Dodaj do ulubionych

"zemsta faraona" - leczenie

16.04.08, 12:06
Czy ktoś mógłby podzielić się swoją wiedzą na temat leczenia "zemsty
faraona", o ile taka nas dopadnie w Egipcie? Czy można zabrać jakieś
leki z kraju (i czy są skuteczne) czy też lepiej leczyć się
miejscowymi medykamentami. I tu mam jeszce pytanie czy można leki
samemu dostać w aptekach czy potrzebna jest wizyta u lekarza?

Annieta
Obserwuj wątek
    • deoand Re: "zemsta faraona" - leczenie 16.04.08, 12:37
      Z Polski bierzesz Nifuroksazyd albo Reasec albo Loperamid ..
      Początek biegunki w szczerym polu sorry szczerej pustyni
      Nifuroksazyd 2 tabletki inne po jednej - tylko nie brać
      wszystkiego razem .. dojeżdżasz do najbliższej apteki
      kupujesz Antinal i wtedy 3 X 1 tabletke .. i zemsta
      ustępuje ..a jak nie to do ichniego doktora za chyba cos
      koło 100 $ ?????

      Przed wystąpieniem zemsty należy profilaktycznie po 50 g
      koniaczku .. dawka do uzgodnienia i negocjacji z własnym
      organizmem / codziennie /

      pzdr deo

      • wp2007 Re: do deo 16.04.08, 13:14
        Aleś niepotrzebnie nastraszył forowicza z tą setka dolarow.Kiedy
        mnie dopadła zemsta - przemila rezydentka Triady zabrała mnie taryfa
        do lekarki. Dostałem zastrzyk , podpisalem jakieś świstki i ta sama
        taryfą zostalem odwieziony do hotelu.Cała ''usługa'' byla objeta
        triadowskim ubezpieczeniem. Co do drugiej czesci Twojej wypowiedzi
        to moja ''profilaktyką'' był przywieziony z Polski Bols / chyba ze 3
        x0,75/. wp2007
        • deoand Re: do deo 16.04.08, 14:08
          Zgoda .. tak kiedys czytałem o tych 100 $ ale to było
          dawno więc teraz widac juz jest inaczej .. ale zawsze
          mimo wszystko profilaktyka lepsza od leczenia

          pzdr deo
          • wp2007 Re: do deo 16.04.08, 14:16
            Profilaktyka zdrowotna przede wszystkim. Dlatego - JESTESMY okazami
            zdrowia. wp2007
    • drugiszymki Re: "zemsta faraona" - leczenie 16.04.08, 12:40
      Lepiej nie brać leków na zemstę z Polski na miejscu w aptece kupisz
      Antinal jeżeli zaatakuje cię biegunka 2 tabletki na raz a pózniej po
      jednej nie brać na zapas nie każda biegunka to zemsta jeżeli nie
      pomoże antinal i będzie gorączka oraz dalsza biegunka idż do lekarza
      hotelowego
      • annieta Re: "zemsta faraona" - leczenie 16.04.08, 14:23
        Czy ten lekarz hotelowy zainkasuje jakieś honorarium?
        • wp2007 Re: do annieta 16.04.08, 14:34
          Rozliczenie pomiędzy lekarzem a biurem/ w moim wypadku Triadą/
          Ciebie nie dotyczy. Podpiszesz tylko jakieś świstki i masz problem z
          główki. Absolutnie nie musisz wykladac swojej gotoweczki. wp2007
      • malena.m Re: "zemsta faraona" - leczenie 16.04.08, 14:24
        Popieram poprzedników, na wszelki wypadek kup w pierwszy dzień Antinal, to tak
        "w razie W", koszt 5 funtów eg. Jeżeli objawy nie ustąpią w ciągu dnia i dojdą
        dodatkowo dreszcze i bóle w kościach, to nie czekaj, dzwoń do rezydentki i idz
        do lekarza. Ja przeciągnęłam sobie tak dwa dni, lecząc się na własną rękę, i
        wylądowałam na klinice z kroplówką i kilkoma zastrzykami. Niekoniecznie musisz
        też dostać zemsty, mi za pierwszym razem nic nie było.
        Pozdrawiam
        • malena.m Re: "zemsta faraona" - leczenie 16.04.08, 14:34
          Zależy jakie biuro i jaki hotel. My w styczniu byliśmy w Aqua Blu ze Scan
          Holiday i lekarz hotelowy twierdził, że nie obowiązuje go umowa z naszym biurem
          i żądał pieniążków (300 eu za dwie kroplówki i wizytę!!) Ale pojechałam do
          kliniki i wszystko jest bezpłatne, wypełniasz tylko formularz i po krzyku - nie
          zapomnij paszportu. Dostajesz nawet tabletki na następne dni ;)

          • wp2007 Re: "zemsta faraona" - leczenie 16.04.08, 14:49
            Dlatego takie sprawy powinno sie zgłaszać rezydentowi. Arabowie-
            czy to lekarz czy czyścibut na kazdym kroku chca ''skroić''
            NIEWIERNEGO. WP2007
    • annieta Re: "zemsta faraona" - leczenie 17.04.08, 11:01
      Wyjeżdżam do Sharm z Triadą (maj 2008). Czy pomoc rezydentów tego
      biura przy rozwiązywaniu kłopotów żołądkowych zawsze wygląda tak
      komfortowo, jak pisze jeden z forumowiczów przy tym wątku, czy też
      można napotkać jakieś problemy?
      • wp2007 Re: do annieta 17.04.08, 11:45
        Moja rezydentka z ramienia Triady - Ania Warzecha / którą bardzo
        serdecznie pozdrawiam/ wykonywała tylko i wyłacznie swoja pracę.
        Żaden komfort tylko to co przewiduja warunki umowy. Jeżeli komus
        gdziekolwiec trafi sie / nie daj boże/ jakis lub jakas ciucma to jak
        widac po wpisach na tym forum ,kazdy ma jakis rozum , wiedze a
        i ''koparę ''tez potrafi otworzyc.Egzekwowanie swoich praw to żadna
        ujma ani żadem dyshonor. wp2007
    • hunke Re: "zemsta faraona" - leczenie 17.04.08, 13:28
      A co z małymi dziećmi, 3 i 5 lat, czy te specyfiki są tylko dla
      dorosłych?
      • koalabis Re: "zemsta faraona" - leczenie 17.04.08, 16:34
        Dla dzieci jest antinal w syropie, ale z reguły dzieci dużo lepiej znoszą
        zemstę. Dawkowanie jest rozpisane w ulotce, albo aptekarz ci powie.
    • kasiaaaa24 Re: "zemsta faraona" - leczenie 17.04.08, 19:32
      Nie bierz nic z Polski. My w pierwszym dniu kupiliśmy Antinal (nawet
      3 zł nie kosztuje) i nosiliśmy przy sobie. Gdy poczuliśmy, że zemsta
      nadciąga, zaczęliśmy zażywać i przeszło tego samego dnia.
    • kasia_p45 Re: "zemsta faraona" - leczenie 17.04.08, 19:53
      A Scan Holiday jak sie sprawdza w takich przypadkach?
    • ewela_1977 Re: "zemsta faraona" - leczenie 23.04.08, 12:58
      Powiem tak - na zemste nie ma reguły. Zabieranie medykamentów z
      Polski nie opłaca się - działają tylko ich leki typu Antinal.
      Wiadomo trzeba stosować profilaktykę np. unikanie wody z kranu,
      mytych w niej owoców, stosowanie wody wysoko procentowej - to raczej
      mit niż prawda, ze pomaga :) - niespozywanie ciast z kremami
      nieznego pochodzenia itp.
      Jesli jednak pojawi się gorączka natychmiast wzywac lekarza -
      jednodniowy pobyt w szpitalu wystarczy nawet na ostry przypadek tej
      dolegliwości. Wiem z autopsji.
      Podsumowując trzeba mieć poprostu szczescie :)
    • zabcia995 Re: "zemsta faraona" - leczenie 24.04.08, 23:16
      Najlepiej to miec ubezpieczenie z biura. Moja zona w noc przed
      wyjazdem do Polski nagle dostala goraczki i t.d. No i odrazu z
      polskim przewodnikiem pojechalismy do lekarza .Dostala zona 3
      zastzyki w reke i cala reklamowke lekarstw. I te lekarstwa
      przyjmowala w Polsce przez 8dni. A tak naprzyszlosc ,to trzeba po
      kazdym posilku wypic cos mocnego. No i przez 2,3 dni jesc tylko
      gotowane warzywa i kupowac wode do picia i mycia zebow w sklepie.
      • konstansa Re: "zemsta faraona" - leczenie 25.04.08, 12:04
        Lepiej zapobiegac niz leczyc... My wzielismy z Polski czajnik
        elektryczny i gotowalismy w nim wode do mycia zębów. Absolutnie nie
        wolno płukać ust wodą prosto z kranu! Poza tym nie wolno obgryzac
        paznokci i w ogole wkładac palców do ust. Bylo to bardzo trudne dla
        mojego chłopaka, bo zawsze obgryzał paznokcie... W Egipcie oduczył
        sie tego paskudnego nawyku, własnie z obawy przed zemstą;-) Nie
        wolno pic ichniejszych sokow podawanych w czasie posiłków. W sklepie
        tez nie kupowac ich lodów i soków. Najbezpieczniej jest kupowac
        Pepsi, Mirinde czy 7Up. Te napoje są tam bardzo tanie i co
        najwazniejsze nie są one rozlewane w Egipcie, wiec nie mają nic do
        czynienia z egipska wodą. Radze tez nie jesc sałatek warzywych.
        • fantasticmysiapysia Re: "zemsta faraona" - leczenie 25.04.08, 16:13
          to co mam jeść? haha...powaznie na szczęście można poprosic
          rezydentkę o wizyte u lekarza...ja tak zrobiłam i wszystko mi
          przeszlo, a mialam niezły odlot...UWAGA! wiele osób kaca myli z
          faraonką, objawy podobne hle hle, ale po upalnym dniu i kilku
          arbuzach przedawkowanie niewskazane. Pzdr.PIGUłA
          • deoand Re: "zemsta faraona" - leczenie 25.04.08, 16:24
            Arbuzy jako darmowy substytut płatnego picia w ramach
            obiadokolacji to ZEMSTA PEWNA ...
            i nie zawsze Czysta Wyborowa sobie z nią poradzi ale
            popróbować nie zawadzi

            pzdr deo
            • quinnmallory Re: "zemsta faraona" - leczenie 26.04.08, 13:27
              deoand napisał:

              > Arbuzy jako darmowy substytut płatnego picia w ramach
              > obiadokolacji to ZEMSTA PEWNA ...
              > i nie zawsze Czysta Wyborowa sobie z nią poradzi ale
              > popróbować nie zawadzi
              >
              > pzdr deo

              Z atencją należną wiekowi deosia chciałbym zgłosić indywidualny osobniczy
              przypadek rozbieżności z teorią aksjomatycznie i wielkoliterowo zgłoszoną przez
              wzmiankowanego i cytowanego powyżej.
              Otóż jednym z moich licznych licznych nałogów jest spożywanie arbuzów w
              ilościach daleko wykraczających poza zdrowy rozsądek, a i nierzadko poza stany
              magazynowe wizytowanych przeze mnie hoteli. Żaden ze znanych mi faraonów nie
              obdarował mnie swą złośliwością nawet w śladowej postaci. Faktem jest, że
              regularna konserwacja płynami wysokooktanowymi może mieć na zaistniałą sytuację
              wpływ niebagatelny, ale pojawia się pytanie - czy jestem wobec tego wyjątkiem
              regułę potwierdzającym, czy też forma wielkoliterowa, której użyłeś celem rangi
              swych słów podkreślenia i dogmatyzacji, jest uzasadniona...
              Jak myślisz, deo?
              QM
    • gg69gg Re: "zemsta faraona" - leczenie 25.04.08, 16:31
      Od Antinalu lepsze są tabletki Drotazide. Są skuteczniejsze w działaniu i
      sprawdzone w praktyce! Nie straszne nam były arbuzy, soki, napoje....
      No i oczywiście wieczorkiem coś mocniejszego!
      • b-b1 Re: "zemsta faraona" - leczenie 26.04.08, 21:39
        Nifuroksazyd i antinal to leki z taka sama substancja czynną.
        Obojetne jest czy zabierze się z Polski, czy kupi na miejscu-działaja tak samo-tylko naszego nifuroksazydu nalezy brac podwójna dawkę-tak dorośli w tabletach jak i dzieci w syropie.
        Dla dorosłego dawka nifuroksazydu jest 800mg w 4 dawkach podzielonych-czyli w Polsce stosujemy 4 X po 2 tabletki.(tabletka ma 100mg) W Egipcie 4 x po 4 tabletki.Zawsze zabieram z Polski i tablety i syrop dla dzieci- bo wybieram hotele z dala od zgiełku i nie zawsze mam apteke na miejscu- zawsze działają..
        • deoand Re: "zemsta faraona" - leczenie 26.04.08, 21:52
          No niby wszystko co napisałes jest prawdą i to całą prawdą
          ale jakoś tak jest , że Ichnie Arabskie Leki / Antinal / działają
          dobrze a polskie / Nifuroksazyd / cienkawo ...

          to tak jak z kobietami - niby wszystko to to samo ale
          jeden egzemlarz coś w sobie ma a drugi nie ..

          pzdr deo
          • b-b1 Re: "zemsta faraona" - leczenie 26.04.08, 22:14
            deoand napisał:

            > No niby wszystko co napisałes jest prawdą i to całą prawdą
            > ale jakoś tak jest , że Ichnie Arabskie Leki / Antinal / działają
            > dobrze a polskie / Nifuroksazyd / cienkawo ...
            >
            > to tak jak z kobietami - niby wszystko to to samo ale
            > jeden egzemlarz coś w sobie ma a drugi nie ..
            >
            > pzdr deo

            Hm...nifuroksazyd to nie homeopat-wiary w działanie nie potrzeba-wystarczy tylko
            odpowiednie dawkowanie:-)-a jako, ze mało kto stosuje 4 tabletki
            jednorazowo-patrz swój pierwszy post-nie dziwie sie, ze efekt taki nijaki..
            • cleopa Re: "zemsta faraona" - leczenie 27.04.08, 15:46
              czy "zemsta" może dopaść za każdym razem jak zawitamy w Egipcie???
              czy tylko raz i ..spokój ?
              • nitulina Re: "zemsta faraona" - leczenie 27.04.08, 15:48
                Za każdym razem, albo czasami, albo nigdy... generalnie norganizm
                nie uodparnia się po pierwszym razie.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka