Dodaj do ulubionych

Doktorze centyle,martwić się?

11.02.06, 18:36
tak się trochę martwię,co prawda pediatra uwaza ze mała rozwija sie bardzo
dobrze po tym co przeszła(notoryczne nawroty zapalenia oskrzeli,2 razy płuc)
wyszła pięknie na prostą,ja zresztą tez widzę ze nic jej nie dolega,ale
według siatek centylowych wygląda to tak sobie.Weronika urodziła sie z wagą
3140 dł 51 cm głowka 34 cm,dośc malutka,pierwsze mce wymiary były w okolicy
10 centyla,potem waga poszła w górę a reszta nie,obecnie skonczyła 8 mc i
waga 8200-50 centyl wzrost 68 cm-10 centyl głowka 42,5 cm około 10
centyla,spora rozbieznosc,dodam ze nie jest absolutnie tłustym bobasem,to nie
jest jakas specjalnie imponująca waga w tym miesiacu,je tez tak sobie,więc
nie jest przekarmiana,choc róznica między wzrostem wskazywałaby na to,wygląda
drobniutko,moze ta mała głowka sprawia takie wrazenie,o ile ze wzrostem
mogłam sie pomylic o jakis 1 cm co automatycznie dałoby 25 centyl,choc
mierzymy ją na wszystkie sposoby,o tyle głowka jest mała i juz,usg miała
robione juz po porodzie,bo juz w ciązy ta głowka była jaks mniejsza,ale ok
potem usg głowy robiono jej w szpitalu przy pkazji zapalenia płuc i tez
dobrze,chyba taka jej uroda,obecnie miesięcznie przybiera jakies 520 gram
głowka rośnie o pół cm,klatka o 0,5-1 cm a wzrost ,no chyba góra 1 cm,rodzina
męza jest wysoka,u mnie natomiast marnie ze wzrostem,moze po prostu będzie
niewielka?dodam ze jest bardzo zywym dzieckiem i dobrze sie rozwija,więc
chyba się nie martwic tymi centylami,moze to się jakoś pózniej wyrówna.?
Obserwuj wątek
    • piotr-albrecht Re: Doktorze centyle,martwić się? 12.02.06, 11:32
      Nie ma co się martwić a czy wyrówna czy nie to raczej jest zapisane w genach i
      wielkich zmian bym się nie spodziewał aczkolwiek w medycynie jak w kinie
      wszystko bywa możliwe.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka