Gość: Barbara IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20 lat temu Witam. Mam problem. Moja córka (16 lat) jedzie na jednodniową wycieczkę do Niemiec. Nie wiem ile pieniędzy kieszonkowego jej dać. Jakie tam są ceny?? Czy wystarczy jej 50€ ?? Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
burza4 Re: Ile na wycieczke? 20 lat temu zalezy co ma zapewnione przez organizatorów (posiłki). moja córka brała na tydzień zimowiska ok. 70E i wszystko wydawała, ale podejrzewam, że znaczną część niepotrzebnie na słodycze. Cola czy herbata kosztuje w knajpce ok. 2 euro Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Barbara Re: Ile na wycieczke? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20 lat temu Nie ma żadnych posiłków. A jeśli chodzi o inne rzeczy? Np jakieś pamiątki?? Odpowiedz Link Zgłoś
krakoma Re: Ile na wycieczke? 20 lat temu a ile bys dala, gdyby wycieczka byla w pl? daj tylko samo w € Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Adrian Re: Ile na wycieczke? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20 lat temu przecież to nie to samo, tam jest wyższy standarda życia Odpowiedz Link Zgłoś
noie Re: Ile na wycieczke? 20 lat temu jesli twojej corce nie zalezy na super jedzeniu(np. obiad w restauracji) tylko cos na szybko w barze szybkiej obslogi, to powinno wystarczyc. wszystko zalezy co jest tam planowane. chca gdzies cos zobaczyc trzeba pomyslec o bilecie wstepu, jak z jazda autobusem , nocleg ? ja moge ci tylko powiedziec ze male sniadanko (tez zalezy gdzie) za 5 euro dostaniesz, na obiad moze jakies 10-15 euro (teza zalezy co chce zjesc). wydaje mi sie ze jesli bedzie "oszczedna" to nie tylko moze tez jakas pamiatke kupic ale nawet cos spowrotem przywiezc .... pozdrawiam noie Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Barbara Re: Ile na wycieczke? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20 lat temu Córka ma zapewniony wstęp do kilku miejsc. Mają również odwiedzić jakieś centrum handlowe. Chciałam, żeby przeznaczyła te pieniądze na coś do zjedzenia i głównie na pamiątki. Myślicie że 50 starczy jeżeli nie będzie za bardzo oszczędzać?? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jackob Re: Ile na wycieczke? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20 lat temu chyba starczy Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Anetka Re: Ile na wycieczke? IP: *.tronic.pl / *.internetdsl.tpnet.pl 20 lat temu Jeśli możesz to daj jej więcej, na wszelki wypadek. Przecież nie musi wszystkiego wydać. To wszystko zależy od Waszych możliwości finansowych. Odpowiedz Link Zgłoś
catinka1 Re: Ile na wycieczke? 20 lat temu rzeczywiście widziałaś kiedyś 16-latkę która nie wydała chociaż mogła, zeby zaoszczędzić? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Anetka Re: catinka1 IP: *.tronic.pl / *.internetdsl.tpnet.pl 20 lat temu Niestety widziałam, to przyjaciółka mojej córki. Z wycieczki przywoziła wszystkie pieniądze jakie dostała od rodziców a do tego jeszcze jakąś pamiątkę kupioną pezez...moją córkę. Że o lodach już nie wspomnę. Odpowiedz Link Zgłoś
catinka1 Re: catinka1 20 lat temu nie pochwalam ale przyznaję, że pierwszy raz słyszę, proponuję córce zasugerować zmianę przyjaciółki bo przecież nie może robić za czyjąś skarbonkę. Moje córki przyjeżdżają z wycieczek kompletnie "spłukane". Odpowiedz Link Zgłoś
dziewice Re: Ile na wycieczke? 20 lat temu obawiam sie ze jej nie wystarczy, daj jej wiecej jezeli mozesz. ewentualnie daj jej do plecana 5 snickersow to przez dwa dni z glodu Ci nie umrze jak wyda na wszystko inne niz jedzenie. -- CEO Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Barbara Re: Ile na wycieczke? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20 lat temu Wycieczka jest jednodniowa. Oczywiście, że dostanie jedzenie do plecaka (weźmie sobie co będzie chciała), ale oprócz tego chciałam jej dać pieniądze. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: danka Re: Ile na wycieczke? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20 lat temu wystarczy, możesz spac spokojnie :) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: LIsa Re: Ile na wycieczke? IP: *.server4you-dsl.de 20 lat temu Moja corka (11) na jeden dzien dostala 20 € jej kolezanki tez, i to bylo w sam raz:)) Kupila sobie lody (ok. 1.20€ dwie galki) a reszte na slodycze i male pamiatki w cenie ok. 10€. Odpowiedz Link Zgłoś
dziewice Re: Ile na wycieczke? 20 lat temu gdy zapytalem znajomych z .DE to stwierdzili ze na prochy jej nie wystarczy. Odpowiedz Link Zgłoś
asja103 Re: Ile na wycieczke? 20 lat temu uwzględniając prochy, to musi dać więcej ;) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ese Re: Ile na wycieczke? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20 lat temu a wy już o prochach, myślicie, że jak z waszego otoczenia ludzie biorą, to już odrazu wszyscy Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: asja103 Re: Ile na wycieczke? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20 lat temu no ja nie biorę...ale młodzież jest otwarta ;) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ese Re: Ile na wycieczke? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20 lat temu a kto powiedział, że tylko młodzież? starsi też są chętni! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Barbara Re: Ile na wycieczke? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20 lat temu Wydaje mi się, że jednak zostaniemy przy 50. Dziękuję za komentarze, pomagające podjąć mi decyzje. Pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
noie Re: Ile na wycieczke? 20 lat temu daj tak z ciekawosci czy starczylo i czy cos przywiozla spowrtoem :-) pozdrawiam noie Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Justynka Re: Ile na wycieczke? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20 lat temu Moi rodzice uważają, że to za dużo :/ Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Weronika Re: Ile na wycieczke? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20 lat temu ja dałabym 35 E, powinno starczyć Odpowiedz Link Zgłoś