Dodaj do ulubionych

Strój arabski - prosze o informacje.

22.05.04, 19:58
Mam pytanie jak nazywa sie stroj arabski - dluga biala szata ? Gdzie najlepiej kupic. No i do tego nakrycie glowy odpowiednie, czy kolor nakrycia glowy ma znaczenie? Jaka moze byc orientacyjna cena ? Z gory dzieki za informacje.
Obserwuj wątek
    • zdzisek99 Re: Strój arabski - prosze o informacje. 22.05.04, 20:15
      Nazywa się to galabija. Można kupić praktycznie wszędzie a najzabawniej na
      statku na Nilu przed śluzą w Esnie. Płaciliśmy 30LE za galabiję 2 częściową z
      bawełny (najtaniej chyba kupować w Edfu). Nakrycie głowy (chyba się to scarf
      nazywa - nie mam pojęcia jak to się pisze) - dostaniesz gratis jak sprzedawca
      będzie miał wyrzuty sumienia że za dużo z Ciebie zdarł ;)
    • gajasirocco Re: Strój arabski - prosze o informacje. 22.05.04, 20:46
      przemoa napisał:

      > Mam pytanie jak nazywa sie stroj arabski - dluga biala szata ?

      galabiyyya (lub dżellaba)

      Gdzie najlepiej
      > kupic.

      najlepiej kupić w Karawanseraju - Centrum Kultury Arabskiej na ul. Konarskiego
      87 w Warszawie tel. 022 665 38 59, e-mail: sirocco.tur@interia.pl lub
      karawanseraj@gazeta.pl
      co ciekawe często w Karawanseraju można kupić takie rzeczy taniej niż na miejcu
      w Egipcie

      >Jaka moze byc orientacyjna cena ? Z gory dzieki za informacje.

      w Karawanseraju taki strój kosztuje ok. 60 pln
      serdecznie zapraszamy
      jest dużo wybór - damskich, męskich, także inne kolory
      • izzaa Re: Strój arabski - prosze o informacje. 22.05.04, 21:33
        no widzę, że Przemuś strój wakacujny kompletujesz :) chuste na glowe moge Ci
        odstapic ha nawet arafatkę ;))))
        • przemoa Re: Strój arabski - prosze o informacje. 23.05.04, 08:56

          no w koncu jakos trzeba sie ubrac, a taki stroj wydanie mi sie najodpowiedniejszy :)
    • Gość: Tomstar Cena Galabii IP: *.revers.nsm.pl 23.05.04, 14:24
      Też wydaj mi sie, że najtaniej było w Edfu. Cena prostej, bawełnianej galabii
      to dla ciebie 20 LE. My kupiliśmy bardzo ładną, beżową z pięknymi haftami i
      zdobieniami za 30 LE (na bazarze przy przystani). Przy śluzie w Esnie jest może
      zabawniej, ale na pewno nie najtaniej. Galabije kupisz w sumie wszędzie.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka