Dodaj do ulubionych

Ile na wycieczke?

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20 lat temu
Witam. Mam problem. Moja córka (16 lat) jedzie na jednodniową wycieczkę do
Niemiec. Nie wiem ile pieniędzy kieszonkowego jej dać. Jakie tam są ceny??
Czy wystarczy jej 50€ ??
Obserwuj wątek
    • burza4 Re: Ile na wycieczke? 20 lat temu
      zalezy co ma zapewnione przez organizatorów (posiłki).
      moja córka brała na tydzień zimowiska ok. 70E i wszystko wydawała, ale
      podejrzewam, że znaczną część niepotrzebnie na słodycze. Cola czy herbata
      kosztuje w knajpce ok. 2 euro
      • Gość: Barbara Re: Ile na wycieczke? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20 lat temu
        Nie ma żadnych posiłków. A jeśli chodzi o inne rzeczy? Np jakieś pamiątki??
    • krakoma Re: Ile na wycieczke? 20 lat temu
      a ile bys dala, gdyby wycieczka byla w pl? daj tylko samo w €
      • Gość: Adrian Re: Ile na wycieczke? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20 lat temu
        przecież to nie to samo, tam jest wyższy standarda życia
    • noie Re: Ile na wycieczke? 20 lat temu
      jesli twojej corce nie zalezy na super jedzeniu(np. obiad w restauracji) tylko
      cos na szybko w barze szybkiej obslogi, to powinno wystarczyc. wszystko zalezy
      co jest tam planowane. chca gdzies cos zobaczyc trzeba pomyslec o bilecie
      wstepu, jak z jazda autobusem , nocleg ? ja moge ci tylko powiedziec ze male
      sniadanko (tez zalezy gdzie) za 5 euro dostaniesz, na obiad moze jakies 10-15
      euro (teza zalezy co chce zjesc). wydaje mi sie ze jesli bedzie "oszczedna" to
      nie tylko moze tez jakas pamiatke kupic ale nawet cos spowrotem przywiezc ....
      pozdrawiam
      noie
      • Gość: Barbara Re: Ile na wycieczke? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20 lat temu
        Córka ma zapewniony wstęp do kilku miejsc. Mają również odwiedzić jakieś
        centrum handlowe. Chciałam, żeby przeznaczyła te pieniądze na coś do zjedzenia
        i głównie na pamiątki. Myślicie że 50 starczy jeżeli nie będzie za bardzo
        oszczędzać??
        • Gość: jackob Re: Ile na wycieczke? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20 lat temu
          chyba starczy
    • Gość: Anetka Re: Ile na wycieczke? IP: *.tronic.pl / *.internetdsl.tpnet.pl 20 lat temu
      Jeśli możesz to daj jej więcej, na wszelki wypadek. Przecież nie musi
      wszystkiego wydać. To wszystko zależy od Waszych możliwości finansowych.
      • catinka1 Re: Ile na wycieczke? 20 lat temu
        rzeczywiście widziałaś kiedyś 16-latkę która nie wydała chociaż mogła, zeby
        zaoszczędzić?
        • Gość: Anetka Re: catinka1 IP: *.tronic.pl / *.internetdsl.tpnet.pl 20 lat temu
          Niestety widziałam, to przyjaciółka mojej córki. Z wycieczki przywoziła
          wszystkie pieniądze jakie dostała od rodziców a do tego jeszcze jakąś pamiątkę
          kupioną pezez...moją córkę. Że o lodach już nie wspomnę.
          • catinka1 Re: catinka1 20 lat temu
            nie pochwalam ale przyznaję, że pierwszy raz słyszę, proponuję córce
            zasugerować zmianę przyjaciółki bo przecież nie może robić za czyjąś skarbonkę.
            Moje córki przyjeżdżają z wycieczek kompletnie "spłukane".
    • dziewice Re: Ile na wycieczke? 20 lat temu
      obawiam sie ze jej nie wystarczy, daj jej wiecej jezeli mozesz. ewentualnie daj
      jej do plecana 5 snickersow to przez dwa dni z glodu Ci nie umrze jak wyda na
      wszystko inne niz jedzenie.

      --
      CEO
      • Gość: Barbara Re: Ile na wycieczke? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20 lat temu
        Wycieczka jest jednodniowa. Oczywiście, że dostanie jedzenie do plecaka (weźmie
        sobie co będzie chciała), ale oprócz tego chciałam jej dać pieniądze.
    • Gość: danka Re: Ile na wycieczke? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20 lat temu
      wystarczy, możesz spac spokojnie :)
    • Gość: LIsa Re: Ile na wycieczke? IP: *.server4you-dsl.de 20 lat temu
      Moja corka (11) na jeden dzien dostala 20 € jej kolezanki tez,
      i to bylo w sam raz:))
      Kupila sobie lody (ok. 1.20€ dwie galki) a reszte na slodycze i male pamiatki w
      cenie ok. 10€.
      • dziewice Re: Ile na wycieczke? 20 lat temu
        gdy zapytalem znajomych z .DE to stwierdzili ze na prochy jej nie wystarczy.
        • asja103 Re: Ile na wycieczke? 20 lat temu
          uwzględniając prochy, to musi dać więcej ;)
          • Gość: ese Re: Ile na wycieczke? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20 lat temu
            a wy już o prochach, myślicie, że jak z waszego otoczenia ludzie biorą, to już
            odrazu wszyscy
            • Gość: asja103 Re: Ile na wycieczke? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20 lat temu
              no ja nie biorę...ale młodzież jest otwarta ;)
              • Gość: ese Re: Ile na wycieczke? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20 lat temu
                a kto powiedział, że tylko młodzież? starsi też są chętni!
    • Gość: Barbara Re: Ile na wycieczke? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20 lat temu
      Wydaje mi się, że jednak zostaniemy przy 50. Dziękuję za komentarze, pomagające
      podjąć mi decyzje. Pozdrawiam
      • noie Re: Ile na wycieczke? 20 lat temu
        daj tak z ciekawosci czy starczylo i czy cos przywiozla spowrtoem :-)
        pozdrawiam
        noie
    • Gość: Justynka Re: Ile na wycieczke? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20 lat temu
      Moi rodzice uważają, że to za dużo :/
    • Gość: Weronika Re: Ile na wycieczke? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20 lat temu
      ja dałabym 35 E, powinno starczyć
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka