Dodaj do ulubionych

Zwracam się z prośba o pomoc.

13.12.11, 19:04
Witam, zwracam się z uprzejmą prośba o pomoc rzeczowa dla mnie i córki.
Moja 3 osobowa rodzina utrzymuje się z wypłaty męża plus tego co ja dorobię.
Mąż pracuje na umowę o dzieło, ja bawię dzieci jeśli tylko moja córka jest zdrowa(niestety bardzo często zapada na infekcje górnych dróg oddechowych, przynajmniej raz miesiącu)przez co nie jestem w stanie podjąć normalnej pracy.
Nasze dochody to ok :1000 zł męża wypłata(są miesiące że niestety nie ma pracy) ja dorobię około 300 zł.
Opłaty miesięczne to czynsz 360 zł, woda 100zł, gaz 80 zł/mieś, prąd 112 zł mieś.

Potrzebuję ubrań dla córki rozmiar 128 cm (butki31-32), a także czegoś cieplejszego dla siebie( butów na zime 38).
Jestem z Krakowa.Z internetu korzystam dzięki uprzejmości znajomej(ona także będzie odpisywała jeśli będą jakieś pytania.)
Potrzebne dokumenty mogę przesłać moderatorowi (tylko jakie dokładnie).
Obserwuj wątek
    • puchatka29 Re: Zwracam się z prośba o pomoc. 14.12.11, 21:01
      zastanawiam się jak Ci pomóc ,bo też jestem z krakowa ,ale mam syna ,nic narazie nie napiszę konstruktywnego ,piszę byś nie pomyślała że zostałaś "olana"
      Zapytaj moderatorki "bj" jakie dokładnie masz przysłać dokumenty .
      A masz jedno dziecko ? szukasz pracy ? W Kraku znajdziesz ,za grosze ,ale napewno wiecej niż Twoje obecne 300 zł.
    • puchatka29 Re: Zwracam się z prośba o pomoc. 14.12.11, 21:04
      a dopiero doczytałam ,masz jedną córę i często choruje , a babcie ? albo nawet niania ,na początku wyjdziesz w najgorszym wypadku na 0,ale z czasem będzie tylko lepiej.
      • sloniaa Re: Zwracam się z prośba o pomoc. 14.12.11, 21:29
        Niania w Krakowie? Dla rodziny z dochodem 1300??? A niani ok. 2000 trzeba zapłacić - sama szukałam 3 lata temu i nic taniej nie znalazłam sad
        Mam pytanie - jaki rozmiar ubrań Pani nosi?
        • puchatka29 Re: Zwracam się z prośba o pomoc. 15.12.11, 00:19
          słonia ,ale Ona by potrzebowała opieki doraznie ,jak młoda zachoruje , a skoro dziecko ma rozm 128 to wnioskuję że 6 lat już ma i można nawet poprosić odpowiedzialną licealistkę popołudniami ,a taka chętnie sobie dorobi. Co innego maleńkie dziecko-ono nie powie że jest coś nie tak .Do mojego 11 latka przychodzi popołudniami chłopak licealista ,mają świetny kontakt,pomaga mu w angielskim,czasem cos tam grają na kompie , a ja mu wcale wiele nie płacę . Ja mam fajną opiekę do dziecka plus korepetycje a chłopak możliwość dorobienia smile
          • phantomka Re: Zwracam się z prośba o pomoc. 15.12.11, 10:28
            Podejrzewam, że z 80% przedszkolaków choruje i nie jest to powodem dla ich rodziców, żeby pozostać z nimi w domu. A do szkoły też nie pójdzie? Wybacz, ale to już jest lenistwo, żeby tyle lat siedzieć z dzieckiem w domu, kiedy sytuacja finansowa jest kiepska.
            • mama_klaudii Phantomka 15.12.11, 11:42
              Przepraszam gdzie przeczytałaś że od urodzenia małej siedzi z nią w domu???

              Najpierw wypadało by znać dokładnie sytuację a potem pisać o lenistwie?

              phantomka napisała:

              > Podejrzewam, że z 80% przedszkolaków choruje i nie jest to powodem dla ich rodz
              > iców, żeby pozostać z nimi w domu. A do szkoły też nie pójdzie? Wybacz, ale to
              > już jest lenistwo, żeby tyle lat siedzieć z dzieckiem w domu, kiedy sytuacja fi
              > nansowa jest kiepska.
              • phantomka Re: Phantomka 15.12.11, 20:34
                To i tak niczego nie zmienia, moje słowa są nadal aktualne. Każda z nas ma dzieci, każdej zdarza się sytuacja choroby, ale do pracy chodzić musimy. Jeżeli ktoś chce, to znajdzie rozwiązanie. Do pracy można chodzić na dwie zmiany, rano mąż, po południu Ty.
    • mama_klaudii Re: Zwracam się z prośba o pomoc. 15.12.11, 11:40
      Puchatka bardzo dziękujemy za rady z licealistka.
      Klaudia chodzi już do szkoły.Problem jest w tym że niestety potrafi 2-3 tyg chorować w ciągu miesiąca i to miesiąc w miesiąc.Babcia dziewczynki mieszka za krakowem, dziadek aż nad morzem.Więc niestety nie wiele pomogą.Ze względu na te chorubska nie jest w stanie podjąc w chwili obecnej pracy normalnej.
      Z tąd opiekuje się dziećmi innych osób.

      • aa17 Re: Zwracam się z prośba o pomoc. 15.12.11, 21:36
        napisałam info napriva
    • bellagnos Re: Zwracam się z prośba o pomoc. 15.12.11, 23:34
      Ja myślę ze problem tkwi w dziecku, niewłaściwym być może leczeniu. Ja już tu na forum wspominałam jednej mamie jak wielkie spustoszenie w organizmie robią antybiotyki. Nie wiem na co dokładnie dziewczynka choruje ale antybiotyk leczy jednocześnie osłabiając odporność gdyż niszczy florę bakteryjną w jelitach, czyli cały czas brać florę bakteryjna nawet jak leczenie zakończone plus coś na odporność nie jakieś sztuczne witaminy C ale coś naturalnego, nie będę reklamować bo jest tego dość dużo na rynku.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka