Dodaj do ulubionych

Goscie z Polski dobrze placa zagranica

05.08.03, 09:41

www.wprost.pl/ar/?O=47484
Kilkanaście miejscowości we Włoszech, Austrii, na Węgrzech i Słowacji żyje
niemal wyłącznie z gości z Polski

Maso Corto we włoskim Tyrolu, Santa Susanna na wybrzeżu Costa Brava w
hiszpańskiej Katalonii, austriackie kurorty Kaprun i Zell am See czy
węgierski Hajduszoboszló to właściwie polskie miejscowości. Utrzymują je
bowiem w znacznej mierze turyści z Polski. Właściciele hoteli, moteli i
pensjonatów zapraszają dla nich polskich artystów, a personel uczy się
języka polskiego. Już kilkanaście miasteczek we Włoszech, Austrii, na
Węgrzech czy Słowacji nastawiło się głównie na gości z Polski. Nic dziwnego,
na Słowacji Polacy są drugą po Czechach najliczniej reprezentowaną grupą
turystów. I to wcale nie najbiedniejszych. Z danych Szwedzkiej Izby
Turystyki wynika, że podczas wakacji w Skandynawii Polacy wydają więcej niż
Niemcy. ....
Obserwuj wątek
    • jot-23 Re: Goscie z Polski dobrze placa zagranica 05.08.03, 15:46
      komentator napisała:
      > Kilkanaście miejscowości we Włoszech, Austrii, na Węgrzech i Słowacji żyje
      > niemal wyłącznie z gości z Polski
      >
      > Maso Corto we włoskim Tyrolu, Santa Susanna na wybrzeżu Costa Brava w
      > hiszpańskiej Katalonii, austriackie kurorty Kaprun i Zell am See czy
      > węgierski Hajduszoboszló to właściwie polskie miejscowości. Utrzymują je
      > bowiem w znacznej mierze turyści z Polski. Właściciele hoteli, moteli i
      > pensjonatów zapraszają dla nich polskich artystów, a personel uczy się
      > języka polskiego. Już kilkanaście miasteczek we Włoszech, Austrii, na
      > Węgrzech czy Słowacji nastawiło się głównie na gości z Polski. Nic dziwnego,
      > na Słowacji Polacy są drugą po Czechach najliczniej reprezentowaną grupą
      > turystów. I to wcale nie najbiedniejszych. Z danych Szwedzkiej Izby
      > Turystyki wynika, że podczas wakacji w Skandynawii Polacy wydają więcej niż
      > Niemcy. ....

      no tow. commentatore, macie nasladowcow. wszystko po waszej mysli tow. Wprost
      zmierza wielkimi krokami w kierunku superexpressu, a pamietam, jeszcze z 5 lat
      temu, sytuacja wygladala tak ze na jeden numer mozna bylo znalezc tylko pare
      wiekszych klamstw i przeklaman. teraz, sytuacja sie odwrocila, jest to
      szczesliwy dzien kiedy znajdzie sie jeden artykol ktory obiektywnie
      odzwierciedla rzeczywistosc.

      Wezmy taka informacje o Maso Corto. trzeba miec twoj poziom intelektualny,
      zeby nie zauwazyc ze jest to wylacznie , WYLACZNIE, komercyjny , oplacony
      kawalek, finansowany przez niejaki "Top Residence Kurz" , aby napedzac tam
      klientow. co ciekawe, te "polskie miejsce" nie ma nawet slowa/ani wzmianki o
      polsce na swojej oficjalnej stronie. wstydza sie czy co?
    • klaryska Re: Goscie z Polski dobrze placa zagranica 05.08.03, 20:04
      w Skandynawi wydaja wiecej niz Niemcy. Niemcy chodza wieczorem do knajp a
      Polakow na to nie stac. Ale niewatpliwie zaczyna powstawc grupa dobrze
      zarabiajacych Ci musza sie pokazac wiec moze...
      Niemcy to tez specyficzny narod jezdza na wakacje przyczepami campingowymi i
      nie wydaja zbyt duzo forsy
      komentator napisała:

      >
      > www.wprost.pl/ar/?O=47484
      > Kilkanaście miejscowości we Włoszech, Austrii, na Węgrzech i Słowacji żyje
      > niemal wyłącznie z gości z Polski
      >
      > Maso Corto we włoskim Tyrolu, Santa Susanna na wybrzeżu Costa Brava w
      > hiszpańskiej Katalonii, austriackie kurorty Kaprun i Zell am See czy
      > węgierski Hajduszoboszló to właściwie polskie miejscowości. Utrzymują je
      > bowiem w znacznej mierze turyści z Polski. Właściciele hoteli, moteli i
      > pensjonatów zapraszają dla nich polskich artystów, a personel uczy się
      > języka polskiego. Już kilkanaście miasteczek we Włoszech, Austrii, na
      > Węgrzech czy Słowacji nastawiło się głównie na gości z Polski. Nic dziwnego,
      > na Słowacji Polacy są drugą po Czechach najliczniej reprezentowaną grupą
      > turystów. I to wcale nie najbiedniejszych. Z danych Szwedzkiej Izby
      > Turystyki wynika, że podczas wakacji w Skandynawii Polacy wydają więcej niż
      > Niemcy. ....
    • Gość: tow kataryna tak trzymac tow. kroczem do europy IP: *.205-202-24.mtl.mc.videotron.ca 05.08.03, 23:21
      • Gość: Me- 110 Re: Zagranica dobrze placi gosciom z Polski IP: 66.183.58.* 06.08.03, 00:10
        "Praktyka bezrobotnych chorzowian w partnerskim mieście włoskim Termoli, to „10
        dni upokorzeń”, pisze Goniec Górnośląski. Najłagodniejszą z szykan było
        wyrażenie „stupido Polacco”, czyli „głupi Polak"
        • y_dus Re: Zagranica dobrze placi gosciom z Polski 06.08.03, 04:19
          no, kumpel jak to przeczytal to mowi, ze on tez tam pojedzie, jak tylko sie
          obrobi z polem. "Tera to my sa pany, mowi, jak wioze Ruskich na pole to nieraz
          i wszystkich pogubie i co mnie kto zrobi? Kibla im nie dalem, to sobie sami
          zlozyli z cegiel i dykty na dworzu, popatrz jaki zaradny narod.. No przeciez
          ich na pokoje nie zaprosze!"
    • h_usa_r Kiedys polski konsul w Australii powiedzial 06.08.03, 07:07
      Przecietny Polak zarabia 300 dolarow na miesiac. Wydaje 500 a reszte odklada w
      banku.

      Widocznie ta typowo polska matematyka ekonomii spelnia sie wspaniale rowniez za
      granica.

      A po przyjezdze ukradnie sie autko sasiadowi i dlug sie splaci.
      Moze nawet z wczasow wroci sie autkiem czeskiego czy niemieckiego sasiada???
    • Gość: toja Re: Goscie z Polski dobrze placa zagranica IP: *.dialup.mindspring.com 07.08.03, 13:53
      A w Chicago juz na lotnisku wiekszosc pyta czy praca zalatwiona - najlepiej
      od juz?????? Ha,hi!!!!!!!!!
    • Gość: Lambert Re: Goscie z Polski dobrze placa zagranica IP: *.sympatico.ca 07.08.03, 17:03
      komentator napisała:

      > Kilkanaście miejscowości we Włoszech, Austrii, na Węgrzech i Słowacji żyje
      > niemal wyłącznie z gości z Polski
      >
      Jesli to sa tacy "goscie" jak ci Polacy, ktorych widzialem w hotelu w Nicei
      podczas GP Monaco, to jedno jest pewne- dlugo se nie pozyja.

      > Maso Corto we włoskim Tyrolu, Santa Susanna na wybrzeżu Costa Brava w
      > hiszpańskiej Katalonii, austriackie kurorty Kaprun i Zell am See czy
      > węgierski Hajduszoboszló to właściwie polskie miejscowości. Utrzymują je
      > bowiem w znacznej mierze turyści z Polski.

      W miejsce slowa "utrzymuja" wpisal bym slowo bardziej adekwatne do
      zachodzacego zjawiska- DEGRADUJA
      • jot-23 Re: Goscie z Polski dobrze placa zagranica 07.08.03, 17:07
        Gość portalu: Lambert napisał(a):
        > W miejsce slowa "utrzymuja" wpisal bym slowo bardziej adekwatne do
        > zachodzacego zjawiska- DEGRADUJA

        tow. commentator zamilkl...i tylko jakies pierdoly po niemiecku wyciaga na
        innym watku. Skoro sie nudzi w tej finlandii, niech, dla wlasnego w sumie
        pozytku, znajdzie te szwedzkie dane o wydatkach turystow zagranicznych per
        capita, ktore jakoby maja byc wyzsze u polakow niz u niemcow.
      • macacz Seria pytan 07.08.03, 17:33
        "w tym roku w Maso Corto wszystkie pokoje hotelowe sa zarezerwowane (80 proc.
        gosci stanowia Polacy), zas w pobliskim Vernago, dokad Polacy nie jezdza,
        wolnych jest polowa miejsc."

        DLACZEGO pOLACY NIE JEZDZA DO VERNAGO?
        JAK TAM SIE DOSTAC? MOZE POJADE TAM NA URLOP.

        "Polacy gromadza sie w tych samych miejscowosciach wczasowych za granica, bo w
        grupie, wsród swoich, czuja sie pewniej"

        KUPA, KUPA MOSCI PANOWIE? A MOZE TLUMACZY POTRZEBA?

        "...mówi Andrzej Zachwanski, socjolog turystyki."

        A JA SKONCZYLEM PSYCHOLOGIE DREWNA.


        "Dla hotelarza czy restauratora nie ma wazniejszej rzeczy niz wiernosc gosci, a
        tacy sa wlasnie Polacy ze Slaska - mówi Jerzy Wojnik,"

        CZY PRAWDA TA BEDZIE DALEJ AKTUALNA PO REFORMIE GORNICTWA ?

        "Austriacy reklamuja sie na 350 billboardach w najwiekszych polskich miastach,
        zatrudniaja polskich instruktorów narciarstwa, a podczas ferii w biurze
        informacji turystycznej pracuja tlumacze mówiacy po polsku"

        PO CH...A WIEC JECHAC DO AUSTRII? ZEBY PO POLSKU POGADAC???
        POLKE WYRWAC? POLKE ZATANCZYC? POLSKIEJ WODKI SIE NAPIS? POLSKA GAZETE POCZYTAC?


        A TERAZ TO:
        "Nawet w tak drogim i egzotycznym miejscu jak Hawaje Polacy sa w stanie
        zapewnic godziwy dochód miejscowym przedsiebiorcom, jesli traktuje sie ich na
        równi z innymi - mówi Bozena Jarnot, wlascicielka Hawaii Polonia Tours"

        NO TO JUZ ZALEWKA- AKURAT TAM DOMINUJA POLACY Z POLSKI, NIE KITUJ OJCIEC. TO
        BIURO OGLASZA SIE W POLONIJNEJ PRASIE I JEZDZA TAM NAJCZESCIEJ POLACY Z USA.
        DOSC KITU I SMALCU.
    • alaskanka3 Re: Goscie z Polski dobrze placa zagranica 07.08.03, 19:33

      Nie watpie ze dobrze placa.

      Przed +- 7-8 laty znajomy spotkal w Cancun grupke
      Polakow, nie wiedzielismy wtedy co sie dzieje w Polsce,
      znajomy wzial za dobra monete ich opowiadania jak
      wspaniale jest teraz w Polsce.

      W ostatnich kilku latach wyjasnilo sie to curiozum przy
      okazji wylapywania roznych 'Slowikow' : Cancun jest
      miejscem spotkan polskiej mafii.


      mk
      ==
      • waldek.usa Re: Goscie z Polski dobrze placa zagranica 07.08.03, 19:53
        alaskanka3 napisała:

        >
        > Nie watpie ze dobrze placa.
        >
        > Przed +- 7-8 laty znajomy spotkal w Cancun grupke
        > Polakow, nie wiedzielismy wtedy co sie dzieje w Polsce,
        > znajomy wzial za dobra monete ich opowiadania jak
        > wspaniale jest teraz w Polsce.
        >
        > W ostatnich kilku latach wyjasnilo sie to curiozum przy
        > okazji wylapywania roznych 'Slowikow' : Cancun jest
        > miejscem spotkan polskiej mafii.
        >
        >
        > mk
        > ==



        Bahamas
      • szakal25 Re: Goscie z Polski dobrze placa zagranica 07.08.03, 19:57
        polacy z Polski dalej praktykuja te same metody wypoczynku jak za czasow
        PRL -u ,czyli plecak pelen konserw,grzalka elektryczna zeby po cichu parzyc
        hebatki w pokojach a nie isc kupowac do restauracji,a jesli sie zatnie
        maszyna z coca - cola czy innymi napijami chlodzacymi to tak dlugo sie
        pompuje az wydoi sie wszystko.Zabiera sie mydelka do domu i kradnie reczniki
        oraz papier toaletowy ,ehehehehhe !! A szumne wczasy za granica to moteliki
        5 kategorii oferujace standart siermiezny ,oddalone od plazy ,pozbawione
        klimatyzacji. Do tego dochodza coroczne afery z biurami Podrozy ,ktore co
        roku w szczycie sezonu oglaszaja bankrutcwo,zostawiajac na lodzie ,a
        wlasciwie na golej plazy tlumy rozwscieczonych rodakow z plecakami na
        plecach,a tym samym czasie wlasciciel agencji Turystycznej z nabita kabza
        znika z pola widzenia !! - Przejemnych wakacji - made in Poland !!!
        • Gość: Alex Re: Goscie z Polski dobrze placa zagranica IP: *.web.thalamus.se 07.08.03, 21:18
          Komentator co ty wypisujesz komunistyczną propagandę szaleju się naćpałeś jak
          obywatele kraju w którym nic się nie produkuje wydaje pieniądze na zachodzie.
          Niedawno wróciłem z Polski jak tam można żyć jestem zszokowany oni wszyscy
          tylko czekają na ostatnią szansę wejście do Unii.
          • y_dus Re: Goscie z Polski dobrze placa zagranica 08.08.03, 04:59
            Gość portalu: Alex napisał(a):

            > Komentator co ty wypisujesz komunistyczną propagandę szaleju się naćpałeś jak
            > obywatele kraju w którym nic się nie produkuje wydaje pieniądze na zachodzie.
            > Niedawno wróciłem z Polski jak tam można żyć jestem zszokowany oni wszyscy
            > tylko czekają na ostatnią szansę wejście do Unii.

            Ej, to chyba nie komentator.. To pisze, tylko ten "organ" ktoremu sie zdaje, ze
            jest Newsweekiem, a ktorego styl kojarzy mi sie, z wczesnym Gierkiem.
            Adresowany, chyba tylko do polskich nowobogackich, jest lektura lekka, leczaca
            kompleksy i podbudowujaca poczucie wlasnej wartosci, czego niewatpliwymm
            przykladem jest wspomniany wyzej artykul.

            Ciekawi mnie, dlaczego nikt nie zacheca do spedzenia wakacji w Polsce?
            Cudze chwalicie swego nie znacie? Moze by, tak dla odmiany zaczac myslec o
            wlasnym rynku i promowaniu wlasnego kraju, wtedy moze te pieniedze, ktore
            zostawiamy np. na Bahamas trafilyby do Polski.

            P.S. Spotkalem tam Polakow, ale nie sadze by byli z mafii.
        • canadyjczyk Re: Goscie z Polski dobrze placa zagranica 08.08.03, 05:11
          No patrz pan co za chamstwo w tej POlsce zostawiaja turtystow na lodzie i
          kradna pieniadze:
          www.canoe.ca/CalgaryNews/cs.cs-08-07-0010.html
    • soup_nazi Chyba z grzywy, hehehe 08.08.03, 05:09

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka