Jagiellonska 59
        03-301 Warszawa
        tel.(022) 519-21-00
        fax (022) 811-30-68
        wspiz@wspiz.edu.pl

        Pozdrawiam.


        • bozena_l @ bozena_w_agrescie - Masz racje kochana ! 04.02.03, 21:13
          Masz racje kochana !

          W morde mu ! Szpanuje ze w Polsce siedzi i ma paszporcik polski w kieszeni ...
          Chamstwo !
        • Gość: Monty Re: Pozbyc sie chwasta ! IP: *.sympatico.ca 04.02.03, 21:30
          Jesli to prawda, to niech Bozia ma w opiece przyszlych podwladnych i tych
          wszystkich, ktorych los bedzie zalezal od tego tumana, jesli ukonczy i dostanie
          dyplom. Brrrrrr.
          • Gość: Monty Re: Pozbyc sie chwasta ! IP: *.sympatico.ca 04.02.03, 21:34
            A swoja droga to w narodzie jednak musi byc kiepsko z ta srednia inteligencji,
            bo przeciez toto dostalo gdzies mature?????
            • Gość: Monty Re: Pozbyc sie chwasta ! IP: *.sympatico.ca 04.02.03, 21:38
              Jedyna nadzieja w tym, ze ono tam nie pobiera nauk a wyklada i sporadycznie
              tylko pod nieobecnosc szefa doskakuje do klawiatury. Piszac ze wyklada, mialem
              oczywiscie na mysli terakote.
        • Gość: Hakenbu Wracaj do agrestu... IP: *.wspiz.edu.pl 06.02.03, 18:27
          Niesamowite! Jak mnie namierzylas!?
          Nawet znasz adres i numer telefonu...no!no!
          Tylko skad zalozenie, ze jestem pracownikiem? Myslisz, ze studenci na WSPiZ nie
          maja dostepu do internetu?
          Wiecej pomyslunku mniej glupich zalozen agresciaro.

          Tyle dobrego, ze zareklamowalas naprawde swietna szkole wyzsza.

          • bozena_w_agrescie +++++++++++++ Wracaj do agrestu...---------------- 06.02.03, 19:23
            Tak, to widac, zaiste dobra to szkola. Pod warunkiem, ze indywidua takie jak ty
            uzywaja tam komputera w przerwie miedzy sprzataniem sali wykladowej i
            korytarza.To takze mialam na mysli piszac "serwer sluzbowy".
            Duzo w Polsce takich "naprawde dobrych szkol"? Bo az strach bierze co bedzie
            jak ruszycie w maju 2004 na te budowy i do garow na tzw. Zachodzie.
    • Gość: myszka Re: Wizy USA - Kompleks napoleoński, mon cher Hak IP: *.36-131-66.nowhere.mc.videotron.ca 04.02.03, 21:58
      a jezeli on sie dostanie na posade w konsulacie prl oj biada nam zdrajcom komuny
      • bulldog3 Re: Wizy USA ,sposoby dostania ! 05.02.03, 03:34
        zeszliscie z tematu na pierdoly bez sensu !!!,mialo byc o wizach !1 W/g
        najnowszych doniesien kolejka na Pieknej sie wydluza !!!!!!!!! Teraz nastala
        moda na biznesmana, tzn taki jeden z drugim idzie do Ambasady w czarnym
        garniturze obowiazkowo i czarna skorzana teczka oraz nieustajaco dzwoniacym
        komorkowcem [ znaczy sie bardzo wazne sprawy ma na glowie] oraz biale
        skarpetki obowiazkowo !! - to wszystko ponoc robi wrazenie i wiza jest
        przyznawana,choc na koniec w szerokim usmiechu zadowolenia widac powazny
        ubytek uzebienia lub srebrne [blaszane ??] koronki !, - no to do zobaczenia w
        USA na dachach !!
        • Gość: mgrBurak Re: Wizy USA ,sposoby dostania ! IP: *.proxy.aol.com 05.02.03, 04:10
          biale skarpetki juz mam wiec to polowa sukcesu
          pojde pod ambasade ,moze spotkam tam
          hakenbu
          • Gość: Hakenbu Re: Wizy USA ,sposoby dostania ! IP: *.wspiz.edu.pl 06.02.03, 17:36

            Burasek! Ty miodzie na moje utrudzone serce! Z przykroscia zawiadamiam Cie, ze
            ja nie nosze bialych skarpetek, nie mam w zwyczaju tez krecic sie w tlumie
            desperatow na ulicy Pieknej w Warszawie.
            Czy to oznacza, ze nie mozemy zostac kumplami?
            • Gość: Gnat Re: Wizy USA ,sposoby dostania ! IP: *.cpe.net.cable.rogers.com 07.02.03, 19:54
              Gość portalu: Hakenbu napisał(a):

              >
              > Burasek! Ty miodzie na moje utrudzone serce! Z przykroscia zawiadamiam Cie,
              ze
              > ja nie nosze bialych skarpetek, nie mam w zwyczaju tez krecic sie w tlumie
              > desperatow na ulicy Pieknej w Warszawie.
              > Czy to oznacza, ze nie mozemy zostac kumplami?
    • luiza-w-ogrodzie Hakenbu: krzyzowka Hakenkreuza z Ubu? (no txt) 06.02.03, 02:36

      • Gość: A27 polska krajem praworzadnosci IP: *.proxy.aol.com 17.02.03, 06:02
        pozadek mosi byc
        • prawdziwystarywiarus Re: polska krajem praworzadnosci 18.02.03, 02:34
          Gość portalu: A27 napisał(a):

          > pozadek mosi byc

          Wiec UP!

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka