IP: *.telia.com 10.01.02, 16:19
Przeczytalem akurat w dzisiejszym Metrze w Szwecji o mlodym Szwedzie, ktory napisal, ze nie ma juz
w kraju nikogo z jego szkolnych kolegow. Wszyscy porozjezdzali sie do innych krajow a on sam
planuje tez wyjazd po paru latach. Nie moze sobie wyobrazic zeby zycie swoje spedzil w SZwecji.
Przestancie sie licytowac, kto wyjechal z Polski a kto przyjechal i tak w kolko.
Ludzie zawsze beda szukac czegos nowego, co wcale nie swiadczy , ze Polska jest gorszym czy
lepszym krajem od innych.
Wszystko zalezy pod jakim katem to rozpatrujemy i czy szukamy dziury w calym.
Obserwuj wątek
    • Gość: gruszka Re: Wyjazdy IP: *.*.*.* 10.01.02, 16:27
      Kurcze jak by nie ten zimny klimat to pojechałbym na ich miejce .
    • Gość: Sexy_MF Re: Wyjazdy IP: *.netcom.ca 10.01.02, 16:41
      A gdziez ci wszyscy Szwedzi wyjezdzaja? Pewnie do Polski bo taniej, albo
      moze do Bulgarii bo tam jeszcze taniej i do tego cieplej (plus dodatni!), no
      nie?
      Teraz powaznie. Masz racje! Wyjazdy niekoniecznie swiadcza o
      opuszczanym miejscu, lecz w duzej mierze tez o opuszczjacym. Bylem
      kiedys z wizyta u kolegi, ktory mieszka na stale w Malmo. Bylismy wtedy na
      fajnej wycieczce po kraju i na tyle co widzialem to jest to drogi lecz bardzo
      czysty kraj, o pieknej przyrodzie (cos jak mala Kanada lub NZ) i wyjatkowo
      uprzejmych ludziach. Oczywiscie to tylko moje wrazenie po
      kilkutygodniowej wycieczce, ale czasem to wystarczy zeby sie niezle
      uprzedzic do jakiegos miejsca. Sa miejsca, gdzie juz na lotnisku mozna
      stracic portfel, a nawet jesli jestes dosc ostrozny, to nie mozna sie
      opedzic od klawych taksowkarzy, ktorzy nie lubia uzywac taksometrow, a
      potem jest tylko lepiej i lepiej ... Szwecja to nie takie zle miejsce.
      Naprawde, sa znacznie gorsze!
      • Gość: Gustaw 3 Re: Wyjazdy IP: *.telia.com 10.01.02, 16:59
        Odp. do sexy. Nie zrozumiales mnie. Wlasnie pisze to o czym sam mowisz. Ze sa kraje gorsze od
        Szwecji a ludzie jednak z niego wyjezdzaja.
        Dlatego nie umniejszacie znaczenia Polski, bo jak Polska bedzie tak bogata jak Szwecja to i tak
        ludzie beda emigrowac, bo taka ludzka natura. Zawsze nas ciagnie tam gdzie nas nie ma,
        czyli zamoznosc kraju nie ma znaczenia..
        Szwedzi maja wyuczona uprzejmosc, zgadzam sie z tym ale prywatnie-znieczulica i obojetnosc.
        Najwieksza ilosc rozwodow na swiecie i najwiecej dzieci przejmowanych przez socjalne osr.
        • Gość: Sexy_MF Do Gustava 3-go! IP: *.netcom.ca 10.01.02, 23:04
          Ja Cie dobrze zrozumialem, uwierz mi. Ludzie z glowa, po powiedzmy
          kilkunastu latach zycia w Am. Pln. (w przypadku powrotu do Polski) na
          pewno byliby automatycznie dobrze sytuowani, wiec sprawa pieniedzy nie
          wchodzi tu w gre. Co tu jest niestety istotne, to ten caly "pasztet polski"
          dalej wszechobecny i uparcie kultywowany. Ludzka mentalnosc zmienila
          sie tam nieproporcjonalnie niewiele w stosunku do innych rzeczy. Co z
          tego, ze Niemiec i Francuz zbudowal dziesiatki duzych sklepow (ktore tam
          nie wiadomo dlaczego sie nazywa hipermarketami) w ktorych mozna
          "wszystko" kupic, co z tego ze (coraz rzadziej niezdedy) trafi sie tam jakis
          inwestor, co z tego ze oddali za bezcen w obce rece duza czesc dorobku
          narodowego? Sproboj tam isc do banku lub urzedu zalatwic jakas
          sprawe. Sproboj zalozyc wlasny business lub rozpoczac budowe domu.
          Sproboj tam wreszcie zachorowac! Ponowna aklimatyzacja wymagalaby
          niemalze transplantacji mozgu od kazdego kto wraca, a kto wyjechal od
          tego piekla przed laty. I naprawde nie jest to sprawa majatku!
    • mister1 Re: Wyjazdy 10.01.02, 22:33
      w Szwecji mozna mieszkac tylko za kare
      • Gość: bogdan Re: Wyjazdy IP: *.proxy.aol.com 11.01.02, 09:39
        mister1 napisał(a):

        > w Szwecji mozna mieszkac tylko za kare

        tak samo w Holandii
        Szwecja jest nudna
        spedzilem tam rok mojego zycia i nic oprocz pieniedzy z tamtad nie wywiozlem
        w tamtych czasach nawet fale radiowe tam nie docieraly
        Fakt ze bylo czysto i cieplo
        ale tez bylo nudno i ponuro
        Zima trwala 9 miesiecy
        piwo bylo drogie
        Polacy przestraszeni i skapi
        Prawdziwki rosly wspaniale-w sztokholmie na trawnikach
        szwedki byly grube i brzydkie
        szwedzi jacys ulomni
        Wrocilem do Polski aby stwierdzic ze u nas jeszcze gorzej
        No i wyprowadzilem sie w koncu do CIEPLYCH KRAJOW
        Tu da sie zyc
        • Gość: Sven Re: Wyjazdy IP: 195.198.208.* 11.01.02, 13:08
          Gość portalu: bogdan napisał(a):

          > mister1 napisał(a):
          >
          > > w Szwecji mozna mieszkac tylko za kare
          >
          > tak samo w Holandii
          > Szwecja jest nudna
          > spedzilem tam rok mojego zycia i nic oprocz pieniedzy z tamtad nie wywiozlem
          > w tamtych czasach nawet fale radiowe tam nie docieraly
          > Fakt ze bylo czysto i cieplo
          > ale tez bylo nudno i ponuro
          > Zima trwala 9 miesiecy
          > piwo bylo drogie
          > Polacy przestraszeni i skapi
          > Prawdziwki rosly wspaniale-w sztokholmie na trawnikach
          > szwedki byly grube i brzydkie
          > szwedzi jacys ulomni
          > Wrocilem do Polski aby stwierdzic ze u nas jeszcze gorzej
          > No i wyprowadzilem sie w koncu do CIEPLYCH KRAJOW
          > Tu da sie zyc

          Ja z rodziną mieszkam w Szwecji i nigdzie by się nie przeprowadził mam
          wspaniałaych sąsiadów, świetną pracę uwielbiam jeździć na nartach.
          Wszystko zależy jak trafisz.
          Ja jeszcze nigdzie nie spotkałem zadowolonego Polaka aby w skrócie opisać
          mentalność to jest taka.
          Chciałby mieć ładny trawnik koło domu i na nim zaparkowany tylko swój samochód.
          Skoro trawnik to nie parking.
          • Gość: Rado Re: Wyjazdy IP: *.tychy-ak.sdi.tpnet.pl 14.01.02, 20:46
            Bylem w Szwecji i szczerze mówiąc nie jest tam najgorzej..a popos "znieczulicy"
            to zgadzam się z tą opinią..Zadnego przeciętnego Szweda nic nie "obchodzi"
            twoja egzystencja...Szwedki..tez jakieś takie.."ni przypiąc,ni przylepic"..tak
            sobie..natura rzeczywiscie..nie skazitelna.
            • Gość: Gienka Re: Wyjazdy IP: *.netcom.ca 14.01.02, 21:35
              A mnie siem tak cosik widzi ze Ty Rado jestes Foldzdojczem ...

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka